Latvijas Politiski represēto apvienība nosoda, ka Lembergs sevi dēvējis par 'politiski represēto'

еs | 09.04.2021, 14:56:22 | 701

"Biedrība "Latvijas Politiski represēto apvienība" (LPRA) nosoda apcietinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") rīcību, dēvējot sevi par "politiski represēto", informēja LPRA valdes priekšsēdētājs Ivars Kaļķis.

Kaļķis norādīja, ka pēdējās nedēļās vairākos Latvijas preses izdevumos un interneta vietnēs publicētas un pārpublicētas Lemberga vēstules no cietuma, kuras viņš parakstījis kā "politiski represētais".

"Īpaši ciniski šādas publikācijas izskatījās 25. martā, kad mūsu tauta godināja staļiniskā terora upuru piemiņu. Mūsu organizācija šo publikāciju sakarā saņem daudzu politiski represēto sašutuma vēstules ar jautājumu, kopš kura laika Lembergam būtu piešķirts politiski represētās personas statuss. Īpaši sašutuši ir mūsu organizācijas Ventspils nodaļas biedri," sacīja Kaļķis."

Avots: https://www.delfi.lv/news/national/politics/latvijas-politiski-represeto-apvieniba-nosoda-ka-lembergs-sevi-devejis-par-politiski-represeto.d?id=53090361

Komentāri (20)

 • -1
  еs 09.04.2021, 14:56:29

  "Viņš atgādināja, ka politiski represētās personas statuss Latvijā tiek piešķirts atbilstoši īpašam likumam "Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem".

  Ja Lembergs var dokumentāli pierādīt, ka viņš cietis no komunistiskā vai nacistiskā okupācijas režīma, viņam likumā noteiktajā kārtībā jāvēršas ar attiecīgu iesniegumu un reabilitācijas dokumentiem Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Taču līdz šim politiski represētās personas statuss Lembergam nav piešķirts, uzsvēra LPRA valdes priekšsēdētājs."

 • -1
  domāju 12.04.2021, 13:50:25

  vispār jau nekur viņš nav deklarējis, ka būtu komunistu vai nacistu politiski represēts... Liekas, ka ne komunisti, ne nacisti mums nav pie varas...

 • 0
  еs 09.04.2021, 14:56:37

  "Kā liecina interneta enciklopēdijā "Vikipedija" apkopotie dati, padomju laikos Lembergs ieņēmis vairākus amatus Latvijas Komunistiskajā partijā (LKP) un tās struktūrās – bijis Komjaunatnes Ventspils pilsētas komitejas organizāciju daļas vadītājs, LKP Ventspils pilsētas komitejas propagandas un aģitācijas nodaļas vadītājs, LKP Ventspils rajona komitejas sekretārs.

  LPRA uzsver, ka paraksta "politiski represētais" lietošana no Lemberga puses ir nelikumīga un aizvainojoša patiesajiem staļinisko represiju upuriem.

  "Cienot Satversmes 100. pantu un neapšaubot Lemberga tiesības paust savu viedokli, mēs vienlaikus prasām faktu precizitāti un kategoriski iebilstam pret sabiedrības maldināšanu un necieņu pret mūsu tautas traģisko okupācijas laika pieredzi," sacīja Kaļķis."

 • -2
  Krima 09.04.2021, 18:48:48

  Kā tikt pie svētmocekļa un visu tml statusa? Vienkārši. Jāizsaka vēlēšanās kādam no kalpiem, tie uzraksta iesniegumu/ ieteikumu un viss notiek. Tieši tāpat kļūst moceklis par dažādu komiteju, asambleju... biedru. Bet vispār, ja padomā, varbūt arī ir moceklis "pa dzīv"- kā ventiņ sak. Vai daudzi no mums gribētu bùt svētmocekļa vietā? Diez vai.

 • -1
  Partijas Biedrs 10.04.2021, 07:25:10

  Senākos laikos tādus viltvāržus,iespējams,sēdināja uz mieta.

 • -3
  krustmateflorence 11.04.2021, 13:39:16

  Daugavas vanagi reiz izteicās-tas sarkanais mēris Latvijas tautu izvaros -aplaupīs -un iedzīs dziļā postā.
  mēris nav nekur pazudis-tas klīst pa visu Latviju aizvien -aizvien-un sagrauj vairumam cilvēku privātās dzīves.
  Ventspilij vajag jaunus un zinošus un godīgus cilvēkus-visos vadošos posteņos.

 • -13
  Dajūsko 11.04.2021, 16:56:24

  Naivā krustmātīt, arī jaunie un zinošie tikuši pie siles zags un zags, un zags. Cilvēku mantkārība ir neizmērojama.

 • -15
  Lāsma Veckrāce 13.04.2021, 18:30:40

  Vai tad Lembergs teica, ka viņam ir politiski represētās personas statuss.?Piekrītu cilvēkiem, tai skaitā augsta līmeņa juristiem un sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, ka Bordāna sevišķi viens no galvenajiem mērķim bija novākt Lembergu no politiskās skatuves. Pat valsts nozīmētais advokāts Ivankins pateica, ka lieta ir politiski safabricēta.Un tālāk, kauns atcerēties tā Bordān un KartonaJuraša laišanās uz ASV izlūgties sankcijas Sarmuļa vadītai Ventspils Brīvostai un personīgi Lembergam.No tā cieš ne tikai mēs, bet visa Latvija. Tiesa pateica, ka cilvēkus viņš nav apzadzis.Deviņdesmito gadu sākums bija laiks, kad apsviedīgi cilvēki kļuva miljonāri. Lieciet Lemberga naudu sānis.Novērtējiet, kas izdarīts pilsētā un visa vecuma ventspilniekiem daudzās jomās, tai skaitā, lai būtu jaunas darba vietas.Neviens joprojām man nav atbildējis uz jautājumu, lai nosauc kaut tikai vēl vienu miljonāru, kas tā sakārtojis pilsētu.Uzliktais drošības līdzeklis pierāda, ka tā ir politiska izrēķināšanās.

 • -1
  trakais oposums 13.04.2021, 19:28:53

  Biedrs Lembergs pats sevi dēvē par politiski represēto. Ar Navaļniju sevi salīdzina. Varbūt drīz sāks rakstīt grāmatu "Mana cīņa" ? Jeb tādu jau cits mūdzis ir sarakstījis?:)))

 • -11
  Lāsma Veckrāce 13.04.2021, 19:09:36

  Man stāstīja, ka vecōmes māsu kopā ar vīru un māti 1949.gadā 25.martā izveda.Viņiem bijušas kārtīgas lauku mājas bez kalpiem.Pagasta partordze esot ieskatījusies smukajā un prasmīgajā mājas saimniekā un gaidīja , ka šķirsies.Viņš teicis nē, bijis arī aizsargos.Tā politmadāma atriebās, nepaglāba, bet ielika sarakstā un izveda.Atgriezušies tikai kādā 1956. vai 1957.gadā. Vienu reizi vecōpis atbraucis ciemos, sūtījuši šurp tādus lielus cietus cukura gabalus, vecōme pašas izšūtos rišeljē galdautus. Tur Omskas apgabalā kaut kādā kolhozā strādājuši.Mammai stāstīja, bet viņa neatcerējās nosaukumu.Uzcēluši pat mājiņu vēlāk, iesējuši kliņģerītes, krievu cilvēki brīnījušies. Te arī nebija viegli .Stāvēja rindā pēc puskukuļa ķieģeļmaizītes, kas bijusi jēla, kritusi no garozas laukā.Labi, ja radi laukos iedod kādu sakni vai sēnes.Tagad mammai žēl, ka visu nepierakstīja, ko tuvie un mīļie cilvēki stāstījuši, kas Krievijā piedzīvots.Mums jāciena un jāsargā šie tik daudz pārdzīvojošie cilvēki.

 • -14
  Brīvība 13.04.2021, 20:08:56

  Interesanti, ka Sibīrijā pabijušajiem atgriežoties nebija naids pret krieviem,
  kāds šad tad sastopams šodienas dīvānpirdējiem nacikiem.

 • -1
  Krima 13.04.2021, 22:46:44

  Lembergs rakstīšot grāmatu “Mana tiesa”.

 • -7
  Brīvība 13.04.2021, 22:49:24

  rekucim tā vien velk uz Ķīnas komūnismu...

 • -3
  tiešām suns 14.04.2021, 09:27:07

  interesanti cik tad vēl izņemot pašus ar ģimenēm un radiem un dažām tantiņām ir gatavi balsot par kliķi?

 • -3
  tiešām suns 14.04.2021, 22:00:40

  dārznieks savu sievu arī fīrē par deputāti...privāts kantoris...tikai par savējiem,labi iekārtojušies...

 • -3
  ^^—^^ 15.04.2021, 08:57:13

  ko teikt par citiem pārīšiem, kas arī kandidē?

 • -1
  Arnis Junge Pirms 1 mēnesi

  Un par tiem pārīšiem, kur viens brīvostas naudu fīrē otra bērniem hokeja spēlei... ???

 • -3
  tiešām suns 14.04.2021, 22:06:31

  ļoti viegli ir pateikt klišeju-jaunie nāks un zags...bet tos jaunos jāievēl ,kam vecā kliķe turas pretim,un jauniem jāļauj strādāt ,,,tikai tad vērt mutes vaļā un teikt sliktu kā tagad pierādīts ar cietumā sēdošu domes vadītāju...

 • -1
  Arnis Junge Pirms 1 mēnesi

  Neviens neturas pretīm tam , ka jauniem ir jānāk! Iesaku paklausīties SWH to raidījumu, kur kandidāti runā. Nav pret jaunajiem, nav pret sadarbību. Ir pret kaitniecību! Tur Kristovskis izcēlās ar to, ka nevarēja nosaukt nevienu ieceri, ko mēģinājis četru gadu laikā īstenot. Pat ne īstenojis, bet cerējis!!!
  Un tad vēl bļaustīšanās par to, ka Brīvostai nebūtu jāatbalsta sports.. UUN Brīvosta atbalsta Landmaņa bērnu hokejā. Ne komandu, ne kādus ventspilniekus, bet Landmaņa bērnu. Jo jā, sports nav jāatbalsta, jāatbalsta partijas biedru maciņi, ne ventspilnieki!

 • -1
  Viktors Torpēda Pirms 1 mēnesi

  He Landmanis zem sava segvārda "es" atkal uzdarbojas ar savu pirmsvēlēšanas nomelnošanas aģitāciju. Vēl divus mēnešu varēs baudīt cirku viņa izpildījumā!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: