Ventas Balss, 10. jūnijs, 2019

Šīs dienas laikrakstā Ventas Balss lasiet:

Vairāk nekā 20 pašvaldību pārstāvji no visiem Latvijas reģioniem sapulcējās Ventspilī, lai apspriestu inovatīvās pieejas un risinājumus, veidojot jaunas darbavietas pilsētās. Diskusija bija veltīta Latvijai un Baltijai unikālā projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas aizsākumam. Diskusiju, kas notika Ventspils Tehnikumā, atklāja pašvaldību vadītāji – Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Pašreizējā valdība plāno reorganizēt bāriņtiesu sistēmu, nododot tās no pašvaldības pakļautības valsts pārziņā. Ar konkrētu modeli pagaidām neviens nav iepazīstināts, bet bāriņtiesas ir norūpējušās, ka reformas rezultātā viņu funkcijas tiks attālinātas no iedzīvotājiem un konkrētām situācijām.

Folkloras un kultūrvēstures interesentiem mūsdienās ir brīvi pieejams Latviešu folkloras krātuves (LFK) digitālais arhīvs Garamantas.lv. Tur glabājas vērtīgas folkloras materiālu kolekcijas – manuskripti, attēli un audioieraksti –, kas dokumentē tautas tā laika dzīvesveidu, pasaules uztveri, vēsturi un valodu. Tikšanos ar Garamantas.lv redaktorēm – Elīnu Gailīti un Justīni Jaudzemu – rīkoja biedrība Popes muiža.

Ventas Balss arhīvs

2. jūnijs
29. maijs
28. maijs
27. maijs
26. maijs
22. maijs
21. maijs
20. maijs