Kas audzina bērnus.....?

dravniece | 06.09.2019, 11:30:45 | 2367

Tik daudz apspriestā tēma, neaudzināti mežoņi, dzīvnieki uttt...
Tad vērts izlasīt vecākiem ;ko saka ārsts
"" Latvijā vecāki degradējas. Komforts kuņģī vai iegurnī, bet bērni izaug par taustiņu robotiem.
Ārsts reanimatologs Pēteris Kļava uzskata, ka visstabilāko pamatu un pienākumus bērnam spēj ieaudzināt vecāki, nevis apkārtējā sabiedrība un valsts, kuras jumts ir caurs un aizlīmēts ar propagandas saukļiem... Tomēr nereti mēs, vecāki, audzināšanu iemainām pret neko citu kā telefona bakstīšanu...

Komentāri (29)

 • -2
  dravniece 06.09.2019, 11:35:11

  Pilnu šo rakstu un pārdomām variet lasīt šeit;

  https://www.tvnet.lv/6771349/klava-latvija-vecaki-degradejas-komforts-kungi-vai-iegurni-bet-berni-izaug-par-taustinu-robotiem?utm_source=inbox.lv&utm_medium=content-text&utm_campaign=partner-includes
  un šim rakstam nav ko pielikt un atņemt; mātes ar bērnu ratiņiem skatās tikai telefonā neredz, ka saule dedzina bērnam seju; māte sēž uz soliņa bērnu laukumā pilnīgi neredz ko bērns dara, jo skats ir visu laiku telefonā un tā daudz varētu teikt..

 • -1
  cits 06.09.2019, 12:38:49

  Bet ko tad darīt,kur izeja?
  Atšaut tos degradējušos vecākus,vai?
  Atņemt tādiem bērnus un nodot audzināšanai valsts bērnu namos?

 • -1
  keda 06.09.2019, 13:17:48

  Visam jābūt samērīgam. Nedrīkst, protams, liegt baudīt, izmantot tehnoloģiju sasniegumus, bet jābūt arī citām nodarbēm. Un svarīgs ir arī satur, ko tajās viedierīcēs bērns dara. Tas pats attiecas uz vecākiem- protams, arī viņi "sēdēs" telefonos, bet svarīgi ir tas, cik bieži un kādiem nolūkiem. Ko var zināt, var būt tāda mamma, kas stum ratus un baksta telefonu, meklē nealiekami svarīgu info, cenšas sazināties ar kādu utt

 • -1
  dravniece 06.09.2019, 13:56:58

  Jā "keda" visam samērīgi! paskatiet vērīgāk gan pieaugušus gan bērnus; iet pāri ielai -telefons rokā un skats tajā pārsvarā.. veikalā , plauktos skatot acis uzmetot; atkal telefonā.. skaties kur gribi cilvēkam , bērnam rokā ir telefons... autobusā , pat neredz ka blakus stāv salīcis večuks, jo aizņemts ar telefonu,, varbūt kādam uz ielas vajag palīdzēt; neredz, nejūt-telefons.. cilvēki dzīvo ikdienu ar telefonu, ko nodod ari bērniem; maz sarunājas ģimenē, jo katrs savā telefonā-un tā zaudē kontaktus sarunās, attiecībās un nepamana , kur palicis bērns, kas viņa draugi, ... bet kas viņu audzina? Tehnoloģijas! Berni ir spogulis uz ielām , skolās , kas ir viņu audzinātājs; tas izpaužas valodā, uzvedībā; pat var dzirdēt staigājošo vardarbīgu filmu varoni-uz ielas to attēlo.. vai tad vecāki neredz, ka bērni mājās skatās tikai vardarbību televīzijā, telefonā? Viņi tak nepiedzimst mežoņiem līdzīgi-kāds viņus tādus audzina..

 • -8
  Karls 06.09.2019, 19:31:37

  Kad mēs augām padomju ateistiskās tumsoņu ideoloģijas laikā, bērni bija daudz vardarbīgāki nekā šodien.
  Un nekas, izaugām, kas 90.tos nenošāvām viens otru.

 • -1
  -_- 08.09.2019, 08:48:37

  Jums laikam bez ateistu noniecināšanas un savas ticības slavināšanas nekas cits dzīvē neinteresē. Kā kāda vaina,tad ateisti vainīgi. Kā tas nākas,ka esat tieši kristietis nevis hinduists,budists,musulmanis?

 • -2
  dravniece 06.09.2019, 19:40:10

  Tas jau atkarīgs no vecākiem, lai kādi laiki nebūtu ; visos laikos bijuši gan vardarbīgi gan klusi, normāli bērni... pieklājīgi, kaunīgi.. šodien pajautā kādam jaunietim ; vai tev kauns? pajautās kas, kas??? kas tas?

 • -5
  Prof.Preobraženskis IV 06.09.2019, 20:20:25

  Žēl gan,ka 90.-tajos nav nošauti tādi kā Kurzemnieks...

 • -3
  otrakeda . 06.09.2019, 22:55:12

  verinda
  tavs dievs-Pēteris Kļava,
  nav, neviena bērna tēvs (vismaz oficiāli)
  Kļava nav slikts puika-labs reanimātors
  Diemžēl,viņa lekcijas nes negatīvu,nosodošu saturu.

 • -1
  A.n.i.t.a 07.09.2019, 06:56:56

  Kad mēs augām , bija bijāšana no miličiem , cieņa pret vecākiem cilvēkiem un skolotājiem , bet ne jau tāpēc ,ka partija tā lika vai ideoloģijas priekšrakstos tas teikts, bet gan vecāki ieaudzināja, vispirms jau ģimene , arī skola, ja bija labi skolotāji, no kuriem nebaidīās, bet cienīja.Šodienas jaunatne neciena vispirms jau savus vecākus, pārējos cilvēkus ,kuri krietni vecāki par viņiem, par cieņu pret pedagogiem pat nav ko runāt un policijai šie uzšķauda, jo bērniņi tagad ir pacelti tādos augstumos un tik neaizskarami,ka riebjas.

 • -1
  Mortīcija II 07.09.2019, 07:00:27

  Tiešām žēl,ka bērnu audzināšanā arvien mazāk izmanto dr.Bērziņu...

 • -7
  -_- 08.09.2019, 08:43:46

  Valsts iedzīvotāju izglītības līmenis ir ļoti liels faktors,kas nosaka bērnu uzvedību,attīstību un sabiedrības inteliģences līmeni un paražas. Proti,jo izglītotāki vecāki,jo izglītotāki un labāk audzināti bērni. Protams,vienmēr ir izņēmumi. Tas pats attiecas uz tabaku un alkoholismu,alkoholu. Cilvēki ar augstāko izglītību smēķē un lieto alkoholu daudz reiz mazāk,kā cilvēki bez,ar pamata vai vidējo izglītību. Nepateikšu %,bet ievērojams daudzums.

 • -2
  -_- 08.09.2019, 19:48:17

  Es taču skaidri uzrakatīju,ka ir izņēmumi. Protams,ka ir,bet iet runa par lielāko daļu un tas nav 51% pret 49%.

 • -1
  dravniece 08.09.2019, 15:13:46

  jankjelsViedais; negribu gan piekrist.. ir redzēti cilvēki no augstās sabiedrības, kad iedzer paliek zemāk par ielas dzērāju gan valodā , gan uzvedībā.. tas ir tas sabiedrības uzliktā maska; bet pie apstākļiem parādās realitāte..
  Ja bērnam jau neieaudzina pieklājību, kaunu, un dažādas uzvedības manieres ; nelīdz ne aukstākā ne docentu izglītība..

 • -2
  Prof.Preobraženskis IV 08.09.2019, 17:00:57

  "on že rebjonok!"
  "ja že maķ!"
  Tā krievenes...

 • -1
  dravniece 08.09.2019, 18:38:53

  un ""jankjelsViedais"; ja runāt par izglītību;
  """«Es domāju, ka mēs esam uz šīs civilizācijas robežas, par kuru runā ļoti daudzi moderni programmu analītiķi un filozofi, ka veidojas taustiņdrāzēju civilizācija. Mēs kļūstam par vergiem. Nevis tā elektronika attīstīs personību, palīdzēs talantam un kreativitātei un vienmēr būs vergs, bet tagad tā grib uzkundzēties civilizācijai. Tās ir ļoti lielas briesmas,» bērnu ārsts secina..
  pašlaik tiek attīstītas tehnoloģijas, nevis prāti un personības: «Mēs esam aizsteigušies, un personība atpaliek no taustiņiem un mikroshēmām. Tā būtībā ir civilizācijas bojāeja – garīgas civilizācijas, morāles, ētikas un vērtību civilizācijas.»

 • -2
  -_- 08.09.2019, 19:53:19

  Pastāvēs,kas mainīsies. Protams,ka katrs jauns,nozīmīgs tehnoloģijas atklājums ietekmē mūsu dzīvi vienā vai otrā veidā. Tādēļ jau es uzsveru IZGLĪTĪBU nevis tehnoloģiju attīstību. Pielaid muļķi pie atomelektrostacijas un būs traģēdija,bet pielaid tur profesionāli izglītotu cilvēku ar smadzenēm galvā un tas nesīs milzu augļus enerģijas nozarē. Vienmēr izdzīvo gudrākie,kas vienlaikus arī nozīmē stiprākie. Tā kā vecāki laiž pasaul3 bērnu,tad viņi ir atbildīgi par viņu un lielā mērā izlemj bērna likteni,domu gājienu utt

 • 0
  dravniece 10.09.2019, 06:11:28

  jankjelsViedais; Ir lietas, kas nemainīsies nekad! tas ir ka, bērniem jāmāca normālas lietas no bērnības; nebūt tikai patērētājam, cieņu pret vecākiem , ja bērns neciena savus vecākus tāds nevar cienīt apkārtējos.. zināt, kas ir kauns! Pieklājība! Un tas nav nekas nedabisks-tur nevajag augstākās izglītības ne vecākiem ne bērniem.. bet to jau vecāki nevar sava lielā "ES" dēl, kā mans bērniņš būs sliktāk apģērbts vai nebūs kas priekšnieka bērnam .. no ādas izlīdīs, bet dabūs.. vai ar to, ko labu savam bērnam dara??? Tāpat paskats veikalos, bērns vēl normāli runāt nemāk, bet kā māk ķērkt, krist gar zemi, lai vecāks nopērk ko bērniņš grib... un cik daudzi pakļaujas šim mazam teroristam.. kaut tai vietā pateikt stingru nē!

 • 0
  -_- 10.09.2019, 21:18:29

  Nesaprotu Jūsu komentāra mērķi,bet praktiski visam rakstītajam piekrītu. Diskusija ar mani aizsākās tieši saistībā ar vecākiem un es norādīju uz to,ka vecāki iemāca un principā veido bērnus. Tāpēc ir svarīgi,lai vecākiem piemīt visas šīs īpašības-inteliģence,saprātīgums,pieklājība un daudzas,daudzas citas. Domāju par šo abi piekrītam.

 • 0
  dravniece 10.09.2019, 12:00:51

  Nesen lasu kādu skolotājas sāpi (Inga.V.)

  Vienaldzība....plešas plašumā kā sērga, kā epidēmija. Nedomāt līdzi, nesaprast...tā ir kaut kāda prātam neaptverama iezīme mūsdienu sabiedrībā. Arī skolā -redzot bērnus es katru dienu, katru mācību stundu redzu -mazus egoistus, kas neredz tālāk par savu plaukstas lieluma mobilā telefona ekrānu...piebļaut pilnu telpu ar savu balsi -nedomājot par pārejiem, nesaprotot, ka neesi viens un nepavisam varens...Un tad tas bļauris izaug liels, komandējis savus vecākus, neieklausoties, nesaprotot , turpina bradāt citu dzīves , vienalga cilvēku, dzivnieku...nespēdams domāt tālāk, nespēdams dot siltumu, līdzcietību, patvērumu...Mēs esam saukļu tauta-viss tikai saukļos , devīzēs un skaļos vārdos, vēl iegrāmatots uz papīra-tā labāk izskatās -vai arī , lai neaizmirstu...un turpinam vienkārši eksistēt...Galvenais , lai no malas izskatās -labi, bagāti. Mēs lepojamies ar to -kas pieder, nevis ar darbiem.liekas -visi taču cilvēki, mācījušies ...

 • -4
  Lolibu 10.09.2019, 12:20:41

  verinda, Tu esi tik dramatiska un tik ļoti visu pārspīlē!! Tā kā tāda veca tantīte :)) Ir tik ļoti daudz radošu, interesantu un inteliģentu bērnu, kuri nemaz nav tādi egoisti un telefonu bakstītāji. Uzmanīgāk paraugies apkārt un nevajag visu vispārināt!

 • -4
  Karls 10.09.2019, 12:39:59

  Maniem bērniem apkārt ir daudz citi bērni.
  Neesmu personīgi starp viņiem sastapis nevienu, ko varētu nosaukt par nelietīgu. Arī bērni nesūdzas. Nav viņiem klasēs izstumtie, ja kautiņi - tad no kādu psihiski nelīdzsvaroti puses, kas tagad taču jātur parastā skolā.
  Draudzīgi un sirsnīgi bērni.
  Kā jau teicu - kad augām, bērni bija daudz nejaukāki savstarpējās attiecībās.
  Toties starp pieaugušajiem, īpaši tiem, kas skolu beiguši pēdējos, varētu teikt, tumšākajos padomju gados, tādus apzināti nelietīgus esmu gan sastapis.

 • -3
  Karls 10.09.2019, 12:47:04

  Lupatu kults, un to veidotais statuss sākās tieši padomju gados, kad īstā 'firma' bija viss.
  Var teikt - padomju valsti pazudināja ideoloģiskais materiālisms, kas izpaudās pavisam konkrētā lietu materiālismā.)
  Protams, tāda bīstamība pastāv arī šodien, jo LR ie LPSR mantiniece bez burtiņiem PS nosaukumā.

 • 0
  otrakeda . 10.09.2019, 13:11:30

  Kurzemnieks
  tu pats saprati,ko iepirdi šeit??
  Izskatās,ka tu pārkopē 'K.Marsu' vai 'F.Engelssu".. :))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: