Izglītības pārvaldei

Dita | 21.11.2017, 15:34:00 | 1436

Nu jau kādu laiku mani bažīgu dara, kāpēc facebook un vēl dažādos soc. saziņas līdzekļos ar lielu regularitāti tiek publiskoti ventspils bērnu dārzu pasākumi, kuros redzami bērni.
Lai gan vecāku sapulcē,vismaz mūsu grupā vienojāmies,ka neviens vecāks citu bērnu nedrīkst publiskot.
Varbūt bērnu dārzi varētu būt ierindojami tajā pašvaldību iestāžu kategorijā, kurām "priecīgās" ziņas 2x nedēļā nav jāpublicē??!
Saprotu, ka dažs labs b/d pat nolīdzis fotogrāfu pasākumiem...nu drusciņ par traku ir aizgājis, manuprāt. Vakarā aizeju ar mazo uz radošo pēcpusdienu un nebūt neuzskatu , ka nākamā dienā MANAS un MANA bērna radošās izpausmes ir jāliek publiskai apskatei.
Ļoti labprāt uzklausīšu atbildi.

Komentāri (13)

  • -5
    Luīze Čaunāne 21.11.2017, 15:45:03

    Katras grupinas vecaki lemj par sadu publikaciju.
    Personigi,man nav nekas pret to,ari visi vecaki parakstijas PAR.
    Varbut jasak apmeklet sapulces?

  • -1
    Nif nifs 21.11.2017, 16:39:11

    Ja jau Dita raksta, ka grupā vienojušies nepubliskot, tad aizrādījums par sapulcēm ir nekorekts.

  • -5
    Amilda 21.11.2017, 17:56:51

    Es isteniba ari neveletos, lai manus bernus redzetu visa pilseta. Cilveki ir dazadi, man kaut ka nepatik doma, ka kaut kads onkulis zinas kura darzina ies kurs berns. Var but pedofils kaut kads, vai nozagz mazo. Jo pat ja maca berniem neiet nekur as svesiniekiem, nav fakts ja vins tiesam neaizies "paskatities" uz kakiti. Man vispar tada zina patik Zilite. Tur tads betona murs, ka nevar neko redzet.

  • 0
    qwerty 21.11.2017, 17:57:08

    Pus Ventspils salīmēta braukā uz zaļajiem VR busiem,tur pat ir manīti plikiņi (peldkostīmos). Šaubos vai VR kādam jautāja un samaksāja...nofočēja,uzlīmēja un piārs gatavs.
    Pat googlestreetview tušē ciet sejas un auto numurus...

  • -3
    cilda 21.11.2017, 20:04:22

    jā,bērnus īpaši nevajadzētu ļaut fotogrāfēt, bet ... Visi draudzīgi pēc pasākuma grib nofotogrāfēties, bet ir vecāki,kuri nav ļāvuši, bērnam saka, ej malā, tagad mēs ar pārējiem fočēsimies. Negribētu būt šo bērnu ādā.

  • -2
    Amilda 21.11.2017, 20:17:21

    Viena lieta pec pasakuma bilde prieks vecakiem. Un kkas pilnigi cits, kad bilde prieks facebooka vai VB.

  • -4
    Riebīgais 21.11.2017, 20:32:38

    nez,man nekas nav pret,vismaz varu apskatīt,ko bērni ir darījuši,diemžēl dzīvojam tādā laikmetā. tad atkal ieslēdziet to bērnu lielā melnā, mucā un barojiet caur sprostu,lai neviens ,nedod dievs, neskatās virsū.. bišķiņ stulbi,ne?

  • -2
    cilda 21.11.2017, 21:16:43

    Ir taisnība katrai pusei,no vienas puses jātaisa bildes,lai vadība redz,ko bērni darījuši. no otras - vecāki,kuri negrib,ka bērnus redz, tad jāalgo aukle. Tālāk skola, ko nu , tur visi ir visvisādos tīklos, kā to novaktēt?

  • -2
    Dita 21.11.2017, 21:36:28

    Nav nekas pretii, ja šad tad kaut kur interneta pavid mana berna bilde,bet ,ja visu grupu sistematiski liek uz apskati ka zveriņus zoodarzaa...tur kaut kas nav pareizi.

  • -2
    Brīvā Latvija 22.11.2017, 08:49:31

    Laba doma ir fotogrāfēšanās laikā bērnus nodalīt. Jau esošās fotogrāfijas varētu apstrādāt līdzīgi kā Gooogle street view, kur sejas tādas kā izsmērētas.

  • 0
    Nif nifs 22.11.2017, 10:00:29

    Manuprāt, nav nekas slikts taisīt kopbildes, kur ir visi bērni. Katram albumā tādas ir. Bet - nelikt šīs bildes internetā. Liec sevi, un tikai.

  • -1
    Ventspils Izglītības pārvalde 22.11.2017, 17:38:49

    Labdien!
    Informējam, ka katra pirmsskolas izglītības iestāde atsevišķi organizē iestādes pasākumu atspoguļošanu sociālajos tīklos un ir atbildīga par šo bilžu publicēšanu. Tiek respektēta to vecāku izvēle, kuri nav piekrituši, lai viņu bērnu bildes tiek publiskotas internetā.

    Izglītības pārvalde aicinās pirmsskolas izglītības iestāžu administrācijām vēlreiz pārrunāt šo jautājumu ar bērnu vecākiem, kā arī tiks izstrādāti vienoti iekšējās kārtības noteikumi par fotografēšanu un filmēšanu.

    Ja Jūs nevēlaties, lai bildes, kurās ir Jūsu bērns, tiek publicētas, lūdzu sazinieties ar attiecīgo pirmsskolas izglītības iestādi. Gadījumos ja bildes ir jau publicētas kādā no sociālajiem tīkliem vai mājas lapām, Jūs varat sazināties ar attiecīgo iestādi, kura šīs bildes ievietojusi, un lūgt attēlus izdzēst.

  • 0
    Dita 23.11.2017, 08:27:51

    Paldies par atbildi. Es negribu nedz, lai manu bērnu nefotografē, nedz lai aizsmērē sejiņu ar melnu krāsu. Un jā, ja es internetā viņu ieraugu, tās ir pozitīvas sajūtas, nevis negatīvas. Vienīgais par ko es runāju, ka visam ir jābūt dozētam normas robežās! Nevajadzētu katru kustību publicēt...jo mans mazais ir pārāk mazs lai man pateiktu...Mammīt, man patīk, ka mani visu laiku fotografē, vai otrādi...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: