Vai Brīvostas pārvaldei "uzspļaut"uz vēsturisko mantojumu?

Pipars | 26.10.2020, 06:12:23 | 1142

Ņemot vērā to, ka Ventspils brīvostas pārvalde izsolē ir nolēmusi pārdot mantu, par kuru šobrīd noris procedūra tās atzīšanai par valsts aizsargājamu kultūras pieminekli, kā arī izsoles noteikumos iekļauto nosacījumu objekta pircējam izvest mantu no vēsturiskajām Ventspils ostas darbnīcām un smēdes ēkas viena mēneša laikā no pirkuma līguma noslēgšanas dienas, Ventspils pilsētas domes ieskatā šādas Ventspils brīvostas pārvaldes un Ventspils brīvostas valdes darbības rezultātā tiks iznīcināts objekts ar kultūrvēsturisku vērtību jeb iznīcināta vēsturisko Ventspils ostas darbnīcu un tajās esošo iekārtu, kā industriālā mantojuma kompleksa objekta vienotība, būtiski mazinot visa objekta autentiskumu un graujot tā kultūrvēsturisko vērtību.

Komentāri (32)

 • -13
  Guantanamo 26.10.2020, 06:16:10

  Kurs grib redzet vecu virpu? Neviens

 • -12
  arcus 26.10.2020, 07:52:45

  Nerunā citu vārdā, ja tu negribi , tad tā arī saki!

 • -11
  Pipars 26.10.2020, 08:27:21

  Visā pasaulē vēsturiskie tehnikas un industrialie muzeji un ekspozīcijas ir ļoti populāras!

 • -7
  vajag Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  beiz taču pipar, kam pie mūsdienu piedāvājuma interesē skatīties uz sarūsējušiem dzelžiem un cik ilgi vēl

 • -2
  krustevsSvimpis Pirms 4 nedēļām

  Kapec vecas virpas jautajums ir uzpeldejis tiesi tagad, kapec veca virpa netika izstadita apskatei laika kad mazais Aivars valdija Brivosta

 • -11
  Jānis91 26.10.2020, 08:18:57

  Varbūt Brīvostai jaunai vadībai nav naudas algai?
  Tranzīts mūk projām no rokām?
  Glābt neizdodas?
  Tirgo mantas?

 • -12
  Jānis91 26.10.2020, 08:30:51

  Vai nevarētu būt tā, kā ieceļot jaunu vadību Brīvostas pārvalde, mērķis ir pārvilkt kravas no Ventspils uz Rīgas ostu???
  Pieredzes iztirgot pa lēto visas Brīvostas nekustamās īpašumus??? Varbūt tā?

 • -5
  vajag Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Vēl kas - šis topiks ir tīri politisks pasūtījums

 • -1
  arcus Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Ja kāds domā citādi nekā tu, tad tas vienmēr ir politisks vai kāds citāds pasūtījums!!!! Tev eksistē tikai divi viedoklī- tavējais un nepareizais. Neesi iedomājies, ka katram ir tiesības uz savu viedokli un tieši tavējais nereti var būt nepareizais? Bet laikam tev to nesaprast!

 • -6
  Gunārs Pētersons Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Jā, kārtējais piemērs ventasbalss.lv bloga apzinātai selektīvu viedokļu izplatīšanai, izmantojot troļļu tīklu.

 • -7
  Jānis91 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Vienmēr negodīgie sāk nīdet... Troļļi, feiki un t.t.
  Taisnkba acis grauž un putas pa muti nāk?

 • -5
  Guantanamo Pirms 4 nedēļām, 2 dienām

  Piemeram nosauc kaut vienu popularu industrialo muzeju kur tu ar gimeni esi bijis?

 • -4
  Andris Lapukoks Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Daugavpils skrošu rūpnīcas muzejs, kurš joprojām darbojas. Igaunijā - Igaunijas Raktuvju muzejs, kur ir apvienots jaunā muzeja ēka ar veco ražošanas būvi. https://www.visitestonia.com/lv/raktuvju-muzeja-pazemes-restor%C4%81ns

 • -2
  Krišs Daugulis Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Komentārs Lapukokam
  Ļvovas kafijas raktuves. Un es tās neatradu, lai attaisnotu šī raksta absurdumu, bet tās tur ir https://i.ytimg.com/vi/DCWvT1AJCl8/maxresdefault.jpg
  Cepuri noceļu Ukrainas kultūras citadeles biznesa mākslinieku priekšā, kuri rada šedevrus, kas izskan pa visu pasauli.
  Ar zaļi/melni/sarkanu krāsu nokrāsotus padomju lūžņus sevi cienošs uzņēmums jau sen būtu nodevis lūžņos. Un godīgi varu teikt, ka tur nav un nebūs ko redzēt, jo ar tiem mēsliem pat lāga strādāt nebija iespējams, jo vienmēr kaut kas trūka, un to nevarēja dabūt. bet ko līdz to fiņķiku/viņķiku dabūja, tā atkal kaut kas salūza.
  Kur bija kultūrvēstures pazinēji, kad nolaida līdz kliņķim ēku pretīm Kino Rio, līdz to nojauca? Cik ilgi cietīs ēkas Tirgus/Skolas ielās? Ieskaitīs degradēto ēku statusā un nojauks, piestādot rēķinu īpašniekam?
  Un būs vieta jaunam govslopam.

 • 0
  domāju Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  Alūksnes un Gulbenes dzelzceļa jaunās ekspozīcijas....

 • -5
  Ventspils brīvostas pārvalde Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Pēc vairāk nekā pusgadu ilgušām savstarpējām sarunām par kādreizējo ostas darbnīcu ēkas K.Valdemāra ielā 12a un ostas darbnīcu darbagaldu tālāku izmantošanu pilsētas interesēs Ventspils pilsētas dome nākusi klajā ar publisku paziņojumu, ka Ventspils brīvostas pārvalde it kā gatavojas iznīcināt vēsturisku īpašumu. Šādi apgalvojumi ir klaji aizskaroši un ne mazākajā mērā neatbilst patiesībai. Vienīgais Ventspils brīvostas pārvaldes mērķis bija panākt, lai šajā pārvaldes sakārtotajā vietā varētu attīstīt pilsētas iedzīvotājiem svarīgas idejas.

  Lūgums iepazīties ar situācijas skaidrojumu šeit: https://www.portofventspils.lv/lv/jaunumi-un-notikumi/parpratums-vai-kaitnieciba-ventspils-pilsetas-dome-izplata-brivostas-parvaldi-diskreditejosu-informaciju/

 • -9
  Jānis91 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Ja vēsturiskie īpašumi, iespējams tiks pārdotas par kapeikām, tad tā ir varbūtība, iespējams valsts mantas izšķērdēšana, piemēram, varbūt - iztirgošana saviem paziņām???

 • -9
  ^^—^^ Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Pirmkārt, jautājums brīvostas pārvaldei par to, kāpēc sarunas ilgst "vairāk nekā pusgadu"? Un nesakāt, ka tikai dome vainīga. stāstāt, ko nevar sarunāt?
  Otrkārt, ja izsole bija izsludināta un tajā kā izsoles priekšmeti vai kā tos tur sauc, bija noteiktas iekārtas no vēsturiskas ēkas, kuru plāno atzīt par kultūrvēsturisku pieminekli, kas tur "neatbilst patiesībai"? Tas ir vēsturiskā mantojuma iznīcināšanas mēģinājums...
  Vārdus "klaji aizskaroši" varētu teikt tā nacionālo kultūrvēsturisko pieminekļu komisija, kas informēja par Kr.valdemāra 12 noteikšanu par kultūrvēsturisku pieminekli, bet brīvosta tik un tā izliek izsolē tās sastāvdaļas...
  Treškārt, gribētu zināt, kādas pilsētas iedzīvotājiem svarīgas idejas brīvosta tur plānoja attīstīt?

  un ceturtkārt ... sakāt ko gribat, bet šis brīvostas "skaidrojums" ir ļoti līdzīgs "ventspilnieks.lv" rakstu stilam...

 • -1
  еs Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  ''un ceturtkārt ... sakāt ko gribat, bet šis brīvostas "skaidrojums" ir ļoti līdzīgs "ventspilnieks.lv" rakstu stilam...''

  Viss plūst, viss mainās.

 • -12
  Andris Lapukoks Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Es uzskatu, ka Ventspils Brīvostas pārvalde nepamatoti apvaino Domi melu izplatīšanā. Brīvostas valde ar Ģ.V. Kristovski priekšgalā izlika izsolē cara laika darbnīcās esošos darba galdus (iekārtas) pārdošanā.
  Iekārtas pircējam no ēkas būs jāizvāc viena mēneša laikā. Ražošanā visticamāk šīs iekārtas nav izmantojamas, tāpēc jaunais iekārtu īpašnieks tās nodos metāla lūžņos. Jo izsoles nolikumā bija teikts, ka iekārtas jāizvāc no ēkas viena mēneša laikā, ja tas netiks izdarīts tiks piemērota liela nomas maksa – neadekvāti liela.
  Bet šīm iekārtām vislielākā vērtība ir tad, ja tās atrodas saglabātajā vēsturiskajā cara laika vidē – interjerā, kur jūtama vēsturiskā aura un smarža. Tieši tādēļ Dome protestē pret vēsturiskā kopuma – veseluma iznīcināšanu.
  Es pilnībā piekrītu Ventspils domei un uzskatu, ka Ventspils Brīvostas pārvaldei ar Kristovski priekšgalā vajadzētu atvainoties ventspilniekiem, kuri augstu vērtē savu ostas kultūrvēsturisko mantojumu.

 • -3
  an2ru2 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Beidziet melst niekus. Par "vēsturiskām" nosacīti tur varētu uzskatīt pāris iekārtu. Lielākā daļa iekārtu tur ir pagājušā gs. 50-80 gadu PSRS darbagaldi, ar kādiem vēl jo projām strādā lielākā daļa mazo remonta darbnīcu un individuālie meistari.

 • -6
  ventspilnieks 36,7 Pirms 4 nedēļām, 1 dienas

  Davaj-šu adreses, kur virpo, frēzē un jebkurš var pasūtīt kādu buksi izvirpot vai diskiem skaidu noņemt.

 • 0
  Alberts Pirms 4 nedēļām

  Ja tu ir riktigs Ventspilnieks ,un tev vajadzētu kko virpot un frēzēt,tad tu sen to būtu izdarījis ,bet izskatās ka vajag tik papļurkstēt..........apm :davaj adreses u. t.t.....bla,bla,bla......:(((

 • 0
  domāju Pirms 3 nedēļām, 5 dienām

  arī tā jau ir vēsture.

 • -8
  ^^—^^ Pirms 3 nedēļām, 6 dienām

  Interesanti gan - dzirdējāt, ko Lembergs šodien presei teica - rodas jautājums, kāpēc brīvostas pārvalde negribēja veikt maiņu ar domi? ja veikti īpašumu novērtējumi, saskaņoti līgumi - kāpēc nenoslēdza?

 • -2
  .Ventspilniece.lv Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Vai tiešām kāds vēl ņem par pilnu šīs personas pausto?
  Vai nevarētu būt tā,ka tas jau ir politisks līķis?

 • 0
  Ventspils brīvostas pārvalde Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Lai saprastu šo situāciju, svarīgi atzīmēt kādu mazāk zināmu faktu – proti, viss, kas līdz 2010.g. tika par Ventspils brīvostas pārvaldes līdzekļiem iegādāts vai uzbūvēts, juridiski pieder Ventspils pilsētas domei. Tai skaitā arī VBP administrācijas ēka Jāņa ielā 19, tāpat kā virkne citu ēku, piestātņu utt. Tā kā šī gada sākumā dome izrādīja interesi iegūt savā īpašumā silikātķieģeļu ēku K.Valdemāra ielā 12a, lai tur izveidotu ģimenes centru, loģiski šķita veikt īpašumu maiņu. No šīs ieceres nācās atteikties, jo K.Valdemāra ielas ēku novērtējums ir četras reizes zemāks par ēkas Jāņa ielā 19 novērtējumu, tātad “komplektā” līdzi būtu jādod vēl kāds īpašums. Diemžēl vienīgo brīvo Ventspils brīvostas pārvaldes īpašumu , ko varētu “pievienot” apmaiņai - rūpniecības ēku Kustes dambī - nācās ieķīlāt, lai no Valsts kases saņemtu aizdevumu kredītu pārfinansēšanai, ko Ventspils brīvostas pārvalde bija ņēmusi Ventspils pilsētas publiskās infrastruktūras projektu īstenošanai.

 • -6
  Jānis91 Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Varbūt ātri, ātri jāpārdod un jābrauc atpūsties uz siltām zemēm??? Tāds ir mērķis?

 • 0
  Alberts Pirms 3 nedēļām, 4 dienām

  Jankiņ...pārdod ....aizbrauc.....paprovē....mazo dumiķīt""91"" rēķini būs jāmaksā tik un tā.....naivulit..........

 • -2
  yolo Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Kaut kāds sviests. Dome un Brīvosta, divas organizācijas, kam abām bûtu jāstrādā kopā ventspilnieku interesēs, dala kaut lūžņus un nodarbojas ar huiņu uz mūsu rēķina. Abas puses te tupî pamatîgi. Nevienu neinteresē kam ir vai nav taisnība.. skumji, ka tērējat resursus, lai viens uz otru rādītu ar pirkstiem

 • -2
  Soross Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Tur jau cienītajam Dr. Freidam būtu ko sacīt, bet man no malas loģika izskatās tā:
  1) Ostas darbnīcas ir industriālais mantojums, kas stāsta par ostas darbīgo vēsturi.
  2) Tā kā pašreizējās brīvostas valdes un pārvaldnieka "vadībā" kravu apjoms sagrauts kā vēl nekad, tad dažiem rodas neapzināta psiholoģiska vēlme iznīcināt vizuālās norādes uz to, ka senāk ostā ar darbiem veicies labāk nekā pie pašreizējās "vadības". Tātad jāiznīcina viss, kas par to liecina.

  Lūk, arī visa psiholoģija, no kā rodas tieksmes nevis būvēt un uzlabot, bet iznīcināt, salauzt un likvidēt!

 • -2
  yolo Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Beidz blatot, ka baigi izproti situāciju. Tā ir tikai tava teorija. Fakti vairāk liecina, ka ostas lejupslīde sākusies jau kādus padsmit gadus atpakaļ

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: