Šķeldas iepirkums Ventspils siltums

macro-x | 14.06.2022, 09:43:23 | 1648

Uzņēmuma mājslapā publicēti vairākias cenu aptaujas ar šķeldas iepirkumu periodam 15.06.2022-30.09.2023. par kopējo apjomu 131 000m3. Iesūtīšanas termiņš 15.06.2022.

Vai cenu pieauguma gadījumā pret iepriekšējo iepirkumu (50-100%) apmērā ir sagaidāms siltumenerģijas tarifa pieaugums nākamajai apkures sezonai?
Kādēļ izvēlēti divi iepirkuma periodi?
Kādiem nolūkiem tiek plānots 30 000m3 malkas iepirkums?

Komentāri (14)

 • -1
  Pornieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Vispār šķiet ka zaru un žagaru škeldas labad pilsētā ir vairāk kā vajag, īpaši jau pēc rudens vētrām. Ja tos transportus ar labiekārtošanas kombinātu namsaimniekiem loģistiskāk salāgotu, beigās vilks būtu paēdis un kaza dzīva.

 • -4
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  macro-x kāda tev daļa par to, ko uzņēmums darīs ar malku? Acīmredzot jau ir kāds mērķis tam, visticamāk, lai būtu kurināmā nodrošinājums.

 • -3
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Macro-x, ja jau esi tik informēts par izsludinātajiem iepirkumiem, tad jau varbūt arī izlasi pielikumus, kur norādīts mērķis. Loģiski, ka pašreizējās enerģētiskās krīzes apstākļos tagad ikviens siltuma ražotājs mēģina dabūt lētāko piedāvājumu, ko var uzzināt tikai tad, ja ir vairāki puedāvājumi nevis, kad piesakās viens un da labi, ņem par to cenu, kādu piedāvā. Padomā mazliet arī loģiski. Ko tad tev tagad var pateikt, kā būs, ja iepirkumu rezultāti vēl nav zināmi.

 • -3
  macro-x Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Gudrinieks,
  Kur tad tur rakstīts kādiem nolūkiem plānots izmantot malku? Nu aizvedīs uz Talsu 69, un? Kurš zāģēs un skaldīs? Vai šķeldos?
  Tādēļ ir jautāju, vai uzņēmumam ir informācija, ka varētu nebūt neviens piedāvājums (jo gan jau ar esošo piegādātāju kaut kādas neformālas sarunas ir bijušas par tirgus tendencēm) vai arī ļoti augsts piedāvājums, jo redz Zviedrijā maksā vairāk un Latvijā tirgot nav izdevīgi.

 • -2
  Didzis_P Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Un vispār, ko šajā situācijā dara un domā valdība? Vai valstsvīriem nevajadzētu nākt klajā ar lēmumiem, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem vietējo kurināmo par pieejamu cenu, nevis to šajā krīzes laikā eksportēt uz maksàtspējīgām lielvalstīm

 • -1
  VSiltums Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Pēc iepirkuma rezultātu apkopošanas sniegsim informāciju par plānoto siltumapgādes tarifa apmēru nākamajā apkures sezonā. Pašreiz siltumenerģijas tarifs Ventspilī ir 54,90 EUR/MWh, kas ir lētākais starp valstspilsētām.

 • -3
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Bo , izskatās, ka esi tik zinošs, ka nav pat kur tālāk pasūtīt, jo saprotu, ka visās iespējamās vietās jau esi bijis. Ja jau esi tik zinošs par to, ka tiek piegādāta dažādas kvalitātes šķelda, ko tad vēl vēlies uzzināt, šķiet, ka arī par cenu un utt. jau arī zini. Nesaprotu, kā var kaut ko tādu uzrakstīt. Varētu padomāt, ka šķeldas sastāva proporcijas kā aptiekā uz svariem tiek svērtas, lai tikai kāds sastāva piejaukums nebūtu par daudz. I bio loģika šiem viszinīšiem!

 • -3
  macro-x Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tu pamulki, tu pat atbildet nejedz zem konkreta lietotaja komentara, ka tadi var stradat siltumapgades uznjemuma :D

 • -3
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  tiešām nesaprotu, kur tādi pamuļķi, kā Tu rodas. Vismaz kļūdīties ir cilvēciski, bet izrādīt savu stulbumu, tas jau ir muļķīgi. Jautājums, vai tavs rakstītais, ir tikai tas, ko māki pateikt vai pieņemt? Vienmēr esmu rakstījis savos komentāros un savas domas nemainīšu, ka vajaga domāt loģiski un plašāk par savu redzesloku. Ja tavas zināšanas tomēr ir stipri aprobežotas, tad labāk nerakstīt neko, jo kritiku Tu nespēj uzklausīt par to, ko tā īsti nemaz neizproti. Un starp citu, nav jāstrādā konkrētā uzņēmumā, lai kaut cik vismaz saprastu, kas šobrīd notiek enerģētikas tirgū un kas ir kas.

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Valaiņa (ZZS) prognoze 10.03.2022.:

  "Šajā situācijā kurināmā kūdra, šķelda... reiz trīs... cena."

 • 0
  karlito Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Gan jau nākošā apkures sezonā cenas būs augšā...tas nu ir skaidrs...

 • -3
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Skaidrs, ka tā kā līdz šim bija, nebūs. Jautājums tikai pēc cik ilga laika un par cik būs pieaugums.

 • -4
  Bo Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Būtu arī interesanti zināt cik tad maksā 1kub. šķeldas? Un kāpēc tiek piegādāts dažādas kvalitātes šķelda?

 • -4
  Didzis_P Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  nu nosauc tās šķeldas atšķirības, gudrīt!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: