PSIA"Ventspils siltums"

Alberts koks | 09.08.2023, 11:07:30 | 1851

Labdien PSIA "Ventspils siltums"
Vēlos precizēt vienu niamsi, kas saistīta ar karstā ūdens patēri;ņa starību starp iedzīvotāju skaitītājiem un aukstā ūdens kontrolskaitītāju pirms siltummaiņa - kurš piebaro karstā ūdens sistēmu.
Vai šīs starpības aprēķinā tiek izmantots atšķirīgais ūdens blīvums uzskaites iekārtās - skaitītājos (iet runa par ūdens skaitītājiem)?
Aukstajam ūdenim kurš piebaro karstā ūdens sistēmu pirms siltummaiņa ūdens blīvums pie 10 grādiem pēc Celsija ir 999,7 kg/m3. Karstā ūdens skaitītājam, kurš uzstādīts dzīvoklī un uzskaita ūdens daudzumu pie 55 grādiem pēc celsija blīvums ir 985, 45 kg/m3 . Piem;ēram uz 100m3 starpība ir 1.425 m3.
Ja šis fakts ir ņemts vērā - Ok, ja nē tad iesaku šos lielumus ielikt savos aprēķinos, lai cilvēkiem nav jautājumu kāpēc ir tik lielas starpības starp siltā ūdens kontrolskaitītāju un dzīvokļa uzskaites iekārtu. Ja šo ņem vērā, tad precīzāk atspoguļosies arī siltuma patēriņš karstā ūdens cirkulācijai.

Komentāri (15)

  • -4
    Ventspils siltums 09.08.2023, 17:08:57

    Kārtību, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katras dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem, nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 524, kuros ietvertas vairākas Metodikas siltumenerģijas maksājamās daļas noteikšanai. Atbilstoši katras dzīvojamās mājas kopsapulcē apstiprinātajai Metodikai, kas ir Līguma starp pašvaldības SIA „Ventspils siltums” un ēkas pilnvaroto pārstāvi neatņemama sastāvdaļa, tiek arī veikts aprēķins par ēkas siltumenerģijas patēriņu, ņemot vērā ēkas siltumenerģijas patēriņa veidu (apkure, karstā ūdens nodrošināšana, karstā ūdens cirkulācija). Ja dzīvokļu īpašnieki vēlas mainīt aprēķina metodiku par mājai piegādāto siltumenerģiju, tostarp par karstā ūdens sagatavošanu, aicinām ar priekšlikumiem vērsties pie mājas apsaimniekotāja, izvēlotos atbilstošāko un piemērotāko risinājumu!

  • -3
    Kondrāds Karlovičs 09.08.2023, 19:00:34

    Baigā demokrātija, jo visu nosaka MK noteikumi. Te lūk ir dzīvokļu privatizācija un kaut kāds pārvaldnieks , kam algu maksā valsts .....

  • -3
    Ventspils siltums 09.08.2023, 19:48:40

    Dzīvojamās mājas apsaimniekotājs/pārvaldnieks ir dzīvokļu īpašnieku pilnvarots pārstāvis un darbojas saskaņā ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumiem, noslēgto pārvaldīšanas līgumu un normatīvajiem aktiem. Tātad mājas pārvaldnieku izvēlas un algo paši dzīvokļu īpašnieki un nevis valsts!

  • -4
    Kondrāds Karlovičs 09.08.2023, 21:45:35

    Es maksāju pārvaldniekam Ventspils siltums , es algoju pārvaldnieku? Kādā veidā ? Vienīgais maksā varbūt Nekustamie īpašumi, kas pacēla atkal cenu par 10 EUR . Nekur nav mans paraksts par namā pārvaldnieka ievēlēšanu, un ieraudzīju to personu , kad bija jau ievēlēts . Visur apkārt vieni meli un šmaukšanās.

  • -4
    Rabarberis 10.08.2023, 00:05:21

    Gudrīt, tas, ka tu nepārzini Dzīvokļu īpašumu likumu, kārtību, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, savas tiesības un pienākumus, kā arī mājas pārvaldnieka pienākumus, tas tevi neatbrīvo no atbildības! Tas, kas notiek tavā mājā, par to esi atbildīgs tikai tu pats un pārējie dzīvokļu īpašnieki. Ja nezini savu atbildību, neuzkrāmē to citiem! Jā, Tu maksā pārvaldniekam, maksājot apsaimniekošanas maksu. Savukārt pakalpojumu nodrošināšanu dzīvojamai mājai organizē pārvaldnieks, dzīvokļu īpašnieku vārdā noslēdzot līgumu par pakalpojumu piegādi un lietošanu. Vai vēl kādi jautājumi?

  • -4
    Kondrāds Karlovičs 10.08.2023, 06:18:50

    Rabarberi. Es nemaksāju pārvaldniekam , bet Ventspils Nekustamiem īpašumiem, apsaimniekošanas maksu . Tātad , kas maksā pārvaldniekam ?Visu nosaka MINISTRU kabineta noteikumi , jo man vēl jāmaksā dzīvokļa uzturēšanas maksa , man jāmaksā par zemi , kaut gan man privatizēts dzīvoklis . MK izdod ko grib , jo nauda ir jāatņem , jo valsts ir rekets oficiāls , lai uzturētu savu birokrātijas baru.Drīz būs MK noteikumi par lietus ūdeņu savākšanu , ko pielīdzinās kanalizācijai . Lūk tā gudrīti rabarberi.

  • -2
    Rabarberis 10.08.2023, 08:35:30

    Ventspils nekustamie īpašumi sniedz namu pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pakalpojumus. Tātad sauc kā gribi - apsaimniekotājs vai pārvaldnieks - viens un tas pats

  • -4
    Kondrāds Karlovičs 10.08.2023, 07:19:40

    Ventspils siltums nemelo . Maksāju VNĪ apsaimniekošanas maksu , tātad kas maksā pārvaldniekam , ne valsts iestāde ?

  • -2
    Rabarberis 10.08.2023, 08:38:04

    Kā kaut kāda valsts iestāde var maksāt kādam par tavu privātīpašumu? Loģiskā domāšana nav tavā stiprā puse, tas gan Karlovič!

  • -4
    Kondrāds Karlovičs 10.08.2023, 10:56:23

    Tu lasīt māk rabarberi. Es maksāju VNĪ apsaimniekošanas maksu, kur tad tālāk aiziet nauda un nokļūst uz pārvaldnieka bankas karti ? Tev nepielec vai esi kantora darbinieks , kas prot locīties , kā zutis uz pannu .

  • -2
    Rabarberis 10.08.2023, 11:32:10

    Nestreso, nomierinies - Tu jau ik mēnesi skaiti savu naudu VNĪ bankas kontā. Tad nu pavaicā savam apsaimniekotājam finanšu atskaiti - kā mājas iedzīvotāju iemaksātā naudiņa tiek sadalīta un kādiem mērķiem, tostarp kāda ir atlīdzība par pārvaldīšanu un kāda ir pārvaldnieka peļņa. Tici vai nē, bet par visu tiek maksāts!

  • -3
    Kondrāds Karlovičs 10.08.2023, 12:01:06

    Tātad locies kā zutis uz pannu . Runa ir par to , kā nauda nonāk uz pārvaldnieka karti , no kurienes, no valsts iestādes VNĪ. Protams, ka par visu tiek maksāts , tikai no kurienes ienākt nauda ?

  • -1
    Rabarberis 10.08.2023, 12:49:58

    Karlovič, VNĪ nav valsts iestāde, bet gan pašvaldības uzņēmums, kuram Tu maksā par sniegtajiem pakalpojumiem!

  • -2
    Kondrāds Karlovičs 10.08.2023, 19:19:18

    Rabarberi! Ir Ventspils nekustamie īpašumi, Kuldīgas nekustamie īpašumi,bet galvenais ir Valsts nekustamie īpašumi , tātad tās visas ir valsts iestādes .

  • 0
    Didzis_P 10.08.2023, 21:15:43

    smags gadījums.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: