Ziņu aktualitāte numurs viens joprojām ir situācija Ukrainā. Karš. Vārds, kas piepeši kļuva par ikdienā tik bieži lietojamu, līdzās ar visu pārējo, kas ar to saistās. Arī nāve. Un šajā laikā ir ļoti svarīgi saprast dažas būtiskas lietas – tas nav karš starp divām tautām, tas nav «krievi pret ukraiņiem» vai «krievi pret Eiropu», tas ir Krievijas varas un tai pietuvināto karš, un viņiem par to arī būs jāatbild.

Jāsāk ar to, ka šis, tēlaini izsakoties, zupas katls tā piepeši pāri malām negāja. Tas tika sildīts gadiem, nežēlojot ne līdzekļus, ne spēkus. Joprojām Krievijā ļoti daudzi nezina, ka šauts tiek ne tikai pa militāriem objektiem, ka vietējie cīnās pretī, ar ziediem nevienu nesagaida un pat nevēlas, lai kāds no malas viņus glābj. Protams, šobrīd grūti izvērtēt visas sociālajos tīklos nonākušās informācijas patiesumu. Piemēram, pirms dažām dienām apkārt ceļoja fotogrāfija ar kāda Krievijas karavīra saraksti ar mammu. Viņa interesējās, vai var dēlam nosūtīt paciņu, bet nesaprata, kur viņš pazudis, piepeši uzzinot, ka dēls ir karā Ukrainā...

Palasot Facebook komentārus no cilvēkiem, kas dzīvo Krievijā un ir izbrīnīti par to, ko par notikumiem Ukrainā raksta viņu Latvijas radi un draugi, ir skaidrs, ka Maskava visu informāciju pasniedz tikai savā mērcē, kur no taisnības laikam jau ir tikai tas, ka tas viss notiek Ukrainā. Un tad nav grūti noticēt nacistiem pie varas, kuriem pēdējās dienās pievienojušies arī narkomāni, genocīdam valsts Austrumos (pašu valsts!) un nepieciešamībai ar to steidzīgi tikt galā. Taču tagad vainot šajā karā visus krievus un baltkrievus būtu tāpat, kā visus latviešus uzskatīt par laupītājiem, jo Kaupēns tāds bija. Agresijai, varaskārei, mantrausībai nav tautības, tādas nav arī karam Ukrainā – tas ir diktatoru uzbrukums zemei, kas vēlējās iet pati savu ceļu un uz visiem laikiem aizmirst padomju pagātni. Padomju pagātnes cilvēki dzīvo arī pie mums, viņi nāk arī no mūsu zemes, bet viņiem tieši tāpat nav citas tautības.

Šobrīd ir jāapvienojas visiem saprātīgi domājošajiem cilvēkiem, neskatoties uz tautību, reliģisko pārliecību, politisko piederību un pasi kabatā! Jāapvienojas pret ļaunumu, nevis tautu. Ukraiņi nevēlas visu iebrucēju nāvi, viņi vēlas mieru savā zemē, un miers arī ir galvenais. Tas nenozīmē noskatīties uz netaisnību un nedarīt neko, tas nozīmē atšķirt, kas patiesi ir ļaunums, ar ko patiešām ir jācīnās.

Jau pirms kāda laika stingri nolēmu, ka jāaizpilda kāds robs manās literatūras zināšanās un noteikti jāizlasa Dostojevska Noziegums un sods. Šobrīd man par to vairs pat nav šaubu. Bet vakaros man patīk patrinkšķināt uz ģitāras Grebenšikovu un Akvarium.

Komentāri (0)

  • -1
    reku 04.03.2022, 13:02:16

    Ja reiz "ukraiņi nevēlas visu iebrucēju nāvi",tad kāpēc gan mums šeit,portālā,liegta iespēja paust savu personisko vieokli,kurš ,iespējams ,atšķirīgs?
    Vēlreiz-nāvi visiem lielkrievu okupantiem visā Ukrainas teritorijā!

  • -4
    Pornieks 04.03.2022, 15:00:06

    Es varētu atbalstīt, piemēram, teoriju "baltie sāk un uzvar". Vienkārši no Gaismas un Tumsas spēku pēdējās un galīgās sadursmes viedokļa. Atklāsmes Grāmatā pieminētais Armagedons jeb - kauja pie senās pilsētas mūriem - acīmredzot domājams Kijevas Krievzemē. Diemžēl iznāk ka - garīgajā pasaulē nav iespējams cīnīties ar fiziskiem ieročiem. Tādēļ principā tik maz palikušo latvju bālenīšu rekrūtēšanos par labu brīvās Ukrainas pilnīgai un galīgai uzvarai laikam nepratīšu atbalstīt.
    Vajag sūtīt savas labās domas lielajam Romas prokuratoram jo šoreiz viņš rokas vairs nenomazgāja. Un valsts garīgie kalpotāji arī jau paguvuši atzīmēties. Zīmīgais laiku loks noslēdzas...

  • -1
    Kriska 08.04.2022, 11:59:00

    Karš bez iemesla nemēdz būt. Vai Pirmais vai Otrais pasaules karš - bija savi iemesli. Kāpēc mūsu MSL nerunā par to, no kā Ukrainā viss sākās? Sākās no Maidana, no apvērsuma Kijevā. Prezidents bija spiest bēgt. Katram oligarham parādījās savi bruņoti grupējumi un tā tālāk.

  • -1
    Kriska 08.04.2022, 12:01:44

    Ja es kaut ko sameloju - labojiet Tikai bez demagoģijas "par pasaules progresīvo cilvēci"

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: