Nekustamā Īpašuma Nodoklis bez Īpašuma!

qwerty | 13.05.2019, 15:52:06 | 1855

Dzīvoju pašvaldības dzīvoklī, īrēju no Ventspils Nekustamā Īpašuma pārvaldes, ir īres līgums kurā es esmu nosaukts par ,,Īrnieku''.
Taču katru gadu es tieku nosaukts par Īpašnieku un man ir jānomaksā par k/kādu domājamo daļu! Es paskatījos Kadastrā, man nepieder nekāds īpašums!Taču te sanāk, ka esmu īpašnieks?!
Es saprotu ka par visu šai dzīvē ir jāmaksā, bet vai tik tiešām tos padsmit eirikus nevar iemudžināt īres maksā un nejaukt galvu. Piemēram, ja es braucu ar autobusu, tad biļete taču ir par braucienu un nevis vēl maksājums par šofera algu un vēl par busa apdrošināšanu. Viss ir ietverts vienā biļetē!
Kāpēc NĪP nevar samaksāt par savu īpašumu , bet šo maksājumu atgūt caur īres maksu? Es esmu ,,Īrnieks'' , bet ,,Īpašnieks'' ir NĪP !!!
Es neesmu pret maksāšanu, ja jāmaksā es maksāju, bet es principiāli saku ka nevajag man piedēvēt īpašumu kura man nav un nesauciet mani par īpašnieku, jo līgumā esmu īrnieks.

Komentāri (46)

  • -2
    Latvija pāri visām! 13.05.2019, 16:24:59

    Neuztraucies, gan tas viss ir saskaņā ar Ministru Kabineta tādiem un tādiem noteikumiem un pārējo blablabla.
    Iespējams, tikai Satversmes tiesa to var atcelt, jo tiešām ir nepareizi pēc būtības sajaukt jēdzienus 'īrnieks' un 'īpašnieks'.

  • -12
    Margrieta123 13.05.2019, 17:12:10

    Tas ir akurāt tāpat,kā ar brīvprātīgi obligāto svešas teritorijas uzturēšanu privātmāju īpašniekiem!

  • 0
    arcus 14.05.2019, 11:09:53

    Ir svarīgi kādā dokumentā esi nosaukts par īpašnieku. No tā atkarīgs vai tā vienkārši ir pārrakstīšanās nezināšanas pēc vai arī likumdošanas neievērošana. Vai maksājuma paziņojumu no domes esi saņēmis?

  • -4
    qwerty 14.05.2019, 11:31:04

    Jā, maksājuma pazinojums ir : ,,Pamatojoties uz likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk Likums) 1. un 2. pantu un 2014.gada 12.septembra Ventspils pilsētas
    domes saistošajiem noteikumiem Nr.8 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību Ventspils pilsētas pašvaldībā",
    Jums ir jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis. Nodoklis aprēķināts, pamatojoties uz Likuma 3.pantu, kur noteiktā nodokļa likme zemei,
    ēkām un inženierbūvēm ir 1,5%, mājoklim 0,2%, 0,4% , 0,6% no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības.Nodokļa taksācijas periods ir
    kalendārais gads. Likuma 3.panta 3.1 daļā noteikts minimālais nodokļa maksājums katram nodokļa maksātājam katrā pašvaldībā 7 EUR.
    Informācija par nekustamā īpašuma nodokļa objektiem un nodokļa aprēķins par 2019.gadu''
    Saprotiet, tas ir par kopīpašumu zem daudzdzīvokļu mājas. Nesaku ka nav jāmaksā. Es maksāju. Es par principu, kā minēju , ietveriet šo maksājumu īrē !

  • -3
    arcus 14.05.2019, 20:15:16

    Viss ir pareizi. Maksāšanas paziņojumu esi saņēmis kā nodokļa maksātājs, nevis nevis īpašnieks. Paziņojumā ne ar pušplēstu vārdu nav minēts, ka esi īpašnieks. Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 2 panta kaut kādā tur apakšpunktā ir minēts, ka par no pašvaldības īrētu dzīvokli nekustamā īpašuma nodokļa maksātājs ir īrnieks, tāpēc arī kā maksātājs esi saņēmis šo paziņojumu. Šādus paziņojumus saņem visi nodokļa maksātāji neatkarīgi no tā vai viņi ir īpašnieki, īrnieki vai vai kas cits kam jāmaksā šis nodoklis. Raksti, ka katru gadu tiec nosaukts par īpašnieku. Kurā dokumentā tas ir darīts? . Vajag mācēt lasīt dokumentus pirms cel paniku. Tu raksti klajas muļķības, neizlasot dokumentus, un tracini bez pamata citus cilvēkus, kuriem arī neienāk prātā palasīt normatīvos aktus.

  • -8
    vai man dieniņ!!! 14.05.2019, 15:24:58

    Atkal kārtējā bezdarbībā esošu forumnieku psihošana par neko. Es nesaprotu, jums tiešām nav drosmes šādu jautājumu risināt klātienē pie izīrētāja? Vai vienkārši patīk bļaut, ķengāties?

    Esmu pārliecināts, ka līgumā rakstīts, ka īrnieks maksā visus nodokļus par dzīvokli un zemi, un pieņemu, ka VNI kā organizācijai šāda kārtība ir daudz vieglāk pārvaldāma, nekā sapīt maksājumos gan īri, gan nodokļus. Un arī likumā rakstīts, ka maksā gan īpašnieks vai lietotājs, tātad pēc savstarpējas vienošanās to var darīt.
    Nu tad ejiet un vienojaties, hrenovie bļāvēji, nevis vaukšķis te nobļausies, un VNĪ tagad skries un kautko mainīs, pārprogrammēs visai pilsētai, plus vēl jātērē savs laiks atbildes sagatavošanai uzmanības deficītā esošajiem forumniekiem.

  • 0
    Rabarberis 14.05.2019, 16:46:04

    Gribētu vēl tikai papildināt, ka Ventspils Nekustamie īpašumi iedzīvotājiem nepiestāda rēķinu par nekustamā īpašuma nodokli, bet tos izsūta pilsētas domes finanšu nodaļa, jo nodoklis aiziet pašvaldībai.

  • -1
    Latvija pāri visām! 14.05.2019, 16:10:23

    Par ko cepies?)
    Spriežot pēc nadzīgajām iestāžu atbildēm citās tēmās VB forums ir īstā vieta kur pacelt šādus jautājumus.
    Un jautājums ir vietā - kāpēc īrniekam pie nodokļu maksāšana būtu jādēvējas par īpašnieku, tātad par to, kas viņš nav?
    Mums taču stāsta cik visam jābūt juridiski korekti.

  • -8
    vai man dieniņ!!! 14.05.2019, 17:40:06

    Kāda starpība, kā tai lapelē to maksātāju sauc - Īpašnieks, Īrnieks, Āzis vai Dārznieks. Lapele tiek drukāta automātiski šablonā, kur mainās tikai rekvizīti un summa. Tiešām domā, ka tantei jādrukā katra lapele individuāli un jānomaina viens vārds, lai kāds pie datora nīdošais neapvainotos? Tiešām, nopietni?

  • 0
    Nif nifs 15.05.2019, 08:11:14

    Bet nu nav tai lapelē vārds "īpašnieks"! Ir vārds "Īpašums"

  • -5
    Latvija pāri visām! 14.05.2019, 16:17:54

    Man, piemēram, atkal nešķiet pareizi tas, ka nevar nodokli par gadu nomaksāt reizi gadā neatkarīgi no laika kad maksā bez kādiem soda procentiem, ja tas reiz ir nodoklis par gadu.
    Izdomājuši kā viņiem ērtāk, kaut kādu četrdaļīgu nomaksas kārtību it kā maksātu viņiem par pakalpojumu.

  • -5
    vai man dieniņ!!! 14.05.2019, 17:44:17

    Nu lol, te arī no mēness nokritis esi :) ? Paziņojumā ir visi ceturkšņi un vari maksāt pa ceturksni vai visu summu uzreiz! Man tas prasa 30 sekundes pavasarī samaksāt par visu gadu, bet te atkal izzīsta neeksistējoša problēma.

  • -2
    Rabarberis 14.05.2019, 16:48:12

    qwerty, tev nešķiet, ka īres maksa un nodoklis ir divi dažādi maksājumi, ko regulē likums?

  • -3
    qwerty 14.05.2019, 17:03:38

    Nē, nešķiet. Ja īrnieks ,tad īres ,ūdens,siltums,elektrība. Ja īpašnieks, tad zemes vai nekustamā īpašuma nodoklis un pārējais.
    Paskatieties no manas puses - No kā es īrēju?- No NĪP! Kas tad ir ietverts šī pašvaldības uzņēmuma nosaukumā? Jā, Nekustamo Īpašumu Pārvalde! Tā ir atbilde , kam pieder vai kas pārvalda nekustamo īpašumu. Vai šī pārvalde mani ir deleģējusi pārņemt daļu nekustamā īpašuma manā valdījumā? Nē! Kāpēc? Tāpēc ka starp mums ir tikai ĪRES līgums dzīvoklim.

  • -8
    vai man dieniņ!!! 14.05.2019, 17:59:39

    querty!
    Vai tu tīšām izliecies par 6.klases skolnieku ar atbilstošu spriestspēju vai vienkārši meklē ar ko runāties?
    Izdarīt spriedumus no uzņēmuma nosaukuma un līguma pamatsatura, kā ir jābūt - kaut ko stulbāku šonedēļ neesmu lasījis.
    Līgums tāpēc ir līgums, ka tajā var atrunāt visus noteikumus par jebko, par ko abas puses vienojas. Un ja nepatīk šie nenormāli aizskarošie, sarežģītie, dzīvi apgrūtinošie 30 sekunžu gadā maksājumi par nodokļiem, vari tak dzīvot pie cita izīrētāja, kurš tevi tā nemocīs ar šo visu.

    Un tu tak esi vienojies ar VNI par šādu kārtību savā līgumā, tad ko tu tagad te mēģini risināt?

  • 0
    arcus 16.05.2019, 21:10:18

    qwerty, nu izlasi beidzot likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 2 pantu! Tur viss ir uzrakstits.

  • -1
    Latvija pāri visām! 14.05.2019, 18:04:27

    Vai man dieniņ, a' vot vēlos maksāt uzreiz gada beigās.

  • -2
    Latvija pāri visām! 14.05.2019, 18:08:34

    Vietējo iestāžu standartlīgumu specifika ir tāda, ka vnk atsūta tipveida līgumu.
    Var jau būt, ka querty var izmēģināt pieprasīt līgumu tieši sev, tā teikt - radīt precedentu.)

  • -3
    Krišs Daugulis 14.05.2019, 20:46:50

    Es jau ar agrāk par ko līdzīgu cepos, tikai ''Ūdekas" sakarā.
    Šamējie atsūta parādnieka draudu vēstuli mēneša pirmajos datumos, par nesamaksātiem pakalpojumiem, lai gan paši rēķinus izsūta gandrīz mēneša vidū.
    Sazvanoties it kā viss kārtībā, bet par parādnieku tak nosauca, un neatvainojās, bet mala tik par "Ūdkai" vien zināmu esošo vēstuļu izsūtīšanas kārtību.
    Sūtiet rēķinus 1. datumā!

  • -2
    Pašvaldības SIA "ŪDEKA" 16.05.2019, 09:20:38

    Nezinot konkrētu situāciju ir grūti sniegt Jums atbildi, bet pieļaujam, ka runa ir par gadījumu, kad līdz rēķinā norādītajam datumam neesat veicis samaksu par iepriekš uzkrāto parādu, un Jums ir ticis izsūtīts brīdinājums. Brīdinājuma vēstules pašvaldības SIA "ŪDEKA" izsūta, ja nav veikta apmaksa par pēdējiem trīs rēķiniem vai arī neapmaksātā summa ir lielāka par 75 EUR. Ja brīdinājums tiek izsūtīts mēneša pirmajos datumos un nauda vēl nav ienākusi uzņēmumā, tad var rasties Jūsu minētā situācija, jo brīdinājums tiek rakstīts par iepriekšējo periodu, bet rēķinu Jūs saņemat par tekošo periodu. Ja rēķina apmaksa tiek veikta nākamā mēneša pirmajos datumos, tad šī apmaksātā summa netiek iekļauta tekošā rēķinā, jo rēķins jāapmaksā līdz mēneša pēdējai dienai.

  • 0
    qwerty 16.05.2019, 09:33:38

    Ūdekai.
    Esmu arī piedzīvojis paviršību no Jūsu puses, kas lika man sajusties kā zaglim. Tas vēl bija latu laikos... nomainījās tarifi ar jauno gadu, bet es nepamanīju to un turpināju maksāt pēc iepriekšējā tarifa. Janvāri,februāri utt,līdz beidzot rudens pusē saņēmu paziņojumu par parādu 15 lati! Tajā paziņojumā ,sarkaniem burtiem boldā bij teikts kaut kas par tiesu un parādpiedziņu. Uz manu jautājumu, vai tad neredzējāt ka klients veic nepareizu maksājumu jau no gada sākuma un painformēt klientu , atbilde sekoja ka mēs paziņojumus izsūtam vienreiz gadā,visiem parādniekiem reizē. Tā dīvaini rīkojaties,redzat kļūdu,neinformējat un ļaujat uzaudzēt parādu.

  • 0
    Krišs Daugulis 16.05.2019, 22:11:15

    cien. "'Ūdekas" preses pārstāvi!Problēma ir tā, ka Jūs rēķinu e-pastā nogādājat mēneša aptuveni 12. datumā, ar iepriekšējā mēneša 28. datumu. Toties 5. datumā Jūs atsūtat kopsavilkumu, kur es esmu parādnieks.
    Mēs esam sarakstījušies un sazvanījušies, bet tā arī Jūs neuzskatāt, ka tā ir Jūsu vaina, ka nevarat piestādīt rēķinu savlaicīgi.
    Kopš tā brīža es maksāju avansā par aptuveni pusgadu uz priekšu.
    Un Jūs pat vēl tagad mēģināt mani klasificēt kā parādnieku...

  • -3
    Pipars 14.05.2019, 22:48:44

    Ir vel viena interesanta lieta -Ventspils pašvaldība ar Lembergu priekšgalā visu laiku deklarē ka pašvaldības naudu privātos īpašumos(piemēram ,daudzstāvu namos un to pagalmos) ieguldīt nedrīkst.
    Bet tajā pašā laikā pašvaldībai piederošo dzīvokļu īrnieki ir spiesti ieguldīt lielu naudu pašvaldibai piederošo dzīvokļu siltināšanas kredītu segšanā!
    Tas nozīmē ka iedzīvotaji iegulda savu naudu pašvaldības īpašumu sakārtošanā,tai pašā laikā riskējot to naudu zaudēt izīrētāja uzteikuma dēļ???

  • 0
    Info centrs 15.05.2019, 14:51:49

    Labdien! Lūdzam precizēt, kuru dzīvojamo māju esat domājis savā komentārā.

  • -4
    Ventspils_VNI 14.05.2019, 23:14:20

    Nekustamā īpašuma nodoklis ir jāmaksā arī pašvaldības dzīvokļa īrniekam. To paredz likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 2.pants, kurā noteikts, ka par pašvaldības īpašumā esošu zemi, ēkām un inženierbūvēm nekustamā īpašuma nodokli maksā to lietotājs - īrnieks vai nomnieks.

    Savukārt likuma „Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantā ir uzskaitīti obligātie maksājumi papildus īres maksai: tas ir gan likumā noteiktais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums, gan arī dzīvokļa vai dzīvojamās mājas īpašnieka (valdītāja) un zemes īpašnieka noslēgtajā zemes nomas līgumā noteiktā zemes nomas maksa, ja izīrētā dzīvojamā telpa ir mājā, kas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes.

    Nekustamā īpašuma nodokli iekasē pašvaldība, kas gada sākumā katram nodokļu maksātājam nosūta paziņojumu par nodokļa apmēru, norādot pamatojumu, saskaņā ar kuru nodoklis ir maksājams..

  • 0
    Elviss22 16.05.2019, 22:15:29

    Man jums jautājums, kurš nav saistīts ar pilsētu, bet novadu, vai īrniekam ir jāmaksā arī ēkas apsaimniekošanas maksa plus īre un protams arī NIN. Manuprāt apsaimniekošanas maksa attiektos tikai uz īpašniekiem, bet novadā tā nav, to pieprasa maksāt arī īrniekiem tik pat lielā apmērā kā īpašniekiem.

  • -1
    Nif nifs 15.05.2019, 08:18:10

    Secinājums viens - muļķu drošu likumu un līgumu vienkārši nav. Ja gribas cepties, pilnīgi neiedziļinoties tēmā, tad der jebkas. Cirks aizbrauca, klauni palika. Man arī nepatīk, ka par visu jāmaksā, bet jāmaksā ir un būs tik un tā, uzbraucieni vietējām iestādēm likumus nemainīs.

  • -1
    Latvija pāri visām! 15.05.2019, 09:40:36

    Ventspils_VNI,
    dlja osobo tupih - tēmas uzsācējs runā par ko citu - par to, ka viņš juridiski nekorekti tiek dēvēts par īpašnieku viņam nepiederošā īpašumā!!!

  • -2
    qwerty 15.05.2019, 13:09:48

    Paldies,Kurzemniek.
    Tiešām, lielākā daļa,t.sk. VNĪ nav sapratuši manu vēstījumu. Lai labāk Jums aiznestu šo vēsti , lūk vēl fragments no Maksāšanas paziņojuma:
    ,,Lai turpmāk telefonkonsultācijā saņemtu informāciju par Nekustamo īpašumu un tā nodokli būs nepieciešams atbildēt uz 3 no 5 jautājumiem:
    1. maksāšanas paziņojuma Nr.;
    2. īpašuma ēkas/zeme personīgais konta Nr.;
    3. cits ar nekustamo īpašumu saistīts jautājums;
    4. nekustamā īpašuma īpašnieka personas kods;
    5. nekustamā īpašuma īpašnieka vārds, uzvārds.''
    Vienīgā atbilde man būs uz pirmo punktu, jo to varu nolasīt jo tiek atsūtīts. Viss. Tālākie punkti man nav atbildāmi jo NEESMU ĪPAŠNIEKS!
    Tas nozīmē ka pat telefonkonsultācija nav iespējama.

  • -1
    Rabarberis 15.05.2019, 14:57:00

    Šis jautājums nu galīgi nav adresējams VNĪ, kas ir dzīvojamās mājas apsaimniekotājs un ne īpašnieks, jo nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu paziņojumus izsūta domes finanšu nodaļa.

  • -3
    Nif nifs 15.05.2019, 21:09:07

    > qwerty Telefonkonsultācija būs pilnībā iespējama, ja atmetīsi savu ietiepību.

  • -2
    Cuca 15.05.2019, 13:27:43

    Manuprāt arī ir pilnīgi ačgārni. Jo ir taču nodoklis par konkrētu īpašumu, kurš kādam , šajā gadījumā pašvaldībai pieder. Pašvaldībai to arī vajadzētu maksāt un administrēt. Īrniekam savukārt pieliekot šos izdevumus pie īres maksas. Tas takā izklausītos loģiski. Maksā tas, kurš ar šo īpašumu nopelna un rīkojas. Ja nespēj to izdarīt lai īpašumu pārdod vai noraksta tam kurš to ir gatavs darīt ...

  • 0
    Pipars 15.05.2019, 14:28:57

    Ja jau ,kā saka VNI ,"ka par pašvaldības īpašumā esošu zemi, ēkām un inženierbūvēm nekustamā īpašuma nodokli maksā to lietotājs - īrnieks vai nomnieks.",tad kas maksā par neizīrētajām vai neiznomātajām platībām???

  • -1
    Rabarberis 15.05.2019, 15:20:48

    Cik sapratu, tad VNĪ citēja Likuma pantu, kas nosaka, kurš maksā nodokli - tātad, ja izīrē dzīvojamo platību, tad telpu lietotājs jeb īrnieks, ja neizīrē, tad telpu īpašnieks.

  • -1
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 16.05.2019, 11:45:07

    Atbild Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļa:
    Kā jau iepriekš skaidroja pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”, likuma „Par dzīvojamo telpu īri” 11.pants nosaka, ka dzīvojamo telpu īrniekiem papildus īres maksai proporcionāli izīrētās dzīvojamās telpas platībai kā obligātais maksājums ir veicams arī likumā noteiktais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtību nosaka likums par „Nekustamā īpašuma nodokli”, kura 2.panta 81.punktā teikts, ka nekustamā īpašuma nodokli par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (tās daļu), kas ierakstīta zemesgrāmatā uz pašvaldības vārda, un pašvaldībai piederošo vai piekritīgo zemi, uz kuras šī māja atrodas, maksā pašvaldības daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas (tās daļu) īrnieki un nomnieki. Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā par visiem ar nekustamā īpašuma nodokli apliekamajiem objektiem aprēķinu veic Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļa, nosūtot maksātājam maksāšanas paziņojumu.

  • -1
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 16.05.2019, 11:45:40

    Šo vai jebkuru citu neskaidrību gadījumā laipni aicinām personīgi sazināties ar Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļas nodokļu administratoriem (tālr. 63607666 vai sūtot e-pastu uz finanses@ventspils.lv), kur tiks sniegta atbilde par katru konkrēto gadījumu.

  • -3
    Rabarberis 15.05.2019, 15:11:46

    Pipars , un kā tev šķiet, kurš ir labuma guvējs no ēkas siltināšanas, kā rezultātā ir mazāks maksājums par apkuri? Tas, kurš šajā dzīvoklī dzīvo ar beztermiņa īres tiesībām vai tas, kuram juridiski pieder dzīvojamā platība. Kā zināms, tad ēkas nepieder pašvaldībai, bet gan tikai konkrēti dzīvokļa īpašumi. Turklāt ēkas siltina kompleksi nevis atsevišķi dzīvokļus.

  • -2
    Pipars 15.05.2019, 22:21:16

    Nu par to mazako maksajumu par apkuri vel stipri apšaubams ieguvums.
    Piemērām 50 kvm.pašvaldibas īres dzivoklis -maksa par apkuri par janvāri- 57 eiro,par aprili 35 eiro.Bet par siltināšanu katru mēnesi cauru gadu ir jāmaksā 36 eiro,kas gadā sastāda 432 eiro,un tā daudzus gadus no vietas.
    Kur te ieguvums pašvaldibas dzīvokļa īrniekam pensionāram.???

  • -3
    Rabarberis 16.05.2019, 08:53:30

    Pipars, tavā komentārā jau arī ir atbilde uz to. Man nesiltinātā mājā par tādu pašu platību janvārī par apkuri vien, bez ūdens, bija jāmaksā 83,12
    eiro, bet aprīlī 58,21 eiro. Mazliet ir starpība, ne?

  • 0
    Pipars 16.05.2019, 19:07:25

    Labuma guvējs ir pašvaldība,parēķini pats.
    Par apkuri it kā mazāk,bet kopējie maksājumi vai tad nesanāk lielāki?
    Salidzināsim tevis minētos ciparus.
    83-57=26
    58-35=23
    It kā labs ietaupijums,veseli 49 eiro par 2mēnešiem,pensionariem normāla summa.
    Bet par siltināšanu par 2 mēnešiem ir jāsamaksā 72 eiro.
    Tas nozimē ka pec siltināšanas ir jāmaksā par 23 eiro vairāk!
    Kurš tad ir labuma guvējs ?
    Vai tas nenozīmē, ka ne īpaši turīgs pensionārs maksā par turīgas pašvaldības īpašumu???

  • 0
    kalējs 16.05.2019, 11:23:30

    Mīkla:
    Gari,dzelteni zobi
    līdzīgs bebrim
    vairāk,par upes aizsprostiem
    mīl Ventspilnieku naudu.

  • 0
    kalējs 16.05.2019, 11:26:22

    Atbildes varianti:
    1) "ūdeka"
    2) "ūdeka"
    3) "ūdeka"
    ...

  • 0
    Dzērvene 16.05.2019, 12:57:13

    Rezumē...
    Man kā ipasniekam bus maksat nodokli,un tev kā neīpašniekam bus maksat nodokli.Tā tam būs but un nekā savadāk.
    Jo ka jau zemāk minēja,to pieļauj MK blabla

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: