Pilsētas problēma...

Urzula | 16.09.2022, 17:02:08 | 4361

Jau kādu laiku Ventspilī nav iespējams izīrēt normālu dzīvokli, ir tikai iebraucējiem, un kad viņu laiks beidzas sākas uz laiku ar entām gultām un nezin ko... Ar ko pilsētas iedzīvotāji ir sliktāki par tūristiem??? Vai mūsu nauda smird?
Ja arī ir kāds dzīvoklis; tad tas ir saimnieka gaumē ; zils vai sarkans, vai melns pamattonis un neko nemainīt!!!
Ja vēlos gadus 2-3 īrēt , kā to var pieņemt kā normu? Un vai tas ir ētiski gulēt gultā kur neskaitāmi gulējuši.. palikuši visādi traipi-saimnieki-Jums pašiem tas liekas normāli?
Praktiski paši Ventspilnieki izdzen savējos no pilsētas-jo paaudzes mainās un jauni cilvēki nevar šeit atrast dzīves vietas-nav laiki kredītiem, lai savu pirkt...
Varbūt kāds no saimniekiem var pastāstīt-kāpēc tā???

Komentāri (38)

  • 0
    marsis 18.09.2022, 10:37:39

    To sauc par vietējo privātbiznesu; nauda nāk un neko nevajag darīt...
    Nu ne visi savā laikā paspēja sapirkt pa entiem dzīvokļiem, ko redzams pēc telefona, ka izīrē viens un tas pats cilvēks.... tātad viņam tas izdevies...

  • 0
    Covid 19-24.ventspils.lv 18.09.2022, 10:55:17

    Vai visi izīrētāji godprātīgi maksā nodokļus no ienākumiem?
    Vai nevajadzētu informēt VIDu par atsevišķiem,īpaši plēsonīgiem izīrējamo dzīvokļu īpašniekiem?

  • -8
    yolo 18.09.2022, 13:31:36

    Jāpērk pašam savs. Ļoti izdevīgi tagad pie esošās inflācijas. Kā arī NĪ cenām ilgtermiņā ir tendence pieaugt un ja rodas nepieciešamība, tad pats var ņemt un kādam izīrēt.

  • 0
    Īlons 18.09.2022, 13:45:11

    Tā ir domes politika: Sveiks jauno speciālist, no citas pilsētas! Un sveiks, braļukas skopais, no LT. Vietējie šeit nav vajadzīgi. Jo vietējie sen atkoduši pilsētas galvu tikumus un netikumus. Jāskalo galva jaunajiem, ar vietējo padļivu.

  • -9
    yolo 18.09.2022, 13:50:01

    Kā domes politika ietekmē privāto īpašnieku īres tirgu? Mums nav pašvaldības dzīvokļu

  • -11
    Pilsēta 18.09.2022, 14:38:11

    Īsti nesaprotu kāpēc uzskati, ka tas, ka Tev nav naudas, lai nodrošinātu sevi ar dzīvojamo platību ir pašvaldības problēma. Varbūt kaut, kas jāmaina savā dzīvē un jābeidz gaidīt, ka kāds palīdzēs vai risinās Tavas problēmas.

  • -6
    yolo 18.09.2022, 15:48:31

    Nu nē. Vieglāk ir publiski raudāt internet

  • -4
    Herta 18.09.2022, 17:35:42

    Чем ниже человек душой,
    Тем выше задирает нос.
    Он носом тянется туда,
    Куда душою не дорос.

    Омар Хайям

  • 0
    Nobody 18.09.2022, 17:42:44

    Yolo. Nav taisnība. Mums ir ĻOTI daudz pašvaldības dzīvokļu, pašvaldības īres dzīvokļu, un pašvaldības "dienesta" dzīvokļu. Tev iztrūkst informācijas, vai tici visam, ko saka un raksta.
    Pirkst arī nav viennozīmīgi izdevīgi, ja dzīvoklis "ēst prasa"ikmēnesi.

  • -5
    yolo 18.09.2022, 18:37:14

    Kā tie ietekmē īres tirgu? Pašvaldība arī izīrē lietuviešiem īstermiņā? Protams katrs sev atrod izdevīgāko, bet komunālos un nolietojumu minēt kā iemeslu neizdevīgumam ir muļķīgi

  • 0
    Urzula 18.09.2022, 19:40:27

    ""Jāpērk pašam savs..."" Ok, neko piebilst, bet sakiet , kur jaunās ģimenes vai no ģimenes atdalījušies cilvēki var dabūt līdzekļus ar šodienas algām, lai nopirktu???
    Jā, teiks kredīti... vai man vajag cilpu kaklā??? Šodienas laiks nav kredītu ņemšanai-ir bailes palikt bez darba, bailes, ka nebūs ko nomaksāt un atņems pat dzīvokli kā atlīdzību un parādos līdz ausīm...
    Vai mazums mums Latvijā šādu gadījumu ?? Tāpēc jaunās ģimenes spiestas īrēt , lai kautko iekrātu un tad domāt par pirkšanu... vai ne tā būtu saprātīgi?

  • -4
    Emīls Anškens 19.09.2022, 11:08:04

    Nopirku dzīvokli divus gadus atpakaļ, un šobrīd nekas nav mainījies, iespējams pat palicis vēl izdevīgāk.
    Par 2 istabu dzīvokļu īri maksāju 140 EUR mēnesī, kas ir šausmīgi lēti, pieņemu ka visi citi vismaz 200 maksā. Iegādājoties 3 istabu dzīvokli ikmēneša maksājums ar visām obligātajām apdrošināšanām ir 138 EUR un 20 gadiem. Tā kā nopirkt noteikti ir izdevīgāk.
    Vienīgais jautājums ir par pirmo iemaksu, kur ja ir bērni vai augstākā izglītība, jauniem cilvēkiem palīdz ALTUM.
    Protams ka jebkurš kredīts ir jāizsver un jāņem atbilstoši ienākumiem, bet pieņemot ka algas turpina augt, bet kredīta maksājumi paliek tādi paši, ilgtermiņā šis ir ļoti labs laiks kredītam.

  • -1
    Kriska 18.09.2022, 20:00:50

    Urzula, pastāstīšu savu pieredzi: kad aizgāju dzīvot pie vīra, man atbrīvojās divu istabu dzīvoklis. Izīrēju inteliģentiem cilvēkiem no Rīgas - bija komandējumā kādus 5 mēnešus. Es viņus nekontrolēju, naudu laicīgi maksāja. Bet kad aizbrauca , es nedēlu tīrīju dzīvokli- visu 5 mēnešu laikā dzīvoklis nebija tīrīrs -, ne vanna ne tualete , ne gāzplīts, ne izlietne.
    Otro reizi izīrēju - bija līdzīga situācija . Trešo reizi - padzīvoja 4 menešus un aizbrauca nesaksājot un paņemot līdzi veļas mašīnu. Man apnika un dzīvokli pārdevu

  • -1
    yolo 20.09.2022, 20:12:36

    Viss aprakstītais ir tikai un vienīgi jūsu kā saimnieces neizdarība nekas vairāk

  • 0
    Urzula 18.09.2022, 22:44:40

    Kriska; Jā, tādi gadījumi ir dzirdēti, un šo gadījumu dēl normāli cilvēki nevar dabūt īres dzīvokli...bet domāju tādi ir retums...
    Jā, šī problēma ar dzīvokļiem tiešām liela, un tas ir viens no iemesliem aizbraukt vai no Ventspils vai Latvijas...

  • -1
    Didzis_P 21.09.2022, 09:59:23

    Nav gan retums un tādus stāstus var dzirdēt visai bieži. Manai māsai, kura mantoja mammas dzīvokli, bija tieši identiski. Ielaida īrniekus labi izremontētā un mēbelētā dzīvoklī, bet pēc tam visu santehniku, dīvānu, veļasmašīnu u.c. vajadzēja nomainīt un vēl dzīvoklī remontu veikt, jo bija nodzīvots. Ejot prom dažs labs pamanījās arī piesavināties kaut ko no īpašnieka traukiem un citām sadzīves lietām. Tā kā uzticēšanās vairs nav. Nodokļis jāmaksā, bet beigās esi tikai zaudētājs, bet kādam bijusi iespēja dzīvot komfortā, Domāju, ka daudzi šī iemesla dēļ dzīvoklus pat neizīrē.

  • -1
    Nobody 19.09.2022, 16:17:05

    Yolo. Tirgū viss ir no svara. Īpaši NĪ tirgū. Urzulai taisnība- var atņemt. cilpu nevajag.
    Urzula, es tavā vietā (ja man nebūtu) pirktu jahtu.

  • 0
    Nobody 19.09.2022, 16:21:39

    Vēl variants: paņem aprūpē vecu cilvēku. Tādu ir daudz ar dzīvokļiem. Jā, grūti būs. Noformē attiecības.
    Neba mēs visi no jaunības savos mājokļos labiekārtotos un jaunās gultās gulējām. Man nācies mašīnā un uz raskladuškas nakts laiku vadīt jaunībā, un darba vietā pa kluso vakarā sedziņu izklāt.
    Bet viss mainās, būs labi!

  • 0
    kaktuss 04.10.2022, 13:55:08

    Tu to nopietni? Ar tādu attieksmi te drīz neviens jaunietis vairs negribēs dzīvot. Eiropā pat bezpajumtniekiem dod dzīvokli (labā stāvoklī) un 500 eiro tēriņu naudu. Vienkārši mācies valodas un brauc prom, maksā nodokļus tur un arī saņemsi pretī gan normālu veselības aprūpi, gan dzīves līmeni, gan cilvēcību.

  • 0
    qwerty 19.09.2022, 16:48:20

    Nepateikšu neko jaunu,tik to vien,lai daži saprastu kādēļ pilsētā ir grūtības ir dzīvokļu īri. Tad nu tā.1989. gadā pilsētas iedzīvotāju skaits ir ap 50k un daudzstāvu mājas ir tieši tik pat cik šodien! Neviena, uzsveru, neviena 5 stāvu vai 9 stāvu māja kopš minētā gada nav gājusi mazumā. Iedzīvotāji gan ir palikuši mazāk,šobrīd ap 36k. Tātad, ja reiz tad pietika vietas kur dzīvot 50k,bet tagad nepietiek 36k, ir liels jautājums, kāpēc? Atbilde ir šāda: nekontrolēta privatizācija un dzīvokļu izpirkšana! Privatizēt, manuprāt , vajadzēja atļaut tikai to dzīvokli, kurā tu dzīvo.Nevis kā dažiem ,,biznesmeņiem,, šobrīd pieder 5,10, vai 20 dzīvokļu. Ja reiz esat tik izveicīgi biznesmeņi, tad uzceliet no 0 savu īres namu un pelniet uz nebēdu. Šiem esošajiem ,pad.laikos celtajos namos, dzīvokļiem bij jāpaliek pašvaldības īpašumā, nevis veikliem darboņiem ļaut uz tiem ,,uzvārītos,, !

  • -1
    ventspilnieks 36,7 19.09.2022, 17:18:46

    Kautko jauc. Šeit daļu no dzīvojamā fonda neļāva privatizēt. Tas jau te ir iztirzāts, kāpēc.
    Reti kurš no tiem 14K (man liekas, ka vairāk) aizbraucējiem šeit spekulē ar dzīvokļiem. Pirkt-pārdot privātīpašumā esošus dzīvokļus nevienam nav aizliegts. Turklāt leišu variantā tās ir ārzemju investīcijas ;) Šobrīd īres nami uz laiku ir atkal kancelēti. Nezinu par cik grozās jaunas privātmājas, bet tā kā tās būvē, laikam izdevīgāk par dzīvokli jaunbūvē.

  • 0
    Elviss22 20.09.2022, 08:30:13

    Gluži manas domas, pašvaldībai piederošajās daudzdzīvokļu mājās nedrīkstēja ļaut privatizēt dzīvokļus, tiem bija jāpaliek pašvaldības īpašumā, kā īres dzīvokļi.

  • 0
    jaanism 21.09.2022, 17:14:57

    piekrītu visam izņemot iedzīvotāju skaitam. uz vietas diendienā fiziski šeit lielāko daļu gada atrodas ap 20k varbūt 25k.

  • 0
    Urzula 19.09.2022, 21:29:49

    Nobody; man nav problēma paņemt kādu aprūpē, bet kur tādu rast?
    Bet par tiem biznesa cilvēkiem tiešām brīnos-kā vienam varbūt pa 3-4 dzīvokļi uz izīrēšanu?
    Un šodien skatos kaudzēm - cik istabu gribi-tikai līdz maijam , kad atkal naudas maisi atbrauks, un es atkal varu meklēt tālāk .. nu protams , ka tāds variants neder-staigāt no vienas sētas uz otru...

  • 0
    Edvīns 19.09.2022, 23:56:50

    Urzula - tā vienkārši ir veiksme - īrniekam atrast labu saimnieku, bet saimniekam - atrast labu īrnieku....

  • -1
    Kriska 20.09.2022, 09:49:01

    Nevajag vainu gāzt uz pašvaldību. Es zinu vienu cilvēku, kam pieder vairāki dzīvokli. Viņš visus nopirka caur tiesu izpildītāju izsolēm. Ieteiktu Urzulai. Tur var dabūt lētāk. Jā, tur būs jātīra , jāremontē.

  • 0
    Urzula 20.09.2022, 20:52:02

    Edvīns; sakiet, kur lai meklē to saimnieku, ja nav piedāvājuma-šodien ieskatījos ss.lv -kaudze ar sludinājumiem; no septembra līdz maijam.. cenas superīgas, bet kam man tādu lai cik labs saimnieks... es gribu sakārtot savu dzīves vietu, kā teicu līdz būs iespēja tikt pie sava...

  • 0
    Tulpīte 20.09.2022, 22:23:14

    Nu īres cenas uzliktas tādas,itka mēs dzīvotu Vācijā...
    Jā... Varētu reiz pienākt tā diena,kad šie biznesmeņi iekristu un paši būtu spiesti maksāt par saviem dzīvokļiem rēķinus!
    Kā arī pārdošanas cenas ir nenormālas. Un tie dzīvokļi kādā stāvoklī...

  • 0
    Nobody 20.09.2022, 22:52:53

    Emīl, tu saki, "ja kredīta maksājumi paliek tādi paši..."
    Vai tad paliek tādi paši? Bankas nav muļķes un kreditori, inflācijas procentus un peļņu līgumā taču ietver.
    Vai kā?

  • 0
    Nobody 20.09.2022, 22:56:36

    Kriska, es arī zinu vienu cilvēku, viņu zin daudzi, kas dzīvokļus vairumā "godīgi"nopirka caur tiesu izpildītājas- bijušās sievas "izsolēm". Māris taču!

  • 0
    Kriska 21.09.2022, 13:22:55

    Nobody, tas nav Māris. Šo savu dzīvokli arī nopirku tiesu izpildītāju izsolē. Tas bija rīdznieks.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: