Padomju mantojums

Tārps | 07.02.2022, 16:26:28 | 1211

Gribētu lai man atbild veikalu priekšniecība,vai kas par to atbild.

Kāpēc ieejot veikalos nauda jāber kaut kādā šķīvītī,vēl vajaga nolikt bļodu.Ja kāds nezin tad tas ir padomju mantojums.Nekur nevienā ES valstīs tādu murgu nav.Visur notiek naudas aprite no rokas rokā.Ja ārvalstīs noliksi kasierei naudu uz letes, nevis iedosi rokās,tas tiek uzskatīts par spēcīgu aizvainojumu.Ar ko tad mēs atšķiramies???Esam eiropā?Haaa kurā vietā? Kāpēc tad pie mums vajaga ar bļodu???Mēs neesam eiropā???Mums nevajaga kā Eiropas attīstības valstīs

Komentāri (33)

  • -2
    reku 07.02.2022, 16:39:23

    Monētas ieberot rokā,kasiere pie zināmas uztrenētas veiklības var pircēju krietni vien apšmaukt.Uz šķīvīša viss acīmredzams.

  • -1
    sranskis 09.02.2022, 08:58:56

    Tieši par to gribēju rakstīt! Acīmredzot citās valstīs ir pienemts domāt, ka visi ir godīgi. Otrs- man personīgi nav patīkami, ka pastāv iespēja, ka manai rokai pieskaras kāda ne tik balta kasiera roka.

  • 0
    Heinrich 09.02.2022, 18:53:27

    sranskim
    Nu,nēģeri vai mulati pie mums,paldies Dievam,veikalu kasēs vēl nav redzēti,tāpat čigānus diez vai kāds pieņems šādā darbā.
    Bet vienalga - par šādu komentāra otro daļu ieliku īkšķi uz augšu,ko līdz šim nebiju darījis...

  • 0
    A.n.i.t.a 07.02.2022, 16:51:35

    Nauda , kā zināms , ir visnetīrākā lieta , tāpēc prātīgi, ka noliekam naudu uz letes , trauciņā, vismaz neapmainīsimies ar baciļiem no rokas rokā , jo ne jau pēc katra pircēja pārdevēja vai kasiere spēj mazgāt vai dezinficēt rokas, un vispār , nu jau mūsdienās var norēķināties ar karti pilnīgi bez liekiem kontaktiem, tā kā nevajag meklēt liekus uztraukumus, to mums tāpat ir pietiekami.

  • -10
    Tārps 07.02.2022, 23:41:17

    Interesanti sanāk Anitas kundze.Ja esat tik gudra,tad velns parāvis paskaidrojiet, kāpēc viss tas kas visā pasaulē ir pieņemami, pašsaprotami,un viss strādā ilgtermiņā.Tad pie mums tas nestrādā??Ar ko tad mēs tādi īpaši

  • 0
    A.n.i.t.a 08.02.2022, 07:34:29

    Riebekļa kungs- nesaprotu, kur jūs dzīvojat,Latvijā vai visā pasaulē? Ja jums ir tikai skaidra nauda un jums to veikalnieki prasa dot tieši rokā - nu dariet to , nevajag celt paniku par niekiem, es norēķinos ar maksājumu karti un man nav jāsaskaras ar pārdevējas roku un netīru naudu, nu , bet katrs jau pa savam jūk prātā , lai izdodas palikt pie skaidra prāta!!!!

  • -1
    Nif nifs 07.02.2022, 16:54:31

    Ilgi domāji, līdz šitādu sviestu izdomāji? Tad nu gan problēmu atradis!

  • 0
    Tā nu ir 07.02.2022, 18:45:23

    ...a ko suns dara, ka viņam nav ko darīt...???

  • 0
    Larijs Kukarans 07.02.2022, 19:51:32

    Mopšels pautus laiza,kad nav ko darīt.Kur tas ir,ka dod rokās?Esmu ļoti daudz kur bijis,un neatceros,ka kāds tūtu aizrādījis,ka naudu nedod tieši rokās,ko parasti arī nedaru.

  • 0
    Larijs Kukarans 07.02.2022, 19:52:15

    Labojums,būtu:)

  • -12
    Tārps 07.02.2022, 20:56:43

    Nu protams latviešu tautas stulbums sit augstu vilni

  • -2
    Eeeeeeeeee 07.02.2022, 22:05:34

    Es nelieku traukā! Es bāžu aiz biksītēm pie kases!

  • -1
    yolo 08.02.2022, 08:58:35

    Piēeam Japānā arī šādi trauciņi ir izplatīti. Tik īsti nevar saprast kāds šeit sakars ar iekļaušanos Eiropā..

  • -1
    ne 08.02.2022, 20:46:24

    Šīs valstis drīzāk ir atpalikušas, kā var ātri un efektīvi izskaitīt monētas saujā?

  • -5
    Soross 08.02.2022, 22:48:59

    Nu bet tāpēc jau mēs, finansisti, propagandējam bezskaidras naudas norēķinus.

  • -1
    Heinrich 09.02.2022, 05:25:38

    Žīdu bodnieki senāk sestdienās esot ar dakšiņām rausuši naudu šūplādēs...

  • -2
    Soross 09.02.2022, 20:32:36

    Inkasācija!

  • -7
    Tārps 08.02.2022, 23:39:26

    Anitas kundzei atbilde
    Es vairākkārt esmu saskāries ar šo jautājumu kur es dzīvoju?

    E I R O P Ā

    Nevis Latvijā, bet gan Eiropā,domāju un dzīvoju neviss kā latvietis bet gan kā Eiropietis,kurš domā un skatās ne tikai uz savu degunu,un ko dara kaimiņš,bet gan daudz daudz daudz plašāk

  • -9
    Tārps 08.02.2022, 23:41:50

    Bet šeit portālā cik es noprotu ir vairumā ir nolasījušies veca gada gājuma cilvēki,ar pensionāru domāšanu

    Viss ir labi,kā ir un neko nevaja mainīt.

    Nonsens

  • 0
    A.n.i.t.a 09.02.2022, 05:29:19

    Jā , Riebekli, dzīvojam Eiropas savienībā , precīzi kā agrāk Padomju Savienībā, nekas liels nav mainījies, jo realitātē esam uz Latvijas zemes un, kā agrāk ,ne visi bija izbraukājuši savienību, tā arī tagad, retais ir bijis tālāk par kaimiņvalstīm. Agrāk mūs regulēja Maskava-tagad Brisele. Vai dzīvojam labāk- vairums nē, sevišķi jau pēc visādām pandēmijām un nepamatotām energoizmaksām. Žēl ,ka neesi latvietis un pavisam maz esi patriots šī vārda labā nozīmē.Acīmredzot tu esi no tiem - kur labi ,tur Dzimtene.Mums tādu laimes meklētāju no PSRS laikiem un viņu pēcteču šeit ir ļoti daudz un tie te , lai cik dīvaini nebūtu, dzīvo labāk ,vairumā gadījumos, nekā vietējie.

  • -6
    yolo 09.02.2022, 07:59:28

    Nekas daudz nav mainījies tiem, kas neko nedara un negrib darīt. Citiem izmaiņas ir milzīgas. Iespēju dzīvot kā grib, nodarboties ar ko vien grib un attiecīgi tikt atalgotam adekvāti ir neierobežotas. Kas bija padomju laikos? Nekas nebija- veikali tukši, strādā cik gribi un neko par to nedabū un skaties kā tie kas neko nedara dabū to pašu ko tu. Dārgās padomju savienības dēļ mēs esam tagad tur kur esam un mums šķiet normāli, ka pie varas ir visādi zagļi un dirsēji un domājam, ka pie visām mūsu nelaimēm ir jāvaino kaut kādi politiķi

  • 0
    Tārps 11.02.2022, 09:18:14

    Nu žēl ka tā domājat,es esmu patriots,bet ne jau fanātisks patriots,kurš ir pieķēries visiem pagātnes lietām un nevēlas neko ne mainīt ne labot uz kaut ko citu.
    Es Anitas kundze esmu bijis 24 valstīs.Un 7 strādājis.Esmu bijis ,gan Eiropā,gan Āzijā.Esmu pabijis gan pie Eiropas parlamenta,gan pie NATO mītnes Briselē.Esmu daudz ko redzējis,daudz ko dzīvē piedzīvojis.Esmu redzējis kā pasaulē dzīvo citas tautas,kā tās pūlās,cīnās,attīstās.
    Un man galīgi ir kauns,tāds kauns,ka gribas ieskriet mežā un sāk skaļi blaut,aurrot,par mūsu cilvēku stulbumu, attīstības atpalicību.

    Un atbildot uz jūsu variantu ka man dzimtene tur kur labi?
    Ja tas tā būtu,tad es nebūtu batgriezies Latvijā

  • 0
    A.n.i.t.a 11.02.2022, 09:49:24

    Esmu bijusi daudzās valstīs, strādājusi gan tikai savai ,esmu priecājusies par Vācijas sakoptajām mazpilsētām, Zviedrijas kvalitatīvajiem ceļiem, no tā ir ko mācīties un ieviest savā zemē, ir būts arī tā sauktajās PSRS republikās, Armēnijā, Gruzijā , Ukrainā, tajās arī ir kas jauks, bet dzīvot vienmēr tikai savā zemē,jo nekur nav tik labi kā mājās.Tas ,ka mums valsts ir nolaista , nav cilvēka kā indivīda vaina, bet visu kopīga vaina, jo amatos esam ļāvuši atrasties cilvēkiem,kuriem interesē tikai sava labklājība un vismazāk tautas labklājība , ļoti nožēlojami un te nu man arī gribas kliegt ....

  • -1
    A.n.i.t.a 09.02.2022, 08:26:27

    Saka jau ka nekaunība ir otrā alga, un ka dzīve nav rožu lauks, bet kartupeļu lauks-kurš lielāks cūka, tas vairāk sarok. Iznāk, ka tā lielākā tautas daļa ir tie, kuri neko negrib un neko nedara, nepiekritīšu un neslavēšu padomju laikus. Jā, veikali bija tukši, toties ledusskapji pilni, ar nopelnīto varēja samaksāt par dzīvokli, uz ielas neviens nedzīvoja, kā ir tagad, paēduši bija visi un ne no miskastēm vai zupas virtuvēm kā ir šobrīd, tā varētu turpināt,bet redz jau tikai to, ko vēlas un viegli ir nosaukt cilvēkus par sliņķiem pilnīgi bez pamata. Vienīgie, kuri vainojami pie sava sliktā stāvokļa, ir ar atkarībām no alkohola un citām narkotikām,bet tas arī nav viennozīmīgi.

  • -3
    Barons (Freiherr von ...) 09.02.2022, 18:56:57

    Anit kundz.
    Es atļauties drusk palabot.
    Tō Dzīv neir ne Rōz,ne Kartofel lauk,aber vien Atej,kur tie Cilvek katers ir cīnities par tō viet uz tō Pōd.Le zinat.

  • -1
    Dajūsko 09.02.2022, 19:34:41

    Nea, mīļā Anita, atļaušos palabot, Nekaunība ir otrā laime. Nekaunīgs ir vnk maitasgabals, kādu arī šeit netrūkst... Ar neimani pirmajās rindās, hehe.

  • -3
    ilona kaķis 09.02.2022, 20:18:14

    Baron lielskungs, nebūs būt rihtigs tas salīdzinajums.
    Jo!!!
    Viet uz pod nodrošin atvadīšanos no kauč kā.
    Bet negausig cilēk vairāk centrējas uz kauč kā sagrābšan.
    Pa lūgšen, varbūt jūs var abdomat šito aspekt.

  • -4
    Soross 10.02.2022, 21:29:20

    Barons pārspējis pats sevi, rakstot:
    "Tō Dzīv neir ne Rōz,ne Kartofel lauk,aber vien Atej,kur tie Cilvek katers ir cīnities par tō viet uz tō Pōd.Le zinat."
    Pat ja gribētu, te nevarētu iebilst!

  • -1
    Heinrich 11.02.2022, 05:24:11

    Tev žīdel,kāds deva vārdu?

  • -4
    Soross 11.02.2022, 11:06:03

    Ne tikai vārdu, bet arī uzvārdu!

  • 0
    Heinrich 11.02.2022, 18:23:15

    Ungāržīdam
    Uzvārds tev bija dots ŠVARCS (Schwartz György)!!!

  • -4
    Tārps 11.02.2022, 09:48:54

    Un jā,Anitas,kundze,vienā ziņā varbūt Jums taisnība.
    Jā es nekad nesēdēšu sūdu kaudzē,tikai tāpēc ka to dara mani darba kolēģi,un tāpēc lai es tikkai neizceltos citu acīs.Nu nē paldies.Cilvēkam visu mūžu ir jācenšas visu laiku attīstīties,kaut ko visu laiku pilnveidot.Visu laiku,pat sirmā vecumā.Jautājums kāpēc????
    Jo tikai tad esi cilvēks,nevis dzīvnieks.Jo man nav galvenais dzīvē
    Labi paēst,un siltuma izgulēties.
    Man Anitas kundze,vajaga daudz, daudz daudz vairāk

  • 0
    A.n.i.t.a 11.02.2022, 15:25:15

    Tas labi,ka esat apņēmīgs un darīt gribošs. Taisnība- katram ir jāpilnveido sevi līdz sirmam vecumam, galvenais,nodzīvot dzīvi ,lai par mums teiktu- bija labs, godīgs un izpalīdzīgs cilvēks, lai nav palicējiem jāklusē, jo par aizgājējiem labu vai neko.Uz zemes esam nonākuši lai mācītos un pilnveidotos un aiz sevis atstātu labus darbus. Lai veicas!!!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: