EsManis Kristovskis vienpersoniski dibina VAK?

GreenpeaceVentspils | 27.02.2017, 20:23:19 | 1012

Dažas dienas atpakaļ Vides Aizsardzības Klubs (VAK) Rīgā atzīmēja trīsdesmitgadi. Pasākumā piedalījās arī Ģirts Valdis Kristovskis, ko nu jau daudzus gadus tauta dēvē arī par EsMan un ne bez pamata. Savā ierakstā Facebook EsManis klāta: " ..kā teica VAK dibinātājs Arvīds Ulme, daudz svarīgāk ir stiprināt apņēmību, lai tiektos veidot labāku nākotni! To savā uzrunā ieskicēju arī Es, Ventspils VAK dibinātājs un bijušais prezidents."
Kā gan bez skanīgā " Es" ? Nekā. Bet ir arī jauns pavērsiens. Izrādās Kristovskis ir Ventspils VAK dbinātājs.
Meli, meli un vēlreiz meli. VAK Ventspilī dibināja domubiedru grupa, kuras patiesie līderi savas pieredzes un zināšanu dēļ bija ārsts Andrejs Eizāns un dzejniece Laimdota Sēle. Aktīvi iesaistījās grupas darbā un vides aktivitātēs arī mākslinieki, ārsti, skolotāji u.c. inteliģenti cilvēki. Jaunais censonis Ģirtiņš grupā gan izcēlās ar to, ka vienmēr centās izcelt sevi un uzņemties vismaz formālā līdera lomu. Faktiskajai Ģirtiņš bija daudz par jaunu un nepieredzejušu.
Nu pēc 30 gadiem Ģirtiņš izaudzis, un vēl vairāk izaudzis viņa EsMan, kas dzīves burzītajam expolitiķim liek nostaļģiski raudzīties uz pagātni un cerēt atgūt jaunības slavu un spozmi. Vienīgi atmiņa sākusi pieklibot, dižā revolucionāra stāsti ar katru gadu kļūst krāšņāki.

Komentāri (32)

  • -4
    Austra 27.02.2017, 20:34:17

    Viņš tomēr ministris bijis. Savs nozīmīgums visā tajā ir un viņa vadība neatsverama.
    Tomēr laikabiedri vēl Ventspilī ir un atceras kā bija.

  • -11
    GreenpeaceVentspils 27.02.2017, 20:45:03

    Un ko viņš kā ministrs tik nozīmīgu izdarījis?
    Ko devis 30 gadu laikā savai pilsētai Ventspilij?

  • -5
    Austra 27.02.2017, 21:11:51

    Nu varbūt ar nav neko devis savai pilsētai. To es nezinu. Bet esmu pārliecināta par spēju risināt valstiski nozīmīgas problēmas.

  • -5
    Juris 28.02.2017, 09:48:46

    Tas labi, Ausma, ka atceramies kā bija. Tomēr nevar dzīvot pagātnē. Ideālistiskais puika ar brūnajām acīm palicis pagātnē. Tagad ir pusmūža vīrietis, kura dzīves gājums rāda citu ainu. Izstaigājies pa piecām partijām, pabijis neskaitāmos amatos, arī Briselē, kļuvis nevajadzīgs lielajai Rīgas politikai, atcerējās, ka jākārto rēķini ar Lembergu? Kāpēc tieši šobrīd, kāpēc ne 20, 15 vai 10 gadus atpakaļ? Kāpēc tagad, ka Ventspils ir sakārtota kā konfekte? Kāpēc tagad , kad viņam parādījušās biznesa intereses ir Ventspilī? Es neredzu šeit rūpes par ventspilniekiem vai Ventspils pilsētu. Es redzu pusmūža vīrieti ar interesēm, kuram vajag varu, lai tās realizētu.

  • -5
    Freds 28.02.2017, 16:47:42

    Varu tikai piekrist Jurim. Cik atceros ministrs viņš bija švaks. Viņš ir no tās politiķu blices, kas prot tikai tukši runāt. Neatceros nevienu godam veiktu darbu atrodoties ministru amatos. Un kā EP deputāts vispār bija tukša vieta Latvijas interešu aizstāvībā.
    Vai viņš tiešām domā, ka ir labāks par Lembergu? Vai viņš būs tas, kas ar pilsētas naudu rīkosies tikai pilsētnieku interesēs? Neticu.

  • -3
    Hiacinte 01.03.2017, 09:28:21

    Ir jābūt komandas spēlētājam. Tāda es es es es es es es pieeja neder. Jāklausās un jādzird, ko saka cilvēki un jāpieņem atbildīgi lemumi.

  • -11
    Līga 27.02.2017, 20:41:08

    Pēc komandas spēlētāja neizklausās. Ja arī pagadījies būt pie VAK tur blakus, tad visticamāk pārpratuma pēc.
    Nez kādus sasniegumus vides aizsardzības jomā viņš šajos 30 gados panācis?

  • -1
    gats 09.05.2017, 09:24:37

    Mēs visi mīlam mūsu karaļpāri un balsosim tikai par viņu vai viņu pēcnācējiem

  • -4
    ozols 27.02.2017, 20:58:08

    greenpakaļ ty jay a var dibināt sāv pakaļ partij vai ne? :) bet man pie kājs :)

  • -10
    Hiacinte 27.02.2017, 22:29:48

    Dr. Eizāns un Laimdota Sēle viennozīmīgi bija un ir lielākas personības nekā Kristovsku puika jelkad ir bijis un nekad nebūs.

  • -11
    Juris 28.02.2017, 09:13:21

    Kristovska kā tipāža hobijs ir mīlēt sevi. Savs pašlabums un savs komforts, kā jau narcisam, viņam ir vissvarīgākais. Visas viņa darbības un līdz ar to zināšanas ir virspusējas, jo viņš nevēlas sevi lieki apgrūtināt. Viņš noteikti pulcina ap sevi mazizglītotus, pakļāvīgus un ietekmējamus cilvēkus, lai bez liekām grūtībām varētu tos pārvaldīt un ar tiem manipulēt. Ja kāds izsaka savu atšķirīgu viedokli, tas tiek uztverts kā ienaidnieks un agresīvā formātā iznīcināts. Tās ir klasiska egocentriķa īpašības ar kurām apveltīts cilvēks, kurš ir sevī iemīlējies un uzskata sevi gandrīz vai par pasaules centru. Savu mērķu sasniegšanai viņš atzīst visus līdzekļus par labiem, tai pat laikā, būdams pietiekami bailīgs ir spējīgs vien uz sīkām blēdībām. Lielākām pietrūkst gan drosmes gan gudrības. Izlīferējas ar populismu.

  • -2
    df123 28.02.2017, 10:26:14

    Uz lielām blēdībām spējīgu personu atstādina no amata pienākumu pildīšanas,bet tas nekas,turpina diktatorisko darbību.

  • -10
    Juris 28.02.2017, 11:16:48

    Kura no blēdībām ir pierādīta? Neticu blēdībām, ko nevar pierādīt gadu desmitiem. Ticu faktam - ne vienu reizi vien saņemtas kompensācijas gan no medijiem, gan valsts. Politikā apsūdzības ir populārs konkurenta novākšanas paņēmiens. Tāpēc kamēr nav sprieduma, neticu nevienam apgalvojumam.

  • -12
    Opaps 28.02.2017, 11:11:38

    Labāk diktators,nevis nejēga un balumute. Piekrītu Jura teiktam.Ventspilī būs kārtīgi jārukā,nevis saukt revolucianāros saukļus.

  • -2
    Novadnieks 28.02.2017, 11:24:08

    >Juris
    Blēdība jau ir tā,ka tiek pateikts ka nevar pierādīt.

  • -7
    Juris 28.02.2017, 11:29:35

    Vai tas nozīmē, ka blēdās tiesu sistēma, jo viņi jau nevar pierādīt? Ja mani nosauc par zagli un tiesa gadiem nevar to pierādīt, tad es esmu blēdis? Nu ne tak.

  • -1
    Novadnieks 28.02.2017, 12:05:03

    Tu ļoti labi zini,cik milzīga ir starpība starp TO personu un kaut kādu zaglēnu vai parastu narkomānu.Arī parastam zaglēnam,ja būtu liela ietekme politiskajos procesos un entie miljoni,kā arī autoritāte mafijas struktūrās varas ešelonos (tikai tādā gadījumā viņam ir jābūt kleptomānam),tad arī tādu zaglēnu ne tik vien nenotiesātu,bet viņš nevienu vien sev nevēlamu personu noliktu pie vietas.Un priekš kam tad ir advokāti demokrātiskā sabiedrībā.
    Nodrāzts teiciens ir tas par to velnu un viņa ragiem:"Par naudu es varu velnam ragus nozāģēt".Jāpiebilst,ka par lielu naudu viens otrs velnam arī galvu noraus.Izdari konkrētu noziegumu un ietekmīgam advokātam iedod 10 000 eiro.Tad 10 gadu vietā saņemsi 3 gadus,ja tas ir sākuma cipars.Iedod advokātam 100 000 eiro,tiksi attaisnots.Iedod 200 000 eiro,un tas ,kurš bija vērsies pret tevi,pats var tikts tiesāts,tā teikt,ka tik ir cilvēks,pantu atradīsim.

  • -10
    Juris 28.02.2017, 12:37:06

    Lai kā nebūtu ar to tiesu sistēmu, Kristovskis par to, ka dibinājis VAK melo. Lieli meli sākas no sīkiem meliem. Visticamāk, ka džeks teiks, ka bija domājis ko citu, ka tā nemaz nebija domājis, bet viņa āža kāja, kas saucas EsMan spraucas ārā. Un tā problēma ar gadiem paliek lielāka. Šajā gadījumā mani neinteresē neviena cita persona. Mani interesē Kristovskis. Ja jau jāmaina blēdis, tad kāpēc uz citu blēdi? Pameklēsim kādu, kurš nav blēdis.

  • -1
    tara 28.02.2017, 23:39:04

    Kā sākās VAK?
    «Padomju Jaunatne», 1987. gada 19. martā, Nr. 55
    Vides aizsardzības klubs aicina
    Arvī
    Un, otrkārt, cienīt citam citu. Ar to arī sākas ekoloģiskas apziņas veidošanās.
    Tas, kas cienīs otru, nekad neatļausies izgāzt upē amonjakūdens cisternu. Saudzēt dabu nozīmē saudzēt cilvēkam cilvēku.
    Klubā tiek uzaicināti visu paaudžu pārstāvji, sākot jau ar skolēniem. Sadarbības spēku nevar nenovērtēt. Katrs mēs savā laikā un vietā esam neaizstājami. Vecāko paaudzi nevar aizstāt vidusskolēni un otrādi.

  • -2
    tara 28.02.2017, 23:39:04

    Kā sākās VAK?
    «Padomju Jaunatne», 1987. gada 19. martā, Nr. 55
    Vides aizsardzības klubs aicina
    Arvī
    Un, otrkārt, cienīt citam citu. Ar to arī sākas ekoloģiskas apziņas veidošanās.
    Tas, kas cienīs otru, nekad neatļausies izgāzt upē amonjakūdens cisternu. Saudzēt dabu nozīmē saudzēt cilvēkam cilvēku.
    Klubā tiek uzaicināti visu paaudžu pārstāvji, sākot jau ar skolēniem. Sadarbības spēku nevar nenovērtēt. Katrs mēs savā laikā un vietā esam neaizstājami. Vecāko paaudzi nevar aizstāt vidusskolēni un otrādi.

  • -1
    domāju 02.03.2017, 17:59:21

    Nav taisnība, Kristovskis piedalījās VAK dibināšanā un bija viens no līderiem.

  • -6
    Opaps 02.03.2017, 18:34:54

    Piedalījās ,ka līdzskrējs un mutes brūķtētājs.

  • 0
    ULDS ĀBIĶS 09.05.2017, 08:00:03

    INESE AIDE grāmatā par notikumiem Ventspilī 1980 -gadu otrajā puse sniedz pietiekami plašu informāciju par VAK dibināšanas sapulci un tajā iesaistītajiem Ventspilniekiem...

  • 0
    ULDS ĀBIĶS 09.05.2017, 08:32:57

    Sākotnējā doma par kluba dibināšanu rodas diskutējot 4-6 domubiedriem.Nav šajā sākotnējā kodolā vēlāk PIEAICINĀTĀS personas ANDREJS EIZĀNS nebūt nav šajā sākotnējā grupā.90 gadu otrajā pusē daudzas PIEAICINĀTĀS personas plašsziņas informācijas līdzekļos sāk uzdoties par VAK aizsācējiem,katrā ziņā no sākotnējā kodola neviens vēl kapos nav iegūlies,gribat zināt kā bija ,laipni lūgti...

  • -1
    Opaps 09.05.2017, 18:33:20

    Tad lūdzu informē pārējos. 'tas būtu ļoooti interesanti. Patiešam.

  • 0
    Krišs 09.05.2017, 14:52:07

    "Labāk diktators" jums te dažiem tiešām acis aizmālētas, ceru ka ar tādu domāšanu uz vēlēšanām neiesiet. Kā jums viņš vēl nav atnicis? Man, piemēram, sen jau konkrēti besī viņa nepārtrauktā zīmēšanās visādos pasākumos.

  • -1
    Latvija pāri visām! 09.05.2017, 15:12:59

    Vai tad ir alternatīva?
    Pagaidām nav.
    Ne jau tas caurkritušais politiķis un rakstnieks var nostāties blakus visu laiku izcilākajam jēkabpilietim.:)

  • 0
    Ansis Foinix 09.05.2017, 17:11:49

    Jurim un citiem, kuri nezin, ko runā (raksta)!!! Ģirts Kristovskis IR viens no Ventspils VAK dibinātājiem, tieši viņš atveda saviem domubiedriem uz Ventspili VAK ideju, statūtus un pārējo, un šie domubiedri bija Uldis Ābiķis, Laimdota Sēle, Maija Miltiņa, Zigurds Znotiņš, Inga Aulmane un vēl daži. Tas notika 1988. gada maija vidū, bet 22. vai 23. maijā šie cilvēki kopā ar vairākiem māksliniekiem - Aldi Birznieku, Juri Igaru, Ingrīdu Ģelzi u.c., kā arī interesentu grupu no Sarkanās bākas klubu dibināja. Uz šo sanāksmi bija uzaicināts arī Andrejs Eizāns, kurš pievienojās. Un nevajag kašāt virsū Kristovskim - viņš tolaik bija aktīvs, drosmīgs un izdarīgs neformālis; viņš sevi par prezidentu klubam neievēlēja, to izdarīja apmēram 30 cilvēku. Ir tāda sajūta, ka daļa komentētāju akli atkārto zākājošo retoriku, ko aizsāka Melngalve jau 90. gados daudziem zināmu iemeslu dēļ. Varbūt tomēr padomāt ar savām galvām, ko!

  • -2
    Latvija pāri visām! 09.05.2017, 17:44:51

    Tolaik ir tolaik, bet kas viņš ir tagad? Absolūts meinstrīms, nekā sava, politoloģijas brošūriņu pārstāstītājs.
    Viņa teksti ar Slucki jau pietiekami pasaka kas šis par cilvēku.
    Vai tad mums politiķi trūkst, kas taisa sev politkapitālu naidojot tautas?

  • 0
    Ansis Foinix 09.05.2017, 17:51:12

    zini, Kurzemniek, tevis teiktais man atgādina kaut kur dzirdēto: labi, tas var nebūt tiesa, ko es par viņu pirmīt teicu, bet viņš, vienalga, ir slikts!
    Kur, ellē, tu saredzi tautu naidošanu? kas tā par muldoņu? Cik politoloģijas brošūriņu tu pats esi lasījis (ja vispār esi)?

  • -3
    Latvija pāri visām! 09.05.2017, 18:26:17

    Kur tu redzi, ka saku ka viņš ir slikts? Varbūt pat labs sev un savējiem.
    Vnk kā politiķis nepārliecina.

    "Piekrītu tavam vērtējumam un redzējumam,” - šādi Ģirts Valdis Kristovskis e-pasta sarakstē atbildējis ar saviem krasi nacionālajiem uzskatiem pazīstamajam ārzemju latvietim Aivaram Slucim, kurš politiķim izklāstījis savas domas par to, ka kā ārsts viņš Latvijā nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem.
    Šo saraksti, kas datēta ar pagājušā gada 15. oktobri, kāds Pietiek lasītājs portāla rīcībā nodeva tikai dažas minūtes pēc tam, kad Kristovskis šodien tika ievēlēts par ārlietu ministru."Politiskajās aprindās pirmie komentāri, ko šodien par šo saraksti uzklausīja Pietiek, bija – Kristovskis acīmredzami kritis par upuri savai vēlmei izpatikt visdažādākajiem sarunu biedriem un nespēt gudri un tālredzīgi formulēt savu viedokli būtiskos jautājumos."

  • 0
    KaijaMaija 10.05.2017, 06:15:40

    Jāpadomā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: