Vārda brīvība - VEIDENBAUMS

Tas pats | 07.03.2020, 10:43:49 | 987

Mosties, mosties reiz svabadais gars,
Celies un salauzti kalpības spaidus.
Atpestī cietējus, klusini vaidus-
Mosties reiz, brīvības cēlajais gars.
Tumšos varmākas zemē triec,
Svētos liekuļus garīdzniekus.
Kuri melš krāpdami debesu niekus.
Ticības māņus pie malas liec.
Zemē kungus, kas lepnībā sēž,
Šķērdībā putina miljonu sviedrus!
Zemē kundzības draugus un biedrus,
Kas savus brāļus spaida un plēš.
VEIDENBAUMS

Kā jau saprotat šos vārdus neesmu es teicis.Man vienkārši patīk VEIDENBAUMS, RAINIS. Varbūt kāds nav lasījis mūsu dzejniekus. Vērts palasīt.

Komentāri (13)

  • 0
    reku 07.03.2020, 11:01:21

    Veidenbauma dzeja mūsdienās kļūst arvien aktuālāka.
    Gandrīz vai jāsāk uztraukties,vai cenzūra neaizliegs.Jo daudz kas no tā,kas vērsts pret varturiem tajos laikos,tikpat labi attiecināms arī uz mūsu apstākļiem.

  • -4
    Tas pats 07.03.2020, 11:36:48

    Protams ka var dažādi saprast. Bet nevar aizliegt runāt par Latvijas dzejnieku un viņa dzeju. Mūsu rokgrupas pat savās dziesmās pielieto Veidenbauma dzeju.

  • -3
    Tas pats 07.03.2020, 12:41:49

    Šajā dzejolī ir protams daudz kas ko var piesaistīt tieši šodienai. Bet kā nu kurš šo dzejoļi izprot. Piemērs:
    Mosties, mosties reiz svabadais gars,
    Celies un salauz kalpības spaidus.
    Katrs var dažādi saprast šos vārdus vai nesaprast neko.
    Kā es saprotu šos vārdus. Vienkārši.Saprotu ka kādam tas nepatiks. Bet tā ir patiesība.
    Mums cilvēkiem vienkārši jāsāk pamosties. Daudziem no mums ir labs oficiāls darbs. Bet daudzi taču tiešā nozīmē vergo. Strādā lai nopelnītu sev, savai ģimenei. Strādā pie kungiem kuri par tavu padarīto darbu maksā nieka grašus un par tevi nemaksā nevienu grasi nodokļos. Viņš paliek bagātāks no tava darba, bet tu. Tev pat neapmaksājas slimot jo slimības lapu tev neapmaksā. Kas šeit vainīgs.tas kungs pie kura tu kalpo. Viņš var atļauties pat divreiz gadā ar ģimeni aizbraukt atpūsties uz svešzemēm. A tu. Te jau arī rodas tā nevienlīdzība. Tam kungam nospļauties uz tavām problēmām un tevi. Tu strādā, viņš pelna. Tāpēc vien jāpiespiež lai tavs darbs būtu oficāls

  • -3
    Tas pats 07.03.2020, 13:52:09

    Atpestī cietējus, klusini vaidus-
    Mosties reiz, brīvības cēlajais gars.
    Šeit varētu teikt ka valdībai jāpamostas un vajadzētu atcerēties ka nevis viņi, bet tauta izcīnīja Latvijas brīvību.
    Tauta viņus ievēlēja un uzticēja vadīt valsti. Un par tautu viņiem jādomā nevis par labumiem ko tur var iegūt viņi.
    Atpestī cietējus.
    Atbrīvojiet tautu no aplamiem un noziedzīgiem lēmumiem. Pirmkārt jau no OIK. Pirms pieņemt kādu svarīgu lēmumu kas skar tieši tautu. Padomāt vai nevajadzētu to apspriest kopā ar tautu.Jūs esat tautas vēlēti. Par tautu tad arī domājiet. Kā tautai labāk dzīvot. LIKUMS ATSAUKT SAEIMU NAV PAREIZS. Tāpēc vien ka atkal jaunas vēlēšanas, naudas izmaksas un ne jau visi deputāti saeimā ir pelnījuši tikt atlaistiem.
    ATLAIST NO IEŅEMAMĀ AMATA DEPUTĀTU Kurš zaudējis tautas uzticību. Tā būtu pareizi.
    Nu es te laikam mazliet aizrāvos. Bet ceru ka isteicos saprotami bez ārzemju svešvārdiem.
    Jābūt ir labā

  • -4
    Tas pats 07.03.2020, 14:40:23

    Tumšos varmākas zemē triec,
    Svētos liekuļus garīdzniekus.
    Kuri melš krāpdami debesu niekus.
    Ticības māņus pie malas liec.
    Es ticu dievam un ja sanāk aizeju arī uz baznīcu.
    Katram cilvēkam ir sava ticība. Un katrs kaut kam tic.
    Bet es neticu sektām. Bija gadījies vienā tādā iemaldīties. Tā saucamā,, Jaunā paaudze,, To ko man nācās tur dzirdēt un redzēt es atceros kā tikai izdzirdu vārdu sekta. Viņi arī ir tie svētie liekuļi , garīdznieki. Kuri melš par dievu visādas muļķības. Kaut ko no svētiem rakstiem bet pārsvarā savu pašizdomātu rakstu un lūdzas dievam tur skaļi. Kādā valodā nesapratu. Bet kad paprasīju man pateica ka es varot lūkties,, bubināt,, ko gribu un kā gribu. Visas skaņas a, ū, bē, mē. Nu apmēram kad kāds ir galīgā teķī. Jums tas liksies smieklīgi. Bet man nācās slēpties un atrunāties. Neērti bija pa taisno pasūtīt.
    Tādēļ ticiet dievam, kas tic. Ejiet uz baznīcu. Bet nekad neticiet sektām. Tur dieva nav. Tur ir naudas izmānīšana. Sātans naudu mīl.

  • -4
    Tas pats 07.03.2020, 14:52:10

    Par pārējo uzrakstīšu citreiz ja tas interesēs kādu. Pagaidām redzu tik vienu kurš tā bailīgi izsakās par šo tēmu. Es te neko nesaskatu par ko es nevarētu šeit rakstīt. Vai kāds cits. Uz AURORU un ziemas pili es nevienu nesaucu.

  • -1
    reku 07.03.2020, 15:03:54

    Bailīgi?Kāpēc?
    Šeit gan nebūtu ieteicams atklāti aicināt gāzt vietēja mēroga pašpasludinātu ķeizariņu,jo tam ir pārāk liela ietekme,lai kāds varētu justies droši par sevi un saviem tuviniekiem.
    Bet,kā jau minēju,Ed.Veidenbaums ir viens no aktuāliem autoriem,kuru darbus varētu attiecināt arī konkrēti uz mūsu pilsētu.
    Otrs ir Dž.Orvels ar savu "Dzīvnieku fermu".

  • -7
    Tas pats 07.03.2020, 22:54:16

    Šeit nekur nav dots mājiens kādu gāst. Pietam vēl kā tu raksti, vietējo pašizvēlētu Ķeizariņu. Kā jau biju rakstījis ka kāds mani sapratīs, vai nesapratīs vispār. Redzu ka ar to domāšanu cilvēkiem patīk visu sarežģīt. Runājot par tā saucamo vietējo ķeizariņu. Pateicoties Ķeizariņa ienaidniekiem un viņu ar normālu domāšanu apdalītiem pakalpiņiem. Viņi ir izveidojuši no viņa monstru. Kaut gan monstrus es redzu viņa ienaidniekos. Un viņa ienaidniekos es redzu asins kāri un kvēlu vēlēšanos viņu iznīcināt.
    Neatceros kas bija to teicis, bet man patīk tā cilvēka pateiktie vārdi.
    Viņš teica ka kosmoss ir bezgalīgs,
    Un bezgalīga ir cilvēka stulbība.
    Kaut gan par pirmo viņš vēl šaubās.
    To ka cilvēka stulbība ir bezgalīga es piekrītu. Tāpat kā ir cilvēki kurus viegli ietekmēt.Cilvēki kuri nemāk patstāvīgi, loģiski, domāt ar savām smadzenēm. Ja kādam bija interesanti palasīt. Tad tas jau ir labi. Cik redzu šo tēmu apspriest nav kam.

  • -1
    Bomzis 07.03.2020, 23:22:42

    Es ar vienmēr aprunājas ar gudr cilvēk-pats ar sev.

  • -3
    Tas pats 07.03.2020, 23:52:04

    Vai tad nevienam nav nekas ko pateikt par "Godīgiem" darba devējiem. Runāt par šo tēmu arī bail.Baidīties vajadzētu tiem kas sevi uzskata par lielkungu bet strādnieku par vergu.

  • 0
    Spīdola 08.03.2020, 14:38:36

    Te nu varētu citēt Marku Tulliju Ciceronu: "Cik ilgi galu galā tu, Katilīna, nelietīgi izmantosi mūsu pacietību? Cik ilgi vēl mūs izsmies šis tavs neprāts? Cik ilgi tu dižosies ar savu neapvaldīto bezkaunību?"'
    Šo runu Cicerons teica Romā Jupitera templī 63.gadā pirms Kristus. "O, tempo! O, mores!" (Ak, laiki, ak, tikumi!).

  • -6
    Latvija pāri visām! 09.03.2020, 11:36:40

    Varam jau runāt par kaut kādu "Aiviņa nīdētāju" sektu. )
    Pats neesmu nekāds Aiviņa fans objektīvu iemeslu dēļ, bet šie demonizējuši to mazo vīriņu līdz absurdam.

  • -5
    Soross 09.03.2020, 12:31:29

    Visus šos Veidenbauma tekstus varētu pārtulkot vāciski un pārsūtīt uz Šveici, lai Meroni palasa.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: