Alokatori > ēkas siltināšana

еs | 27.07.2022, 20:07:44 | 1146

LTV š.g. 22.jūlija sižets: https://www.youtube.com/watch?v=ItDhGTpDZIE

Tas pats teksta veidā: https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/ikdienai/eksperti-var-samazinat-apkures-maksu-padomju-laiku-namos-ar-visai-leta-alokatora-uzstadisanu.a466498/

"Ir kāds salīdzinoši lēts risinājums, kas ļauj padomju laikos būvētajos daudzdzīvokļu namos siltuma patēriņu samazināt par 20%, iztiekot bez ēkas siltināšanas. Ir nepieciešams sakārtot ēkas kopējo apkures sistēmu un visos dzīvokļos uzstādīt alokatorus, kurus var uzstādīt arī ar "Altum" aizdevuma palīdzību. Būtiskākais – visiem dzīvokļiem vienoties par to.

Siltumapagādes sistēmas sakārtošanai un alokatoru uzstādīšanai pieejams valsts attīstības finanšu institūcijas "Altum" aizdevums."


Ko par to domā padomju laikos būvēto daudzdzīvokļu namu apsaimniekotāji Ventspilī - "Ventspils nami", "Bāka-NK" un jo īpaši "Ventspils nekustamie īpašumi"?

Komentāri (10)

 • -1
  Lustiņš Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Darīt jau var, bet prātīgāk un lētāk ir vienoties iedzīvotājiem par temperatūras robežām mājā, laikiem kad vajag paaugstinātu un pazeminātu temperatūru. un apsaimniekotajam vajadzētu noregulēt /iestatīt kontrolieri, protams, sakārtot arī nedaudz siltuma sadales sistēmu lai var ieregulēt sadali pa stāvvadiem. Ja tas izdarīts un kādam temperatūra, par kādu ir vienojušies, ir par mazu - piesilda ar sildītāju. Un būs tā pati alokatoru ekonomija. Uzstādot alokatorus nevajag aizmirst vienu būtisku lietu Tie kam vajadzēs 25 un 26 grādus tie to pieprasīs un šajā gadījuma dabūsiet celt temperatūru un ne jau visi atcerēsies ka kaut kas jāpiegriež vai jāregulē. Vis zemākās izmaksas ir ja cilvēkiem ir normāla domāšana un kustīgs dzīves veids :)

 • 0
  Nobody Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Teica ap 200 eur uz radiatoru, jo jāmaina arī radiators esot. Pat bērnam skaidrs, ka izdevīgi tas ir tikai preces piegādātājam un uzstādītājam, jo siltumu jau tas nedod nekādu.
  Neko stulbāku par šādu ieteikumu nedzirdēju, patiesībā, bija gan, tādu muļķu paraušanu dzird ik uz soļa.

 • -3
  Marta P Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Katras mājas iedzīvotājam pašam ir jāvērtē savas iespējas un jāvienojas, kas visiem mājas iedzīvotājiem ir izdevīgāks un ko var, tā teikt, pacelt finansiāli. Protams, visi jauninājumi un uzlabojumi ko maksā, tāpēc ir stingri jāvērtē ko var un ko nevar pacelt.
  To jau neviens cits, izņemot pašus iedzīvotājus, nevar nolemt.

 • 0
  Zinoša Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Ha! Brīvības ielā jau ir uzstādīti divus gadus atpakaļ. Tikai nedarbojas šie alokatori. Ir sajūta, ka iztērēta nauda par uzstādīšanu un miers.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vai mājas apsaimniekotājs ir veicis analīzi?

 • -1
  Ventspils_VNI Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vēršam uzmanību, ka par alokatoru ( siltumenerģijas patēriņa noteicēju) tēmu informācija ir plaši pieejama Youtube.com vietnēs, piemēram, https://www.youtube.com/watch?v=ewoBMLSDqEo

  Alokatoru ierīkošanu "Ventspils nekustamie īpašumi" organizē atbilstoši savu pārvaldīto daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku lēmumiem. Šobrīd apkures sistēmas sakārtošanas darbi tiek veikti dzīvojamā mājā Jūras ielā 3, lai pēc tam tur varētu veikt alokatoru uzstādīšanu.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Cik lielas ir apkures sistēmas sakārtošanas darbu un alokatoru uzstādīšanas plānotās izmaksas, rēķinot uz vienu radiatoru?

 • 0
  Ventspils_VNI Pirms 2 nedēļām

  ATBILDE: еs Pirms 3 dienām, 15 stundām
  Vēršam uzmanību, ka katrā mājā izmaksas būs dažādas un tas ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tai skaitā apkures sistēmas tehniskajiem parametriem un izbūves. Kā jau iepriekš rakstījām, tad Jūras ielā 3 šobrīd notiek apkures sistēmas sakārtošanas darbi. Gala izmaksas pēc alokatoru ierīkošanas tiek prognozētas ap 115 EUR uz 1 radiatoru, iekļaujot PVN.

 • 0
  Zinoša Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ventspils_VNI. Gribētos zināt, kad sāks darboties pirms diviem gadiem uzstādītie alokatori Brīvības ielā 32/34?

 • 0
  Ventspils_VNI Pirms 2 nedēļām

  Daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā Brīvības ielā 32/34 apkures izmaksas pēc ierīkoto alokatoru rādījumiem tiek aprēķinātas jau no 2021. gada marta. Līdz šim neesam saņēmuši informāciju, ka kādā no dzīvokļiem alokatori nedarbotos. Ja ir konstatēta šāda situācija, lūdzam sazināties ar VNĪ pa tālruni 63622588

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: