VAI TIEŠĀM????

Lainese | 16.10.2016, 11:22:23 | 3597

No 2018.gada mācību gada, skolās būs jāiet arī sestdienās! (no ziņu portāla)
Vai tiešām vecāki piekritīs šādam solim; vai vēl nav par maz slodze ikdienā?
Un ko darīs bērni, kas no laukiem brauc mājas tikai brīvdienās??
Tad tādam bērnam atlikts atbraukt paskatīties vai vecāki vēl dzīvo turpat un doties atpakaļ uz skolu...
Tas vairs nav humors , bet slimu cilvēku izdoma, kas sēd augstajos krēslos, kā iznīcināt sabiedrību, pat bērnus.. tad no 6.gadi skolā.. nu jau ari sestdienas prognozē... ko vēl???

Komentāri (40)

  • -3
    qwerty 16.10.2016, 11:50:46

    Traki jau ir , taču mana paaudze arī sestdienās gāja skolā un nekas ,dzīvi esam.

  • -13
    Lainese 16.10.2016, 12:05:20

    Klau, nesalīdzini tās paaudzes, kad skolā sāka ar burtu mācīšanu, glītrakstīšanu, lasīšanu.. tagad bērnam sākot skolu ir citas prasības; tātad jau līdz skolai viņai jādzen galvā mācības mājās; burti, lasīt, rakstīt...
    un skolas programma ikdienā; vai maza pirmklasniekiem kā arī pārējiem?
    Vai Jūsu laikā sēdēja vecāki līdz naktij risināja uzdevumus-nu nē.. pēc skolas bērni mājas atpūtās, spēlējās....

  • 0
    Nora 16.10.2016, 13:36:32

    Tad jau ar astoņām klasēm varēs atkal beigt skolu,ja kā kādreiz!Un ar 11 klasēm beigt vidusskolu.Bet piekrītu Lainesei,tagad ir tik daudz mājasdarbu...

  • -3
    Ventspilniece 16.10.2016, 13:39:09

    Nu,nezinu,neesmu šo ziņu lasījusi,bet tas ir atkarīgs no tā,kāda būs ikdienas slodze.
    Ja tiks sadalīts nedēļas kopējais stundu skaits nevis uz 5,bet uz 6 dienām,tad tikai un vienīgi pozitīvi!
    Es,tāpat kā qwerty,esmu no tās paaudzes,kad bija jāmācās arī sestdienās.Un nebija ne vainas.Vecākiem taču arī vajag nedēļā vismaz vienu priekšpusdienu brīvu gan no darba,gan bērniem.
    Protams,zaudētāji būs tie,kam bērni pirmklasnieki,kas obligāti jāvadā pie rociņas uz un no skolas.

  • 0
    Jans 16.10.2016, 14:11:10

    Lainese! Tik tiešām, "mūsu" laikos vecāki nesēdēla un nerisināja uzdevumus. Mācījāmies paši. Un pēc skolas arī pildījām mājas darbus. No Tevis teiktā jāsaprot, ka šodien skolā iet vecāki, nevis bērni. Bērniem ir jāpalīdz, bet nevis jāpilda uzdevumi viņu vietā!

  • -1
    Barons 16.10.2016, 14:31:05

    Es pilniba atbalst Ventspilniec kundz!Lai sezdiens rītos skolsbērn vecāk var darit mājas tāds liets,ko bērn klātbūtne parast nedar.Priekšpuzdiens sekss esot dikt derigs priekš veselib,le zinat.

  • -9
    Lainese 16.10.2016, 15:25:58

    Man tad tāds jautājums vecākiem; vai bērnam bērnību vajag?
    Es šeit nerunāju par lieliem bērniem, bet mazajiem, visu nedēļu bez vecākiem pa skolu , tad ari brīvdienas skolā ; un kad kopā pavadītais laiks?
    Tiem mazajiem ir jāvelta ģimenes kopība, siltums, lai viņš tai lielā burzmā var izdzīvot.. vai tur kāds viņu žēlos?
    Un ja runa par mājas darbiem; jā, bija laiki , ka bērni mazie varēja paši pildīt, nesen pat raksts bija, kur mamma pat nespēja palīdzēt pirmklasnieka uzdevumu risināt... (ne tāpēc , ka mamma dumja vai kāda, )tagad rada tik sarežģīti visu ... itkā bērnam domāšanu attīsta.. tādu , ka pat vecāki nespēj tikt līdz ar augstāko izglītību...
    Man vienalga , ka kādam nav pieņemami, bet nekad nepiekritīšu , ka bērnam no 6 gadu vecuma skola un vēl sestdienās!!!
    Bērnam līdz kādiem 10 gadiem jājūtas bērnībā.. nevajag pārāk ātri censties viņus lielus padarīt.. dzīve ir viena, lai katrs posms dzīvē ir skaists un atcerams ar prieku..
    Un -Jans- tā nu tiešām ir, ka šodienā skolā mācās līdz vecāki, jo ne visi bērni ir underkind un nespēj visu ""sagremot"' dienā sabāztajam galviņā , tāpēc vecākiem ir arī jāpalīdz mācībās... nerunāju nekādi par mājas darbu pildīšanu bērna vietā..
    Un -Ventspilniecei- tāpēc bērns nav jādzen uz skolu, ja vēlaties atpūsties, arī bērnam vajag atpūtu..
    Žēl gan , ka nemāk atpūsties; jo atpūtu uzskata daļa pie datora vai kompīša...
    (ziņa par to, ka sestdienās būs skola; bija šai rīta ziņu portālā, tur vecāki lielāku sašutumu izrādīja)

  • 0
    cits 16.10.2016, 15:37:23

    Kas par ziņu portālu?Vai šis?
    http://vip-klubs.lv/2016/09/13/no-2018-gada-macibu-gada-skolas-bus-jaiet-ari-sestdienas-informacija-apstiprinata/

  • -6
    Lainese 16.10.2016, 16:22:34

    Jā, tas..

  • 0
    reku 16.10.2016, 16:51:00

    Es ar apskatījos,un man radās aizdomas,ka tā ziņa falša.Kā tad nekur citur tāds fakts neparādās?
    Kaut gan es personīgi arī atbalstītu 6-dienu mācību nedēļu ar mazāku stundu skaitu katru dienu.
    Ja kas,arī strādājošiem senāk ir bijusi 6-dienu nedēļa...

  • 0
    Jans 16.10.2016, 17:33:14

    Ir gan mums naivi cilvēki, kas tic tādām tenku lapelēm. Tad jau nav jābrīnās, ka tēmas autore uzskata, ka bērniem jāsāk mācities no 10 gadu vecuma, lai izbaudītu bērnību un līdz šim vecumam bērnu vietā jāmācās vecākiem. Izskatās, ka arī viņas vietā mācījušīes vecāki.

  • -8
    Lainese 16.10.2016, 20:30:11

    Jans... neemu naiva, nedz ar piederu pie tenku sievām, bet bērnam ir bērnības laiks kāds ir bijis labos laikos.. un tas ir saprātīgā laikā iet skolā un saprātīgās robežās, lai nav vecākiem puse mājas darbu bērna noguruma dēl.. bet atbilstoši bērna vecumam un spējām...
    Un vēl -Jans- man nebija vecāku, kas mācītos manā vietā... vecāku kā tādu...

  • -1
    Maska 16.10.2016, 21:03:11

    Lai tie cukurdupš un īīīpašās sniegpārsls iet kaut vai svētdienās tai skolā!

  • 0
    Kočiņš 16.10.2016, 23:25:44

    Satraukumam nav pamata!Nevajag apmeklēt visādas otršķirīgas fiktīvo ziņu lapas :)

  • 0
    Jana 16.10.2016, 23:29:05

    Ja bērns pilnvērtīgi izguļas-skolas uzliktā slodze ir piemērota.Cits jautājums ja bērns dēļ interneta pieejamību laicīgi nedodas pie miera. Bērnam ,vairāk viņu vecākiem, vajadzētu iemācīt ka viņam ir ne tikai tiesības uz bērnību bet arī pienākumi pret vecākiem un sabiedrību.

  • -4
    Ciemiņš 17.10.2016, 08:06:41

    Nepiekrītu. Nav vajadzības. Visu ļoti normāli var paspēt piecās darba dienās. Un ja kaut ko nevar paspēt, tad tā ir tikai plānošanas kļūda (visbiežāk skolas). Sestdienas un svētdienas kāreiz ir dienas kurās pilnvērtīgi var pavadīt kopā laiku vai paspēt kaut kur izbraukt pie dabas.

  • -4
    Ieva 17.10.2016, 08:54:46

    Atceros, cik bērnībā tas bija nepatīkami, ka visi mājās sestdienas rītā guļ, bet man jāiet uz skolu. Turklāt sestdienās stundu bija maz un pusdienlaikā jau varēja tikt mājās. Tāda samocīta diena- ne izgulējusies, ne pamācījusies.

  • 0
    Pelēkais akmens 17.10.2016, 12:15:21

    Cik atceros, tad arī pieaugušiem sestdiena nebija brīvdiena. Ja nu vienīgi tiem, kuri strādāja pēc noteikta darba grafika.

  • 0
    Jans 17.10.2016, 13:13:43

    Kādreiz sestdienas bija parastas darba un arī skolas dienas, pēc tam sestdiena kļuva brīvdiena strādājošiem un tikai vel pēc dažiem gadiem tā kļuva par brīvdienu arī skolniekiem. Tā viš bi!

  • -1
    Nif nifs 17.10.2016, 14:43:51

    Nemaz tik "daži" tie gadi nebija. Visus manus skolas gadus un vēl bišķiņ vecāki sestdienās bija brīvi, bet es mācījos. Dažpadsmit gadus noteikti bija tāda sistēma. Atceros, kā mēs skolas laikā sapņojām - cik forši būtu, ja būtu brīvas arī sestdienas..tad tas likās utopija. Tiesa, stundas sestdienās bija mazāk kā citās dienās.

  • -7
    Novadnieks 17.10.2016, 12:49:07

    Izglītības jomā ir tāds pats bardaks kā visās citās jomās visā valstī.Kamēr teikšana svarīgos jautājumos būs visādiem Šadurskiem,Rēzniecēm un daudziem citiem neprognozējamiem tipiem,tikmēr bardaks un netaisnība progresēs.Ne tikai sesdienās skolu apmeklēt nevajag,bet ir jābeidz bērni mocīt ar kaut kādiem mājas darbiem.Tam ir domāta skola,lai mācītos.

  • -5
    Novadnieks 17.10.2016, 15:26:54

    Paldies pa "atzinīgo " novērtējumu.Daudz gan mums ir tādi cilvēki,kuriem labpatīk dzīvot pēc principa,kā teica Ķīnas vadonis Mao:"jo sliktāk,jo labāk."

  • -2
    Edvards Kokerēvičš 18.10.2016, 11:42:49

    Nu ko varu teikt P***ri jebanie, mums mieru neliek un tagat bērnus terorizēšana tā stundu mūs dienās daudz un vēl brīvdienās mācīties galīgs idiotisma....

  • -1
    Edvards Kokerēvičš 18.10.2016, 11:44:29

    Pašiem savus likumus aukstāk sēdošos cietumā.... tā mums dzīvi gande....

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: