Apļotāji

Martins xxx | 12.02.2017, 00:38:28 | 2405

Jau ļoti ilgu laiku paceļamā tilta abās pusēs ir apļveida krustojumi. Taču absolūti lielākā daļa ventspilnieku nemāk šos apļus pareizi izbraukt. Tautā tādus šoferīšus sauc par apļotājiem. Esmu konstatējis faktu, ka a/m skaņas signāla lietošana pret apļotājiem nav diez ko iedarbīga. Tādēļ pie pilsētas autovadītājiem vēršos ar VB starpniecību. Lūdzu, noskatieties kādu pamācošo video un brauciet pareizi! Piemēram šo: http://www.delfi.lv/video/zinas/arzemes/video-pamaciba-ka-pareizi-izbraukt-aplveida-krustojumu.d?id=44498642
Ceru, ka jau pavisam drīz pilsētā būs par dažiem apļotājiem mazāk!

Komentāri (51)

  • -3
    yolo 16.02.2017, 11:30:05

    kādus murgus te raksta..? steidzas, uztaurēs, laipnība.. priekšroka ir tiem, kas brauc pa savu joslu un ja kāds grib iebraukt tavā joslā, arī aplī, tad viņam ir tevi jāpalaiž. un nekāds labās rokas likums nevar būt, jo no apļa var izbraukt tikai no malējās joslas.

  • 0
    eu_beidz 16.02.2017, 19:37:21

    Ventspilī vispār ir īpatnēja braukšanas kultūra.
    Piemēram, braucot pa Lielo prospektu pirms OC ir regulējama gājēju pāreja. Deg sarkanais, auto stāv pirms pārejas, iedegas zaļais, auto pabrauc piecus metrus un ieslēdz kreiso! Un pofig, kas tur aizmugurē darās:)
    Tajā pat krustojumā, tikai pretējā virzienā un arī pie sarkanā. Varētu taču palaist izbraucošos no Aleksandra ielas, jo tā kā tā tālāk par pāreju netiksi, bet nē! Nu neparko un viss!
    Man kolēģis no Rīgas, atbraucot vienmēr šausminās. Tad nav varējis no stāvvietas izbraukt, jo neviens nepalaiž, tad taurē un rāda dūri, ja šis joslā pārkārtojies 3m pirms labajā pusē braucošā, un protams tie paši kreisie pagriezieni, kuri tiek ieslēgti pārāk vēlu.
    Protams, mums nav tāda kustība, kāda Rīgā, bet autovadīšana nav tikai stūres grozīšana, pedāļu spaidīšana un birokrātiska noteikumu ievērošana (lasi : interpretēšana), bet pirmkārt pieklājība un sapratne autovadītāju un kājāmgājēju starpā.
    Cienīsim viens otru!

  • 0
    tery 16.02.2017, 20:15:14

    Man situācija bija šodien. Braucu uz Pārventu. Pa kreiso joslu, labajā - kādas 4 mašīnas - it kā brauks uz Pilteni, kreisajā- nevienas. Iebraucu aplī, pabraucu uz priekšu, skatos spoguļos - neviena nav. Izbraucu un braucu uz pārventu. Aizbraucu kur man vajag, izkāpju no mašīnas, man pienāk klāt viens vecis ( ap 70 gadiem) un saka, ka ja viņš būtu piespiedis gāzi, es neizbrauktu no apļa un ka esot jābrauc pa labo joslu. Viņam redz esot žēl palicis sasist mašīnu. Pa iekšējo apli esot jāriņķo apkārt. Godīgi sakot, tad kad es jau izbraucu no apļa, tas vecis vēl bija apļa sākumā, protams uz labās joslas. Nu ko lai saka muļķim. Tiešām, jāliek puķpodi priekšā aiz izbrauktuves uz Pilteni. Kas tā ir par tādu kārtību Ventspilī? Nekur tā nav. Stulbi vai visi palikuši?

  • 0
    eu_beidz 16.02.2017, 21:52:50

    jap:)

  • -4
    Novadnieks 17.02.2017, 04:46:38

    Nu un tev obligāti jāatrodas tajā iekšējā joslā?Atrodies ārējā un problēmas nebūs.Ja esi iekšējā,tad pacietīgi gaidi kad varēsi no tās izbraukt.Tik tiešām,problēma laikam atrisinātos,ja ieviestu tikai vienu joslu,protams platāku.Ko gan tam vecam vīram domāt par to mašīnu,kura atrodas kreisā joslā,kur ir garantija ka tu nerēķināsies ar mašīnu labajā-viņš taču to nezin.Ja gribētāji braukt pa kreiso joslu sevi uzskata par pārākiem,pareizākiem un ar priekšroku,tad ierosiniet likumdevējam,lai jūsu dēļ maina sadaļu noteikumos(punktu),kur būs teikts,ka tiem,kuri atrodas labajā joslā,ir jāpalaiž braucošie pa kreiso joslu.Var jau būt ka jūsu vēlmes tiek uzklausītas Rīgas kabinetos,bet pagaidām braukšana būs pēc principa ka priekšroka ir tam,kurš atrodas labajā pusē,var jau izrādīt pieklājību un palaist to slimīgi spītīgo,ja ir acīm redzami ka nabadziņš tur ilgi gaida.

  • -2
    Kuzmičš 17.02.2017, 09:08:59

    Es parasti Novadnieka komentārus normāli uztveru, bet te viņš runā pilnīgas muļķības!!! tiltam ir 2!!!! joslas gan vienā virzienā, gan otrā. Kāpēc lai tās joslas neizmantotu???? kāpēc jau tilta sākumā jādrūzmejas visiem vienā joslā?? paskaidro??? Novadniek, tu esi bijis Rīgā un braucis pa vanša tiltu? tur ir divas joslas,bet brauc visi 3 rindās! kas būtu, ja Rīgā tilta galos uztaisītu apli un visi sāktu braukt pa vienu joslu??? Un vispār vai te kāds komentāros saka, ka labajā malā braucošam ir jālaiž tie, kuri brauc pa iekšmalu???

  • 0
    Novadnieks 17.02.2017, 09:52:13

    Esmu bijis ne tikai Rīgā,bet visu Eiropu un pusi Krieviju izbraukājis,bet nekur neesmu dzirdējis šitādu kreņķi ķeram par tām joslām kā šeit Latvijā.Kreisās un varbūt pat trešās joslas esamība nav nekāda briesmīga traģēdija,bet bez viņām varētu iztikt,ja būtu tikai viena(platāka)josla ar iespēju apdzīt.
    Polijā ir apļi (rondo)no vienas vietas ar vieni joslu un nevienam pat prātā neienāk doma no tā taisīt problēmu.

  • -1
    Ena 17.02.2017, 21:15:44

    Kuzmič, jādrūzmejas Ventspilī ? Sasmīdināji...

  • -1
    peteronkuls 17.02.2017, 09:33:27

    Uzmanīgi izlasiet, ko iepriekš tery komentā teica tas _" viens vecis ( ap 70 gadiem)" - ja viņš ( nu tas vecis) būtu piespiedis gāzi, - viņš būtu izraisījis avāriju.
    CSN skaidro - nedot ceļu nozīmē, ka tava manevra dēļ citiem ir jāsamazina (NEVIS JĀPALIELINA) braukšanas ātrums, vai jāmaina braukšanas virziens. Jautājums interesants - Kurš šajā situācijā nedeva ceļu?

  • -1
    Evalds 17.02.2017, 11:14:59

    Tie pareizie,kuri saka ka brauc pec noteikumiem un no ieksejas joslas nevienu nelaiz, reizem ir tik pareizi ka nenosmieties.Braucu uz Parventu,pie pirma apla es esmu otra josla un cits braucejs pirmaja,sabramzejam abi lai palaistu pa apli braucoso,tad reize uzsakam un ticiet, ar kaucosam riepam tas cits pa armalu ,kaut gan mans ieksejais aplis mazaks un es butu atrak, aiznesas lepns uz tilta pusi. Ziniet,esmu ieverojis,ka tie kas brauc pa armalu un nenogriezas pirmaja izbrauktuve ir tadi ietiepigi auni, jo vinu puse ir likums,bet nav nekadas brauksanas kulturas.

  • -2
    Martins xxx 17.02.2017, 11:56:42

    Tie ir tie ietiepīgie ar mazā krāniņa sindromu, kas ne pie kādiem apstākļiem neļaus sevi apdzīt! :D :D :D

  • -2
    Minkāns 17.02.2017, 15:03:46

    Sevišķi, ja iekšējā aplī taisās braukt sieviete, bet ārējā - vīrietis!

  • -1
    Anita 17.02.2017, 11:26:07

    Te nu tiešām uztraukums bez pamata, braucot pa ārējo malu var aizbraukt uz Pārventu , bet tie ,kas grib nogriezties Piltenes virzienā lai neaizmirst laikus parādīt pagriezienu , lai ne tikai aizmugurē braucošie saprot ,ka grasies izbraukt no apļa,bet arī tie kas no Piltenes puses ,gribot uz tiltu uzbraukt , redzētu jau laikus ,kurš brauks no apļa ārā un kurš uz Pārventu, bet kā jau pirms tam rakstīju ,nav Ventspilī tāda satiksme ,lai nevarētu izbraukt , bet nervozie lai ārstē nervus un viss būs labi.

  • -1
    Latvija pāri visām! 17.02.2017, 12:44:25

    Nav jau tā, ka nevēlas palaist rindā tiem garām braucējus.
    Vnk cits mēgina pa iekšmalu apdzīt visu rindu, neaprēķinot līdz galam, vai to pabeidzot, ceļš būs brīvs un tad mēģina iespraukties atpakaļ.
    Bet tie, kas rindā, ne vienmēr šo uzreiz palaiž.

  • 0
    nicky 18.02.2017, 16:17:41

    Kas teica par Kuldīgas apļiem...vienīgais ko pareizi var izbraukt ir lielais aplis uz apvedeceļa.Pilsētā mazos apļus brauc tā pat kā Ventspilī,tur pat nav iespējams paņemt kādu iekšejo joslu.
    Kā brauca,tā arī brauks šos tilta apļus un nav ko te mocīties.
    Un vēl viens ieteikums ja brauc tad brauc normāli,nevis velkas uz 20-30 km/h iekrampējušies stūrē!

  • -1
    G 18.02.2017, 16:56:21

    Ventspili ir savādāk jābrauc nekā loelos apļos to saka ventspils instruktori !!!! No apļa izbraucot tikaij ir jārāda pagrieziens !!! Nevis vel nezin kæ!

  • 0
    Martins xxx 19.02.2017, 13:54:29

    Nu lūk arī viens no problēmas cēloņiem! Pārsteidz tādi instruktori! Ar ko Ventspils atšķiras no citām latvijas pilsētām, lai te būtu jābrauc savādāk? Kas mums te kāda atsevišķa banānu republika???

  • 0
    Novadnieks 19.02.2017, 14:24:51

    Banānu republika te nav,bet vienīgā vieta ,kur no apļveidada krustojumiem iet sviestā,šeit ir.

  • -4
    vai man dieniņ!!! 19.02.2017, 16:02:04

    Cepās par apļiem un itkā "nepareizu" izbraukšanu tikai agresīvie.
    Pārējiem nav problēmu kaut vai braukt tikai par ārējām joslām.

    Daudzi te liek kautkādus Zebras video un pamācības, kā pareizi izbraukt, bet laikam pašiem prāta nepietiek, lai saprastu, ka tās pamācības der tikai uz lieliem apļiem, kur starp izbrauktuvēm ir 100 un vairāk metri un vietas pārkārtoties, kā arī ja Ventspils aplī iebrauktu vienlaicīgi 2 mašīnas no katras puses, tad visa tā Zebras shēma sabrūk jau pēc 3 sek, jo iekšējam riņķotājam ir jāapstājas un jāgaida, lai tiktu laukā.

  • 0
    peteronkuls 20.02.2017, 09:44:24

    Pa iekšējo apļa joslu braucošajam jāapstājas un jāgaida, lai tiktu izejā ir tikai tādā gadījumā, ja aplis ir pilns, ja tukšs un reizē iebrauc pa abām joslām - iekšējais ir ātrāks, jo īsāks ceļš un izejā - ir priekšā apm 10 metrus pa ārmalu braucošajam , kas pietiek, lai netraucējot ārējo izbrauktu no apļa.
    Ja aplis pilns - tad izejā veidojas t.s. pudeles kakls - un tādos gadījumos pieklājīgi cilvēki lieto rāvējslēdzēja braukšanas principu.
    Un vienalga - tur IR JĀUZMANĀS UN JĀBRAUC UZMANĪGI.

  • 0
    tery 20.02.2017, 17:54:22

    pilnīgi pareizi, bet nav taču no pilnīgi tukša ārējā apļa sākuma jāpalielina ātrums, lai speciāli neizlaistu pa iekšējo apli braucošu mašīnu un pēc tam vēl sekotu tās vadītājam, lai izstāstītu savu satiksmes redzējumu. Tas pats fakts jau biedē, bet uzrodas taču , kas tā dara, tāpēc nav jau arī brīnums, ka šādi veči apšauj kaimiņus vasarnīcās...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: