koku izciršana

Ieinteresētais 2 | 04.09.2020, 21:30:21 | 1388

Reti ko rakstu, bet šoreiz pa tēmu....Es zinu, kam jāiet cauri, lai privātmājā varētu apgriezt kokiem (liepas, ozoli. u.t.t.) vainagu, kur nu vēl nocirst, ak jē, un vesela epopeja, ar atļaujām. Vakar dzirdēju zāģēšanas darbus. Šodien nobraucu gar to pusi, kur bija bijušās armijas daļa, tagad cik sapratu gan atpūtas komplekss, gan sporta komplekss. Un nu redzu, ka visi skaistie koki, arī īpašie ozoli, nozāģēti, ka pat asaras acīs sarausās. Cik reizes ejot garām, priecājos, ka skaisti te viss zaļo, un tagad vis. daži atstāti, un pārējie nav. Un kur te taisnība???? Protams zinu, kam pieder šis īpašums, bet vēlos noskaidrot, ko viņš pamatoja, kāpēc šie koki bija jānocērt, vai veci, vai bojāti???? Jo tādi jautājumi tiek uzdoti mums (parastai tautai), un ja viss kārtībā, atļauju nedabūt..!

Komentāri (21)

 • -1
  Opaps Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Informē lūdzu , kam pieder īpašums ?

 • -1
  Krievlauks Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Taisnibu. Ventspilī? Tas bij joks?

 • -1
  Ieinteresētais 2 Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Opap..tev gan būtu jāzina šis cilvēks..Berķa kungs..

 • 0
  Ieinteresētais 2 Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Šoreiz joku nav..

 • -1
  Pipars Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kur tas ir?

 • 0
  T.Montāns Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Īpašnieku 9.maija dzīrēs parasti var satikt Vasarnīcu ielas galā...kādi tur koki viņam prātā

 • 0
  Nif nifs Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Viens likums, viena taisnība visiem :)

 • -1
  specialists Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  es arī gribu novaļīt koku pie mājas. kam jānes polšs?

 • -1
  mernigors Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Viena lieta -pilsētā, bet, ja laukos, blakus mežam ir jārīko sabiedriskā apspriešana, lai varētu nozāģēt koku, kura garums ir tāds, ka kļūst bīstams mājai, cilvēkiem, tad liekas, ka pašvaldībai un dabas aizsardzības pārvaldes ierēdņiem ar galvu viss kārtībā nav. Papildus tam mums tiek uzlikts paaugstināts nodoklis par pļavām, kur pļaujmašīnu var ievest tikai ar helikopteru un tad vienu nedēļu vasarā, jo pārējā laikā upes ūdens līmenis to neļauj. "Mēs esam lieli un vareni"

 • -3
  ne Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Ventspilī trūkst koku un mežu? Priecājos, ka beidzot šis rajons tiek sakārtots.

 • -4
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  piekrītu

 • -1
  <>^<> Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  mernigors
  'mosties,mosties jel svabadais gars'!

 • -1
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas

  Atbild Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa:
  Nekustamajam īpašumam Riņķa ielā 52, Ventspilī ir mainījies īpašnieks, kurš ir uzsācis tā atjaunošanas darbus. Būvniecības iecere paredz atjaunot padomju laikos būvēto sporta ēku un ar to saistītā zemes gabala labiekārtojumu.
  Iepriekš minētā sakarā, būvprojekta minimālajā sastāvā izstrādes ietvaros tika veikta pašas ēkas tehniskā stāvokļa apsekošana, kā arī visu zemes gabalā augošo koku dendroloģiskā inventarizācija/novērtēšana, ko nodrošināja ainavu veidošanas un uzturēšanas firma – SIA “Koku eksperts”.

 • -1
  Ventspils pilsētas dome Pirms 1 nedēļas

  Balstoties uz dendroloģiskās inventarizācijas materiālu, tajā paustajām rekomendācijām, pēc atzinuma saņemšanas no Dabas aizsardzības pārvaldes, nolūkā veikt teritorijas sakārtošanu, kas vairāku desmitu gadu garumā netika veikta, tika izsniegta atļauja bojātu un bīstamu koku, kā arī dažu veselu koku, tai skaitā Jūsu pieminētā sarkanā ozola nociršanai, nolūkā samazināt bīstamību namīpašumam un atbrīvot izcilo un augstvērtīgo koku vainagus no citu koku ieaugšanas tajos.
  Pamatojoties uz Ministru kabineta 02.05.2012. noteikumu Nr.309 “Noteikumi par koku ciršanu ārpus meža” 23.punktā noteikto, par veselo koku nociršanu nekustamā īpašuma īpašniekam tika piemērota zaudējumu atlīdzība par koku ciršanu pilsētā.

 • 0
  signeum Pirms 5 dienām, 21 stundas

  Jā, te var lasīt, ja gribi no kokiem atbrīvoties, vajag tik īstos ekspertus pieaicināt... un tie uzrakstīs, ko jums vajag. Ok, nozāģēt bojātus un bīstamus kokus ir vajadzīgs, bet veselo koku, "tai skaitā Jūsu pieminēto sarkanā ozola" nociršana ir apšaubāma. Ko nevar nopirkt par naudu, to var nopirkt par lielu naudu (ekspertus)

 • -1
  <>^<> Pirms 5 dienām, 21 stundas

  Ventspils pilsētas dome!
  jums ir arī,latviešiem saprotamas,skaidrojuma rezerves?
  'Balstoties uz dendroloģiskās inventarizācijas materiālu'
  dendroloģiski novāciet to ,ne dendroloģisko patvaļīgo
  dendroloģijas sērgas veicinātāju-denroaivaru dendrolembergu!

 • -1
  <>^<> Pirms 5 dienām, 21 stundas

  atļaujiet 'dendroloģijas tēvam'
  aizmigt 'tīri dendroloģiski'
  nodziedot 'avedendromaria'kopdziedājumu

 • 0
  Skeptiķis no malas Pirms 5 dienām, 21 stundas

  Es vispār esmu par to, ka pilsētā ,savā īpašumā, pats īpašnieks lemj ko darīt ar saviem kokiem. Galvenais kritērijs - drošība. Citādāk "koku ekspertēšana " tāds biznesa projekts vien ir. Pie vienādiem nosacījumiem kādam var atļaut kokus zāģēt- citiem ne. Iespējams, ka lēmumu ietekmē materiālā ieinteresētība.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 5 dienām, 16 stundām

  Vismaz tām pārvaldēm un komisijām ir darba rosība. 50km attālumā atperas no domes 4 tēli, izsecina, ka viņi nespēj pieņemt lēmumu. Tad kārta DAP, nezin no kurienes tie atperas, no Siguldas vai. Redz, ka koks sūds, bet kautkad sasniegs izmērus :)
  Laukos vienkārši jāvālē gar zemi, ietaupīsies vismaz degvielas resursi, ierēdņiem jau maksā tāpat, sēd domē vai kautkur vizinās.

  Par konkrēto koku jau samaksāts, un tas arī ir vispareizāk

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 5 dienām, 15 stundām

  Man arī viens otrs īpašumā zāģējams koks ir, bet bišķ tos kokus žēl. Laikam palieku sentimentāls:)

 • 0
  ilona kaķis Pirms 4 dienām, 22 stundām

  Ja tikai tā koku žēlošana neaiziet galīgās auzās. Piemēram, manu kaimiņu sētā ieauga koks. Kamēr maziņš, kaimiņiene priecājās, sak, lai aug.
  Es jau sapratu, ka ziepes būs. Vajadzēja jau tolaik nahalīgi izstiept roku ar šķērēm caur žogu un nogriezt. Pakaunējos.
  Tagad ir milzenis. Pāri mājas jumtam. Sauli man vairs tanī dārza pusē neredzēt, ēna visu dienu. Nekas neaug, pat zāli sūna pārņēmusi. Visi mēsli krīt manā daļā, jo zari pārsvarā manā pusē. Tā kā šī koka lapas nepūst, man nākas katru rudeni turēt rūpi, kā lai to cūcību dabūju no sava dārza ārā. Jāvāc un jāved prom uz Jēkaba ielu. Bet kaimiņiem nekāda ļaunuma- saules diezgan, draņķības arī nav,- viss kārtībā, var mīlēt kokus tālāk.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: