atbalsts daudzbērnu ģimenēm

madam | 16.11.2016, 13:01:42 | 563

Vēlētos noskaidrot, kāpēc mūsu pašvaldībā ir tik skops atbalsts daudzbērnu ģimenēm? Piemēram, izglītības pārvaldes rīkotajiem pulciņiem, Pašvaldību SIA sniegtajiem pakalpojumiem u.c.? Mūsu pilsēta taču ir PAR ģimenēm un PAR bērniem.
Kāpēc,piemēram, akvaparkā, slidotavā, muzejos nav biļetes,kas paredzētas tieši daudzbērnu ģimenēm?
Arī,piemēram,ja četri bērni no ģimenes apmeklē izglītības pārvaldes rīkotās maksas nodarbības, tad mēnesī par to jāsamaksā teju 100eiro.
Daudzas no pilsētas daudzbērnu ģimenēm ir labvēlīgas, neprasa soc.dienestu pabalstus, normāli ir tad,ja pašvaldības atbalsta šādas ģimenes, piedāvājot atlaides saviem pakalpojumiem.

Komentāri (7)

 • 0
  DiesIrae 16.11.2016, 13:16:01

  Kāpēc mums vispār vietējiem nav paredzētas atlaides pašvaldības uzturētos nodibinājumos, kādas ir daudzās Eiropas pilsētās?

 • 0
  Anita 16.11.2016, 17:45:59

  Mūsu valstij nav vajadzīgas daudzbērnu ģimenes, vārdos gan itkā ir , bet kad nākas palīdzēt šīm ģimenēm , tad visi novēršas un neko negrib dzirdēt , jo ,ja dos kādas atlaides, nebūs tik lielas peļņas ,un tā jau viņiem ir traģēdija.

 • 0
  Dadzis 16.11.2016, 17:59:02

  Sakiet paldies kā VID jūms nav uzlicis jauno nodokļu par katra bērna esamību! :-D

 • -2
  Jānis Pelēcis 16.11.2016, 22:42:28

  Ja nav naudas nav ko vairoties.

 • -1
  Anita 17.11.2016, 05:58:12

  Ja nevairosies darba tauta ,tad tev un taviem bērniem nebūs ,kas nopelna naudu tavai dzīvošanai .Biezie tikai zin, kā uz citu mugurām iebraukt paradīzē .Parasti jau tie ,kam naudas papilnam pasaule laiž tikai vienu bērnu , pēc tam to lutinot un izlaižot līdz kliņķim , bet vairumā gadījumos viņi paliek bez bērniem ,jo pat no tās lielās naudas negrib šķirties kaut kāda bērna dēļ.Parasti sievas ir cacas un par bērniem nemaz nedomā.Miljonāri vispāŗ tikai tāpēc rada bērnu ,lai paliktu kāds kam atstāt mantojumu.

 • -1
  Ventspils pilsētas Sociālais dienests 17.11.2016, 15:26:05

  Labdien! Atbilde saskaņota ar Ventspils Muzeju, olimpisko centru "Ventspils" un Izglītības pārvaldi.
  Ventspils muzejos ir pieejama ģimenes biļete 2 pieaugušajiem un 1-5 skolas vecuma bērniem. Veicot biļešu cenu aptauju līdzīgos muzejos Latvijā, konstatēts, ka tās ir vienas no lētākajām biļetēm un lielākais bērnu skaits, kuriem ir ieeja bez maksas. Vienlaikus ir iespēja izmantot ventu atlaides, kas samazina šīs biļetes cenu līdz pat 60%. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja ir bez maksas.
  Arī Olimpiskā centra “Ventspils” aktīvās atpūtas objektos ir paredzētas ģimenes biļetes. Ūdens piedzīvojumu parka ūdens atrakciju un SPA kompleksa apmeklējumam ģimenēm (2 pieaugušie + 1 vai vairāk bērnu) katru piektdienu tiek piešķirta 30% atlaide. Ūdens piedzīvojumu parkā regulāri tiek rīkotas arī dažādas ģimenēm draudzīgas atlaižu akcijas. Piemēram, skolēnu brīvlaika akcijas. Ģimenēm (2 pieaugušie un vismaz 1 bērns līdz 12 gadu vecumam) lielā peldbaseina, mazā baseina kompleksa, atlētikas zāles apmeklējumiem tiek piešķirta 20% atlaide. Lai samazinātu apmeklējuma izmaksas, Ūdens piedzīvojumu parkā iespējams norēķināties ar ventiem. Olimpiskā centra “Ventspils” Ledus halles slidotavas cenrādī ir paredzēta ģimenes biļete slidotavas apmeklējumam, kas ir līdz pat 60% lētāka par standarta cenu. Arī par slidotavas apmeklējumu ir iespējams norēķināties ar ventiem.

  Atbildot uz Jūsu apgalvojumu, ka jāmaksā par Izglītības pārvaldes piedāvātājiem pulciņiem un nodarbībām, informējam, ka Izglītības pārvalde piedāvā bērniem un jauniešiem apmeklēt nodarbības un pulciņus Ventspils Jaunrades namā, sporta skolā „Spars” un Ventspils Mākslas skolā. Lielākā daļa no tiem ir bezmaksas.
  Ventspils Jaunrades namā iespējams apmeklēt 52 pulciņus, no kuriem tikai 2 ir par maksu - individuālās klavierspēles mācību klase un harmoniskās attīstības klase pirmsskolas vecuma bērniem. Šobrīd pulciņus apmeklē kopumā 1744 audzēkņi, 2 maksas pulciņus – 69 audzēkņi.
  Sporta skolā „Spars” 2016./2017. mācību gadā 10 sporta veidos nodarbības apmeklē 1170 audzēkņi. Šīs nodarbības ir bez maksas.
  Savukārt Ventspils Mākslas skolā bez maskas iespējams apgūt profesionālās ievirzes izglītības programmas „Vizuāli plastiskā māksla”, šajā mācību gadā tās apmeklē 174 audzēkņi. Par maksu Mākslas skolā iespējams apmeklēt interešu izglītības programmu sagatavošanas klasītēs bērniem no 5-7 gadu vecuma. Šajā mācību gadā šīs sagatavošanas klasītes apmeklē 44 audzēkņi.

 • -2
  šašliks 17.11.2016, 16:59:12

  Nav ko štancēt sīkos uz vella paraušanu, Zeme tā jau pārapdzīvota. Pēdējā laikā ir populāri gribēt viskautko glābt, glābiet kokus, glābiet bites, glābiet polāros ledājus, glābiet upes, glābiet gaisu, glābiet sieviešu tiesības, utt. utjp., līdz nonākam pie - glābiet pasauli! Gribat glābt pasauli(?) - BEIDZIET VAIROTIES!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: