fotografēšana

Cuca | 18.07.2018, 12:59:05 | 1675

Es saprotu - laikam kādam ir svarīgi, ka redz bezjēgā safotografētos cilvēkus, katrā pasākumā un vairāk. Lūdzu komentāru no Ventasbalss:
Personīgi es nevēlos, ka mans foto, kurā mani var atpazīt da jebkādā variantā parādās jūsu fotogalerijās, kuras var apskatīt visa pasaule. Uzskatu, ka tiek pārkāpts mans privātums. Ja ir vēlēšanās tad liekat miglasbildes, kurās nevar atpazīt cilvēkus. Vai nākat konkrēti klāt, ja vēlaties fotografēt un prasāt vai es vēlos, ka izliekat mani apskatei.

Komentāri (35)

  • -5
    codah 18.07.2018, 13:05:28

    Datu aizsardzības regula nosaka, ka: "Plašsaziņas līdzekļiem nav jāsaņem personu atļauja informācijas iegūšanai vai fotogrāfiju uzņemšanai žurnālistikas vajadzībām. ". Nesaprotu, kur jums, cienītais, ir problēma piezvanīt uz redakciju un palūgt izņemt bildi?

  • -5
    Cuca 18.07.2018, 13:11:52

    Hmm, interesanti kas tā par žurnālistikas vajadzību , bildēt vienkārši baru kuri priecājas ālējas u.t.t. Tad būtu nointervējis... un tad mēs sarunātu ko un kā un par cik. Tas pats jau ir arī ar uzlīmēm un mikriņiem, kurās redzami cilvēki. Vai viņiem tiek kas parasīts. Tikai interese.
    Kā jau saku ja vajag parādīt cik daudz, nu nobildē pa gabalu un viss, bet ne pievelk un bildē. Man pat šķiet tas ir nedaudz slimīgi. Kam to bildi vajag?

  • -4
    codah 18.07.2018, 13:14:51

    Tā mēs varam turpināt un turpināt, manuprāt. Ja likums atļauj žurnālistikas vajadzībām, tad aiziet nākošais - kas tad tās par vajadzībām. Pēc tam, pat ja ir vajadzība, sekos - a kāpēc tāda vajadzība? ..un vēl miljons jautājumi. Portāls atspoguļo notikumus Ventspilī, tai skaitā bildēs. Ja esi nevēlami patrāpījies kādā kadrā, droši zvani un esmu pārliecināts, ka neviens neiebildīs izņemt sev nevēlamo attēlu.

  • -2
    еs 18.07.2018, 13:30:39

    Kāpēc lai gan viņiem būtu jāizņem bilde, ja reiz tā ir bijusi ielikta?

  • -2
    Cuca 18.07.2018, 13:19:37

    Žurnālistikas vajadzība varētu būt kāda mākslinieka vai deputāta bildēšana, un ja fonā kāds trāpās tad nekas, vai arī vienkārša cilvēka intervēšana un ja viņš piekrīt nobildēšana, bet priekškam tupi bildēt baru - vot nesaprotu. Kas tas ir par žurnālistikas paņēmienu. Tām bildēm nav nekādas ne vērtības ne patikas tās apskatīt. Varbūt ir kādi žurnālistikas kvalitātes kritēriji arī?

  • -5
    codah 18.07.2018, 13:21:22

    Katram sava objektīvā acs un pie tār arī paliekam :P

  • -1
    Alens 18.07.2018, 23:30:14

    Nu, lūk šito jautājumu par kritērijiem patiesi derētu apsvērt pasākumos klāt esošajiem fotogrāfiem. Kvantitāte jau neatsver kvalitāti, manuprāt.
    Visu cieņu tēmas autoram!

  • 0
    Lina 18.07.2018, 13:32:38

    Attiecībā uz fotografēšanu un filmēšanu publiskos pasākumos, dažādu publisko pasākumu organizatori nereti norāda pasākuma apmeklētājiem (piemēram, uz biļetēm), ka pasākumā tiks fotografēts un filmēts un ka šīs fotogrāfijas varētu tikt izmantotas, piemēram, publicitātes vajadzībām.

  • -1
    Aivars Laimonis Pirdulis 18.07.2018, 13:33:51

    Kā var panākt,lai izņem bildi,PIEZVANOT uz redakciju???
    Tikai un vienīgi personīgi jāierodas,jo kā gan pa tālruni varēs atpazīt.
    Bet pa to laiku- bildi varbūt būs jau paspējuši redzēt neskaitāmi cilvēki,kuriem to nevajadzēja redzēt...

  • -5
    ventasbalss.lv 18.07.2018, 13:40:36

    Te,te, ja tas ir publisks pasākums, atļauju fotografēt tiešām nav jālūdz. Tā tas bija pirms jaunās regulas stāšanās spēkā, tā tas ir arī tagad. Protams, vienmēr var katru situāciju izrunāt, ja nu galīgi nepatīk kāds foto un tam nav ļoti būtiska nozīmē kāda notikuma atspoguļošanā, vienmēr var vienoties par tā izņemšanu. Sevišķi, ja tas ir kāds portrets nevis lielākas grupas foto.

  • -4
    Reptīlis 18.07.2018, 13:46:07

    Publiska vieta ir publiska vieta. Ja reiz esi izgājis publiskā vietā (vietā, kurai ir cits īpašnieks, kura iekārtota par sabiedrības līdzekļiem, kurā notiek darbības vai pasākumi, kurus apmaksā sabiedrība) tad kādas gan tev, kā indivīdam, tiesības prasīt privātumu. Lūdzu sēdi savā īpašumā un uzstāj uz to, ka tev ir privātā dzīve, kuru nedrīkst fotografēt, filmēt, gleznot , vai aprakstīt grāmatā. Iznāk tā, ka gribi tikai savas tiesības , bet par pienākumiem pret sabiedrību esi piemirsis.

  • -4
    Cuca 18.07.2018, 14:06:29

    Pienākumi pret sabiedrību? Es savus pienākumus pret sabiedrību lieliski apzinos. Un šajā gadijumā, nav nekāda sakara ar pienākumu pret sabiedrību. Pienākums pret sabiedrību šajā gadijumā ir kvalitatīvi atspoguļot jebkuru notikumu pilsētā. Tas nenozīmē nemērāmā daudzuma spikselētus kadrus ar dažādām iespējams nepatīkamām mīmikām. Varbūt kādam nav zobs, ko tas veiksmīgi slēpis un te hops.
    Vai tad patiešām neatšķirat ko labi profesionālu no misenē metama?

  • -1
    sranskis 18.07.2018, 14:22:39

    Nu nepatīkami, ja kādu nobildē ar mīļāko vai mīļāko draudzeni, lai gan pats šajā laikā oficiāli atrodies komandējumā (makšķerēšanā, lekcijā "Kā saglabāt laulības dzīvi, ja sieva tevi 4 reizes pieķērusi ar svešu sievieti malkas šķūnītī divdomīgās pozās, pie kam katru reizi ar citu.", krāsojot vasarnīcā jumtu). Ir ko padomāt!

  • -3
    codah 18.07.2018, 14:44:49

    To sauc par karmu :D

  • -2
    No malas 18.07.2018, 18:03:03

    Vai arī,ja nobildē kopā ar sievu/vīru un bildes ierauga brūte/brūtgāns.Arī nav patīkami.

  • -4
    Nif nifs 19.07.2018, 12:25:11

    Smieklīgi - darīt var, bet atainot darīto redz, nē. Varbūt labāk pārvērtēt savu uzvedību nevis vainot žurnālistus. Tas par tiem mīļākiem.

  • -3
    Cuca 19.07.2018, 14:30:36

    >Nif nifs
    A Tev visu gribas zināt, visu redzēt un tad redz kā viņš vai viņa tur, redz cik es labs. Ta s tādiem cilvēkiem bez uzmanības trūkuma vajadzīgs lai varētu iečolēt cik es labi izskatos uz citu fona.

  • -2
    Nif nifs 20.07.2018, 10:49:25

    >te te
    Smagi kļūdies, es tos pasākumus neapmeklēju un līdz ar to bildes mani arī neinteresē. Reti kādas paskatos. Kāda esmu, pati zinu un man nav ne mazākās vajadzības sevi ar kādu salīdzināt. Katrs cilvēks ir personība un atšķirīgs no citiem.

  • -5
    snaiperis999 18.07.2018, 18:14:32

    Tādā situācijā nav nekāda karma,bet vienkārši maukošanās.

  • -4
    krusttēvs vilhelms 18.07.2018, 20:19:44

    fotogrāfs atspoguļo pasākumā kā katrs izskatās un uzvedās. kas tur slikts,ja es labi izskatos, labi dejoju un mani nobildē, es tik priecājos, droši fočē tik... Ja paši nemāk uzvesties, pioedzerās , vārtāš pa grāvjiem un sevi nesakopj, tā ir Jūsu problēma!!!!!

  • -6
    zaķis 19.07.2018, 15:40:22

    Pateicoties šiem "fotogrāfiem" pasākumus Ventspilī sen vairāk neapmeklēju, nu nav visai pasaulei jāredz kur eju un ko daru! Aizbraucu uz blakus pilsētu uz vienu pasākumu, un še tev - Ķesteris nāk pretī atkal ar savu aparātu, aparāts protams pagriezts pret mums , ticiet vai nē, bet man viss pasākums tika sabojāts!!!

  • -4
    yolo 19.07.2018, 18:10:13

    Kārtējo reizi lohiem lohu problēmas...

  • -1
    jaanism 19.07.2018, 20:08:39

    Mēs dzīvojam laikmetā, kur tiekam novēroti vislaik, ko tagad darīt joptvai. Sēdi mājās un baidies. Ja esi viens no tiem ''Family Instinct'' Tārgales tipa radījumiem, kas parasti svētkos izlien ārā, tad kaunēties nevajadzētu nevis no tā, ka kāds tevi nofotogrāfēja, bet gan no tā, ka tev dzīvē tā ir sanācis.

  • -1
    krusttēvs vilhelms 19.07.2018, 23:02:28

    meža zvēriem jāsapošas svētku reizēs un tad var priecāties,ka svētki būs izdevušies!!!!! galvenais atraisīties un nost ar negatīvo enerģiju!!!!

  • -4
    zaķis 20.07.2018, 00:25:31

    Ah JŪS gudrie! Mājās un mežā nesēdēšu un nebaidīšos, man ir labākas nodarbes! Ja gribēšu sevi reklamēt pasākumos un privātā dzīvē, tad reklamēšu, ko arī daru FB un draugos, bet ne jau mani te fočēs katrs indivīds, kam rokās fotoaparāts!!!

  • -1
    snaiperis999 20.07.2018, 06:20:10

    Šitie idiotiskie uztraukumi par to fotografēšanu jau kļūst smieklīgi.Varētu padomāt ka kāds negrib,lai kāds nofočē viņa briesmīgo ģīmi ar trīs acīm vai diviem deguniem,vai čibriku,kuru regulāri aizmirst iebāzt atpakaļ biksēs pēc urinēšanas.Normālam cilvēkam ar tīru sirdsapziņu nevajag satraukties par sevis fotografēšanu.

  • -3
    krusttēvs vilhelms 20.07.2018, 06:58:36

    tieši tā,ja tev tīra sirdsapziņa , jūties brīvi, palēkdamies svilpo un te priekšā zaķis, kāpēc nenofotogrāfēt....????

  • 0
    Ainars Meiers 20.07.2018, 09:01:05

    Ja vēlaties izvairīties no iekļūšanas jums nepieņemamu fotogrāfu fotokadros, pašam jāmācās. Pirmkārt --jāmācās atpazīt tos nepieņemamos bildētājus. Otrkārt -- jāmācās izvairīties no nepieņemamo fotouzmanības. Treškārt -- ja neatpazināt sev nevēlamo un no nepieņemamā kadrā iekļūšanas jums nav izdevies izvairīties, esat slikti mācījies. Atliek pilnveidot meistarību, jūsu pašu iemaņas. Dokumentēt pūļus un barus publiskos pasākumos ir normāla žurnālistiskā nepieciešamība, -- arī sabiedrības drošības labad.

  • -2
    Cuca 20.07.2018, 10:57:35

    Interesants viedoklis. Un tomēr uzskatu, ka par drošību rūpējas citi dienesti. Dienesti, kuri to ir mācijušies darīt. Pasākuma atspoguļošana ir patiesi laba lieta, tik prasās arī kvalitāte, kura manuprāt ir mērāms jēdziens.
    Un ja par drošību - ir incidents, vai jebkas, kas ir tam pielīdzināms, tad profesionāļi taču var vērsties pie šiem žurnālistiem un izskatīt viņu sklipsētos materiālus. Domāju ka to ir daudz vairāk kā publicēts. Ja patiešām nevar iztikt bez bildēm, kurās nav skaistākās mīmikas, tad varbūt, izveidot kādu nelielu profesionāļu kolektīvu, kuri pirms publicē apskata vai ir bildei arī kāda vērtība no profesionāla skatu punkta. domāju, ka arī bilžu skaitu vienam pasākumam vajadzētu ierobežot.

  • 0
    Lina 20.07.2018, 18:03:49

    piedodiet, bet ar kopbildem ta nu ir, ka vienmer bus kads kuru nofočeja no slikta rakursa.Un ventas balsi jau ir savs fotogravs kas foče. tad jau visas pretenzijas pie fotografa..

  • -1
    Anita 21.07.2018, 06:34:57

    Ja jau gribas ,lai tevi nofotografē tā, lai labi izskatās , tad ,apmeklējot lielus pasākumus , visu laiku jāsmaida , jācenšas izskatīties cik labi vien var , bet tad jau no pasākuma neko neredzēs un apkārtējie sāks jocīgo cilvēku ,kurš visu laiku smaida un grozās ,vērot un ,var gadīties, ka nemaz nenonāks fotogrāfa redzeslokā. Kā saka , no vilka baidies, uz mežu neej vai, ja no fotogrāfa baidies , uz pasākumiem neej.Man gan patīk pavērot bildes no pasākumiem , ieraugu sen nesatiktus ,pazīstamus cilvēkus, sevišķi tad , ja pašai nav izdevies kādā pasākumā būt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: