Stulbums 30 g garumā

Riebeklis | 10.05.2022, 17:17:12 | 2241

Sakiet lūdzu kad vienreiz beigsies,līšana pēcpusē,krieviski runājošajiem.???
Cik ilgi tas murgs turpināsies?
Piem:
Pienāk cilvēks pie kases,kasiere jautā valsts valodā ko Jūs vēlaties???No kā tiek saņemta atbilde што,што( kas,kas)???
Kā tu vari dzīvot visu mūžu valstī,un neko nejēkt???
Pārdevēja automātiski pārgāja uz krievu valodu.Kas tie par murgiem,cik ilgi tas turpināsies,izdabāt krieviem,svešā valstī????
Tas ir tā kā padomju laikos ja no 10 cilvēkiem ir 2 latvieši8 krievi tad visi murkšķēs lai krievi saprastu.Vai tad vienreiz visiem pohuj par to ka viņi nesaprot ko mēs runājam.Laiācās valodu,vai arī lai lasās Zilupes virzienā.
Aizbrauciet uz lietuvu,vai arī uz kadu citu valsti.Gribu redzēt cik jūs tālu tiksiet ar savu što,što.Kad mēs vienreiz sāksim sevi cienīt,un beigsim kādam laisīt to vietu kur saule nespīd???

Komentāri (26)

 • -10
  Pornieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Kas tad, tu to Zilupi sargāsi pēc etniskajām tīrīšanām ko valdība būs izvedusi, pateicoties kāda Riebekļa it viedajam padomam?

 • -6
  Ivasan Kuragawa Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Што, што...tad jau ukraiņu bēglis :)

 • -2
  Neimanis Pirms 2 nedēļām

  Jo? Viņi,varbūt, teiktu Šo?!

 • 0
  Riebeklis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nu labs variants,visus krieviski runājošos uzskatīsim par kara bēgļiem

 • 0
  Larijs Kukarans Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Viss ir ļoti vienkārši,paši runājat krieviski,otrs citi šausminās,kā iebraucēji uzvedas,viņi uzvedas tā kā vietējie atļauj,tas ir,ja neaizrāda,vai nedo pa muti,tad viņi dara,kā grib,un viss.Un zinot kādi ir latvieši:) viņi runās kā grib,un darīs ko grib,diemžēl.

 • 0
  ne Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Jā, dēļ tā man kā jaunietim nav reāli strādāt vietās, kur ir saskarsme ar klientiem. Toties lieta virzas uz pozitīvo pusi - te pat tehnikumā krievu valodu izņēma no mūsu programmas, jo praktiski visiem bija "ņe bum bum". Krevu valoda no jaunajām paaudzēm pamazām izmirst.

 • 0
  Heinrich Pirms 2 nedēļām

  Nemainīgi un mūžam dzīvi tomēr paliek t.s."mātesvārdi",kas gan,visticamāk, krieveļu valodā ienākuši no mongoļtatāriem

 • -6
  Pornieks Pirms 2 nedēļām

  Te nu gan, ja Ukrainas varoņi lieto šāda rakstura leksiku tad viņus pasludina par varoņiem pēc bojāejas. Izrādījies turpretī ka viņi padevušies un izmainīti atpakaļ.
  Gribu aicināt sevi cienošus Latvijas kareivjus un arī vienkārši kulturālus civilos šādā veidā neizmainīt sīknaudā ne savu godu nedz Tēvzemes.
  Arī ienaidnieku jāprot cienīt un nedod Dievs novērtēt viņu par zemu.

 • 0
  Heinrich Pirms 2 nedēļām

  Vēl varu drusciņ palabot tēmas autora piemēru par t.s.padomju laikiem-ja kādā oficiālā sanāksmē starp 10 latviešiem bija viens (!) krievs,darba valoda bija tikai un vienīgi krievu.

 • 0
  Riebeklis Pirms 2 nedēļām

  Un kurš no tiem latviešiem protestēja????
  Atbilde.Neviens.
  Teiksiet pamēģini aizsūtītu uz Sibīriju komandējumā.Pilnīgas muļķības.Kapēc lietuvietis protestēja,un nevienu nekur nesūtīja.Tad tāpēc ka lietuvieši vienmēr ir mācējuši par sevi pastāvēt,bet mēs labi mākam līst kādam dirsā

 • -2
  Pornieks Pirms 2 nedēļām

  https://www.la.lv/valoda-ko-saprot-ikviens

 • 0
  Riebeklis Pirms 2 nedēļām

  Un viennalga neviens man tā arī nav atbildējis,cik ilgi mēs turpināsim laizīt Krieviski runājošajiem pēcpuses,un idabāt tiem,it kā tie būtu pasaules nabas

 • -5
  Pornieks Pirms 2 nedēļām

  Paskaties uz to filozofiski, vispārcilvēciski.
  Citādi būsi iestrēdzis dibenlaizīšanas problēmā līdz pēdejai savai stundiņai, netakrīgi no tā vai valdība izved etniskās tīrīšanas vai nē.

 • 0
  A.n.i.t.a Pirms 2 nedēļām

  Ja paskatās , cik daudz Latvijai nelojālu krievvalodīgo bija pie okupācijas pieminekļa, tad ir skaidrs , kur skatās valsts vara. Tos ,kuri slavina Krieviju, bet tomēr labprāt izmanto un bauda "nolādēto"kapitālismu, būtu jāapgādā ar brīvbiļetēm vienā virzienā , proti, uz tēviju, tur varēs slavināt tur valdošo iekārtu.

 • -6
  Pornieks Pirms 2 nedēļām

  Paskaties. Tikai kā nosodīt cilvēku kurš vienkārši atnācis nolikt ziedus. Principā grūti tvert 10. maija buldozeru kā taktisku soli no Rīgas domes, pat ja tūdaļ būs pretargumenti ka Austrumukrainā ar līdzīgu tehniku pārcilā miroņu čupas. Nevajag pielīdzināties tiem pie kā paši aizvien meklējam vainas.

 • 0
  Dajūsko Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Čemodan, vokzal, rosija.

 • 0
  reku Pirms 2 nedēļām

  "Kolonist!
  Tu nezināji,
  Ka iebrien ne savā zemē?
  . . Tu nezināji,
  . . Ka veļos pārvērt zemes saimniekus?
  Šodien tu prasi līdztiesību,
  Tu prasi sadzīvošanu
  . . Un apgalvo,
  . . Ka arī tu esot cilvēks.
  Tavs dēls esot šeit piedzimis,
  Un arī tava dēla dēls,
  Un nu tu prasi tās mājas,
  Kuras saimniekus izkāvi.
  . . Nē, kolonist!
  . . Nekad tev Latvija nebūs mājas,
  . . Nekad!
  Ikdienas tu saņemsi
  Nicināšanas pļauku sejā;
  Bet reiz
  . . Tev būs jābrauc uz turieni
  . . No kurienes sākas tavs iebridums."
  (Gunārs Freimanis)

 • 0
  Spīdola Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tieši tādi paši ir Ventspilī. Nelojāli Latvijai, bet kad aizbraucot pie radiem uz Piemaskavu, sakot, ka "mēs salīdzinot ar jums, dzīvojam paradīzē". Un bauda Latvijas labumus, saņem krutas pensijas, jo strādājuši Ventspils biezajos uzņēmumos (ne pašvaldības iestādēs) un šausminās, ka 16.martā latvieši noliek ziedus pie Brīvības pieminekļa (jo tie taču cīnījās ar fašistiem). Tā nu ir. Diemžēl.

 • -5
  Kriska Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Riebekli, vai esi padomājs , kāpēc krievi neprot latviski? Tāpēc, ka skolā nemāc. Kā skolēns var pabeigt vidusskolu neprazdams latviešu valodu? Lietuvā lietuviešu valodas stundas notiek katru dienu.

 • -1
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Nezinu kādā vecuma grupā esat vai padomju laikus zinat tikai pēc nostāstiem, bet tad latviešu valodu krievu skolā mācīja vēl mazāk, BET- tie bērni, skolnieki, kaimiņu puišeļu un skuķu lielākā daļa prata latviesu valodu un to zina arī viņu bērni un mazbērni. Tā kā vaina nav skolā, bet vidē, kurā dzīvo un atrodies, ģīmenē. Kā zināms, Vācijā daudz turku un nekad, ar uzsvaru uz nekad, sabiedriskā vietā neesmu dzirdējis turku jauniešus runājam turciski.

 • -1
  Pornieks Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nu vispār tas tāpēc ka tie turki Vācija piežmiegti bija. Kas arī nav pārlieku normāli. Turpretī par pagalma sociālo vidi būs trāpīgi tverts, paldies.
  Kaut kas ko nereglamentē nekādi valdību priekšraksti : stulbums jau nav atkarīgs no valodas kādā to izpauž.

 • 0
  Heinrich Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  sranskim
  Kā panākt,lai pie mums tāda pat situācija būtu ar krieviem,un,vispirmām kārtām,ar čigāniem?Piegriezusies čigānu (sevišķi mātīšu) skaļā sabļaustīšanās uz ielas ,veikalos un sabiedriskajā transportā.
  P.S. Radikālākos (un labākos) līdzekļus neieteikt,tie jau zināmi.

 • -6
  sranskis Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Heinriham- pa čigāniem neprotu neko ieteikt, manā rajonā viņi dzīvojuši vienmēr, vecie ciena savus tuvakos un tālākos kaimiņus, bet veciem neesot vairs nekādas lielas varas par jaunajiem- neklausot, esot zudusi jebkāda cieņa pret vecākiem! Man netraucē, viņi vienkārši te dzīvo.

 • -1
  žurka Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  To Kriska
  Varbūt tāpēc, ka krievu skolās strādā krievu skolotāji, kas paši nerunā latviski un bērniem nav spējīgi iemācīt?! Jo uz papīra ir viens, bet faktiski notiek pavisam citādi. Un ar šo būtu jāsāk! Nez kāpēc tie krievu vecāki, kas savus bērnus sūta latviešu bērnudārzos un latviešu skolās, par šo nesūdzas.

 • -4
  Soross Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Kā jau es ne reizi vien esmu uzsvēris caur saviem stipendiātiem, tad ar jēdzienu "integrācija" jāsaprot ne jau cittautiešu integrāciju, bet gan LGBTQ+ integrāciju sabiedrībā. Tas arī ir iemesls, kāpēc 30 gadu laikā homoseksuālisti kļuvuši par normālu, pašsaprotamu sabiedrības sastāvdaļu, bet daži labi "krievvalodīgie" joprojām par tādu nav kļuvuši.

 • 0
  reku Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Drīzāk vajadzētu spriest par segregāciju.
  Divas atšķirīgas grupas ar varu sadraudzināt nekad neizdosies.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: