Acu operacijas

Pipars | 16.10.2017, 13:19:48 | 1297

Iz Ventspils.lv
ACS OPERĀCIJA
16.10.2017 10:33
Labdien!

Sestdien Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā apmēram 30 pacientiem tika veiktas acs katerakta operācijas. Vakardien 6 no šiem pacientiem bija spiesti pašu spēkiem mērot ceļu uz Stradiņu slimnīcu Rīgā, lai cīnītos par savu redzi un saglābtu, kas vēl glābjams.

Lūgums domes vadību un atbildīgās instances steidzami pievērst šai situācijai, jo 20% komplikācijas no acs operācijām nav normāls rādītājs. Lūgums sniegt informāciju par iemesliem, kādēļ kaut kas tāds varēja notikt un kurš ir atbildīgs par to?

Kas segs izdevumus saistībā ar komplikāciju novēršanu?

Ieteikums steidzami apzināt pārējos cilvēkus, kam veiktas operācijas, jo ne visi iespējams ir vērsušies slimnīcā un pacientu ar komplikācijām var būt vairāk.

Komentāri (4)

 • 0
  Pelēkais akmens 16.10.2017, 17:27:54

  Līdzīgs gadījums bija arī man. 2016.gada pavasarī pēc katarakta operācijas, man redze bija pasliktinājusies, nevis uzlabojusies. To konstatēja tūlīt pēc operācijas operējošais ārsts. Papildus vēl palielinājies acs spiediens- pārejoša glaukoma. Izrakstīja papildus zāles un nozīmēja uz Stradiņa slimnīcu. Tad vēl vēlāk uz citu privātu acu klīniku. Izrādījās, ka operētajā acī ieliktā lēca bija manai acs kapsulai par mazu. Kapsulā bija izveidojušās krociņas.Tagad ir labāk, bet ne tā kā vajadzētu būt pēc operācijas. Pie operējošā ārsta tagad pārbaudos divas reizes gadā. Tāds mans stāsts.

 • 0
  KaijaMaija 16.10.2017, 18:42:00

  Daudz agr'ak zin'ami t'adi gad'ijumi!

 • -1
  SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" 18.10.2017, 17:46:30

  Informējam iedzīvotājus, ka sestdien, 14.oktobrī, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā 26 pacientiem tika veiktas kataraktas operācijas. Šobrīd, vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ, 10 pacientiem ir radušās medicīniska rakstura komplikācijas, kas pieprasa tālāku ārstēšanos operējošā ārsta uzraudzībā.

  15.oktobrī 5 no pacientiem, kam tika veikta operācija, griezās Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā (ZKRS) pēc medicīniskās palīdzības, no tiem 3 pacienti ar NMPD auto tika nogādāti Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) operējošā ārsta uzraudzībā, savukārt 2 pacienti atteicās un izvēlējās doties uz ārstniecības iestādi ar personīgo transportu. Visiem pacientiem ZKRS tika rekomendēts konsultēties ar operējošo ārstu, tādēļ tika ieteikts doties uz PSKUS. Savukārt pēc pārējo pacientu apzināšanas ar Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas transportu tika nogādāti vēl 5 pacienti uz PSKUS, kam tika konstatētas komplikācijas.

 • -1
  SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca" 18.10.2017, 17:46:38

  Slimnīcā tiek veikta visu apstākļu izvērtēšana ar mērķi noteikt komplikāciju rašanās cēloni, kā arī uz laiku tiek apturēta acu kataraktas operāciju veikšana. Slimnīca informēs par veiktās pārbaudes rezultātiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: