LSM: VID vērtēs Ventspils olimpiskā centra nodokļu optimizāciju

еs | 03.12.2017, 22:00:49 | 756

OCV maksājumi augstas klases sportistiem grāmatvežu valodā skaitās ar saimniecisko darbību nesaistīti izdevumi. Par tiem jāmaksā uzņēmuma ienākuma nodoklis. Līdz šim olimpiskais centrs nodokli nemaksāja, jo gadus beidza ar zaudējumiem. Taču no jaunā gada nodokļa iekasēšanas kārtība mainās. Pašvaldība sarēķinājusi, ka OCV valsts budžetam gadā būtu jāpārskaita ap 120 tūkstošiem eiro gadā.

“Lai šo risku minimizētu,” Ventspils domes kapitāla pārvaldības nodaļa iesaka izveidot biedrību, kurai nodot sportistu finansēšanas funkciju. Biedrībām uzņēmuma ienākuma nodoklis nav jāmaksā.

Turpinājums: http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vid-vertes-ventspils-olimpiska-centra-nodoklu-optimizaciju.a259597/

Komentāri (2)

 • -1
  Amilda 03.12.2017, 22:57:59

  Jus parbaudiet ari visus trenerus, gan OC, gan baseina, gan parventa. Neticu, ka maksajot uz rokas par treninu vini sito pieskaita pie saviem ienakuma atskaitem.

 • -2
  Aivis Landmanis 05.12.2017, 08:55:26

  Ko Ventspils pilsētas dome darīs, ja visi Ventspilī pēc domes parauga sāks optimizēt nodokļus. No kā, tad Lembergam, Vītoliņam, Blumbergam, Ošeniekam, Ābelem un Co maksās algas, uzturēs smalkās mašīnas?
  Vai nav pienāci laiks optimizēt Ventspils pilsētas domes izmaksas? Piemēram atteikties no plāšā vietnieku štata, pārskatīt Kapitāla pārvaldības nodaļas lietderību. Kā tur ir Ozoliņas kundze? Vai nav labs optimizācijas priekšlikums?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: