Profesionālā kvalifikācija

Emīls. | 07.11.2018, 08:09:36 | 2283

Katru rītu nāku uz darbu, man škiet, ka mūsu apkopēja mazgā gan grīdu, gan arī galda virsmu ar to pašu lupatu, ko visa veida netīrumus!
Vai mūsu apkopējas ir apmācītas pirms uzsāk darbu objektā? Vai apkopējai ka arī citiem darbiniekiem nav jābūt nepieciešamās profesionālās kvalifikācijas?
Pēc pieredzes - man liekas, ka pie mums strādāt par apkopēju parasti nāk tie, kuru smadzenes degradējas!

Komentāri (53)

  • -6
    Mikess 07.11.2018, 08:31:43

    Kas straucē pavaicāt apkopējai k a viņa dara darbu savu? Tāpat arī painteresējaties vai vispār ir atbilstoši tīrīšanas līdzekļi viņāi.Un pats svarīgākais - ja neapmierina kā strādā citi ( degradējušies),tad ņemiet lupatu un piestrādājiet paši ( NEdegradējies).

  • -6
    Dzērvene 07.11.2018, 09:01:54

    Vo viela pardomam.Varbot topošās apkopejas varetu iziet kursus piemeram Tehnikumā vai Butā.
    Izlasot tēmu man uzreiz radās tāds jautājums,kas tad tā jums ir par firmu,ka to vien spējat kā atļauties degradētu apkopēju ?Vai nav tā ka pats uzņēmums izvēlas sev vajadzīgos kadrus ?
    Zinu pāris iestādes,kur strādā sievietes,kuras uz ielas satiekot savu mūžu nepateiksi,ka viņa ir apkopēja.
    Tā ka varbūt,Normund,nevajag visu vispārināt un aizvainot sievietes.

  • -5
    Emīls. 07.11.2018, 10:15:57

    Pārvaldes nosaukumu neteikšu, jo būs uzreiz saprotams. Apkopēja strādā vakaros , dēļ tā nevaru saņemties ar viņu par to parunāt un viņa ne vārdu latviski nesaprot!
    Nekur viņu darbā neņem, viņa pie mums strādā jau 20 gadus no 18 gadu vecuma (vīrs palīdzēja atrast darbu). Starp kolēģiem runājām par viņu, viņa bieži sūdzas viņiem ka visi apkārtēji patvaļība viņu apvaino… it ka viņa ir nelaimīga un tā tālāk… bla.. bla.. bla…Ka sarunāties ar tādu cilvēku?

  • -5
    Minkāns 07.11.2018, 10:47:06

    Beidz nu Normund te fleitēt. Ja Jums ar kolēģiem ir radusies šāda problēma, tad kas liedz sasaukt (laicīgi izziņojot datumu un laiku) sapulci un visu to izrunāt? Galvenais taču ir komunikācija tāpat kā laulībā tā arī kolektīvā. Un vispār nesaprotu šo tendenci - apspriest forumā skolotāju, apkopēju, sētnieku, zobārstu u.t.t darbu!

  • -1
    Dzērvene 07.11.2018, 11:07:33

    Tēma gan vairāk izskatās pēc tā,lai izveidotu uzskatu ,ka apkopēja no malas ir nekas,cilvēks ar problēmām utt.
    Un lai tiktu izveidota apkopēju asociacija,kas ar šo pakalpojumu nodarbojas profesionālā līmenī.
    Koroč izveidos firmu,tie atbrauc ,profesionāli iztīra un aizbrauc.
    Bet varbūt arī maldos.Tādas firmas jau ir,kas ir objekti trukst ?

  • -1
    Margrieta. 07.11.2018, 12:42:03

    Vajag izvēlēties kādu no šīm firmām:
    http://www.lpuaa.lv/main.php?id=35

  • -6
    Ens 07.11.2018, 11:07:58

    Normundiņ, derētu ar to,jūsu apkopējas,lupatu-pa muti tev taisnā virzienā.Čuras galvā sakāpušas,vai zinies.

  • -6
    Dzērvene 07.11.2018, 11:13:31

    Viss tas safleitetais tads baltiem diegiem šūts.
    Nekur citur darbā neņem,bet 20 gadu darba stāžs 1 vietā gan ko citu par cilvēku saka.
    ''Starp kolēģiem runājām par viņu ...'',kas jums darbā nav ko darīt,ka runāt par apkopēju?
    Tāds pliks bla,bla vien sanāk,vai ziniet.

  • -6
    Anita 07.11.2018, 12:01:59

    Izklausās jau jocīgi , cilvēks 20 gadus strādā un vēl šiem nav sanācis satikties un lietas izrunāt , laikam jau vienkārši gribas pazemot apkopējas kā tādas, bet iedomāsimies tikai vienu dienu ,kad aiz jums nebūs kas slauka , mazgā un tīra jūsu šmuces ,piemēram , tualetēs pēc korporatīvajiem pasākumiem.

  • -6
    Ziņkārīgs 07.11.2018, 13:35:03

    Šinī jautājumā es tomēr piekrītu raksta autoram! Mēģiniet atbrīvot no darba tādus kreisus šmurguļus, tad tev nāks atpakaļ baigais mēslojums un tu negribēsi neko!
    Ja viņa nerunā latviski , kas viņai atļāva strādāt valsts pārvaldē?

  • -5
    karlito 07.11.2018, 16:27:35

    Ja reiz cilvēks vienā vietā strādā 20gadus,tas tikai apliecina,ka viņš,viņa ir labs strādnieks...bet te vienam šķiet,ka viņa ar ne to lupatu mazgā....

  • -4
    Gunvaldis 07.11.2018, 18:25:00

    A. Lembergs arī loti ilgi strādā par padomes priekšsēdētāju, neskatoties uz to, ka Ģenerālprokuratūra viņam uzrādīja apsūdzību kukuļdošanā, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanā un amatpersonai uzlikto ierobežojumu pārkāpšanā. Un kas?

    Tas esot aizdomīgi, ja apkopēja ar tādu attieksmi pret savām pienākumiem bez valsts valodas zināšanām tik ilgi strādā vienā un tajā pašā darba vietā un tas nozīmē ka viņai tur ir vēl kādi radinieki jeb draugi!

    Mūsu uzņēmumā jau 15 gadus strādā sekretāre, bet visi zin ka viņa ar direktoru mīļākie. Tās ir tās pašas attiecības, kas tikšanās uz vienu nakti, tikai neviens nav jāmeklē un tālu nav jāiet.

    Nav noslēpums ka tādas “īpašas” vietās darbinieki ir pieņemti radniecības un labu sakaru dēļ!

    Patvaļība nebeigsies nekad!

  • -6
    kristofers 07.11.2018, 19:34:05

    Koroče, normundiš bij sapïpęjies zālīt, kad rakstīj šo. Kurš te ir degradējies, par to vēl zinātniek strïdäs...kam negadās...

  • -12
    Latvija pāri visām! 07.11.2018, 23:07:37

    Набага Нормундс со товарищи - национально озабоченные пар апкопею!
    То вайг мацет.

  • -6
    Barons 08.11.2018, 15:16:19

    kurzemniek
    Tavam būs steidzig meklet viet iekš Aknīst slimnic.Kur Krustmāt Florenc ir ārstet.
    Ja cilvēk sākt rakstit iekš Kirilic pa valst Valod,ta viņ vaidzet ārstet.Le zinat.

  • -3
    Bērtuls 08.11.2018, 12:59:16

    Ja tā nav mūsu problēma tad lūdzu nevajag sūdzēties ka pirmspensijas vecumā cilvēkiem ,mūsu omītēm un mūsu mammām ir grūti atrast darbu!
    Mūms jānodrošina darba vietas savējiem nevis svešiniekiem!
    Mūsu tauta ir daudz cietusi un galvenokārt mūsu nevainīgā tauta cieš no mūsu valdības attiecības!

  • -7
    Dzērvene 08.11.2018, 13:21:55

    Mjā,šādu sižeta pavērsienu šai tēmai pat nebiju iedomājusies.
    Trakums.Pat tēmā par apkopēju,var risināt nacionālisma stelles.
    Pārvaldē un kāds jau zin,ka tā ir valsts parvalde,strādā ne latviski runājošs cilvēks ?Tici man ar šādu valsts politiku šādus amatus drīz ieņems 3 pasaules valstu iedzīvotāji,arī ar minimālām valodas zināšanām.Jo tam augsne jau tiek gatavota,kaut kur pavīd ka tur nav apkopēja,kaut kur trūkst sētnieku...Kas ir?Tiešām latvieši ir tadi slaisti palikuši?Kaut kur jau klīda runas par viesstrādnieku iepludināšanu Latvijā.
    Pa to laiku ,Normundinš,klusi stūrī berzē saujiņas,un līksmi skatās uz kuru pusi vilks viņa diskusija.
    Nožēlojami.

  • -4
    reku 08.11.2018, 15:19:46

    Bet tiešām - valsts un pašvaldību iestādēs vajadzētu tā krietni pārbaudīt,vai visi darbinieki,tai skaitā apkopējas,zina un lieto valsts valodu tādā apmērā,kāds nepieciešams pie attiecīgā darba veikšanas.
    Ventspilī derētu sākt ar skolām...

  • -7
    Anita 08.11.2018, 16:52:56

    Apkopēja var būt arī kurlmēma , lai tīrītu telpas , valoda nav vajadzīga , galīgi aptrakuši esat?

  • 0
    cits 08.11.2018, 17:15:29

    Tas nu tā,zināma taisnība ir,bet tikai gadījumā,ja strādā agri no rīta vai vakarā,t.i. nav kontakta ar citiem cilvēkiem.

  • -6
    Gunvaldis 08.11.2018, 17:25:39

    Anita! Apkopējiem prasības gandrīz nav nekādas, vienkārši ir jāvēlas strādāt! Bet atalgojuma atšķirības valsts pārvaldē un piemēram veikalā RIMI pastāv nozīmīgas! Pensiju apmērs tiek atainots pēc algas, pēc nodokļu ieturēšanas un arī pastāv atšķirības starp darba vietām! Salīdzini tīras ofisa telpas un apkopējas algu 1000 eiro apmērā ar veikala telpām un minimālo mēneša darba algu! Vēl viens jautājums - kas viņu pieņēma darbā nepārbaudot valsts valodas prasmi un vai viņa ir Latvijas iedzīvotājs?

  • -5
    Elviss22 08.11.2018, 17:06:30

    Kas ir Normundiņ, tavai vecenei vajag šo apkopējas vietu un tagad meklē iemeslu, lai esošās atbrīvo??? Ja jau strādā 20 gadus vienā vietā, par to medaļa jādod, nevis jānorej.

  • -4
    Gunvaldis 08.11.2018, 17:33:37

    Ja mēs katram piedosim valsts valodas nezināšanu un nevēlēšanās to apgūt sabiedrībā tad mums nav nekādas valodas tradīcijas, nav kultūras un valodu attīstības!

  • -6
    kristofers 08.11.2018, 17:38:50

    Es pajokam, tu no ties, Es gar pupiem, tu gar diers...

  • -9
    krustmateflorence 08.11.2018, 18:37:17

    MAN IR GODĪGA ,STRĀDĪGA KALPONE,VIŅA PRAKTISKI VAR IZDARĪT JEBKURU SIEVIEŠU DARBU.
    PIRMS TAM MAN GAN BIJA SLIKTA KALPONE ,JAU OTRĀ DIENĀ MAN IZTĪRIJA VISUS TRĪS LEDUSSKAPJUS GANDRĪZ TUKŠUS,UN NOSPĒRA ZELTA UN SUDRABA GALDA PIEDERUMUS.
    ES JAUNO KALPONI ATRADU ,SPECIĀLĀ KUBERNANŠU SKOLAS,MAN TAGAD VISS IR KĀRTĪBĀ.

  • -4
    Kuzmičš 09.11.2018, 13:34:45

    Psihenēs nav kalpones, bet sanitāri! Un ja tavu "tumbačku" iztīrīja iepriekšējā sanitāre, to vajadzēja pateikt dakterim.

  • -5
    Spīdola 08.11.2018, 21:52:58

    Brīvs. Kur Ventspilī apkopējai maksā 1000 eiro?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: