Ventspils dome bastardu ģimenes neatbalsta

Anna | 28.03.2016, 17:48:50 | 4250

Ar nožēlu jāsaka, ka Ventspils dome "bastardu" ģimenēm liedz iespēju saņemt nekustamā īpašuma nodokļu atlaides. Tas nekas, ka visa daudzbērnu ģimene ir deklarēta vienā īpašumā, bet redziet pāris nav laulāts un tā kā īres līgums noslēgts uz tā cilvēka vārda, kurš tehniski neskaitās 3+ vecāks, tad nu nekā. Tas nekas, ka likums ļauj pašvaldības ietvaros izlemt to - vai atlaides pienākas vai ne.

Paldies domei par to pašu. Daudzbērnu ģimeņu atbalstītāji..ar papu priekšgalā, tpu!

Komentāri (36)

 • -6
  funky monky 28.03.2016, 19:20:41

  Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija par ģimeni atzīst personas, kurām ir radnieciska saikne un/vai cieša sociāla saikne, tātad ne tikai de jure, bet arī de facto ģimenes.Tas, ka ģimenes jēdziens neattiecas tikai uz tām ģimenēm, kas veidotas uz laulības pamata, izriet arī no Eiropas Cilvēktiesību tiesas un Latvijas Republikas Satversmes tiesas judikatūras. Vai Ventspils Dome to nezina?

 • -1
  vai man dieniņ!!! 28.03.2016, 23:11:18

  ģimeni veido vīrs un sieva nevis piegulētājs un piegulētāja.

 • -2
  Blondīnīte 29.03.2016, 12:59:59

  un pareizi, ka neatbalsta.
  Vajag savas attiecības reģistrēt

 • -7
  šašliks 29.03.2016, 14:23:34

  visu tik reģistrēt, izskalotie prāti. pepeles garumu arī varbūt sāksim reģistrēt?

 • -6
  Anna 01.04.2016, 14:37:40

  jautājums - kad ir ģimene - salaulājoties, vai piedzimstot bērniem

 • 0
  Blondīnīte 01.04.2016, 16:09:49

  Mēs esam tik tālu aizgājuši no garīgām vērtībām, ka bērni dzimst ne laulībās ... dzemdējam bērnus un pilnā kaklā saucam, ka mums ir ģimene ... Nu nav tā ģimene ... vīrietim ar sievieti attiecības ir jāreģistrē vai nu dzimtsarakstu nodaļā vai jālaujās baznīcā, katra izvēle un tad tā ir ģimene
  Dzīvošana kopā bez laulības ir mūsdienu cilvēku izlaidība.
  Senos laikos to ļoti precīzi sauca par "xxx".
  Nevajag te stāstīt ka laulības reģistrēšana dārga un ka tas tikai tāds zīmogs pasē utt ko tur papīrus smērēt un daudz kas cits šai jautājumā dzirdēts.
  Sakārtojat savas attiecības un tad nebūs jautājumi kamdēļ nereģistrētām attiecībām nepienākas atvieglojumi. Atvieglojumus vēlamies, bet sakārtot attiecības ne, skumji

 • -10
  funky monky 01.04.2016, 16:23:57

  Viena no garīgām vērtībām ir arī neskaust, otra nenosodīt, jo nezini, kur pašam kāja klups. Tādas Blondīnītes, ja vien varētu, liktu visiem staigāt ar kaklā pakārtu laulības apliecību. Attiecības ir jau sakārtotas. Vismaz Eiropā. Tikai Latvijā domes pilnas ar tādām blondīnītēm, kam, kā krievi saka - Bez bumažki Ti bukaška, a s bumažkoij oij, oij, Čelovek !

 • 0
  cits 01.04.2016, 18:12:30

  Varbūt vajadzētu atjaunot LR Civillikumā tās sadaļas,kur runa ir par ārlaulības bērniem!
  Tad cilvēki būtu apdomīgāki ar dzīvošanu apgrēcīgā kopdzīvē.

 • -2
  vai man dieniņ!!! 01.04.2016, 19:36:34

  funky monky

  Rinkevič, tas tu? :)

 • -6
  funky monky 01.04.2016, 20:36:23

  Zini, ja Tavam jautājumam pieiet pavisam no citas puses, tad man ar Rinkēviču varētu būt šis tas kopīgs. Es arī laikam esmu pederaste, jo man arī patīk vīrieši :D

 • -7
  funky monky 01.04.2016, 20:46:19

  Varat te šausmināties, bet, manuprāt, ģimene ir tad, ja visiem kopā ir labi, ja viens otru mīl un viens par otru rūpējas. Nevis vīrs ar gredzenu pirkstā un pāris mīļākajām izklaidei.

 • 0
  Novadnieks 01.04.2016, 21:03:15

  Klau, arprac.
  Tu tāds gudrs gribi būt,vai kā?Un tas,ka blondīnes vajag reģistrēt,tas nu ir točna,tikai ne dabiskās.Un tas ,ka kaut kur parazītu kantorī kādam nenāk pretim,ja lieta grozās ap naudas jautājumu vai palīdzības sniegšanu materiāla rakstura jautājumā,pie tā nav jāpierod.Kāpēc kādam kaut ko dot,ja var neiedot?Kāpēc palīdzēt,ja var nepalīdzēt?Kāpēc būt labam,taisnīgam un vienkārši normālam,ja vari būt maita un par to tīksmināties?Kāpēc nebūt kretīnam,ja man par tādu būt atļauj kretīnu pieņemti likumi un visādi tur idiotiski noteikumi.Nu vienkārši kaifs ir atteikt(lai gan var neatteikt,var taču palīdzēt).Šie,varas apmātie tautas ienaidnieki(kabinetu žurkas)dzīvo no nodokļu maksātāju naudas,no to cilvēku naudas,kuriem būtu jāsaņem no šiem parazītiem elementāra palīdzība un izpratne.

 • -3
  šašliks 01.04.2016, 21:25:48

  blondīnīte lai reģistrē savu krūšu apkārtmēru un intelekta koeficientu, lai zinu, koļīt vai nē. :)

 • -8
  funky monky 02.04.2016, 19:19:30

  "If you live together with a partner in a stable and continuous way, you have certain EU-wide rights, even if you have not registered your partnership with any authority"
  Un tas nav par pederastiem, ja kas.
  http://europa.eu/youreurope/citizens/family/couple/de-facto-unions/index_en.htm

 • 0
  vai man dieniņ!!! 03.04.2016, 21:20:16

  Civillikumā ir pateikts, kas ir ģimene - tas ir vīrs un sieva jeb laulība. Ja tā nebūtu, tad arī kojās vienā istabā dzīvojošie studenti varētu uzskatīt sevi par ģimeni un iet prasīt pabalstus...

  Un visas tās tiesības (faktiskā ģimene, attiecību reģistrēšana, viendzmuma laulības utt), kas pamazām apstiprinās Eiropā un virzās uz Latviju, ir tikai aizsegs liberārās Eiropas geju un lezbiešu vēlmēm sevi legalizēt nevis normālo ģimeņu stiprināšanai.

 • -4
  funky monky 03.04.2016, 21:36:00

  Neviens jau nerunā par ģimeni, bet par to, ka no 2003. vai 2004. gada kopā dzīvojošiem partneriem ir līdzīgas tiesības. Eiropā. Bet Latvija jau nav Eiropā. Un faktiski visa šī diskusija ir par to, ka Ventspils dome noskauda daudzbērnu ģimenei nekustamā īpašuma nodokļu atlaidi. Paēdušais neēdušo nekad nesapratīs.

 • -6
  Anita 04.04.2016, 06:34:55

  Pēc manām domām ģimene ir tā, kurā ir vīrietis ,sieviete un vismaz viens bērns , un nav svarīgi precējušies vai nē, jo cik nav pāru ,kas dzīvo civillaulībā un ir izaudzinājuši ne vienu vien bērnu .Bet cik nav tādu ,kas laulājas , rīko greznum greznās kāzas un rezultātā čiks vien sanāk , ne īsta laulība , piedevām vēl cieš bērni ,ja šī ģimene izjūk, un kam tad tas pabalsts no valsts vajadzīgs- vecākiem vai bērniem.Ja jau valsts pabalsta bērnus, tad nav svarīgi ,vai viņu vecāki ir ar papīriem vai bez tiem.Tāda ģimene ,kur ir tikai vīrs un sieva , manuprāt , ir tikai laulāts pāris un tikai ar bērniem tā kļūst par ģimeni.

 • -3
  vai man dieniņ!!! 04.04.2016, 15:44:31

  Anita, civillaulība pēc civillikuma ir tā pati laulība. Kopdzīve jeb piegulēšana nav civillaulība - aizmirstiet un beidziet vienreiz to krievu laika slengu putrot nevietā!

  Un izlasot vēlreiz autora sāpi, redzams, ka tur ir kārtīgs ķīselis. Un galvenā vaina ir tā, ka nav īpašumtiesība vai īres līgums par dzīvesvietu. Atsaukties uz deklarēšanos ir liekulīgi, jo mēs visi zinām kā mums te iet ar deklarēšanos, kur 500 uzņēmumi vienā vietā, 30 čigāni citā graustā, jebkurš var piereģistrēties kur grib, utt.

  Tikpat labi varu pateikt, ka tajā adresē "ģimene" nedzīvo un patiesais īrnieks grib vienkārši sev samazināt nodokli.

  Ja "ģimene" grib izmantot sistēmas labumus, tad lai sakārto pa priekšu savu bardaku, jo sistēma mīl kārtību.

 • -3
  funky monky 04.04.2016, 19:32:38

  Hei, arprac! Nekustamā īpašuma nodokli jau nemaksā par ģimeni , bet gan par konkrētu nekustamo īpašumu. Ja šajā īpašumā dzīvo personas, kam pienākas atlaide, tad domes pienākums ir to piešķirt. Bez jebkādas interpretēšanas pēc sava prāta. Bez nacionālās skaudības, bez augstprātības, ikvienā strīdīgā gadījumā lemjot par labu iedzīvotājam nevis pašvaldības brīvo līdzekļu atlikumam.
  P.s. Palasi Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju. Vai Sūnu ciemā tā nedarbojas?

 • -2
  vai man dieniņ!!! 04.04.2016, 23:16:24

  Izlasi vēlreiz autora bēdu stāstu.
  Interpretējis pēc sava prāta ir "ģimene", kurai nav ne īres līguma, ne īpašumtiesība uz konkrēto īpašumu.
  Tas ka kaut kas kaut ko deklarējis, juridiskajam lietotājam (kuram ir līgums par īri, un kuram nav nekāds sakara ar to ģimeni, jo nav ne laulātais ne bērnu vecāks) nav jādod atlaide.
  Kur problēma paņemt "ģimenei" īres līgumu uz sevi? Nevar, jo jāshēmo? Ir tikai loģiski, ka domes tante pasūta vienu māju tālāk - atnāk kautkādi cilvēki ar nesaprotamu shēmu, kur ir kautkāds cits valdītājs (nodokļa maksātājs) un vēl kautkāda ģimene, kas tur iedeklarēta. Dzīvokļa īpašnieks vispār zin, ka īrnieka vietā dzīvo cita ģimene?

  Cik ērti vienmēr atsaukties uz Eiropu un tās normām, kad tas izdevīgi. Kad homoseksuālisti teiks, ka vajag LV viendzimuma laulības, tad gan visi vienā balsī mauks "lai iet ratā viņi, nevajag mums tās Eiropas vērtības". :)

  Sūnu ciemā bez tiesībām (atlaide) ir arī pienākumi (skaidri saprotama īpašuma lietošana).

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: