Izmirstošā Ventspils

Edviins Rozins | 12.01.2017, 14:30:35 | 3156

Te Ventspilī sakoptība ir tāda, ka kaut izstādē var piedalīties par sakoptāko pilsētu pasaulē. Tikai ko līdz sakoptība, ka pilsēta ir tukša. Atceros kāda bija Ventspils pirms 20 gadiem, un tagad vairs nevaru nobrīnīties. Ielas tukšas, veikali tukši, mašīnas pa ielām braukā reti. Un pa ielām lielākā daļa pretimnācēju ir vecākā paaudze un pensionāri. Pašvaldības policija gan redzama uzkŗītoši bieži garām aizbraucot. Cik tad tūkstošu iedzīvotāju palikušu Ventspilī , tā runā ka kaut kas starp 15 - 20 tūkstošiem.
Un kā tad iet ar biznesu pilsētā ar nākotni? No 1.februāra Ventspilī slēdz Nordea bankas filiāli Andreja ielā, nebūs vairs šī banka pārstāvēta mūsu pilsētā. Nav vairs 7.autobuss, nav vairs Ventspils koks.... Nav vairs maizes kombināts, nav vairs piena un gaļas kombināts. Ventilatoru rūpnīca.
Lemberg, auuu... kur tas viss ir pazudis, kad atgriezīsies cilvēki, kas kādreiz te bija 2xreiz vairāk, kad tu varēsi ar lepnumu teikt 'Pilsēta ar nājotni' Savādāk A.Lembergs vairāk pa tiesām dzīvojas un kļūst arvien populārāks kā potenciālais valsts prezidents...

Komentāri (46)

  • -2
    Edviins Rozins 13.01.2017, 13:41:55

    Parādat savas sejas brašie Ventspils slavinātāji. Jūsmošana par A. Lemberga laikiem ir kā zirgam uzliktas klapes - neko vairs apkārt neredz kas notiekas. Es pateicu tieši, ka Ventspils kļūst par izmirstošu pilsētu, nav ko mānīt ar statistikas 39 861 Ventspils iedzīvotājiem - realitātē to ir aptuveni 2x mazāk nekā min statistika. Piedevām procentuāli vecākā paaudze un pensionāri sastāda lielāko Ventspils iedzīvotāju daļu. Vienīgais kam ir neapturama ekspansija, tā ir kapsētas teritorijas izplešanās, bet kad apmirs Ventspils jūsmotāji, arī viņi paliks tikai par pagātnes pīšļiem ar kapu plāksni kapsēta Tiesa arī es esmu mirstīgs - nākotnes vēsturnieki izvērtēs procesus kas notikās pagātnē un pašlaik

  • 0
    Novadnieks 13.01.2017, 14:02:47

    Tev,Freds,esošā kārtība laikam ir pa prātam?Interesanti ,kādu novērtējumu tu dotu esošai kārtībai,ja pats reāli strādātu?

  • 0
    Freds 20.01.2017, 15:37:09

    Nebūt ne, mani daudz, kas neapmierina, bet tukši kritizēt un neko sakarīgu nepiedāvāt ir vienkārši muļķīgi. Tāpēc, kamēr es pats nevarēšu, ko jēdzīgu piedāvāt kādas problēmas risināšanā, tikmēr netaisos nevienu salavēt, ne kritizēt.
    Ļoti gribas dzirdēt no viesiem kritizētājiem, kādu loģisku un pamatotu piedāvājumu jebkādas problēmas risināšanai.

  • -1
    Barons 13.01.2017, 14:06:58

    Edviins Rozins kung
    To ir būt taisnib,kad to cilvek iekš Ventspil ir palikt gauž maz.
    Un es ir domat,vai tik uz to pilset nau uzlikt lāst pa to,ka tik pulks gads pie pilset faktisk vadib ir viens cilveks,kas nemaz nedrīkstet tur būt,bet viš ir un viņam nevien Latvijs augst Tiesneš kung neko nevar padarit.
    Un vel es ir domat,ka viss to nelaim ir iekš tam,ka nau nevien uzņēmig cilvek,kas savāc vien pulk sav dom biedrs un aizit uz to Dom un iznes viņ ār ar viss krēsl.Un iesēdin iekš satiksm autobuss ,le brauc prom uz sav Pūz muiž.Tātam vajadzet būt,le zinat.

  • 0
    yolo 13.01.2017, 14:53:33

    tie 39 tūkstoši ir ieskaitot padomju karavīrus?

  • 0
    Edviins Rozins 13.01.2017, 15:00:23

    Baron kungs, es labprat redzet ka pilset uzplaukst un ielas būt dzīveb, kafejnicas cilvek atpustos, dej plač piln ar jaunatn , kā tas bij pirms 20-25 gadem. Gan Lembs pats uz sāv Puzs muiž aizbrauks un mēs viņ vairs neredzes, tik cilvek no ta vairak nepaliks.
    Jau vairak ka pims 20 gadiem Ventspili runaj, ka Lemberg viet i aiz restem, Sūds viš taisij jau tad. Un vis laik bij nesodits, un nesodits i vel tagad. kaut kād ties lems pa Lemberg vain un lemj jau gadem ilg.
    Un pie vains jau i paš ventspilniek ar, mans nelaiķa tēvs (lai vieglas viņam smiltis), teic ka Lemergs i saimnieks, jā zog, bet dod ari pilsetai. Cits Lemberg vieta zagt vēl vairak un neko nedot pilsetai. Tie ir mān tēv vārd.
    Tikai gāl rezultats i tāds, ka pilseta vairs nau cilvēk... Pilsēt i tukš
    Te ir mūs morāl...

  • 0
    Freds 20.01.2017, 15:41:26

    Bet vai, kas būtu ssavādāk, gadījumā, ja būt kāds cits grābējs Hūtes vietā? Domāju, ka ne. Tā nav Hūtes problēma vien, ka cilvēki brauc prom, bet visas valsts problēma, pareizāk sakot valdošās elites problēma. Netiek veidota valsts iekārta, kas ir draudzīga tās iedzīvotājam.

  • -14
    tā viš i 13.01.2017, 20:11:04

    Neķer kreņķ,Edviins Rozins. Ka ta stulb tablet,ko teu piesvied te čom ,izies pa to pēcpus ār,ta tu sāks atkal runat rihtig.

  • -1
    Frīdis 14.01.2017, 22:53:56

    Ta kas viņš par prezidentu ! Noziedznieks , ne prezidents ....tā tikai tautas aitu bars blej - cirpēju lūdzu pat prezidentu . A Cirpējam ta nahren tād atbidīb ir vajadzīg ! Kādiem māliem ir jābūt smadzenēs , lai vēlētu Lembergu par valsts vadītāju !!! Ta korupcijas pārņemtā valdība nekādi netiek pie saprašanas lai to fruktu vienreiz iesēdinātu !

  • -10
    Tas pats 16.01.2017, 15:52:16

    Te ka dažu paklausās tad liekas ka tiešām pilsēta izmirusi, Piecel tad savu pēcpusi un atraujies no kompa,Izej pastaigājies un tad redzēsi ko citu.Ja jau sēdēt pie kompa caurām dienām un naktīm tad nav brīnums ka smadzenes izžūst.

  • -1
    Opaps 17.01.2017, 20:26:03

    Ka pilsētā cilvēku skaits ir samazinājies, tas ir acīmredzot . To var redzēt vasarā.Pirms 10-14 gadiem vasarā bija slēgta centrā Kuldīgas iela,jo tur atradās daudzas kafejnīcas,jo bija apmekletāju.Bija patīkami vakaros pasēdēt.Šogād gribēja aiztaisīt ZITARUS.Pēc BUGINA ,tā ir no mājīgām ēstuvēm.Ja nav cilvēku,nav apgrozījuma.Žēl.Tāda ir dzīve,ko valsts ir radījusi.Nav cilvēku,nav naudas.Skumīgi. Restorāns BALTIKA pat vasarā nestrādā,bet ir laba.Jaunībā kādi uguņi tur bija.Ārprāts.

  • -7
    Ekonoms 18.01.2017, 14:53:11

    Nevajag te zīmēt kādu apokalipsi. Urbanizācija jau ir pār simtgadu veca tendence pasaulē, kas aizsākās beidzoties feodālisma periodam. Sākotnēji attīstība notika pilsētu virzienā, tad arvien lielāku pilsētu virzienā un nu tas notiek metropoļu virzienā. Ventspils iedzīvotāju skaits pēdējos gados ir diezgan stabils, lai arī nedaudz samazinās ik gadu. Atcerieties, ka arī Rīgā un visā Latvijā iedzīvotāju skaits samazinās.
    Tehnoloģiju laikmets patiesībā ir ieviesis iespēju šo procesu pagriezt pretējā virzienā - kā pamatdzīvesvietu izvēloties laukus, bet strādājot globālajā tirgū.
    Visvairāk sabiedrībai kaitē tādi čīkstētāji un nedrošības sajūtas radītāji. Sabiedrības noskaņojums ļoti spēcīgi ietekmē spēju radīt un gūt panākumus. Ventspilī ir tikpat lieliskas iespējas kā Rīgai, Viļņai, Tallinai vai Tartu uzsākt globālu uzņēmējdarbību. Un daudzos aspektos pat labākas. Naida kurināšana pret savu pilsētu patiešām var veicināt cilvēku aizbraukšanu. Jācer, ka tas nav bijis foruma uzsācēju apzināts mērķis. Vajag atcerēties, ka pašvaldību vēlēšanās ir jācīnās savstarpēji politiķiem, bet nav jānodara kaitējums iedzīvotājiem.

  • 0
    Es 18.01.2017, 16:09:39

    Naida kurināšana pret savu pilsētu?
    Nu nē,nē un vēlreiz nē!
    Pret pilsētu naidu nejūt neviens,sevišķi tie,kuri šeit dzimuši un auguši,arī no ieklīdeņiem,liekas ,Ventspili neviens tā īpaši nenīst.
    Bet to grupējumu ar smagos kriminālnoziegumos aizdomās turēto priekšgalā-tos gan daudziem ir dibināts iemesls nemīlēt!

  • 0
    Rasma 18.01.2017, 16:36:42

    Piekrītu raksta autoram, tukša pilsēta. Kādreiz vasarā Kuldīgas iela bija gājēju un kafeinīcu iela. Gājām ballēties, pasēdēt gandrīz katru vakaru. Landora bija pārpildīta ar cilvēkiem arī ziemā. Ievēroju labu skatu vienā decembra svētdienā. Leišu ģimene atbraukuši atpūsties, apjukuši nabagi, visur ciet, tukšs, kluss, cilvēki nav, liekas otreiz te neatbrauks. Viņi bija vienīgie cilvēki vecpilsētā.

  • 0
    Es 18.01.2017, 16:37:03

    Apmēram tā:
    Šķobās pamati, pīlāri, balsti,
    Tirgo amatus, kaulējas, plēšas.
    Mīlu Dzimteni, nemīlu valsti,
    Kas vienkāršam cilvēkam sveša.
    (Armands Melnalksnis)

  • 0
    Rasma 18.01.2017, 17:05:56

    Attiecībā uz mazo biznesu. Mans sapnis ir izveidot studiju Ventspilī. Nereāli, esmu izpētījusi visus apstākļus, redzot, kāda ir cilvēku aktivitāte, maksātspēja. Nebūs nācēji. Vienīgnīgais" Kulturas centrs" ir Tobago, iepirkšanās, cilvēki apmierina savas vajadzības ēdot, dzerot. Saperkoties dažādus nevajadzīgus niekus. Vairāk nekam diži nauda neatliek.

  • 0
    Latvija pāri visām! 18.01.2017, 18:13:28

    Arī par šo domāju:)
    "Tobago" kā V-pils patērētājsabiedrības kultūras centrs - trāpīgi!

  • 0
    Edviins Rozins 18.01.2017, 18:58:04

    Ak tad čīkstētāji un nedrošības sajūtas radītāji vainīgi. Vajag būt optimistam par spīti, ka ielas tukšas un paliek vēl tukšākas, bet kapu vietas pildās. Jāsaskata esot jaunas iespējas. Jāseko devīzei - nas jebut a mi krepčajem.
    Iztukšosies Ventspils no iedzīvotājiem, daļa pārvāksies uz Rīgu, daļa uz ārzemēm. Un beigas Latvijai.
    Tomēr Latvijas neatkarības simtgadi valdošā kliķe nosvinēs ar vērienu, iztērēs simtgades svinēšanai 50 miljonus eiro.

  • 0
    Opaps 18.01.2017, 23:10:48

    Cilvēku skaits pilsētā(apdzīvotā vietā) ir problēma ne tikai Ventspilī, tā ir visā Latvijā.Kā to stāvokli uzlabot ir grūti pateikt.Ražošanas apjoms samazinās,līdz ar to arī nodokļu apjomi.Valsts ceļ un ievieš jaunus nodokļus.Esmu nodokļu maksātājs 50 gadus un vecumdienās man no pensijas vēl atvēlk nodokli, kaut gan to esmu maksājis 50 gadus.Vai tas nav ideotisms?

  • -2
    P SIA "Ventspils reiss" 19.01.2017, 22:04:43

    Līdzīga situāciha tak visur Latvijā.Un ne jau Ventspils ir vainīga pie tā, ka pēdējo 10-15 gadu laikā no Latvijas izbraukuši ap 370 tūkstoši iedzīvotāju.Ne jau pašvaldība nosaka minimālo algu un pieņem likumus.Ja Uśaks ar savu partiu un arī Vienotība, bet iepriekš Jaunais laiks-ar bezatbildīgo (iz)saimniekošanu nebūtu Rīgas un valsts kasi iztukšojuši....

  • -2
    Latvija pāri visām! 19.01.2017, 22:51:42

    Kase jau ir jātukšo.
    Tā tik V-pilī lielās ar nez kādiem uzkrātajiem miljoniem.)
    Jautājums - kā?
    Ausainis Rīgā strādā ar vēlētājiem un finansē lietas,
    piem. kā bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā pensionāriem,
    kuras pragmatiskās buržuju letiņpartijas nedarītu ne par ko.
    Jo kāpēc dot kaut kādiem penžiem, ko paši var raspiļīt.
    Tāpēc arī Rīgā tām nekas nespīd.
    Latvijā kopumā vēl izdodas noķert mulķus uz krievināk makšķeres, tāpēc arī pa Saeimu mīcās tās sīkpartijas kas nepārstāv neko, izņemot savējo biznesintereses.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: