nēģeris

Brīvā Latvija | 18.03.2017, 16:49:37 | 1612x

Ne tik sen, kāda Ventspils domes amatpersona, man aizrādīja, ka apzīmējot melnādaino, nedrīkst lietot vārdu "nēģeris" jo tas viņu vairot aizvainot. Esot jālieto "afroamerikānis"

Komentāri (40)

 • -1
  Brīvā Latvija Pirms 4 dienām, 9 stundām

  Nēģeris arī Latvijā ir nēģeris.

 • 0
  Novadnieks Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Tā domes amatpersona Amerikā ir Amerikas latvānis,bet vēl konkrētāk -tā amatpersona ir idiots.

 • -1
  Ķitvainazīt Pirms 4 dienām, 9 stundām

  Āfrikā arī dzīvo afroamerikāņi? Vispār tā ir tīrākā diskriminācija, baltos lūdzu sauciet par eiroamerikāņiem.

 • -1
  asd Pirms 4 dienām, 9 stundām

  Kā tad pavēlēs saukt tos nēģerus,kam Gobziņš samācījis dziedāt latviešu dziesmas?
  Par afrolatviešiem?

 • -2
  Opaps Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Man bija gadījums pirms aptuveni 20 gadiem Hollandē. Pēc vakariņām gāju ar vienu vietējo , manā vecumā , uz viesnīcu. Es viņam it kā klusā balsī, pēc aliņiem un viskiju, vāciski jautāju-kāpēc pie viņiem ir tik daudz nēģeru? Mulldera kungs palika bāls , tad sarkans, tad atkal bāls . Nodomāju ,ka tulīt paģībs. Viņš klusā balsī paskaidroja man , cilvēkam no Austrumeiropas, ka nedrīkst teikt nēģeris, bet jāsaka -melnais cilvēks ( schwarze leute ). Jo nēģeris, atvainojos, melnais cilvēks, to būtu dzirdējis, tad bez soda varēja iedod man par purnu un policija mani , eiropieti, atzītu par vainīgu. Vai tas nav paradoks ? Līdz kurienei aiziesim ? Roms- čigāns, ebreijs- žīds ???????

 • -21
  Maska Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Bet kāpēc vispār būtu jāuzsver un īpaši jāizceļ kāda cita cilvēka ādas krāsa? Mēs taču paši savā vidē nekā neuzsveram, ka kādam ādas krāsa ir tumšāka vai atkal - bālāka, tad, kāpēc tas būtu jādara ieraugot citas rases pārstāvi?

 • 0
  Opaps Pirms 4 dienām, 8 stundām

  PSRS laikā tā biju audzināts. Maniem mazbērniem tagad mācu to ,ko Tu MASKA pateici. piekrītu.

 • 0
  Nah nahs Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Ko tad darīt ar grāmatām?Klasisko literatūru?
  To visu pārrakstīt,kā darīja komunistu pakalpiņš Lācis?
  Ā,ir teātra izrāde par Pepiju Garzeķi,kam tēvs nēģeru karalis!
  Viss jāpārtaisa,arī dziesmu teksti.
  R.Blaumaņa,J.Jaunsudrabiņa un citu rakstnieku darbos visur žīdus aizstāt ar "jebrejiem"?

 • 0
  Nif nifs Pirms 2 dienām, 17 stundām

  Starp citu, pirms dažiem gadiem lasīju, ka Vācijā viena dāma iesniegusi tiesā iesniegumu, ka grāmatā "Pepija Garzeķe" ir rasisms un ka dažas vietas (par nēģeru karali) jālabo , jāizdod jauns, rediģēts izdevums un vecais oriģināls šī iemesla pēc jāaizliedz. Ja nemaldos, tiesa viņas prasību atzina par pamatotu...Jāatzīst, tajā brīdī nopriecājos, ka manās mājās ir parastais "Pepijas Garzeķes" izdevums un vismaz vēl mani mazbērni ar šo mīļo un sirsnīgo grāmatiņu varēs iepazīties. Cilvēku stulbumam laikam nav robežu...

 • 0
  Opaps Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Vajag pieturēties pie Latvijas klasikas, nevis Skatīties Briselei mutē ,ka agrāk skatījamies uz Maskavu.

 • -1
  666.lv Pirms 4 dienām, 8 stundām

  Arī pie mums tagad bieži uz ielām var redzēt latvju zeltenes ar bērneļiem mulatēniem.Tie būs tie afrolatvieši.
  Ventspilī arī viena tāda ar diviem pirmsskolas vecuma bērniem redzēta,nezinu vai latviete,bet varbūt aukle kādā ārzemnieku ģimenē?Vai varbūt tomēr tie bērni sadzīvoti apgrēcībā ar kādu nigeru?
  Žēl,ka nevar vairs atrast bildes no vecās portāla versijas,tur vienā galerijā tie abi pusmellie sīkie bija redzami.

 • -1
  Nif nifs Pirms 2 dienām, 17 stundām

  pēc Novadnieka - afrolatvāņi :D :D

 • -10
  Maska Pirms 2 dienām, 11 stundām

  mīlestībai nav nekād āds krās, cik es zin, tas meitiets a tiem bērniem i apprecējs bērn tēv, ja!

 • 0
  666.lv Pirms 2 dienām, 8 stundām

  >>Maska
  Senākos laikos Amerikā tās baltās sievietes,kuras ielaidušās ar nēģeriem,esot nosmērējušasar darvu,izvārtījušas spalvās un tad vadājušas apkārt pa pilsētu.
  Savādi gan tikumi izmainījušies.
  Un no tiem mulatēniem dzims nākotnē arvien gaišāki ,līdz kādā paaudzē parādīsies atkal īsti mells nēģeris...

 • 0
  Barons Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Iekš man muiž nevien Neger neir,le zinat.
  Un nebūs ar ielaist,ja būs ierasties.Le brauc uz sav Mōr zem un dzīvo.

 • 0
  qwerty Pirms 4 dienām, 7 stundām

  Reizēm tas politkorektums piegriežas un dzīve visu saliek pa plauktiņiem.
  Piemēram par šo tēmu ir anekdote :
  ,,Lido starptautisks reiss,pēkšņi lidmašīna sāk zaudēt augstumu dzinēju defekta dēļ, stjuarte paziņo ka visa bagāža ir izmesta ,bet ar to ir par maz,tādēļ kādam būs jāizlec.Lai būtu godīgi,tiek pieņemts lēmums lēkt pēc nacionālā sastāva ,alfabētiskā secībā. Mazs tumšādains puika rausta tēvu aiz piedurknes - tēti,tēti mums afroamerikāņiem jālec pirmajiem! Tēvs viņu atsēdina ar vārdiem - Mēs nēģeri pasēdēsim,lai pirmie iet lēkt albāņi !''

 • -15
  Kurzemnieks Pirms 4 dienām, 6 stundām

  Tas draugi, no mums pašiem atkarīgs kā ko sauksim! Ja kopēsim Rietumu meinstrīma ideoloģiju katrā to atraugā, tad arī būs tā kā būs, bet ja uzskatīsim daudzas viņu idejas arī kā sliktus piemērus, viss būs labi.
  Galvenais, nekrist galējībās, kā piem. Holandes labējie, kas visu - arī pret ES kā tādas, idejas saliek vienā putrā, bet cerētais vēlētāju skaits nebalso par šiem. Jo daudziem patīk kaut ES bezrobežu pārvietošanās iespēja, pat ja riebj islāmistu migranti.

 • -1
  Brīvā Latvija Pirms 3 dienām, 5 stundām

  Latvijā nav tāda likuma, kurš aizliegtu vai noteiktu lietot kādu no augstāk minētajiem vārdiem, apzīmējot kādu tautu vai etnisko grupu. Par t.s. "romiem" es, kādā no "integrācijas" pasākumiem, vaicāju D. Krauklim, kādas čigānu biedrības vadītājam. Viņš atbildēja, ka varot lietot abus, bet "čigānam" esot negatīva nokrāsa. Nu ja, tāpēc, jau laikam, publiskajā telpā lieto vārdu salikumu "čigānu tautības". Esmu novērojis, ka arī vārda "krievs" vietā tiek lietots "krievu tautības", šeit arī, tad protams, būs kāda negatīva nokrāsa. Latvietis, lietuvietis, anglis utt., gan tiek lietoti bez pievārda "tautības", šeit tad, laikam, viss pozitīvs.
  Ar žīdiem lieta sarežģītāka. Pirms 2. Pasaules kara viņi Latvija arī tā pašdēvējās. Bija dažādas žīdu organizācijas, skolas. Daudzi bija turīgi un izglītoti, kā dēļ, 1940. gadā ienākot Sarkanajai armijai, tika arestēti un izsūtīti uz Krieviju, kur gāja bojā. Piemēram ģimene no Ūdens ielas. Kas izglābās no krieviem tie pazuda Vācu laikā. Un tā Latvija palika bez saviem žīdiem, to vietā ienāca t.s. "krievžīdi", kuri vēlējās lai viņus godā par ebrejiem, jo vārdam "žīds" Krievijā esot negatīva nokrāsa. Vārds "žīds" gan tiek brīvi lietots lietvedībā, arī ielu nosaukumos, daudzās pasaules valstīs. Piemēram Lietuvā - žydas, Polijā - žyd, Čehijā un Slovākijā -žid, Ungārijā zsido. Un nav tur nekādas "negatīvas nokrāsas".
  Par tiem nēģeriem. Izskatās, ka pie mums, kādi jukuši eiropraidisti, vārdu "nēģeris" pielīdzina apzīmējumam "nigger", kurš angliski runājošās valstīs skaitās aizvainojošs, bet Latvijā ar to nav nekā kopīga, jo, jau no senseniem laikiem šeit ar vārdu "nēģeris" apzīmē cilvēkus ar melnu ādas krāsu, un ar t.s. "rasismu" tam nav nekā kopēja.

 • -13
  Kurzemnieks Pirms 3 dienām, 5 stundām

  Nēģeris jau to pašu - melnais, vien nozīmē, bet saskaņā ar mūsu ieradumu aizskaroši skanētu tieši 'melnais', bet ne nēģeris.

 • 0
  Novadnieks Pirms 3 dienām, 4 stundām

  Ja jau ānis,tad afroamerikānis, afro francānis,afrojapānis,afrolatvānis...Un ja kādā domē ir nēģeris,tad viņš ir afodeputitānis.Ja nēģeri nosauc vecāki par Jāni,tad viņš ir afrojānis.

 • 0
  Nif nifs Pirms 2 dienām, 17 stundām

  :D :D :D

 • 0
  reku Pirms 2 dienām, 12 stundām

  Desmit mazi nēģerēni (Agata Kristi)
  To grāmatu arī uz ugunskuru!

 • 0
  reku Pirms 2 dienām, 12 stundām

  http://www.aliens.lv/joki111/10154-tris-mazi-negereni

 • 0
  No malas Pirms 2 dienām, 8 stundām

  Vispār jau tie,kas nejūt aizpriedumus pret citām rasēm,irslimi.
  Viljamsa sindroms.
  http://jauns.lv/raksts/zinas/101380-kadas-genetiskas-sekas-nesis-rasu-sajauksanas

 • 0
  yolo Pirms 2 dienām, 6 stundām

  kā lai akurāti sauc uz ielas dirsošos čigānus, lai viņus neaizvainotu?

 • 0
  Anita Pirms 1 dienas, 18 stundām

  Afroamerikānis- tas taču melnas ādas krāsas cilvēks, kurš dzīvo Amerikā, kāpēc visus melnādainus cilvēkus sauc par afroamerikāņiem, ja tie nedzīvo Amerikā.Kāds tur (Amerikā) izdomāja šo vārdu un mēs kladzinam līdz , tāpat kā Latvijā kāds izdomāja vārdu LIKUMDOŠANA un tagad šo vārdu lieto vārda LIKUMS vietā , lai gan pirmais nozīmē likumu veidošanas procesu , bet otrais - rezultātu.

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 dienas, 17 stundām

  Tikpat aplami arī humāno palīdzību saukāt par humanitāro.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: