Brīvprātīga vakcinācija vai viltīgs gājiens piespiedu vakcinācijai??

marsis | 29.12.2020, 17:39:55 | 1566

Biznesa augstskolas "Turība" asociētais profesors Ēriks Lingebērziņš skaidro, ka ir naivi gaidīt brīdi, kad visi atkal varēsim ceļot, tāpēc risinājums ir mobilās lietotnes, ar kuru palīdzību būs iespējams apliecināt vakcināciju un brīvi pārvietoties. Viņš norāda, ka tuvāko divu vai trīs gadu laikā brīva ieceļošana bez pašizolācijas, visticamāk, būs pieejama tikai tiem, kuri ir vakcinēti.

Naivi gaidīt atgriešanos pirmspandēmijas stāvoklī

Ir paredzams, ka jau 2021. gadā virkne valstu atvērs savas robežas vakcinētajiem ceļotājiem, tāpēc ir nepieciešami mehānismi, kas ļauj ērti un ātri pārbaudīt, vai persona ir vakcinēta. Ņemot vērā vīrusa izplatību, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC) ir secinājis, ka infekcijas risks, ko var radīt tūristi, veido tikai 1%.

Situācijas dažādās ES valstīs kopumā ir līdzīgas, tāpēc ir naivi gaidīt brīdi, kad atgriezīsimies pirmspandēmijas situācijā.

Komentāri (47)

  • -13
    marsis 29.12.2020, 17:53:21

    Kā Vinķele apgalvoja-vakcinēšana nebūs obligāta visiem... cilvēka brīva izvēle.. tikai , tu nevarēsi braukt , kur gribi, iespējams strādāt visur un daudz ko citu.. vai tā nav jau manas brīvas gribas ierobežošana?
    Un ja man veselība neatļauj, vai ticība???
    Es saprotu, kas tas ir kārtējais apmāns... "" brīva griba"' , bet tā otra puse tikai netika pateikta..

  • -12
    marsis 29.12.2020, 17:57:32

    Vai šis skan brīvprātīgi;

    ""Iekāpšanas karte kopā ar apliecinājumu par vakcināciju

    Pasaules Ekonomikas Forums ir nācis ar savu piedāvājumu – "Common Pass" lietotni, kas ļautu ceļot droši un ātri pārliecināties par to, ka ceļotājs ir vakcinēts. Plānots, ka vakcinācijas dati būs vienlīdz atzīti visā Eiropas Savienībā un iekāpšanas karte ikvienā reisā vai transportā būs derīga tikai kopā ar apliecinājumu par vakcināciju.

    Otrs risinājums ir "IATA Travel Pass", kas ļauj pasažieriem atrast precīzu informāciju par ceļojumiem, testēšanu un vakcīnas prasībām viņu ceļojumā, kā arī apliecināt, ka viņi ir vakcinēti. Arī viesnīcas un citas tūrisma mītnes būs gatavas uzņemt ceļotājus, zinot, ka tas ir droši.

  • -12
    Ingus Trautmanis 29.12.2020, 18:10:11

    Nesaprotu, ko tur cepties? Ja būs tāda kārtība, tad būs! Tie, kuri gribēs ceļot - vakcinēsies, pārējie sēdēs mājās savās folija cepurītēs!

  • -13
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 18:58:18

    Ceļojoši ļaudis nav tā stulbākā tautas daļa, lai pakļautu savu dzīvību briesmām, apmaiņā pret atļauju darīt to, kas viņiem tāpat pienākas - pārvietošanās brīvību.
    Paskatīsimies vai starptautiskajiem noziedzniekiem un afēristiem izdosies tik lielā mērā apdraudēt mūsu brīvību?

    Tāpat ļoti iespējams, ka ar sava C-19 VAKCĪNU ŠANTĀŽU šie kropļi vnk vēlas sagraut aviosabiedrību un tūrisma biznesu.

  • -11
    marsis 29.12.2020, 19:06:17

    SOS !!!! ASV ārsti sākuši atteikties no šprices.
    Negrib būt izmēģinājuma trusīši.
    https://www.zerohedge.com/.../who-wants-be-guinea-pig...
    https://www.beckershospitalreview.com/.../staff-at...

  • -10
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 19:32:13

    Exprezidents Zatlers ar izteicās,
    ka tagadējā vakcīnācija pati par sevi ir vien vakcīnas izmēģinājums...

  • -4
    JD1070 29.12.2020, 20:36:03

    Kāda jēga no tiem ierobežojumiem? Lielākajā daļā pasaulē jau tāpat ir '' Covids'' izplatījies.

  • -10
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 21:01:10

    Jēga ir ierobežot cilvēku brīvību un izveidot totalitāru režīmu.
    Ja tu gribi mierā dzīvot,
    tas nenozīmē, ka nenāk kāds morālais kroplis (-ļi), kam no alkatības un augstprātības aizbraucis jumts,
    un
    kas nevēlas tev to atļaut.

  • -10
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 21:06:36

    Arī cilvēkiem augstos amatos no vēl lielākas varaskāres reāli aizbrauc šīferis. Viņi savu māti pārdos par vēl lielāku varu.

  • -8
    Ingus Trautmanis 29.12.2020, 21:17:45

    Brīvība (nesaprotami no kā, pašlaik izskatās ka no saprāta paliekām) Sakārto cepurīti!

  • -5
    latvietis parastais 29.12.2020, 21:18:11

    Tagad čīkstēt par pārvietošanās brīvības ierobežošanu ir daudz par vēlu. Robežām bija jāpaliek ciet jau pavasarī, nevis piepludīnāt pilnu pilsētu ar kaimiņiem un pašiem lielīties cik esam gudri ka braucam uz kaimiņu Lidl iepirkties. Esam tur kur esam.

  • -12
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 22:13:06

    Kur tad mēs esam?
    Mēs esam tur, kur būt režīms mums uzspiedis ar tupiem aizliegumiem.
    Pagrūtāk mediķiem, bet arī nav nekāds pasaules gals.
    Plosās mazletāls vīruss,
    ko padomjlaikos,
    kad slimnīcas bija visās apdzīvotās vietās,
    pat neievērotu.
    Bet varneši ar to taisa politiku.

  • -10
    Alberts koks 29.12.2020, 22:20:17

    Esmu pārsteigts par Tavu stulbumu. Un prieks ka manu draugu pulkā nav tik neizglītoti cilvēki. Un izbrīna ka Tev ļauj šeit uzvesties kā nama tēvam...

  • -9
    peace 29.12.2020, 22:22:14

    Pievienojos Tev, Albert. Es jau sen viņu šķiru garām jo zinu, ka tur pilnīgi nekas sakarīgs nebūs rakstīts.

  • -10
    peace 29.12.2020, 22:17:36

    Ak ļaudis, būs un visiem pietiks. Vēlāk paši teiksiet dakteriem paldies un smiesieties par sevi!

  • -6
    JD1070 29.12.2020, 23:18:26

    Tu jau esi vakcinējies?

  • -8
    peace 30.12.2020, 00:07:04

    Sākumā lai vakcina tiek medpersonālam, aprūpes dalībniekiem un kad būs iespēja to darīšu uzreiz un iesaku arī visiem to darīt pēc iespējas ātrāk, jo tas ir nepieciešams

  • -11
    Decembris 29.12.2020, 22:27:53

    Tik peace pēc špricītes vairs nesmiesies nekad!

  • -10
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 22:56:44

    Albertkociņš kā tāda pielipusi zaķu spira visur velkas līdzi.)
    Iešpricējaties ar pīsēm tokš vienreiz, lai varat apklust.

  • -11
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 23:52:02

    Smieklīgi šie režīma ļautiņi -
    šie mūs 'čmorī' ar absurdiem postošiem aizliegumiem,
    darot to
    pilnīgā patvaļā,
    neieklausoties nekādos sabiedrības iebildumos un protestos,
    pat lūgumā vismaz bērnus sākumskolās likt mierā no viņu bezjēdzīgiem uzpurņiem,
    BET tad šie uzbāžas ar savu špricīti.

    Blakus tam, ka visas šo iepriekšējās rīcības rezultātā šo kā indivīdu morālā uzticamība ir degradējusies NULLES vērtībā,
    pieļaujot ka pat tautas masveida eitanāzija šiem būtu pilnīgi vienaldzīga,
    ja šo virskungi to paģēr,
    nonākam pie šo rīcības loģiskā rezultāta, ko šie ir atstājuši mums, - vienkārši pasūtīt šos D
    un nešpricēties paliek VIENĪGAIS veids kā šiem adekvāti atbildēt!

  • -11
    Latvija pāri visām! 29.12.2020, 23:57:54

    Protams, tas neattiecas uz tiem,
    kas ļoti vēlas špricēties.
    Špricēties nevienam nevar aizliegt.:)))

  • -9
    Latvija pāri visām! 30.12.2020, 16:07:36

    Personīgi neesmu pret vakcināciju kā tādu.
    Esmu vakcinējies ar visām standarta vakcīnām, kā pēdējo - pret ērču encefalītu.

    BET vēlos medicīniski rūpīgi pārbaudītu vakcīnu;
    no skaidriem, zināmiem un uzticamiem avotiem;
    kas nes atbildību par piedāvāto produktu.

  • -8
    marsis 30.12.2020, 16:46:45

    Padomā nu;

    Vācijas pilsētā Štrālzundē astoņiem aprūpes nama darbiniekiem nejauši ievadīta piecas reizes lielāka Covid-19 vakcīnas deva,

    ""Pēc viegliem gripai līdzīgiem simptomiem četri pansionāta darbinieki hospitalizēti, bet pārējie nosūtīti mājās. Tiek ziņots, ka nevienam nav konstatētas smagas blakusparādības.

    "Es ļoti nožēloju šo incidentu. Šis konkrētais gadījums ir saistīts ar individuālām kļūdām. Es ļoti ceru, ka neviens no incidentā iesaistītajiem nesaskarsies ar nopietnām blakusparādībām," minējis apgabala vadītājs Stefans Kerts.""

    un kas man var dot garantiju, ka vispār ne tikai pārdozē, bet sajauc ar ko citu???? Patreiz par vakcinām tik neskaidrības-neviens jau patiesību neteiks...

  • -3
    Grizelda 30.12.2020, 17:08:03

    Es ēdu no grīdas

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: