Vai mūsu valstī valodu zināšanas ir grēks?

Juris | 07.03.2017, 20:47:51 | 1586

Ventspils mērs Aivars Lembergs pēc Panorāmas žurnālistu un Valsts valodas centra ieskatiem nav ievērojis Valsts valodas likumu, jo 28.septembrī , teātra namā " Jūras vārti" , kur notika Rīgas Krievu teātra viesizrāde un pirms izrādes parakstīja Vienošanās protokolu par sadarbību nākamajos trīs gados, uzrunājis publiku krievu valodā.
Brēka nu ir liela. Uzrunāt cilvēkus, kuri atnākuši skatīties izrādi krievu valodā, izrādās bez tulka nedrīkst! Stulbums!
Vai mūsu valstī valodu zināšanas ir gŗēks? Vairāk gan liekas, ka grēks ir krievu valodas zināšanas, jo par angļu valodas lietošanu neviens nesatraucas. Klanāmies, izrādāmies, esam progresīvi un izglītoti tak. Katrs kā nu māk demonstrē savu " nasing spešal".

Komentāri (97)

 • -17
  Adata 07.03.2017, 20:52:30

  Šis nudien ir pārspīlēts. Izrāde krievu valodā. Publika neapšaubāmi krievu valodu saprata gana labi. Nav tas gadījums, kad es sagaidītu kaut kādu tulkojumu.

 • -2
  cits 09.03.2017, 15:26:07

  Ne jau par to būtu jāuztraucas,ka netulkoja no krievu valodas latviski,bet gan par to,ka uzruna tika teikta krieviski,kaut gan to varēja teikt valsts valodā,nodrošinot tulkošanu uz krievu valodu!!!

 • -10
  Nif nifs 07.03.2017, 20:55:02

  Tas tāpat, kā ar to beigto mājdzīvnieku aprakšanu. Nedrīkst, bet visi dara. Kad nu kādu pieķer, to kaunina un karina "pie lielā zvana", sodīs, tiesās, un vēl sazin ko izdomās. Te tas pats ar valodu. Birokrātiska ākstība -piekasīties, bet iemesls ir atrasts un akmens ripo no kalna ar aizvien lielāku troksni.

 • -17
  Zeltīte 07.03.2017, 20:58:04

  Nu valodas centrs jau dikti aktīvs tagad un visiem jāuzmanās. Jelgavas dzelceļa staciju sodīja, ka tūristiem bija izgatavojuši norādes angļu un krievu valodās. Man liekas, ka Ventspilī arī ķersies klāt tūrisma objektiem, kur lietuviski un vāciski un ak kungs arī krieviski sarakstītas norādes.

 • -20
  Zigmārs Kronis 07.03.2017, 21:09:17

  Interesanti vai izmeklēšana notiks arī par Panorāmas šī vakara sižetu, kur stāsta par plūdiem Ribaku cienā? Mierīgi rauj vaļā latgaliešu valodā un nekāda tulkojuma. Bet latgaliešu valoda nav latviešu valoda. Neko nesapratu. Valsts televīzija tomēr. :)

 • -4
  Gints Linde 08.03.2017, 13:06:00

  Kronis pirms īpaši kompetentas spriešanas par valodām varētu apmeklēt kādus kursus. Tad būtu cerība, ka cilvēks spēj atšķirt pašu par sevi saprotamu lietu - elementāru atšķirību starp dielektu un valodu. Varbūt, ka pietiktu pat ar vakarskolu ..

 • -6
  KārIis 08.03.2017, 17:27:30

  Un kas tad, Gint, ir dielekts? Ar mazliet jāatceras sakāmvārds par skabargu un baļķi acī.

 • -7
  KārIis 08.03.2017, 17:29:17

  Un pajautā kādam latgalietim, vai viņi runā latgaliešu valodā vai latgaliešu dialektā?

  Dialekts vai valoda - jebkurā gadījumā subtitri noderētu šādos sižetos.

 • -18
  Opaps 07.03.2017, 21:11:19

  Kaut kāds ,,durdoms"-muļķamāja. Supernovā visas dziesmas notika angļu valodā, bez tulkojuma. Varbūt tur tika lietotas rupjības? Kāpēc netika veiktas izmeklēšana ? ASV un citur , kur notiek latviešu sanākšana , viss notiek latviešu valodā. Nav dzirdēts ,ka tur kāds latvietis ir sodīts. Velns parauj , kas notiek? Būtu labāk domājuši ,ka ekonomiski paceltu labklajību. Lai dabūtu budžetā naudu , cilvēkam uzliek par ģimenes māju 3500 E lielu nodokli. Kaut kas traks.

 • -19
  GreenpeaceVentspils 07.03.2017, 21:21:41

  Saprotiet pareizi, esmu par to, ka visiem jāzina valsts valoda. Nešaubos, ka tie, kas bija zālē to zina. Tur redzēju skolotājus, ārstus u.c. inteliģentus cilvēkus. Bet mani vairāk uztrauc latviešu kā nācijas nespēja tikt galā ar savu pagātni, pareizāk vēlme to noliegt, bailes no visa , kas to varētu atgādināt. Bet krievu valoda ir valoda, kurā runāja un rakstīja Čehovs, Puškins, Tolstojs, Ļermontovs u.c. Un runa ir tieši par kultūras pasākumu.

 • -4
  Novadnieks 08.03.2017, 05:54:09

  Tieši tā,krievu valodā runāja arī Leņins,Staļins un visa pārējā Kremļa varza.
  Kas attiecas uz kaut kādu okupāciju(tas no Opapa komentāra),tad šodienas Krievijā nav komunistu,bet neizmērojama vēlme kādu okupēt tam krievam ir milzīga.tā kā savu demagoģiju "dzen" mājās pie vakariņu galda.Tajā pasākumā JŪRAS VĀRTI tevis pieminētais cilvēks,kuru kļūdaini nosauci par pašvaldības vadītāju,protams,uzrunāja krievu auditoriju un kaut kāda piekasīšanās viņam šoreiz ir diezgan muļķīga.Kāpēc "nepazvejot" krievu cilvēku balsis?Savu mērķu sasniegšanai visi līdzekļi labi.
  Kas attiecas uz galveno personāžu šajā tēmā-ir jābrīnās,kā tam cilvēkam nav apnicis būt par izsmieklu visā valstī un ne tikai mūsu valstī.Sakāpis galvā šim cilvēkam ir konkrēti.Vienas ostas pilsētas bijušais vadītājs,kurš ar savas nozares ministra rīkojumu ir atstādināts no pienākumu pildīšanas,jo ir apsūdzēts smagos noziegumos,turpina uzvesties kā imperators,sevi dēvē par politiķi,lai gan sen viņam bija jāstāsta politiskās un citas anekdotes saviem kameras biedriem.Mēs jau visi par šo realitāti varam pasmieties,bet tas ir nožēlojami,apzinoties,cik zemu ir krituši visi tie ,kuri ar šo personu kontaktē kā ar līdzvērtīgu sarunu un darījumu partneri,tādējādi sevi nostādot tādā pašā līmenī.Arī uz valsts prezidentu tas attiecas.Izslēgt nevar tādu varbūtību,ka šis cilvēks daudz ko tādu zin,ka ar viņu labāk attiecīgām aprindām ir paauklēties,nevis notiesāt.

 • -13
  Ena 10.03.2017, 15:43:43

  Piedod, Novadniek, tu esi idiots

 • -19
  Ivo 07.03.2017, 21:27:06

  Cūkas jau vienmēr dubļus atradīs. Runātu latviski - neciena krievus, runātu angliski - ak kungs un ārprāts. Tak vienreiz lai panorāmas un valodas centriņi atzīstas, ka ne jau zīmīgi, kādā valodā Lembergs runā, bet tas, KA VIŅŠ runā! Ar iedzīvotājiem, atbraucējiem un visiem pārējiem.

 • -18
  Kurzemnieks 07.03.2017, 21:28:21

  Nav nopietns valsts valodas centrs -institūcija, kas izmisīgi vēlas kļūt par ko līdzīgu patiesības ministrijai.

 • -20
  Austra 07.03.2017, 21:46:31

  Šeit valodas centrs vēl nav paspējis neko ļaunu nodarīt. Drīzāk Panorāmai kāds labvēlis ir piespēlējis materiālu, no kura centrālajā vakara ziņu raidījumā izpūst sensāciju.
  Valsts valodas centrs pat nebija paspējis iepazīties ar situāciju, lai viedokli izteiktu. Tas nekas, ka beigās viss būs ok. Tad par to pat neiepīkstēsies panorāmisti, bet mērķis jau viņiem bija piedalīties Lemberga antiaģitācijā.

 • -19
  Zeltīte 07.03.2017, 21:59:03

  Pilnīgs absurds tas valodas centrs. Ko viņi runā - tur prusaki galvā laikam.

  "Var rīkot slēgtus starptautiskus pasākumus. Bet tas tad jāsaskaņo ar mums. Katru gadījumu skatām individuāli. Atļaujam vai aizliedzam. Bet nav aizliegts runāt angļu, franču, jebkurā valodā," teica VVC pārstāve.

  Iedomājušies, ka ir totalitārisms un diktatūra. Un stukačiem iespēju laiks!

 • -21
  Гроссмейстер 07.03.2017, 22:13:01

  Krievu valodas zināšanas un tas izmantošana Latvijā nav tikai grēks, tas ir viens no šausmīgākajiem noziegumiem! Šāda situācija ir pateicoties visām Latvijas valdībām, kas ir bijušas pēc Latvijas atdalīšanas no PSRS – sākot no “Latvijas ceļa” valdībām, turpinot ar Tautas partijas valdībām, un beidzot ar “Vienotības” valdībām. Tieši “Vienotības” premjerēšanas laikā pasliktinājās attiecības starp latviešiem un kreivvalodīgajiem. Vēlāk “Vienotības” valdībām pievienojas pie varas beidzot piesūkušies nacionāļi – Visu Latvijai!, kas vēl vairāk pasliktināja gan attiecibas starp tautām, gan uzsaka teroru pret krievu valodas lietošanu. Tieši nacionāļi ir lielākie Valsts valodas centrs darbības atbalstītāji. Viņi gan vēlētos “praktiskākus” risinājumus, piemēram, sadzīt krievvalodīgos iedzīvotājus getto rajonos, tomēr vairs nav tie laiki un iespējas, kādas bija Ādolfam, Banderai vai Cukuram, tad nu jāiztiek ar to, kas ir. Tieši vislatvieši izprovocēja referendum par krievu valodu, un tagad twiterī tie lielas ar “nosacītas” uzvaras gadskārtu pašu izprovocētajā referendumā.

  Bez Lemberga Valsts valodas centrs vēl paspēja nodemonstrēt sevi saistībā ar Nilu Ušakovu. Viens gadījums – Nils ar skolēnu, kuram dzimtā valoda ir krievu valoda, runā krieviski. Nu, viss loģiski – divi kreivvalodīgie sarunājas sava valodā. Bet te, ka no elles vārtiem, ir klāt šīs centrs, un tik soda naudas liek. Nu absurds! Otrs gadījums – Nils nevarot Facebookā!!! rakstīt krievu valodā. Internacionālajā, globālajā Facebookā!!! Ja kas, tad Facebook ir izvietots uz ASV serveriem, tā valde ar Cukerbergu priekšgalā atrodas ASV un pakļaujas ASV likumiem. Kāda daļa ir Facebookam gar Latvijas likumiem? Ja Nils kaut ko ierakstītu Zimbabves mājas lapā krievu valodā, tad arī centrs sodītu viņu par rakstīšanu citas valsts mājas lapā? Bet nu katra negatīvajā lietā ir arī savi plusi. Centrs ir palīdzēji Nilam mobilizēt savus vēlētājus, kuri varbūt nebija plānojuši iet uz velēšanām, bet nu tagad redzot šo te bardaku, obligāti atnāks. Sirsnīgs paldies Valsts valodas centram par to!

 • -16
  Zeltīte 07.03.2017, 22:31:02

  Kā Lielmeisters raksta par Ušakova reklāmu, tad arī Lembergam šī būs vairāk kā reklāma no nacionāļu atbalstītās Valodas centra puses.
  Bija pasākums Jūras vārtos, jā, bet tagad tas jau Latvijas līmenī. Krievvalodīgie vēlētāji noteikti nobalsos par cilvēku, kas ar cieņu izturas pret mazākumtautībām.

 • -19
  Kurzemnieks 07.03.2017, 22:51:46

  Centrs kā katra bezjēdzīga organizācija cenšas attaisnot un nostiprināt savu pastāvēšanu, izdomājot aizvien jaunas sīkas un pat smieklīgas represijas.
  Birokrātu, pie tam ideoloģizētu, izdomai nav ne gala ne malas.

 • 0
  gats 16.03.2017, 12:02:20

  Darīts ar nodomu - centru vada aivaram labvēlīga persona

 • -19
  Opaps 08.03.2017, 00:26:55

  Inteleģents cilvēks vienmēr cienīs otra cilvēka tautību,valodu , kultūru ,sadzīves paražas. Nevajag nolikt gar zemi krievus. Tā bija nevis krievu okupācija,bet gan PSRS ( komunistu ) okupācija. Savā laikā ,līdz 1991.gadam PSRS dzīvoja 250-280 milj. cilvēku, bet tagad Krievijas Federācijā aptuveni 147 milj. Jā, mēs no komunistiem esam ļoti cietuši. Tika izsūtīti apmēram 90 tūkstoši. Bet kas palīdzēja to izdarīt? Kaimiņi. Krievijā ,Baltkrievijā ,Ukrainā un citur PSRS sastāvā esojošās teritorijās 30. gados tika izsūti,nomērdēti badā un iznīcināti apm. 30 milj. cilvēki. Tā lūk ir traģēdija, bet viens otrs taisa politiku , ka pašvaldības vadītājs runā ar mazāktautības pārstāvjiem viņu dzimtajā valodā. Tā ir cieņu izrādīšana. Valodas centru cienu, bet šoreiz viņi aizgāja šķērsām.

 • -1
  Martins 08.03.2017, 17:01:59

  Varētu Opap tam visam piekrist, ja tie "inteliģenti" cienītu arī valsts valodu!

 • -1
  yolo 08.03.2017, 13:45:26

  bet vai tad viņš ir mērs?

 • -17
  Kurzemnieks 08.03.2017, 15:01:27

  Labi zināms, ka šai valstī nav svarīgi, kas tu esi de jure,
  bet gan, kas esi de facto!)

 • -1
  asd 08.03.2017, 15:15:23

  Viņš šajā pasākumā varēja uzrunu teikt vai nu kā Ventspils domes deputāts,vai vienkārši kā pilsonis Lembergs.
  Bet ne kā domes priekšsēdētājs,jo no tā amata pildīšanas atstādināts jau labi sen.Tātad par mēru godāt nav nekāda pamata.

 • -2
  tā viš i 08.03.2017, 17:30:26

  |Lembegs blefo! Nevajag laist idinu. Es daleji atbalstu Lembergu,bet vins jau skrien,ka auns uz kautuvi.Ja, tadi piari ilgi nepastav.ta vis i.Nu skumigi.Pa daudz grab makonos.Tad jau kritiens nav talu.Pa to, krievu valoda runasanu.Temas autors ir stulbs,pat parak stulbs. Ja videoieraksts iziet publiskaja telpa,tad jabut subtritiem ari Latvijas valsts valoda. ta vis i.

 • -16
  Maija Kļaviņa 08.03.2017, 20:51:14

  Lai nu būtu , ka esi dikti gudrs :) Pagrīdes video, ko kāds no zāles filmē un titri. Tas ir smieklīgi.

 • 0
  ozols 09.03.2017, 09:28:13

  Kam nav mugurkauls,var locīties tālāk ! :)

 • -1
  šašliks 09.03.2017, 11:43:57

  Mūsu valstī eksistēt ir grēks, kur vēl valodas zināt. Drīz maksāsim nodevas un nodokļus arī par lieku reizi elpu ievilktu un zobu norautu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: