Aptauju veicēji safabricē datus

Vērīgā | 22.03.2017, 21:59:40 | 1497

Šovakar mana draudzene saņēma dīvainu zvanu. Viņai piezvanīja kāda sieviete un uzdevās par SKDS ( sabiedriskās domas pētījumu centrs) darbiniece. Lūdza atbildēt uz jautājumiem par Ventspils domes darbu. Draudzenei negribējās atbildēt , un viņa nolēma atkratīties no aptaujātāja pasakot, ka droši vien aptaujai nederēs, jo strādā domē. Nē , nē, tas nekas, derēs, tā aptaujātāja. Tomēr pēc tam, kad draudzene bija uz diviem pirmajiem jautājumiem atbildējusi ar visaugstāko novērtējumu, aptaujātāja domas strauji mainīja un paziņoja, ka Ventspilī anketas no sievietēm esot savāktas pietiekamā daudzumā tāpēc vairāk jautājumu nebūšot.
Aizdomīgi esot bijis arī tas, ka anketētāja nestādījās priekšā, neinformēja, ka saruna tiek ierakstīta ( parasti to telefonaptaujās dara) .
Nu ļoti interesanti.
Secinājums viens - aptauju veicējiem acīmredzot dots uzdevums savākt noteikta veida atbildes, viņi APTAUJAS DATUS VIENKĀRŠI SAFABRICĒ. Interesanti kurš ir pasūtītājs? vajag Ventspils domes darbu nomelnot.

Komentāri (20)

  • -1
    Raitis Kuzņecovs 22.03.2017, 22:12:10

    Arī man zvanīja.
    Es gan šoreiz neatteicos no dalības un atbildēju uz visiem jautājumiem.
    Man gan stādījās priekšā no kurienes zvana, kas zvana, vai būs vēlešanās piedalīties aptaujā un vēl atvainojās, ka tik vēlu zvana.

  • -6
    prof.Preobraženskis 22.03.2017, 22:14:35

    Ventspilī viss tiek safabricēts.
    Ārējais spožums apslēpj postu.

  • -4
    Zeltīte 22.03.2017, 22:17:17

    Man jau pirms laba laika zvanīja SKDS. Bija laipna saruna. Beigās piedāvāja arī piedalīties vēl citās aptaujās internetā.
    Bet pieļauju, ka viltvārži šajā priekšvēlēšanu laikā var uzrasties.

  • -3
    tupenis 24.03.2017, 16:32:47

    Zvanīja vakar. Laipni stādījās priekšā un lūdza laiku aptaujai. Vispirms noskaidroja kurā pilsētā dzīvoju. Tad sāka jautāt par v-pils pašvaldības darbu un vērtējumu. Novērtēju pozitīvi - ir arī labas lietas paveiktas., kā piemēram tehnikuma atjaunošana, mūzikas vidusskolas celtniecība u.t.t. Protams izteicu arī savas domas par atbalstu daudzbērnu ģimenēm. Vienīgais atbalsts no pašvaldības ir 50% atlaide NII. Kamēr neesmu mazturīgo statusā, cita atbalsta nav. Varēja tak arī pārējie pašvaldības uzņēmumi (ūdeka, siltums) daudzbērnu ģimenēm piemērot atlaides komunāliem maksājumiem, vai ne? Domāju tas varētu būt aktuāli arī citiem kas audzina vismaz 3 bērnus. Un pastāstīju arī par savu pieredzi ar bērnu veselības izmeklējumiem, kur mūsu dakteri nosūta uz Kuldīgu, Liepāju, jo mums redz neesot tādi speciālisti. Aparāti it kā ir , bet nav kas ar tiem māk darboties..
    Pie reizes izteikšos par maksu dārziņā. Pilsētā es maksāju ap 42EUR mēnesī, savukārt Ventspils novadā ap 17EUR, jo tur pašvaldība spēj bērniem nodrošināt bezmaksas pusdienas un man pat ir izdevīgi savu bērnu vest uz novadu, jo redz par skolas autbusu arī nav jāmaksā.
    Varbūt tēmas ielicējai liekas, ka kāds safabricē datus, bet manuprāt pilsētai ar "saukli" vajadzētu vairāk rūpēties par saviem nākotnes cilvēkiem - bērniem.

  • -3
    Nah nahs 24.03.2017, 16:44:48

    Kuldīgā,piemēram,skolā brīvpusdienas dabū VISI skolnieki.
    Vai Ventspils būtu nabadzīgāka par bagāto Kuldīgas pašvaldību,ka tikai maznodrošināto un trūcīgo bērniem piešķir?

  • -2
    Ventspils Sociālais dienests 27.03.2017, 11:40:06

    Labdien! Pašvaldība ventspilnieku ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērni, piedāvā daudzus atbalsta un pabalstu veidus. Vairāki no tiem tiek piešķirti ģimenēm neatkarīgi no ienākumu līmeņa. Šeit vairāk informācijas:

    http://www.ventspils.lv/files/dokumenti/2017/mazulimdraudzigapilseta/2017-02-08_15_04_47_atbalsts_daudzbernu-gimenem.pdf

    Laipni aicinām visus Ventspils iedzīvotājus, kuriem tas ir aktuāli, vērsties Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā Raiņa ielā 10 vai Talsu ielā 39, lai saņemtu informāciju un visa veida atbalstu.

  • -2
    Ventspils Izglītības pārvalde 28.03.2017, 11:28:14

    Labdien,
    1.-4. klašu skolēniem pusdienu maksu 1,42 eiro dienā finansē valsts no saviem budžeta līdzekļiem. Tā kā pilnvērtīgu komplekso pusdienu cena ir 1,71 eiro, Ventspils pilsētas pašvaldība katram skolēnam piemaksā vēl 0,29 eiro dienā. Līdz ar to 1.-4.klašu skolēnu vecākiem par pusdienām nav jāmaksā.

    Savukārt skolu 5.-12. klašu audzēkņiem komplekso pusdienu cena ir noteikta 1,99 eiro dienā, kur pašvaldība katram skolēnam pusdienu apmaksai sedz 0,99 eiro un skolēna vecāki maksā 1,00 eiro. Lai audzēkņi ikdienā saņemtu sabalansētu un pilnvērtīgu uzturu, jau kopš 2012. gada septembra pašvaldība skolēniem līdzfinansē kompleksās pusdienas.

    Jāpiebilst, ka 5.-12. klašu skolēniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm kompleksās pusdienas tiek apmaksātas 100% apmērā. Trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes statusu pilsētā piešķir pašvaldības iestāde „Ventspils pilsētas Sociālais dienests”.

  • -6
    tā viš i 24.03.2017, 19:17:05

    Nah nahs,Kuldigā ar tadu ģīmi var dabūt pa brīvu ne pusdienas,bet nedienas.

  • -6
    Anita 25.03.2017, 07:18:21

    Aptaujas domātas tautas maldināšanai .

  • 0
    domāju 27.03.2017, 12:37:48

    man zvanīja Latvijas Fakti

  • -2
    tupenis 29.03.2017, 20:21:10

    to: Ventspils pilsētas Sociālais dienests. Jā, atbalsta saraksts jums ir sagatavots diezgan plašs. Lai man kā daudzbērnu ģimenei, kurai bērni vēl apmeklē un apmeklēs pii no jūsu saraksta būtu kāds labums, man jāpārdod privātmāja un jāievācas kādā dzīvoklī pārventā, kur es varētu izmantot jūsu piedāvātās mēnešbiļetes. Pie tam jāpameklē kāds atalgojums lai iekļautos trūcīgajā sarakstā. Diemžēl ne visi vēlas būt trūcīgie. Vai jūs nepieļaujat domu, ka arī tā tautas daļa, kas ir nedaudz virs trūcīgā statusa nav pelnījusi atbalstu no valsts, pašvaldības? Vai jūs domājat, ka es ar pilsētas ūdeni laistos pa labi un pa kreisi ? Man bērni 1x nedēļā izmanto vannu, lai ietaupītu. Vai tiešām pašvaldības uzņēmumi nevar piemērot atlaides daudzbērnu ģimenēm kā latvenergo, kuri neskatās uz trūcīgā statusu? Jūs domājat, ka mēs paliksim LV, ja vairs nespēsim maksāt? Ģimene man ir svarīgāka par klaušām. Domāju citiem arī.. Rīgā pusdienas par brīvu ir līdz 9 klasei, tā kā jūsu piemēri par atbalstu daudzbērnu ģimenēm te nebūs vietā. Labāk domājiet kā noturēt cilvēkus, kas var atļauties pa pilsētu pastaigāt un apmeklēt tos dažus pasākumus kas te notiek.. Ak jā, bērnu pilsētiņā arī saldējuma bumbiņa par 1.5 EUR ceru nav domes atbalstīta. Konkursu uztaisiet lai nav uz blakus veikaliņu jāiet..

  • 0
    Ivo 30.03.2017, 12:09:09

    to abc: http://www.godagimene.lv/atlaides-ar-karti/
    Vai mums visiem nodoklu maksatajiem butu jasadodas rokas un japalidz Tev, kuram pec komenta spriezot, viss ir? Es esmu gatavs, lai paliidz tiem, kas tiesham vajadziigs, nevis tiem, kas dziivo labaakaas maajaas, kaa man, tikai taapeec, ka vinam ir par vienu beernu vairaak. Nu beidz tak. Augsha ir links, kur var redzet, ko no pashvaldiibas vari dabuut un reku links, ko no valsts. Nu ko veel?? Baseina, muzeja, visur citur tak ari atlaides navaalam, ko daudzberrnu gimenes var dabuut. Riigaa, Riigaa!!! Riigaa arii aukliitei 800 eiro buutu jamaksaa, nevis taa kaa Tavi beerni - pashvaldiibas pii apmeklee, kur no Tevis prasa samaksaat TIKAI par eeshanu.

  • -2
    tupenis 30.03.2017, 12:30:22

    to: Ivo . Jā, un dēļ tādiem kam viss apmierina mēs esam tur kur esam. Vai pats apskatījies www.godagjimene.lv atbalstu no Ventspils uzņēmējiem? Ak jā, varu dārzeņus nopirkt ar 5% atlaidi. Vai tev liekas normāli, ka veikals likvidējoties piemēro 50% atlaidi un nopelna šā kā tā? Ja Tevi šai valstī viss apmierina, ko tad lasi komentārus un izsaki virspusējus apgalvojumus? Katram ir tas ko viņš ir nopelnījis un nedzīvoju tā kā varbūt tu iedomājies... Tāpat iztieku ar lietotām mēbelēm un atdotām drēbēm kā vairums...

  • -1
    Ivo 30.03.2017, 13:15:17

    Nevis "mees esam", bet Tu esi tur, kur Tu esi, bet es esmu sheit - savaa vietaa, savaa pilseetaa un savaa darbaa un ar sev tiikamiem cilveekiem. Tu arii vareetu - ja beigtu chiiksteet forumos. Un nevajag mani apvainot savaas nelaimees tikai tamdeelj, ka esmu apmierinaats ar savu dziivi, gjimeni, darbu, pashvaldiibu un zemi, kuraa dziivoju. Vai Tu sev patiktu, ja redzeetu sevi no malas? Atbildi pats sev. Es jau to zinu.
    p.s. Atdotas dreebes un meebeles ir labais! Greeks suudzeeties!
    http://www.seekthesimple.com/

  • 0
    tupenis 30.03.2017, 14:10:41

    to: Ivo . Man pat uz tavu žulti nav jāatbild. Ceru, ka saprati ;)

  • -1
    vai man dieniņ!!! 30.03.2017, 14:16:21

    Tagad tādi laiki - "man pienākas" pabalstu prasītāji malu malās, jo uzskata sevi par īpašu esam, tāpat kā čurkas no Tuvajiem austrumiem. Vainīgi visi citi - uzņēmumi, saldējuma tirgoņi ar saldējuma bumbiņu pa 1,5 eur, pašvaldība utt. tikai ne paši.
    Saskatās un saklausās, kas ir citur pasaulē, bet neredz, kas ir pašiem, kā nav citur. Tam nav nozīmes - iedos miljons pabalstus, pieradīs pie tiem, un beigās tik un tā prasīs - man tagad vajag pašvaldības atbalstu viskija iegādei, jo tā ir Pampāļos... Un man pienākas.

  • -1
    tupenis 30.03.2017, 14:44:44

    es neprasu!, es rakstu, ka vajadzētu.. cienītie! Un varat aizstāvēt savas pašvaldības iestādes cik vien vēlaties. Piemērus lūdzu galdā, ar reālām palīdzībām iedzīvotājiem? Cik no soc dienesta palīdzības ir atguvuši darbaspējas un darba tirgu tā lai var nodrošināt ģimenes? Ja nemaldos, tie kas iet pēc pabalstiem, tie tā arī turpina iet..vai aizbrauc. Radiet darbavietas, atbalstu arī cilvēkiem kas nav trūcīgie un maznodrošinātie, tā lai te būtu prieks dzīvot un atpūsties. Paskatieties paši kas notiek Reņķenē, kad ieeja par brīvu - dzērāji, kautiņi un zagļi visās malās. Tāda redz izskatās šī trūcīgo un maznodrošināto sejas viena puse. Šo sarakstu var turpināt un turpināt ja kāds vēl vēlas izteikties. Man pietiks.

  • 0
    Ķitvainazīt 30.03.2017, 17:50:00

    Ko tu te nīdi! Vajadzētu, varētu....ej un dari! Bet vispirms parādi, kur ir tā laimes zeme! Un ja ir vieta,kur pa brīvu dod debesmannu, kāpec tu neesi tur, bet te nīdi.

  • 0
    o k 30.03.2017, 19:58:44

    Nespeju noticet safabrice datus

  • 0
    KārIis 30.03.2017, 20:11:47

    Aicinājums palīdzēt no Zepu ģimenei Varakļānos:
    “Tā kā tuvojas pavasaris, vai tad neviens nevar palīdzēt daudzbērnu ģimenei – invalīdiem, atmaksāt iekrājušos parādus, kas ir 15 000 eiro no 2010. gada.
    Ziedot līdzekļus un uzceltu jaunu māju, lai ziemā nebūtu jāsalst un jādzīvo žurkās un pelēs, tad ziedot kaut to pašu krievu T-25, T-40 VAI MTZ markas traktoru ar agregātiem, lai varētu aizaugušo zemi sakopt, un kādu 8+1 busu, lai ar bērniem varētu kaut kur aizbraukt, vai pie ārstiem, kad vajag."

    http://skaties.lv/beztabu/nejedzibas/apetite-rodas-edot-kupla-varaklanu-gimene-pie-sabiedribas-versas-ar-jaunu-vajadzibu-sarakstu/

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: