Lauku sēta pilsētā.

g11 | 02.06.2019, 11:21:44 | 1573

Šāds projekts darbojas Liepājā. Cilvēki, saimniecības, tiešie ražotāji 2x nedēļā noteiktā vietā un laikā tirgo pašu audzēto, ražoto produkciju. Uzsveru: te nav mahinācijas, spekulācijas un vēl citādas operācijas. Cilvēki tiekas un pērk no paša ražotāja tikko svaigi ražotu, aprūpētu produktu. Manuprāt, mūsu tirgus nav drošs, jo nezini, ko nopirksi, tādēļ cilvēki to nelabprāt apmeklē. Nav jēgas, pārpirktu produktu var nopirkt arī veikalā. Ar to nevēlos teikt, ka jāslēdz tirgus, bet gribu dzirdēt Jūsu domas. Vai būtu vērts kaut ko tādu izveidot arī Ventspilī?

Komentāri (15)

 • -1
  g11 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Es labprāt tiktos ar cilvēku, kuram ir pēc iespējas iespējamāki ekoloģiski milti, jo vēlos cept savu maizi ikdienas patēriņam.

 • -1
  Zilzīlīte Pirms 2 nedēļām

  Jā,jā vienreiz izcepsi un ar to arī viss beigsies

 • -1
  g11 Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Vai tas ir Jūsu gadījums? Cilvēks var uzrakstīt tikai to, kas pats ir. Ir cilvēki, kas no rīta grib vienu, bet vakarā jau grib citu. Tas nozīmē, ka nav pareizās motivācijas, nav nodoma skaidrības un nav pamatīguma, lai savus nodomus īstenotu. Saprotu, ka šī tēma ir par nopietnu, par smagu. Paldies 747 cilvēkiem (šajā brīdī), ka vismaz aci uzmetāt. Lai paustu patiesu viedokli, labu vai ne tik labu, vajag dūšu.

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Starp citu, tirgu apmeklēt var tie, kuriem darba laikā tas ir iespējams, ja kas (par to nelabprāt apmeklēšanu). Bet šur tur jau kaut kas tāds darbojas, sētās pienu un krējumu atved un tā...par to gan nedrīkst atklāti runāt, kā vienmēr.

 • 0
  g11 Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Paldies par viedokli. Jā, pareizi sakāt: strādājošie uz tirgu netiek. Šajā Liepājas variantā, nesaku, ka tas ir tikai pareizs un nav citu variantu, otrdienās šo pasākumu apmeklē vairāk nestrādājošie un pensionāri, bet sestdienās tirgus sākas tikai plkst. 10.00, kad pilsētnieks- strādnieks izgulējies un kopā ar ģimeni apmeklē šo tirdzniecības vietu. Notiek arī dažādi pasākumi, kā ķirbju svētki, Mārtiņdienas u.c. Tas ir nožēlojami, ka lauku cilvēki, pēc labākās sirdsapziņas veicot savu ne vieglo darbu, spiesti slapstīties pa vārtu rūmēm.

 • 0
  Matīss Silarajs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Piedavaju iegadaties pa tieso no audzetaja lauku vistu olas un biologiski audzeta trusa gala. Olas-10gab.2euro, gala 7.euro kg. Piegade reiz nedela Ventspili jums erta vista. Telefons 22426452

 • 0
  g11 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Manuprāt, brīnišķīgs piedāvājums! Nekur pat pašam nav jāiet! Atver durvis un prece stāv uz sliekšņa. Jāprot tikai novērtēt!

 • 0
  uguntiņa Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Es arī labprāt pirktu mazdārziņos audzētos zaļumus un ogas.
  Taču vairums cilvēku nez kāpēc iedomājas, ka tāda prece ir ārkārtīgi
  bīstama un kaitīga,gandrīz vai saindēta.
  Smieklīgi, bet tā nu tas ir.

 • -2
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Mazdārziņos pārsvarā audzē pašpatēriņam. Tie pāris eiriķi nav tā ieguldītā darba vērti.

 • 0
  g11 Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tā īsti nav. Vai esat ievērojuši tantītes, kas tirgo šur tur? Viņām šie pāris eiriki arī ir no svara. Tas, ka mazdārziņos produkti saindēti, ir absurds. Šie cilvēki pašu audzēto lieto pašpatēriņam un, ja kas paliek pāri, labprāt pārdod. Pilsētnieki, ir jāmaina attieksme! Te var gūt priekšstatu kā 21. gs. spāņu tomāts mūsu veikalā var maksāt 50 centus.
  https://www.youtube.com/watch?v=oZl1eBU4Qx0

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Var daļēji piekrist, par pensionāriem šajā griezumā nepadomāju. Bet gan par savu situāciju, kad atgriezies no darba, jau esi noguris, bet arī dārziņā darbs darbu dzen :)

 • 0
  Inga Pozdejeva Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Doma ir laba! Ja būs nopietni organizatori, kas varēs prātīgi organizēt, varētu iznākt labs pasākums Bet kādam jāiegulda darbs, lai neiznāktu haoss un atkal visi neceptos par to, ka Ventspilī jau neko prātīgu izdarīt nevar.)))
  Vajadzīga vieta vieta, kur var ērti piebraukt, jāizvēlas darba laiks, lai strādājošiem būtu iespējams iepirkties un jāorganizē teritorijas sakopšana pēc pasākuma. Un protams, cilvēki pēc iespējas plaši jāinformē par šo pasākumu.
  Tad varētu sanākt.

 • 0
  Rasma Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Noteikti vajadzīgs tāds tirdziņš. Vietējie ražotāji. Pašreizējam tirgum neuzticos, tur pat dilles no Polijas. Vienīgais kartupeļnieki, pieninieki ir mūsējie. Un ļoti dārga produkcija. Raizējos, ka PVD un citas iestādes šos mazos atlikušos neiznīcina. Jo mazie ir labs mērķis, vājākais, neaizsargātais posms, čakarēšanai.

 • 0
  karlito Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Labprat nopirkšu kādu mazdārziņa produktu no tantiņas,nekā piemēram rimi vai maximā,kā arī tirgū,kur tā blondīne tirgo pārsvarā ievestos produktus,un cenu uzlikusi neadvekātu..

 • 0
  g11 Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Paldies par viedokļiem. Vismaz kaut kas konkrēts. Ar mums Ventspilī ir tā dīvaini: ja kaut ko uzceļ, sakām, ka neviens neprasīja, vai vajag, vai nevajag. Ja prasa, tad nav viedokļa, bet pēc tam ir pārmetumi. Nav jau māksla nosaukt vienam otru par idiotu, māksla ir sarunāties, sadarboties, sadzīvot, neapvainoties, ja norāda uz kļūdām, redzēt pareizās likumsakarības.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: