Apzinām sirmos "jūras vilkus".

B. Jurševics | 05.07.2019, 15:41:24 | 1078

Jau trešo gadu Jūras (man joprojām gribas saukt - Zvejnieku) svētkos Ventas promenādē, īpaši viņiem ierādītā goda vietā, tiks kopā pulcināti vecie zvejnieki, jūrnieki, proti, sirmie "jūras vilki" un "vilcenes". Mēs, kā šī pasākuma iniciatori, katru gadu pirms šīs svētku dienas, ar sabiedrības artbalstu, cenšamies apzināt šos cilvēkus, lai personīgi nogādātu ielūgumu šiem cilvēkiem. Mums ir neliela datu bāze divu gadu laikā savākta, bet apzināta ir ļoti neliela daļa no senioriem. Tādēļ lūdzu sūtīt uz e-pastu: bruno.jursevics@inbox.lv informāciju par vecajiem zvejniekiem, jūrniekiem, norādot adresi, kur nogādāt vai nosūtīt ielūgumu uz svētku pasākumu.

Komentāri (24)

  • -2
    arcus 06.07.2019, 08:42:31

    Neesmu ne Jurševica ne JKP fans (gluži pretēji), bet par šo cepuri nost! Galvenais, lai šis pasākums netiktu piedēvēts kā JKP labais darbs. Vajadzētu atcerēties arī zvejas vīru "atbalsta komandas" krastā, piemēram remontbrigādes, bez kurām kuģi jūrā neietu!

  • -4
    Bo 06.07.2019, 17:19:27

    Vai kāds vispār zina ka starptauskā jūrnieku diena ir 25. jūnijā?

  • -1
    arcus 06.07.2019, 19:33:47

    Šī diena, ko svinam ir zvejnieku diena, kuru nez kāpēc kāds idiots pārdēvējis par jūras svētkiem.

  • -6
    Prof.Preobraženskis IV 06.07.2019, 17:38:13

    Jā,un interesanti,kurš bija tas "gudrinieks",kas savulaik izdomāja Zvejnieku svētkus pārkrustīt par kādiem tur jūras svētkiem?To derētu piesiet striķi aiz kājām un pavazāt pa jūru aiz kāda zvejas kuģa...
    Un vispār Jūras svētki jāsvin jūras malā-pludmalē tātad.

  • -3
    Jans 07.07.2019, 12:45:01

    Kaut kā neatceros, ka Zvejnieku svētki Ventspilī būtu svinēti pludmalē.

  • -4
    Barons.. 07.07.2019, 17:01:06

    jans kung.
    Kā ne svinej-Staldzene svinej!!!

  • -1
    keda 06.07.2019, 23:22:39

    Vecie jūras vilki jūras pilsētā IR jāatceras!
    A pārdēvēja dienu gan jau tāpēc, ka zvejniecība kā tāda vismaz pie mums smagi gāja mazumā. Jūrnieki ir, zvejnieku maz. Gan jau tā.

  • 0
    default 07.07.2019, 03:04:12

    Dainis Rozentāls.. nav sarežģīti sadabūt rokās....

  • 0
    B. Jurševics 07.07.2019, 17:06:02

    Atsūtiet tad lūdzu man viņa adresi.

  • -4
    otrakeda . 07.07.2019, 21:45:42

    Apkopēja Rozentāle,mašīnists Rozentāls un pārējie Rozentāli. Vai interese nav apsīkusi?

  • -11
    Vairus 07.07.2019, 09:35:32

    Varbut man kads varetu apskaidrot ar ko zvejnieks ir "pagodināmāks" par IT programmētāju?

    Ne jau pilsētai kaut kas ir jāgodina, bet uzņēmējiem, kas viņus nodarbināja, ja vien protams, viņiem nav dziļi po...

    Starp citu, kad jūrnieki sāks maksāt nodokļus tāpat kā visi pārējie rabotjagas ! Jo rindā pie ārsta stāv arī šamējie, pa šoseju brauc arī, kaut ka tā.

    Un labi ka ielika Getto festivālu, būs kaut kas mūsdienīgs, nekā tikai promenādes tirdziņi

  • 0
    arcus 07.07.2019, 12:41:51

    Pilsēta neko negodina, bet organizē svētkus, kuros tev obligāti nav jāpiedalās (vari droši iet uz savu Getto, katram savs, bet nevajag noniecināt īstas vērtības). Kur tavuprāt meklēt darba devējus vecajiem sirmajiem zvejniekiem? Zvejnieku kolhozu jau sen kā nav! No kurienes tev informācija, ka jūrnieki vai zvejnieki (tu gan viņus īsti neatšķir) nemaksā nodokļus? Pat vecie zvejnieki maksā nodokļus no savām mazajām pensijām! Nevajag gvelzt visādas muļķības par tev nesaprotamām un svešām lietām.

  • 0
    g11 07.07.2019, 13:41:00

    Mums ir tendence visu sabojāt, tā teikt, jaucam kopā siļķi ar putukrējumu. Mēs esam zemkopju un jūrā gājēju tauta. Tās ir 2as svētas lietas, kas izvedušas mūs cauri gadsimtiem. Tie ir tikumi, dzīvesveids, iztika un pamatīgi cilvēki. Tas ir kaut kas īsts un patiess. Visu pārveidojam par šovu, par izrādi, par pērkamu un pārdodamu. Vai Ventspils nevarētu būt vieta, kur Ostgalā kūp alkšņu dūms aiz stūra? Nē, ākstāmies un ākstāmies. Jautājums: kur aizākstīsimies?

  • 0
    arcus 07.07.2019, 14:03:55

    Zvejnieku svētki ir svinēti vienmēr, pats pirmoreiz tajos piedalījos 70-to gadu sākumā, tie tiešām bija svētki. Par šovu tie pārvērsti pēdējos gados. Diemžēl mums vairs nav Zvejnieku svētki!!! Jā, vēl pirms gadiem 30 viss Ostgals smaržoja pēc kūpinātām zivīm, vēl tagad liekas, ka jūtu šo neatkārtojamo aromātu! Bet pašlaik mums šo smaržu vietā ir ar vecuma marasmus slimais jansons.

  • -3
    Barons.. 07.07.2019, 16:59:38

    arcus kung.
    Pirmo reiz bij ielikt tavam to Īkšķ uz augkš.
    To ir taisnib,ka to Zveiniek svētk vieta ir Andelmaņ un kumēdiņ taisitaj svētk,le zinat.
    Tig pa Janson kung pekrist tig pa 50 Procent.Le viņam neir viss Taisnib,bet viņ ir uzstāties pret PATVALDIB.

  • -12
    otrakeda . 07.07.2019, 21:31:49

    Stulbi. Pat vairāk ,kā stulbi! Kur jūra,un vilki kādi? Vilki dzīvo mežos.
    Šitie pseido ir nevietā!
    St.(stulbais)latvieti-iebliez sev to štelli starp savam šaurām ačelēm:
    jūrnieks-mūrnieks-maiznieks-pastnieks-slimnieks u.t.t - visi vienādi!
    Tavs draugs-kalējs

  • -1
    B. Jurševics 08.07.2019, 01:11:22

    Anonīmais kalējs, ja esi vecis, atnāc Zvejnieku svētkos uz zvejnieku tikšanās vietu, pasaki šo savu textu man vai zvejniekiem sejā. Mīkstais pogu spaidītājs!

  • -6
    otrakeda . 08.07.2019, 06:53:20

    B. Jurševics raksta:"Mēs, kā šī pasākuma iniciatori.."
    Vai tik negribi atkal paspīdēt un iegūt sev attiecīgu auditoriju?
    Apzināsim sirmās apkopējas,kuras klusi strādājot
    uzvāc mēslus pēc mums!

  • -6
    otrakeda . 08.07.2019, 07:01:52

    Vispirms ir cilvēks.
    Tikai pēc tam-talants,amats vai dienesta stāvoklis.
    Kāda starpība,zvejnieks,jūrnieks,pastnieks vai veikala kasierīte?
    Visi ir vajadzīgi mums,un dara labu darbu!
    un beidz gvelzt muļķības

  • -1
    A.n.i.t.a 08.07.2019, 09:30:04

    Zvejnieku svētkos suminam zvejniekus , bet citu profesiju izcilākos pārstāvjus varam sveikt un izcelt viņu profesionālajos svētkos, bet ja tādu nav , tad pilsētas svētkos. Visi amati ir vajadzīgi , katrā profesijā ir kādi izcilnieki, bet šoreiz runa ir par tām profesijām,kuras tieši saistītas ar jūrniecību un zvejniecību. Es arī esmu to skaitā ,kam labāk patika zvejnieku svētku nosaukums, bet šodien zvejniecība ir gandrīz iznīcināta, tāpēc jau laikam nosaukums izmainīts uz jūras svētkiem , jo jūra jau vēl ir.

  • -1
    g11 08.07.2019, 10:36:38

    Tikai mans viedoklis ne apvainojums. Man vispār nepatīk vārds IZCILĀKIE vienalga kādas profesijas pārstāvji. Tas veicina šķelšanos, naidu un nav PATIESĪBA. Mums parasti izcilākie ir tie, kas ir tuvāki vietējiem dieviem. Katrs cilvēks ir tikai vienā eksemplārā un ir izcils. Nav svarīgi vai redzams un peld virspusē, vai klusi un godīgi dara savu darbu.

  • -3
    arcus 09.07.2019, 19:51:58

    Pašā pirmajā komentārā izteicu Jurševica kungam priekšlikumu. Izskatās, ka viņš pat nedomā paust savu viedokli. Liekas, ka viņš atzīst tikai savas idejas! Vismaz būtu pateicis, ka nepiekrīt un kāpēc!

  • 0
    B. Jurševics 12.07.2019, 01:05:31

    Neesmu tik bieži VB forumā, jo jāstrādā vairākos darbiņos, kā arī sabiedriskais darbs... tādēļ nevaru uzreiz atbildēt.
    Tava ideja par to, ka jūras svētkos jāatceras arī tie, kas sagatavoja kuğus braucieniem jūrā , ir laba. Visu uzreiz nevar paspēt, tādēļ nākamgad noteikti apzināsim arī šo "jūras cilvēku" kategoriju. Galvenais, nepieciešams visu ventspilnieku atbalsts un palīdzība.

  • -1
    Larijs Kukarans 11.07.2019, 23:51:04

    To ka viss ir salaists dēlī,tas tāpat skaidrs,Kaut vai šo svētku daudzums,viss ar laiku piegriežas.Bērnībā,jaunībā svētki bija reti,bet gaidīti!Te,viss vienā čupā,i saucamie jūras svētki,i pilsētas svētki,i jaunas atkritumu kastes svētki!Paskatieties un padomājat,viss ir vienāds,un kā no konvejera.Visur visādi dziedonīši,tas man atgādina armijas laiku,čurkas,što vižu o tom poju!Zūd svētku izjūta.Kāds parmetīs,tad taisi programmu pats,man neviens par to nemaksā,lai domā tie,kam maksā.Protams,ka jūrassvētki,jo kādi zvejnieku svētki?Blohins un makšķernieki uz mola,tie visi kas ar zivīm saistīti!Gan jau vēl kāds ir,nezinu,jo nedzīvoju mājās,bet tas ir MīZieNs jūrā no tā kas bija!Viss ir salaists dēlī,es lai nemaitātu sev nervus nemaz nedomaju,kas būs ar latviju pēc gadiem 15-20,ja tāda vispār būs!Priecīgus svētkus! (dežūrFrāze,kas nenāk no sirds,kā jau viss šajā laikā! )

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: