VJN harmoniskās attīstības pulciņš

Gunilla | 05.08.2019, 13:34:00 | 1059

Labdien!
Kāpēc tiek likvidēta VJN harmoniskā attīstības pulciņa (ar 26 gadu ilgu vēsturi) darbība?
Tas bija vienīgais veids daļai no Ventspils pirmsskolas vecuma bērniem (piem;bieži slimojošiem) kvalitatīvi sagatavoties mācībām skolā. Kāpēc tiek ignorēts "palīgā sauciens" domes amatpersonām (J.Vītoliņam un I.Buņķei),kas atbildīgi par izglītības jomu Ventspilī?
Vai patiešām esošo un topošo vēlētāju un nodokļu maksātāju lūgums saglabāt ideālo risinājumu daudzu ventspilnieku ģimenēm nav svarīgs?
Mūsu valstī darbojas un pirmsskolas izglītības kārtību regulē Vispārējās izglītības likums, kura 22. pantā noteikts, ka pirmsskolas izglītības programmu var īstenot gan pirmsskolas izglītības iestādē vai citā izglītības iestādē, gan ģimenē. Ventspils Jaunrades nama harmoniskās attīstības klase ,mūsu uztverē, ar savu līdzšinējo darbību ir pierādījusi to, ka darbojas kā ideāls pirmsskolas izglītības konsultatīvais centrs, tāpēc lūgums turpināt tā darbību arī nākošajos mācību gados.

Komentāri (11)

 • -1
  Ventspils Izglītības pārvalde 05.08.2019, 18:06:25

  Labdien!
  Paldies par izrādīto interesi. Jums taisnība – Vispārējās izglītības likuma 22. pants nosaka, ka pirmsskolas izglītības programmu īsteno pirmsskolas izglītības iestādē vai citā izglītības iestādē, kā arī ģimenē, saņemot metodisku palīdzību izglītības iestādē, kura īsteno licencētu pirmsskolas izglītības programmu, vai pirmsskolas izglītības konsultatīvajā centrā. Savukārt Vispārējās izglītības likuma 24. pants paredz, ka pirmsskolas izglītības konsultatīvie centri sniedz vecākiem un izglītības iestādēm konsultatīvu un metodisku palīdzību pirmsskolas vecuma bērnu izglītošanā un bērnu no piecu gadu vecuma sagatavošanā skolai, un dibinātājs nosaka kārtību, kādā vecāki saņem konsultatīvu un metodisku palīdzību pirmsskolas izglītības konsultatīvajā centrā.

 • -1
  Ventspils Izglītības pārvalde 05.08.2019, 18:06:50

  Šobrīd Ventspils Izglītības pārvalde strādā pie trīs konsultatīvo centru izveides pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”, Pārventas pamatskolā un, atkarībā no pieprasījuma, arī pirmsskolas izglītības iestādē “Pasaka” vai “Zvaigznīte”, nodrošinot konsultatīvo palīdzību mazākumtautību iedzīvotājiem. Konsultatīvajos centros tiks sniegts metodiskais atbalsts bērnu vecākiem, kuri apņēmušies īstenot bērnu sagatavošanu skolai paši. Jau no šī gada 1. septembra pedagogi reizi nedēļā strādās ar bērniem individuāli un pēc individuāla plāna. Intereses gadījumā lūdzam sazināties ar Izglītības pārvaldes izglītības darba speciālisti Inesi Vītolu, zvanot pa tālr. 63601224. Par dalību konsultatīvajos centros lūdzam interesēties pie PII “Rūķītis” un Pārventas pamatskolas vadības, rakstot iesniegumu.

 • -1
  Ventspils Izglītības pārvalde 05.08.2019, 18:07:11

  Tāpat atgādinām, ka no šī gada 1. septembra pirmsskolas izglītības iestādēs tiks ieviests kompetenču pieejā balstīts mācību saturs. Likums nosaka, ka katram pirmsskolas vecuma bērnam, lai sagatavotos skolai, jābūt piesaistītam kādai izglītības iestādei, kurā ir licencēta pirmsskolas izglītības programma.
  Jaunrades nama Harmoniskās attīstības pulciņam līdz šim nav bijusi licencēta un akreditēta pirmsskolas izglītības programma. Sazinoties ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu guvām informāciju, ka Jaunrades nama esošās telpas neatbilst pirmsskolas izglītības apmācībām nepieciešamo telpu prasībām. Šādu telpu atbilstība jāsaskaņo ar Nacionālo veselības dienestu. Jaunrades nama Harmoniskās attīstības pulciņš, pārskatot tā saturu un formu, turpmāk darbosies, domājot par bērnu harmonisku attīstību, bet neizsniedzot izziņu par bērna sagatavotību skolai.

 • 0
  Gunilla 05.08.2019, 21:44:35

  Paldies par plašajām atbildēm.
  Cik saprotu, ja bērnam ir 5 gadi un skolu gatavojas apmeklēt tikai pēc 2 gadiem, tad harmoniskās attīstības pulciņa nodarbības šajā mācību gadā gadā vēl būs pieejamas Jaunrades namā. Pēc tam gan jāizvēlas vai nu kāda no pii vai arī dažās skolās esošās sagatavošanas jeb"0" klases.
  Varbūt tomēr ar laiku SJN telpas var pārkārtot tā, lai tās atbilstu Nacionālā veselības dienesta prasībām.
  Joprojām cerot uz optimālo risinājumu ne tikai mazākumtautību bērnu ģimenēm, bet arī ventiņ-bērnam augošam latviešu ģimenē...

 • 0
  madam 05.08.2019, 22:40:06

  Gunilla, paldies, ka pacēli šo tēmu!!! Šis arī man ir sasāpējies jautājums. Puikam 4 gadi, dārziņā neiet un pat nav pierakstīts. Bijām rēķinājušies, ka varēs apmeklēt Harmonijas skoliņu tāpat kā vecākais brālis. Bērnus šajā skoliņā ļoti labi sagatavoja skolai, daudzi bērni pat no PII nāca šeit mācīties, jo dārziņos tik labi bērnus nesagatavo. Nekad nevarējām sūdzēties, ka telpas ir neatbilstošas standartiem vai kādām sanitārām prasībām. Mūsu plašajā pilsētā nav neviena tamlīdzīga pulciņa/skoliņas, kur jau 4gadīgus bērnus, kas neapmeklē dažādu iemeslu dēļ PII, mācītu lasīt, rēķināt, dziedāt, dejot utt. Kā tas ir Rīgā, Liepājā u.c.
  Vienkārši jaunā direktore taisa pilnīgi nevajadzīgas reformas uz mazāko bērnu rēķina. Priekš kam??? Lai izpelnītos Pārvaldes uzplečus, Lielo balvu??? Reformējiet ko citu, bet šo skoliņu LŪDZU atstājiet...!!!

 • -2
  Kurzemnieks 06.08.2019, 11:37:50

  Birokratizācijas uzvaras gājiens, blina.
  Acīmredzot visur tā - kamēr ir interese kaut ko uzturēt, piever acis uz no gaisa grābtiem standartiem un tamlīdzīgām akreditācijām, bet kad vajag kaut ko likvidēt, tā uzreiz izdevīgi izvilkt papīreli par to, ka , lūk, nedrīkst. Neatbilstošs standartiem un normatīviem.

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde 06.08.2019, 14:08:19

  Labdien!
  Atsaucoties izrādītajai interesei, Ventspils Izglītības pārvalde aicina visus interesentus uz sarunu par Ventspils Jaunrades nama Harmoniskās attīstības pulciņa tālāko darbību ceturtdien, 8. augustā, plkst. 18.00 Ventspils Jaunrades namā.

 • 0
  Gunilla 06.08.2019, 17:13:12

  Labdien!
  Paldies par piedāvājumu tikties!
  Ļoti vēlētos, lai sarunā piedalās arī JN pārstāvji, kas varētu pastāstīt par jauno koncepciju (satura un formas izmaiņām), kādas sagaida harmoniskās attīstības pulciņu šajā mācību gadā.

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde 07.08.2019, 09:47:35

  Labdien!
  Sarunā piedalīsies arī Jaunrades nama pārstāvji.

 • 0
  uguntiņa 09.08.2019, 12:18:13

  Neatbilst prasībām, normām.Kādi izdevīgi termini ar kuriem operē,
  kad negrib teikt taisnību. Kauns lasīt kaut ko tādu.
  ,

 • 0
  Ventspils Izglītības pārvalde 09.08.2019, 13:26:07

  Labdien!
  Vakardienas, 8. augusta, tikšanās laikā tika pārrunāti visi ar Harmoniskās attīstības pulciņa tālāko darbību saistītie jautājumi. Informējam, ka pulciņš turpinās darbību, neizsniedzot izziņu par bērna sagatavotību skolai.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: