Ventspils dome bastardu ģimenes neatbalsta

Anna | 28.03.2016, 17:48:50 | 4266

Ar nožēlu jāsaka, ka Ventspils dome "bastardu" ģimenēm liedz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļu atlaides. Tas nekas, ka visa daudzbērnu ģimene ir deklarēta vienā īpašumā, bet redziet pāris nav laulāts un tā kā īres līgums noslēgts uz tā cilvēka vārda, kurš tehniski neskaitās 3+ vecāks, tad nu nekā. Tas nekas, ka likums ļauj pašvaldības ietvaros izlemt to - vai atlaides pienākas vai ne.

Paldies domei par to pašu. Daudzbērnu ģimeņu atbalstītāji..ar papu priekšgalā, tpu!

Komentāri (36)

  • 0
    Anita 05.04.2016, 06:24:54

    Ar tām Eiropas regulām viss ir salaists tādā putrā,ka pat tie ,kam būtu tajos jāorjentējas ,neko nesaprot un bārsta pārgudras frāzes. Vai tad tas nebūtu normāli , kaut vai par piemēru ņemot Zviedriju , ja jauna ģimene vai arī divi nelaulāti ar bērnu (bērniem) saņem no pašvaldības īres dzīvokli bez tiesībām prihvatizēt un tad, kad šī ģimene iedzīvojas un paceļ savu materiālo stāvokli tādā līmenī ,ka var atļauties pirkt dzīvokli vai māju ,tad arī atbrīvo šo pašvaldībai piederošo dzīvokli.Šķiet jau, ka Latvijā tas nekad nenotiks , jo tie kam bija ,ir un būs iespējas un nauda , tie arī grābs cik tik var , bet tie kam vajadzētu ,tiem pat nav iespēju normāli pelnīt , lai tiktu pie turības vismaz vidusmēra līmenī.Te nu arī var redzēt , cik ļoti valstij rūp , lai dzimtu bērni un tauta nedodas brīvprātīgā trimdā.

  • -1
    Novadnieks 05.04.2016, 07:52:03

    Vai tik tas nebija prātvēderis Inkēns,kurš toreiz "neatkarības"sākumā teica,ka labāk pastalās,bet brīvi.26 gadu laikā ,pareizi saimniekojot,vajadzētu jau būt Vācijas līmenim un pēc kaut kādiem pabalstiem vajadzībai bija jābūt tikai ārkārtējā gadījumā.Vienīgais, pie kā ir piestrādāts ar pilnu atdevi,tas ir,dažiem kretīniem dzīves līmenis ir Arābu Emirātu līmenī.Likumi jau nu ir sataisīti tik daudz un tik pretrunīgi ar apakšpunktiem un absurdiem noteikumiem,ka paši likumu veidotāji un to uzraugošie netiek skaidrībā,no kā tā putra vārīta.Nevienam atbildīgam kabinetā sēdošam kungam vai kundzei nerūp kaut kādi viņuprāt plikadīdas un viņu bērni.Kā jau minēju par absurdiem likumiem,tad tie ir izveidoti pēc principa-jo lielāks bardaks,jo elitei vieglāk un labāk.Bērnu pabalstu atmet(uz mēnesi)tādu,ka ar to vienreiz iepirkties pat nevar.Tad visas šitās problēmas ar dzīvokļiem.Minimālā alga mūsu valstī ir tāda,ka tādu naudu bomzis(neslinkojot)Vācijā 3 dienās nopelna lasot tukšās pudeles.Tāda ir dzīvošana mūsu Latvijā cilvēkiem(normāliem)ceturtdaļgadsimtu pēc neatkarības atgūšanas.Bet tagad jau laikam viss ies uz labo pusi,jo mūsu "laimes māte"ir nomainījusi frizūru.

  • -2
    funky monky 05.04.2016, 19:59:38

    Annai iesaku pārslēgt īres līgumu, ierakstot tajā abus pieaugušos.

    arprac

    Ir īres līgums, bet "noslēgts uz tā cilvēka vārda, kurš tehniski neskaitās 3+ vecāks". Es sapratu, ka nav reģistrēts, bet reāli ir.
    Eiropā ( UK ) nekustamā īpašuma nodokli maksā tas, kas reāli nekustamajā īpašumā dzīvo - īpašnieks vai īrnieks. Ja neviens, tad īpašnieks. Un atlaidi saņem ( ja pienākas ) tas, kas maksā nekustamā īpašuma nodokli.
    Kāds sakars pēdējam teikumam, prokuror? Sūnu ciems...

  • -2
    vai man dieniņ!!! 05.04.2016, 22:12:31

    Nē nu maļam pa riņķi atkal...
    Tavs UK piemērs tak arī skaidri parāda, ka nodokļa atlaide nepienākas.
    Īrnieks maksā nodokli, bet īpašumā bez nekādiem papīriem iemitinājusies ģimene, kuras galva nav ne laulātais oficiālajam īrniekam, ne tās bērni ir piederīgi īrniekam.
    Nodokļu tantei tad jātic tikai uz goda vārda, ka tur dzīvo ģimene, lai īrnieks, kam vispār nav nekāda juridiska saite ar ģimeni, varētu saņemt atlaidi?
    Vai tad tiešām tik grūti sakārtot elementāras lietas labumu saņemšanai? Labāk jau vienot citus savā dzīves bardakā.

  • -2
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 06.04.2016, 13:16:51

    Atbild Finanšu nodaļa:
    Ventspils pilsētas pašvaldības, kā jebkurai publiskai personai, savā darbībā jāievēro likumos un Ministru kabineta noteiktie nosacījumi. Ņemot vērā, ka spēkā esošajos likumos un noteikumos nav noteikts civillaulības konstatēšanas juridiskais ietvars, pašvaldībai nav iespēju šādu nosacījumu iekļaut saistošajos noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu.

    Ventspils pilsētas pašvaldībā ir sekojoši nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi (personām, kas neveic saimniecisko darbību)

    Par zemi un dzīvojamo māju:
    1. trūcīgām personām – 90% apmērā;
    2. maznodrošinātām personām – pensionāriem un invalīdiem, kuri ir vientuļi, atsevišķi dzīvojoši un kuriem nav apgādnieku un nav laulātā, – 90% apmērā;
    3. pārējām maznodrošinātām personām, kuras nav nosauktas 2.apakšpunktā,– 70% apmērā;
    4. personām (pašai vai kopā ar laulāto) vai tās laulātajam ir trīs vai vairāk bērni – 50%;

  • -1
    funky monky 06.04.2016, 17:03:35

    arprac,
    No kurienes ziņa, ka "Īrnieks maksā nodokli, bet īpašumā bez nekādiem papīriem iemitinājusies ģimene, kuras galva nav ne laulātais oficiālajam īrniekam, ne tās bērni ir piederīgi īrniekam"?

  • -2
    funky monky 06.04.2016, 17:06:42

    Ventspils domei

    Neievērojam Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju?

  • -2
    vai man dieniņ!!! 06.04.2016, 22:40:51

    funky monky

    Nu bļāviens, vai tad tiešām lasīt nemākam - īrnieks nav ne laulātais ģimenei, ne tās bērnu vecāks. Tie "svešie" ir vienkārši iedeklarēti, bet nav nekāda juridiska saistība ar oficiālo īrnieku.

    Un nodokli maksā īpašnieks vai īrnieks, kuram noslēgts īres līgums.

    Un kurš ir tas un pēc kādiem kritērijiem pateiks, ka īrnieks un pāŗējie iedzīvotāji ir "ģimene"? Koju istabiņās studenti arī ir ģimene?

  • -2
    vai man dieniņ!!! 06.04.2016, 22:45:20

    Cik var attaisnot privātās dzīves bardaku ar kautkādām cilvēktiesībām, kurām te vispār nav nekāds sakars?

  • -1
    funky monky 07.04.2016, 03:51:16

    arprac,
    Tev iztēle vareni strādā, vai arī esi pietuvinātais ? Es neko tādu, kā Tu stāsti, 10 x lasot, neatradu. Tikai to, ka cilvēki grib saņemt nodokļu atlaidi.
    Tātad maksāt mazāk. Tātad??? Kas ir tas, kas maksā?
    P.s Tad kāds sakars Taviem 2 pēdējiem teikumiem?

  • -1
    vai man dieniņ!!! 07.04.2016, 08:39:53

    Speciāli Tev izkopējums no bēdu stāsta! Palielināju atslēgas vārdus, ja nu ar saprašanu grūti.

    "Tas nekas, ka visa daudzbērnu ģimene ir deklarēta vienā īpašumā, bet redziet PĀRIS NAV LAULĀTS un tā kā ĪRES LĪGUMS NOSLĒGTS UZ TĀ CILVĒKA vārda, KURŠ tehniski NESKAITĀS 3+ vecāks, tad nu nekā."
    Kas te nav saprotams?

    Nodokli maksā īpašuma lietotājs: tātad īpašnieks vai oficiāls UZ DOKUMENTU PAMATA īrnieks, ja tāds ir, vai kā savstarpēji vienojas.
    Ja tu dzīvo UK un nezini LV nodokļu sistēmu, tad nevajag te kaut kādus pieņēmumus izvirzīt.

    Sapratu, Tev vienkārši patīk tēlot muļķi un kaitināt mani! :)

  • -2
    Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome 07.04.2016, 09:39:18

    Atbildi uz šo jautājumu varat noskatīties arī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga 6. aprīļa video atbilžu sesijā no 00:08 min. šeit: http://www.ventspils.lv/lat/pilseta_parvalde/99045-domes-priekssedetaja-aivara-lemberga-6.aprila-video-atbilzu-sesija

    Ar cieņu
    Ventspils portāla redaktore

  • -1
    funky monky 07.04.2016, 11:22:11

    arprac
    Ha, ha, ha!
    Es to saprotu - nav reģistrēts, bet faktiski ir. Tu saproti citādi. Tāpēc jau nav jākliedz un jātrako, vai ne? Viss konflikts slēpjas - nav reģistrēts.
    Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija šādas situācijas paredz, skaidro un regulē. Tas viss. Jauku dienu!

  • 0
    Novadnieks 07.04.2016, 12:12:25

    Jums būs tāāādi nodokļi,tāāādi nodokļi!!!Tie izdzimteņi vēl tā īsti nezin,kādi nodokļi,bet gan jau izdomās.

  • 0
    žurka 07.04.2016, 13:43:21

    Kas tur faktiski ir? Tad jau tiešām arī kopmītnēs kopā dzīvojošie skaitītos ģimene. Nekā tur nav - ne sakārtotas īpašuma lietas, ne mantojuma lietas. Un kā kāds no tāda it kā pāra nomirst, tad tik sākas - a kāpēc man nepienākas, kādēļ mani sviež ārā, ja tas nav uz mana vārda? Tādēļ, ka pat sarakstīties aiziet bija par grūtu. Normāls vīrietis savu sievieti apprecēs un lietas sakārtos.

  • 0
    Kuršu skaistule 07.04.2016, 14:15:38

    Funky monky, es saprotu Tavu nostāju, tomēr tu nevari apgalvot, ka Eiropā var tā mierīgi, neko nereģistrējot, pretendēt uz pabalstiem un tml. Neprecēti cilvēki var reģistrēt kopdzīvi un tad attiecīgi kārtot savas formalitātes ar pašvaldību, pamatojoties uz šo reģistrāciju. Zinu, ka Beneluksa valstīs kopdzīvi vari reģistrēt ar ko vēlies - kaut vai ar briedi. Un tas, ko tu ar to briedi dari pēc saulrieta, nav neviena darīšana - ja vien tu nevēlies to iekļaut skolu mācību programmā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: