Ventas Balss, 24. marts, 2023

Šīs dienas laikrakstā Ventas Balss lasiet:

Tulkotājai DACEI MEIEREI un Ventspils muzeja direktora vietniekam un vadošajam pētniekam, vēstures doktoram ARMANDAM VIJUPAM draugi piešķīruši kopējo uzvārdu – Meirupi. Kad Ventas Balss savam pirmajam jaunā laikmeta numuram viņus uzrunā intervijai, Meirupi atsaucas labprāt un pievītero redakciju pilnu ar pavasari.

Valdība atbalstīja Ekonomikas ministrijas rosinātās izmaiņas Ventspils brīvostas valdes sastāvā. Par valdes locekli līdz šā gada beigām iecelts Ventspils novada domes deputāts Andis Zariņš.

Šonakt pavasara vējš pūta negantāk nekā citas naktis, lietus lāses grabināja pa mājas logiem un jumtu skaļāk un uzmācīgāk. Tas nekas – iebāz degunu dziļāk segā, sajūti mājas siltumu un iemiedz. 1949. gada 25. marta nakts daudzus izrāva no miega, no mājām, lai vagonos vestu uz Sibīriju – uz nezināmo.

Šo svētdien lībiešu savulaik apdzīvotajos novados visā Latvijā, tai skaitā arī Ventspils pusē, ar dažādiem pasākumiem pirmo reizi tiks atzīmēta Lībiešu mantojuma diena.

Marts ir Sociālā darba mēnesis, kad visā pasaulē sabiedrībā tiek aktualizēta un skaidrota sociālā darba nozīme. Par pieredzi un galvenajiem izaicinājumiem savā sarežģītajā, bet vērtīgajā darbā stāsta Ventspils sociālās aprūpes nama Selga vadītāja Gundega Mekša un Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Una Lapskalna.

Pēc karstām debatēm valdībā tālākai lemšanai un apspriešanai šonedēļ nodots likumu grozījumu projekts, kas paredz ierobežojumus alkohola reklāmā un tirdzniecībā. Izrādās, esam Eiropas līderi stipro dzērienu patēriņā un tas pamatīgi deldē arī veselības nozares budžetu.

Ventas Balss arhīvs

16. aprīlis
12. aprīlis
9. aprīlis
5. aprīlis
2. aprīlis
26. marts
22. marts
19. marts