darbs invalīdiem.

ERROR | 04.04.2017, 18:52:29 | 1903

Labdien,vai Ventspilī ir tāda vieta kur invalīds var iet strādāt,pelnīt sev naudu un apgūt ko jaunu? vai cilvēkiem kuriem ir īpašās vajadzības?

Komentāri (22)

  • -1
    Ivo 05.04.2017, 17:26:22

    http://www.siva.gov.lv/jaunums/iespeja-cilvekiem-ar-invaliditati-bez-maksas-apgut-profesiju.html

    http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=2&mid=2&txt=4273

    http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=437&txt=2926

    Iespeeju daudz. Nesen pazinja caur sho graamatvediibas kursus izgaaja un shobriid straadaa no maajaam. Prieks skatiities!

  • 0
    Nika 05.04.2017, 19:23:10

    Manai pazinai ir 2 grupa un cv jau 2 gadus atrodas nva datu baze.Pa siem gadiem nav bijis pilnigi neviens piedavajums un darba deveji invalidu,vienkarsi,negrib nemt darba.

  • -1
    JoZi 05.04.2017, 21:24:46

    Darba devēji izvēlēsies darbinieku, kurš var padarīt nepieciešamo darbu. Darba devēji nav labdarības iestādes. Ja cilvēks ar invaliditāti atbilst profesionālajām spējām un arī darba vidē viņam ir iespējams uzturēties, tad darba devējam nebūtu nekāda pamata atteikt. Bet ja atsaka, tad jau tā ir klaja diskriminācija. Vēl jau arī pašas sabiedrības ieturētā attieksme nenāk par labu - un ne jau cilvēki ar ļaunu prātu ir izvairīgi, bet gan tamdēļ, ka nezina kā rīkoties, kā teikt, kā palīdzēt, lai neaizvainotu.

    Ir dzirdēti daudzi labi piemēri, kur cilvēki ar invaliditāti ir nodarbināti - vispirms viņiem ir savām garīgajām un/vai fiziskajām spējām atbilstošas prasmes un arī vide. Ja darbs iespējams mājās - arī tas atrisina daudz ko. Tomēr socializēšanās arī svarīga.

    Kā jebkur citur - gaidīt, kad kāds ko pienesīs klāt - nav variantu. CV datubāzē var stāvēt arī vēl 10 gadus un tam nekas slikts nenotiks. Bet "piedāvāties", "pārdot" sevi - tas ir ceļš uz rezultātu.

  • 0
    Nika 06.04.2017, 08:23:33

    Smuki pateikts,tik realitatee tas taa nenotiek.CV cilvekam atrodas gan nva datu baze,gan pats sutijis tiesi darba devejiem.Tik atbildes nekadas,pat uz parrunam neviens nav paaicinajis.Pec kaa tad darba devejs secina,ka tas cilveks nederes darbam,ja nav pat redzejis vinu? Un lidz invaliditatei visu laiku stradajis,pedeja darba vieta stazs 9 gadi,nav nekadi parkapumi darba bijusi,ir tiesibas??? Vienkarsi - INVALIDS nav vajadzigs.

  • -1
    JoZi 06.04.2017, 09:10:09

    Nika, es nesaprotu. Kā tad darba devējs var zināt, ka cilvēks ir ar invaliditāti, ja viņi nav satikušies un runājuši? CV jau nu nebūtu tā vieta, kur rakstīt, ka ir invaliditāte.

  • 0
    Nika 06.04.2017, 09:23:01

    Par nelaimi,tas cilveks to godigi bija tur ierakstijis.

  • 0
    Anita 06.04.2017, 13:18:33

    Invalīdam (patiesi ,nevis par naudu vai pazīšanos dabūtai invaliditātei) nemaz nebūtu jāstrādā , jo viņš jau pēc definīcijas ir slims , bet valstij būtu jāmaksā normāla invalīda pensija , no kuras normāli arī dzīvot un pirkt zāles. Invaliditāti vispār vajadzētu dot pēc kārtīgas pārbaudes, jo cik nav tādu ,kas dzerdami un uzdzīvodami ir kļuvuši par invalīdiem , tiem gan nekādas normālas pensijas nepienākas, jo paši 100% vainīgi. Jābeidz arī ņirgāties par tiem invalīdiem ,kam nav rokas vai kājas , bet jāatrādās pēc noteikta laika , ja nu gadījumā tā roka vai kāja ir ataugusi kā ķirzakai norautā aste.Diemžēl tik stulbā valstī dzīvojam, kur viss ir ar kājām gaisā.

  • -1
    Ome 09.04.2017, 14:00:11

    Anita! Kāda normāla pensija? Man 1. gr. un pensija 108 euro, daudz?

  • 0
    Novadnieks 09.04.2017, 15:47:50

    Par to ir jāpadomā,kad ejat pie vēlēšanu urnām,it sevišķi pie urnām Saeimas vēlēšanās.Vai tad jums,čīkstuļiem,kāds stobru pie galvas turēja,kad atkārtoti ievēlat visādus kretīnus (pie varas esošos partiju pārstāvjus)?

  • 0
    Anita 09.04.2017, 16:07:00

    Ome, nebiju domājusi ,ka pašreiz maksātās invalīdu pensijas ir kas normāls , cilvēkiem ar invaliditāti ( sevišķi 1. grupas) jāsaņem no valsts pensija , ar kuru var normāli iztikt un pirkt arī zāles, un nav invalīdam jādomā ,kā izdzīvot ar cilvēka cieņu pazemojošu pabalstu, itkā lielākā daļa invalīdu negribētu būt veseli un darbspējīgi, bet dzīvē tā notiek, ka pienāk nelaime - to negaida neviens.Lai valsts nemaksā tik lielas algas ierēdņiem, no kuru ieņemamā amata nav gandrīz nekāda labuma sabiedrībai , lai samazina uzblīdušo valsts pārvaldes aparātu, drīz pārvaldītāju būs vairāk kā to ,kurus jāpārvalda, tad arī paliks pāri nauda ,kuru maksāt tiem ,kuri nevar sev nopelnīt iztiku un vēl piedevām ir jātērē nauda ,lai uzturētu veselību vismaz kaut kādā līmenī.

  • -3
    P SIA "Ventspils reiss" 09.04.2017, 16:26:50

    Darba iespējas invalīdam tiešām nav lielas, tomēr ir nevar apgalvot, ka to nav nemaz. Ir jāiet, jāinteresējas un pašam jāmeklē.Man māsa ir 2.grupas invalīde, pie darba tika. Taču tā nav pašvaldības kompetence, manuprāt, bet gan valsts, tāpēc kā darbs un bezdarbs kopumā.
    Varbūt invalīdiem vajadzētu apvienoties un veidot savu biznesu?

  • 0
    Ome 09.04.2017, 22:26:57

    Man vajaga asistenta, bez asistenta nevaru nekur, kāds būtu redzējis kā man izbraukt ar ratiņkrēslu butu pārsmējies, cīnījos par to pašu 6mēnešus, un gribat zināt cik saņem mans asistents, pārsmieties var, es drīkstu elpot svaigu gaisu tikai 2 stundas nedēļā. mans asistents saņem 23 euro, labi ka pazīstams, tad vēl atvēlu no savas pensijas. Tā dzīvo invalīdi Ventspilī

  • 0
    Ome 09.04.2017, 22:30:19

    Anita! Man 1.grupa, nav vienas kājas, nevienam to nenovēlu.

  • 0
    Anita 10.04.2017, 07:09:06

    Vai es tiešām neskaidri izteicos? Es neatbalstu pašreizējo valsts politiku invalīdu pensiju jautājumā , bet uzskatu ,ka valstij jāmaksā cilvēka cieņu nepazemojoša pensija , lai invalīdam nav jāmeklē darbs.

  • -1
    Ome 09.04.2017, 22:37:46

    Vajag aiziet uz soceni, tur uz tevi skatās kā uz nenormālu, vienreiz gadā var paprasīt vienreizēju pabalstu kas no tā iznāca? Atradās (dēls) kas man tāds nekad nav bijis un pabalstu ateica, aizbraucu uz domi tur man Ošenieks no sava maka dod 10euro, biju par lepnu lai to paņemtu

  • -1
    Arnis Junge 10.04.2017, 09:16:17

    Nu gan Ome. Laikam no Izgudrotāju ciema. Nē nu ja vēl par Ošenieku varētu noticēt, ka izmisušam cilvēkam gribētu personīgi palīdzēt, bet nu pabalsts atteikts, jo neesošs dēls atradies? Nu jau tiešām absurda melu robeža sasniegta.

  • 0
    Ome 11.04.2017, 08:37:33

    Nē, Arni! Pilnīga patiesība!!!

  • 0
    Latvija pāri visām! 11.04.2017, 08:51:29

    Valsts vienkārši ņirgājas par invalīdiem ar zem 100 eiro pensijām.

  • 0
    Latvija pāri visām! 11.04.2017, 08:53:54

    Ome, tad paskaidro tuvāk par neesošo dēlu, kas tas tāds.

  • 0
    Ome 11.04.2017, 15:15:06

    Nu aizgāju uz soc.nodaļu ar iesniegumu, pēc tam vēl 10 dienas jāgaida atbilde, pienāk atbilde pabalsts atteikts, jo man esot dēls, gandrīz vienā vecumā ar mani,zvanu prasu kas tad tas viņiem kļūdījies dators, un viss, pabalsts nav.

  • 0
    Arvis Ramans (Pārdomās........) 14.04.2017, 11:40:26

    Invalīdiem liek sprunguļus priekšā,jo īpaši negrib invalīdus,zinu no pierezes. Kad gribēju no trešās grupas uztaisīt otro,tad es biju vesalāks pa vesalu,bet kad jāiziet darba medicīniskā pārbaude,tad pēkšņi paliku slimāks pa slimu. Ja darba devējs dod darbu,tad ārsti liek sprunguļus,vai ari otrādi. Lai dabūtu darbu es sastopos ar vienu,vienīgu murgu.

  • 0
    Ome 14.04.2017, 18:41:05

    Tieši tā, man tagad pagarināja grupu uz veseliem 6 mēnešiem, varbūt pieaugs kāja? Būtu gan labi.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: