Kas risinās šo bēdu..?

Urzula | 04.10.2019, 09:46:27 | 2854

Šī tēma varbūt daudziem būs atkal ko ķengāties, bet lūgšu no tā atturēties..
Runa ir par nekam nevajadzīgiem dzīvniekiem; konkrēti dārza kaķi, kā ari māju apkārtnēs klīstošie dzīvnieki, kas pārtiek tikai no kāda žēlastības.
Kā varbūt redzat-laukā līst auksts lietus, salnas jau naktīs un kā sola turpmākās dienas-salu līdz -6.. tas ir aukstums un bads šiem dzīvniekiem, jo dārzos cilvēku vairs nav , kas ko atmestu šiem nežēlībā kritušiem dzīvniekiem..
Vai tiešām mūsu pilsētā nav neviena iestāde, kam lūgt palīdzību, šo dzīvnieku sterilizēšanā, lai vismaz nevairojas???
Un ko darīt ar esošiem?? Kam sirds ir vēl , domāju , ka sāp redzot , ka dzīvnieki jau no aukstuma ar pūžņotām acīm, iesnām-aukstums un bads dara savu..
Runa ir par konkrētu vietu; Siguldas un Celtnieku ielas krustojumā ir ceļš uz dārziem ; uz kooperatīva un uz "mauri"'..
Jau paša ceļa posma sākumā grāvī kaķenīte nesen laidusi bērnus pasaulē , patvērums -pliks ceriņkrūms un caurteka, .
KUR, KAM LŪGT? PALĪDZIET!!

Komentāri (58)

  • -2
    Prof.Preobraženskis IV 06.10.2019, 16:14:20

    Labi,atkārtošu jau senāk rakstīto:

    prof.Preobraženskis 26.01.2012, 06:46
    Tai lietai vajag valstisku pieeju.Senāk mežsargiem esot maksātas prēmijas par vārnu un žagatu iznīcināšanu;nododot pāri vārnu kāju,varēja saņemt kādus tur santīmus.Varētu arī tagad iesaistīt iedzīvotājus kaķu izķeršanā.Labiekārtošanas kombināts par kaķa asti un 4 ķepām(komplektā,lai nebūtu ļaunprātīgu krāpšanu) varētu maksāt 50 santīmus,tā dodot iespēju arī skolēniem,pensionāriem un citiem maznodrošinātiem papildināt savu budžetu.

  • -3
    arcus 12.10.2019, 20:43:07

    Neko par vārnu un žagatu kājām nemaksāja. Tās katram medniekam pīļu medību sezonu beidzot reizē atļauju un atskaiti bija jānodod MMB.

  • -1
    Prof.Preobraženskis IV 13.10.2019, 08:14:02

    >>arcus.
    Bija gan domāts vēl senāks laika periods-brīvās Latvijas laiks līdz krievu okupācijai 1940.gadā.Atvainojos,ka nenorādīju.

  • 0
    arcus 13.10.2019, 14:12:25

    Nav jau nekādas lielās starpības- vārnu un žagatu atšaušana bija goda lieta kā pirmskara tā padomju laikos. Tikai tagad nez kādi dabas draugi uzstājas. Drīz jau kaijas pārņems visu pilsētu, cik mašīnām lakojums nav sabojāts, nemaz nerunājot par vienkāršu apķēzīšanu, bet pamēģini kādu nolinčot!

  • -2
    Vilis Skuja V 06.10.2019, 17:28:23

    Ja kādam nepatīk kaķi,tad tas nozīmē,ka viņš tos nemāk pietiekami gardi pagatavot.

  • -15
    Urzula 07.10.2019, 07:01:43

    Laikam žēlastība pret dzīvnieku, kas ir pilnīgi no cilvēka atkarīgs ir velti meklēt mūsdienu cilvēkos; vismaz šeit komentētājus un man mīnusotājus...
    Tad kā jūs izturaties pret nabagiem cilvēkiem, vai slimiem bezpalīdzīgiem, ja jums nav sirds ? Jūs varat nosist, nošaut, noslīcināt... cita padoma šeit nedzirdu...
    UN ŠO PROBLĒMU ARI NESADZIRDĒJA IESTĀDES ,KAS VAR DOT PALĪDZĪBU...

  • -1
    Soft 07.10.2019, 15:01:32

    Kā nesaprotat, ka ar kaķu barošanu tikai vairojat ciešanas? Paēduši kaķi rada jaunus kaķus un tie atkal jaunus kaķus. Jo vairāk veselīgu un paēdušu klaiņojošu kaķu, jo ātrāk tiek vairojas. Ja naudu, kuru ieguldāt kaķu barībā, iztērētu sterilizēšanai, tad tas būtu daudz efektīvāk, lai samazinātu klaiņojošo dzīvnieku skaitu.

  • -1
    Prof.Preobraženskis IV 07.10.2019, 17:05:15

    Barības neesamība veicinās kaķu populācijas samazināšanos.
    Arī kaķenēm metieni būtu mazāki,kaķēni dzimtu vārgāki un izdzīvot nespējīgāki.
    Viens variants-nebarot!

  • 0
    subaru 07.10.2019, 11:36:49

    Bagāts viņš, bet mīkstu sirdi:
    Dzird par grūtdienīšu raudām,
    Tūdaļ kabatā bāž roku,
    Izvelk savu-nēzdodziņu.
    Rainis.

  • -8
    Latvija pāri visām! 07.10.2019, 11:48:16

    Nabags viņš, bet cietu sirdi.
    Izdzird bagātnieku smieklus,
    tūdaļ kabatā bāž roku,
    izvelk savu revolveri...

  • -5
    Latvija pāri visām! 07.10.2019, 11:50:09

    verinda, katram jārūpējas par savu dzīvnieciņu, bet pārējo pasauli, gan cilvēku, gan dzīvnieku tāpat nesalāpīs..

  • 0
    subaru 07.10.2019, 12:05:22

    Bija tāda māte Terēze...

  • -1
    subaru 07.10.2019, 12:06:20

    Problēma uzpūsta, drīz plīsīs kā ziepju burbulis...

  • -1
    bastaaa 07.10.2019, 12:50:46

    Verinda vai ir iespejams ar jums sazinaties ka savadak piem pa tel vai fb

  • -12
    Urzula 07.10.2019, 13:03:26

    bastaaa; Ko lūdzu vēlaties man pateikt; vai to, ko šeit jau neskaitāmas reizes lasu?
    Neesmu māte Tereze, un problēma nav uzpūsta... vienīgi varu teikt,ka ir cilvēki , kam ne par ko nav daļa , ja tas neskar pašu..
    Šeit vairāk kā 1500 lasījuši rakstu; tas ir ļoti daudz, bet vai kāds sadzird arī sāpi? Vai tikai nejēdzīgas atbildes...

  • -3
    Arnis Junge 07.10.2019, 14:06:41

    Kādi kaķi? Es vispār nekur nevienu klaiņojošu kaķi nemanu. Ventspilī jau nu toč tā nav problēma. Tad tēmas uzsaucējs nav bijis tālāk par Ventspili.

  • -9
    Urzula 07.10.2019, 15:18:15

    Cienijamais Arnis Junge; vai izlasījāt rakstu pirms komentējat?
    Runa ir par dārza kaķiem!!!!!, vasarā tur ir cilvēki, un kāds pabaro, bet nāk ziema un dārzos cilvēki vairs nav-tātad dzīvnieki ari paliek bez barības .. aukstumā un badā..
    Aizbrauciet uz Pārventas pusi, kur sākas dārzi- Siguldas un Celtnieku ielas krustojumā ir ceļš uz dārziem ; uz kooperatīva un uz "mauri"'..
    tur ari ieraudzīsiet dzīvniekus vairumā..

  • -6
    bastaaa 08.10.2019, 00:34:50

    Verinda tapec arii jautaju kontaktus lai cilveks varetu palidzet saķert to dzivniekus.. pate esmu no kuldigas un interese konkreta vieta par piedzimušiem kaķeniem . Skriet uz dullo negribu interese konkreta vieta ja jau tik skaļi blaujat ka tur ir

  • -7
    Urzula 08.10.2019, 17:32:25

    Ja Jums ir tikai interese par piedzimušiem kaķēniem; tad jautājums ko darīt ar citiem? vieni man piedāvā sev paņemt; citi būrus, lai saķeru...
    bet kaķi nav mani, par cik daudzus dārzā un citās vietās baroju tad šis jautājums ir nācis; ... neredzu, ka man to būtu jārisina-tāpēc raksts ir tapis..
    Bet redzams, ka par manu jautājumu te daudzi kā uz slimu raugās...

  • -7
    Kakumate 11.10.2019, 11:44:50

    Pašvaldība iedala līdzekļus 8 kaķiem sterilizācijaj katru mēnesī pavasari mēs aivedam uz sterilīzāciju līdz 14 kaķenes. Un nekad nevienam nebija atteikts apmaksat sterīlizāciju un paturet dzīvnieku pec operācijas ,ja viņš noķers to. Katru dienu mēs saņēmam 5-6 zvanus ar dusmigu pieprāsijumu kaut kur ātri skriet un savākt kaķenus vai slīmo dzīvnieku. Saprotiet -tas nav mūsu darbs - mēs labprātigi to daram To var izdarīt katrs no Jūms. Un tad kad mēs piedāvajam zvanitājam paņent dzīvnieciņu uz mājam , visi saka, ka viņam jau ir viens. Mums katrām mājās ir 5, 7, 9 un man pašai 12 kaķi. Palidzēt kopt, vai kaut atnākt apskatīties kā ir tājās 2 izstābās, kurus mēs īrējam - neatnāca neviens

  • -1
    krusttevsflorencs 11.10.2019, 12:10:05

    Atvainojos par personiskas dabas jautājumu - kāds ir Jūsu ģimenes stāvoklis?
    Normāls vecis ar tādu kaķainu sievišķi nemūžam nedzīvotu...

  • -3
    Urzula 11.10.2019, 18:37:24

    Atvainojos ""Kakumate"" ; pēc visa Jūsu raksta saprotu, ka esat no biedrības “Par dzīvnieku tiesībām”...
    sakiet kāpēc man būtu jāņem šie dzīvnieki sev???? un vai kādam ?
    un 12 kaķi mājās; nu diezvai mani vīrs neatstātu ar visiem kaķiem... :)

    Paliek jautājums, kas ir Jūsu darbs? ja esat biedrība ar šādu nosaukumu?
    Nemeklēju strīdu, ja neko nevar līdzēt, tad kāda jēga vispār diskusijai..

  • -7
    Kakumate 11.10.2019, 22:42:12

    krusttevsflorencam Ļoti personīgi pačukstēšu - nebaidos likt vilties mēs ar savu vīru daudz gadus laimigi precējušies. Par šiem gadiem 19 kaķi dzīvoja mūsu mājā. Un 14 no tām izglaba un atnesa mājās MANS MĪĻAIS VĪRS.

  • -6
    Kakumate 11.10.2019, 23:19:12

    Ventspils dzīvnieku aizsardzības biedrība ir tiešam tikai divas istabas, kur uztūras kaķenes pec sterilizācijas. Katru dienu - 2 reizes 4 tjetkas par pa 60 gadu vecumā nāk pie kaķiem Nav neviena brīva diena - Lieldienās, žiemassvetkos, nau atvaļinājuna vai cita iemesla dēļ - jo vajag barot, kopt, ārstet, samīļot. Jamazga veļu, jaapmaksa benzīnu, japerk zāles, kas neattiecas uz sterilizāciju. Visu to jaapmaksa pašiem. Mēs ļoti pateicamies tiem, kas ziedo musu kontā.
    Gribu paskaidrot kārtējo reizi visiem - TAS NAV MŪSU DARBS. Mēs brīvpratīgi , Verinda, ar to nodarbojamies un mūsu galvēnais mērķis sterilizēt kaķenes - ko mēs veiksmīgi arī daram. Piezvaniet t. 29288968 un naciet pie mūms kopā pastradāsim. Jo vienkarš piezvanīt un pateikt citas ar pretenzīju kur ir problema - tu vel neesi varonīs.

  • -2
    Bormentāls II 12.10.2019, 07:34:24

    Jā...Smaga diagnoze...

  • -2
    Urzula 12.10.2019, 19:06:40

    ""Kakumate "" .. neuzskatu sevi par varoni , ka šeit rakstīju par šo dzīvnieku problēmu.. bet nekādi man nav vainas sajūta ko Jūs darat-labi, ka ir cilvēki, kas var darīt, bet Jūs nezināt manas problēmas un nevajag nicināt , ja par cilvēku neko nezināt..
    es ari braucu un baroju dārza kaķus; nezinu pat cik viņu, izmetot līkumu pa Usmas ielu aiz 18 mājas pie kŗūmiem sēd melni kaķi 2-3 ik dien gaida , ka kāds ko iedos izlijuši un aukstumā..
    Man liekas tas ir daudz, ka lūdzu , kas var risināt šo problēmu?
    Noķert un sterilizēt.. un palaist atpakaļ dārzos? un kas viņus baros tur visu ziemu?

  • 0
    Latvija pāri visām! 12.10.2019, 20:22:17

    Tad ņem tos kaķus pie sevis.
    Citādi atkal sanāk ierastais, ai manu vai - cik man viņu žēl, bet tas esot jārisina kādiem citiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: