Akustika

Sanija | 06.02.2019, 15:24:28 | 1527

Skatos un priecājos, ka koncertzāle jau teju, teju būs gatava. Kad tad gaidāmi testi uz akustiku?

Komentāri (37)

  • -1
    Nif nifs 06.02.2019, 16:25:59

    Šķiet avīzē bija rakstīts, ka akustiku jau pārbaudīja kaut kāds specs no Vācijas.

  • -4
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 07.02.2019, 08:09:00

    Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolā ieradās pārstāvji no Somijas, kā arī pasaules slavenais Mihaels Wals no Vācijas, lai pārbaudītu Mūzikas skolas un koncertzāles “Latvija” akustiku.
    Pārbaudes rezultāti ir izcili, jo reverbācijas laiks koncertzālē ir jābūt vismaz 1.5 sekundes. Ja Liepājas koncertzālē šāds rādītājs ir 1.9 sekundes, tad Ventspils Mūzikas skolas koncertzālē šis rādītājs ir 2.2 sekundes, kas ir izcils rezultāts (krietni virs normatīva) vēl nepabeigtā zālē, tas nozīmē, ka šie radītāji vēl uzlabosies, kad zāle tiks pilnībā pabeigta!
    Atkārtots tests tiks veikts vēlreiz pēc ērģeļu montāžas.

  • 0
    Fleck 11.02.2019, 12:17:28

    Principā reverberācijas laikam jābūt no 1.5s līdz 2.5s vidēja izmēra zālēm, šajā intervālā var saprast runu un arī mūzika neskan pilnīgi "sausi"! Šajā sakarā man ir jautājums P/i "Komunālā pārvalde", kas jūsu prāt ir izcils rādītājs? Ja ņem matemātiski vidējo tad 2s būtu izcils, un Liepāja ir tuvāk tam rādītājam nekā mēs! OK, cik sapratu mums vēl visi akustikas uzlabošanas pasākumi nav pabeigti, pēc tiem, ja mums būs 2s tad es varētu piekrist - izcili! Bet piemērām ērģeļu spēlētājs droši vien pateiktu ka izcili ir 3.5s! Savukārt vakara vadītājs kurš neko nespēlē teiktu ka 1s.

  • -1
    sranskis 07.02.2019, 08:28:54

    Tad arī citiem sava artava par akustiku jāieliek! Vai krēsliem arī ir akustiskā ekspertīze veikta, kādus rādītājus ražotājs apliecina?

  • -4
    Arnis Junge 07.02.2019, 08:45:54

    Šis būs monstrs. Jācer, ka varēsim lepoties brīdī, kad ēka būs atklāta un reāli redzēsim vai visas ekspektācijas izpildās. Gribētos gan saprast, kas tagad notiks ar Jūras vārtiem? Tur koncerti vairs netiks rīkoti?

  • 0
    SIA "Kurzemes filharmonija" 07.02.2019, 15:15:26

    Teātra nams “Jūras vārti” turpinās darbību arī pēc akustiskās koncertzāles “Latvija” atvēršanas. Kā ierasts, “Jūras vārtos” notiks teātra izrādes, operas un baleta uzvedumi, vizuālās mākslas izstādes. Netiks pārtraukta arī dažādu žanru muzikālu projektu norise. Lielākā daļa populārās mūzikas koncertu joprojām tiks organizēti “Jūras vārtos”.

  • -2
    cits 07.02.2019, 10:33:16

    "Jūras vārti" bija skaists kultūras nams sākumā,"Sarkanās bākas " laikā.
    Rekonstrukcija to izkropļoja gan no ārpuses,gan iekšienes...
    Un taisnība,ka šis būs monstrs.Ne jau labā nozīmē.

  • -18
    keda 07.02.2019, 11:27:19

    nu nu, kādā ziņā būs monstrs tad? ar lielu interesi sekoja, kā tur viss top, kā mainās laukums un ceru, ka mainīsies arī muzikālais piedāvājums mūsu pilsētā.

  • -1
    Normunds Birkhans 07.02.2019, 14:00:07

    Muzikālais piedāvājums diez vai mainīsies,kamēr domē nosaka pēc savām gaumēm.Savulaik bija labi pasākumi un koncerti vasarā...Kaut vai tanī pašā parkā kur patreiz ir Bērnu Pilsētiņa.Tāpat bija lieliska estrāde,kuru iznīcināja....Re kā Liepājā atdzimst Liepājas Dzintars.Cerams ,ka būs grandiozi vismaz pirmais atdzimušais.

  • -6
    KRX 12.02.2019, 11:46:28

    Estrāde taču ir joprojām! Nekas nav nojaukts :)

    Bet domāt "kādreiz zāle bija zaļāka" ir diezgan muļķīgi. Kādreiz visi gāja ar kājām vai brauca ar zirgu. Kaut kā nav manīts iedzīvotāju atbalsts šādas idejas atdzimšanai... :)p

  • 0
    Normunds Birkhans 12.02.2019, 13:26:13

    KRX ,Jūs novirzāties no tēmas.Nevajag trollēt,taču Jūsu zināšanai tika domāts savādāk nevis kā Jūs to uztvērāt.Kas bija vai kas ir un būs,taču gan tas ka daudzas lietas ,pasākumi,koncerti pilsētā notiek pēc dažu gaumēm jau daudzus gadus - kam ļaus uzstāties,kam ne.''Tobiš'' pilsētā nav pasākumu dažādām gaumēm.Garlaicīgi -viens un tas pats.Ja neesat darbojies pasākumu,radošās mākslas vai mūzikas sfērās,tad neizsakiet savas domas par lietām ,kuras nepārzināt.Personīgi es nedzīvoju pagātnē.Ventspils apnicīgos pasākumus jau izsenis neapmeklēju,tāpat to nedara ļoti daudz pazīstamo kuri vēl dzīvo tur.Viņi apmeklē interesantus pasākumus, koncertus citās pilsētās.,kurās ir izvēle un ir dažādam gaumēm.
    Jūs gan lietojat izsenis jau ''nodrilēto'' teicienu.Ir taču ''modernāki mūsdienu'' teicieni.Nezināt tos ?Tad jau vairāk tas attiecas pret Jums senlaicīgais teiciens,ka dzīvojat pagātnē ;)

  • 0
    Zelts 12.02.2019, 14:35:43

    Vairākus gadus nekas no domes piedāvātajiem koncertiem nav uzrunājis. Ja tā turpināsiet arī koncertzālē, tad varēsiet zālē sēdēt tie daži interesenti un domes galvas

  • -5
    ^^—^^ 13.02.2019, 09:48:17

    Par tiem koncertiem - tā ir gaumes lieta. Citam patīk, citam, nē. Vienmēr jau ir iespēja neiet uz pasākumu, zinot, kāda būs programma.

  • -4
    KRX 13.02.2019, 12:17:12

    Mikk, nesapinies nu pats savos spriedelējumos.
    Kamēr pašvaldība finansēs kultūru, tikmēr tā arī noteikts saturu (plus/mīnus). Nekāda raķešzinātne tā nav.

    Un kuri tad cienījamam komentētājam tādā gadījumā būtu tie interesējošie koncerti un pasākumi? Kādus piemērus varētu? Savādāk sanāk, ka viss ir s..ds, bet pateikt, kas tad ir tas brīnišķais - nevar.

  • 0
    Zelts 13.02.2019, 19:59:12

    Cienītais KRX, par to kungiem un dāmām algu maksā, lai viņi saprastu un apmierinātu vēlmes visām paaudzēm un gaumēm

  • -3
    Normunds Birkhans 13.02.2019, 22:49:26

    1.KRX, Cik manāms sajēgas Jums tādās lietās nav necik.Pašvaldība nefinansē pasākumus,taču tieši otrādi pelna uz tiem.Piemēram tādiem kā Jums piemērs neliels - man pieder teiksim krogs,klubs muzikāls.Tad attiecīgi lai nopelnītu es aicinātu dažādu žanru m!āksliniekus uzstāties,nevis iet visu laiku vinā apnicīgā līnijā n-tos gadus desmitus! Par to arī reiz pacēlu tēmu vēl BCN Radio studijā. Pielec,ka ja ir dažādība tad publika būs vairāk - tobiš : ienākumu vairāk arī!2.Uz Tu neesmu pārgājis.Tukojaties savai mammai vai pudeles bŗāļiem lauciniek.3.Pasākumi notiek citur daudz labāki.Palūkojaties kaut vai afišas alkanavt. Rīgā pa pilnam notiek pasākumu,koncertu dažādām gaumēm.Pat tādās mazpilsētās kā Kuldīga,Sigulda,Talsi pārspēj Pilsētu ar aizmirsto nākotni!

  • -1
    Normunds Birkhans 13.02.2019, 22:53:08

    P.S. KRX ..nejkomentējiet lietās ,kuras nepārziniet un nav sajēgas it nekādas.Sevi apkaunojat arvien vairāk.

  • -1
    KRX 14.02.2019, 10:30:16

    Nu, laikam jau es tiešām neko nesaprotu. Vismaz Jūsu domu, Mikk, es nesaprotu. Esošais ir slikts, bet kas ir labs - nosaukt nav iespējams. Vai arī problēma tajā, ka neko vairāk par Musiqq un Bermudu divstūri cienītais nezin? :)

  • 0
    Normunds Birkhans 14.02.2019, 12:32:31

    KRX ..mūzikas un makslas pasauli es pārzinu teicami.Beidziet reiz trollēt.Atkārtošu vēlreiz - ja sajēgas Jums nav kā tas notiek tad labak klusējiet un neapkaunojiet sevi.Savu Musiqq klausieties pats. Man tāds kolekcija nav un arī nav vajadzības,jo viniem nav nekas vertīgs komponēts.Man ir sākot no klasikas līdz mūsdienu mūzikai cauri gandrīz visiem žanriem un jebkuram būs ko atrast un paklausīties.Strādājot radio studijā arī ar to atšķīros no citiem,ka atskaņoju dažādus skaņdarbus - tos kuri ir to vērti un ir mūzikas vesturē.Jums to nesaprast,jo cik var noprast esat viena līnijā tikai,jo uzskatat ka Ventspilī viss ir ok ar pasākumiem.Tatad esat garlaicīgs tipāžs,kuram viss patīk.Es gada laikā biju uz izciliem koncertiem.Varu minēt kā piemēram DM,LP,A-ha.Tagad taisos uz Metallica,doma arī būt uz Stinga koncertu. Vai kauit kas līdzvērtīgs notiek pilsētā ar aizvakardienu? Osta ir ,nauda ir ,taču lai būtu dažādām gaumēm pasākumu - NAV.Lai Jums veicas KRX.Saruna beigta,Jūs nesaprotat domu.

  • 0
    Zelts 14.02.2019, 13:22:39

    Ir bijuši arī Ventspilī labi koncerti, tā jau nu nav. Bet tas bija reti un sen

  • 0
    Normunds Birkhans 14.02.2019, 13:28:37

    JanisZeltzakis kurējie piemēram? Fonogramma F.R.David vai Ottawan? Sandra? :D Nesmīdiniet! :)Vienīgais kuru atceros vērtīgs bija B.B.King Jūras vārtos un arī tas jau gadus 20 atpakaļ.Es pat piedāvaju grupas no citām valstīm pasākumos piemeram pilsētas svētkos arī. :) Taču atbilde bija ka ne jo tas nav mūsu gaumēēēēē :) Saprotiet? V-pilī pat nebūtu hokeja halles .Tad tas bija kā spļaviens Ventspilij no Liepājas,ka tur redziet ir a Ventspilī naf! :) Starp citu hokeje halli bīveja liepajnieki... :DDDD Nu ka Jums tads '' razklads '' ko? :)

  • 0
    Normunds Birkhans 14.02.2019, 13:30:58

    Ramona.Klausieties priekā savus šlāgerus vienā laidā.Taču pasaule cilvēki ir dažādi, ar dažādam gaumēm.Attiecīgi,ja uzņēmums,pilsēta un t.t. vēlas ienākumus,attīstību tad arī veidos visiem nevis tikai pēc viena ''alias'' dažu cilvēku noteiktam gaumēm.

  • -2
    KRX 15.02.2019, 09:32:45

    Mikk, nepaliec smieklīgs! Ventspils nemūžam nevarēs atļauties ne DM, ne A-Ha, pat ne Imagine Dragons vai jebko no aktuālajām radio rotācijām. Man ir aptuvena sajēga par to, cik tas maksā vienkārši. Neviens te nebrauks uz koncertu, kur biļete maksās 120eur un nav kur nakšņot.
    Tāpēc ir Positivus vai Summer Sound.

  • 0
    Normunds Birkhans 15.02.2019, 10:06:04

    KRX..smieklīgs jau sen palikāt tieši Jūs,jo nezinot tās sfēras centāties būt gudrītis. :D Otrkārt Ja cilvēki domā ,tad vienmēr var izveidot pasākumus un pie ta lai piesaistītu daudz apmeklētajus.Treškārt,biļešu cenas uz tiem DM,A-ha bija sākot no 60 EUR,nevis kā Jūs atkal melojat ka 120 ;)

  • 0
    KRX 15.02.2019, 13:16:35

    Bet nevar jau ienākt prātā cienītam speciālistam, ka mums nav ne piemērotas vietas, ne tehnikas, lai šāda izmēra pasākumu nodrošinātu, ne? Kur tad liks to DM?! Kultūras Centrā?! :)))
    Skatuve ir jābūvē, visa tehnika ir jāīrē, nemaz nerunājot par darbaspēku utt. Nevar salīdzināt Arēnu, kur tas viss teorētiski ir zem jumta un jau ierasts.
    Tālāk, ja izmaksas ir dārgākas un ievietojamība mazāka, loģiski, ka cena būs augstāka! Tos 120eur es tik tā - kā piemēru.
    Bet labi.... Ko tad es. Es iešu tālāk kaplēt bietes.

  • 0
    Normunds Birkhans 15.02.2019, 14:49:20

    Jums tiešām nav sajēgas,JO ziniet grupas uzstajas pat mazos klubiņos arī .Esmu bijis piemēram pie viena laba drauga - Dailes Zigis,ja zināt tādu.Grupas Sīpoli mūziķis. Viņam bija Bites blūza klubs ,kurā uzstājās arī pasaules izcili mūziķi.Tad ļuk tā nejauši es biju arī uz Džeri Portnoi koncertu. Pasaulē ir trīs izcili ''blūmīzeri".Viņš labākais.Arī albums kopā ar Eric Clapton.Klubs nebija liels,publika līdz griestiem jā bija,taču man tas netraucēja ieraut viskiju kopā ar draugiem - Latvian Blues Band un Bites Blues Band,ka arī ar izcilo mūziķi Portnoi. Starp citu viņa saknes ir no Rīgas....Atkal jau letiņi nezin ne vēsturi ne mūzikas pasauli :)

  • -5
    default 09.02.2019, 18:15:34

    Tagad varēs vismaz zem jumta piedzērušies ballēt, un dziedāt Apvedceļa Zemenes.. -_-

  • -1
    Normunds Birkhans 15.02.2019, 12:57:14

    ''Mellenes'' :D izveidot tekstu pat var apmēram 5-10 minūtēs ja kas ;)

  • -5
    jaanism 09.02.2019, 23:00:53

    Akustikas testus var veikt pats. Ieskrieni tur iekšā un pakliedz, paķērc, sagaidi atbalsi, padauzi kaut ko, pavicinies.

  • -3
    reku 10.02.2019, 08:48:32

    Kas būs krietni saēdies pusdienās zirniņzupu,varēs iet un izprovēt,kā rezonē skaļais pirdiens.

  • -1
    default 10.02.2019, 14:14:51

    jā, tikai nepiebezdi ērģeļu stabules!

  • -9
    ^^—^^ 11.02.2019, 14:20:39

    Es patiešām gaidu atklāšanu. Kā ventspilniece līdz kaulam vēlos saprast vai kvalitāte šai ēkai būs tieši tāda par kādu tiek runāts. Diemžēl par Liepājas Dzintaru neesmu sajūsmā. Uztrāpīju koncertu, kurā visa zāle odās pēc kanalizācijas un diemžēl arī skaņa tajā reizē streipuļoja kaut kur pa augšu, lai gan mēs sēdējām lielās zāles centrā. Tāpēc ļoti ceru, ka mūsu zāle būs lieliska. Repertuāru jau pa gadiem pielāgos - par to pagaidām nav ko uztraukties.

  • -8
    P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 11.02.2019, 15:12:39

    Ar nepacietību gaidām apmeklētāju atsaucību, tiklīdz koncertzāle būs atklāta, lai pasākumu laikā varētu novērtēt to kvalitāti un sasniegumus!

  • -2
    default 11.02.2019, 15:19:17

    Zinām! Jo AL visas preses konferences un uzrunas parasti sākās ar "V-v-v, k-k-k-oncertzāl!". Tagad viņam jauna dziesma - "Z-z-z-z-z-z i-inovācijas centrs pie tilta apļa..!". To tagad kladzinās visās svētku uzrunās :)

  • -1
    Mortīcija 12.02.2019, 15:01:23

    "...un tāpēc mums ir karalauka pasts!"

  • -1
    Pilsēta 12.02.2019, 12:13:04

    Pievienojos biedra: default teiktajam.
    Man vis lielākos smieklus izraisīja vairākus gadus atpakaļ kad AL mūzikas skolas izlaidumā jūras vārtos aptuveni 10 min. stāstīja cik varens būs drīzumā atklātais tehnikums. Toreiz bārstījās ar cipariem un skaitļiem. Cilvēki zālē sāka ķiķināt, bet Grigalis būdams uz skatuves man likās jutās ļoti neērti un pat mazliet aizvainoti.

  • -5
    Dzērvene 14.02.2019, 13:28:09

    Šodien Jūras vārtos labs koncerts par 10 eiro,izmantojiet iespēju.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: