FK Ventspils futbolisti 88. Kurzemes derbijā viesos ar 2:1 pieveica Liepājas komandu, kas turnīra tabulā šobrīd ļauj atgriezties labāko trijniekā.

Ventspilniekiem diskvalifikācijas dēļ nevarēja palīdzēt aizsargs Abdulgafars Mamā, bet sastāvā atkal bija Jevgeņijs Kazačoks. Savukārt mājinieku rindās nebija pussarga Leonela Strumijas, bet jau mača gaitā traumu dēļ tika nomainīti divi aizsargi – Vadims Žuļevs un Keitā.

Jau pirmajā minūtē līdz tukšiem vārtiem varēja tikt Kaspars Svārups, taču sekoja sadursme ar tālu no vārtiem iznākušo Valentīnu Raļkeviču, turklāt tieši vārtsarg tika atzīts par cietušo šajā epizodē. Ventspils regulāri veidoja momentus, taču atklāt rezultātu nekā neizdevās, kamēr liepājnieki laimi meklēja centrējumos, pēc kuras bumbu prasmīgi nolasīja viesu aizsargi.

Galu galā ventspilniekiem, kas pirmajā puslaikā izdarīja 13 sitienus pa vārtiem, talkā nāca arī veiksme. 37. minūtē Lukašs Villela lieliski soda laukumā sameklēja Ingaru Stugli, kurš gan kā nākas pa bumbu netraucēja, taču sekoja rikošets un spēles galvenais priekšmets tomēr nonāca vārtos. Drīz vien spēcīgi pa vārtiem šāva Daniils Ulimbaševs, bet bumba trāpīja pa vārtu stabu, un arī puslaika noslēguma precīzu sitienu vairs nebija.

Otrā puslaika ievadā pavisam tuvu vārtu guvumam bija Tosins Aijeguns, kurš apspēlēja gan aizsargu, gan vārtsargu, bet no asa leņķa vārtos tomēr netrāpīja. Lai gan atspēlēties vajadzēja mājiniekiem, aktīvāk joprojām uzbruka Ventspils, galu galā panākot savu – 63 .minūtē no metriem 25 bumbu vārtos šāva Eduards Tīdenbergs. Vēl pēc brīža tieši viņš uz līnijas apturēja bumbu, kas jau lidoja vārtos, turklāt ventspilnieku aizsardzība tika galā vēl ar dažiem asiem mājinieku uzbrukumiem.

83. minūtē Kristsers Tobers cauršāva Ventspils aizsardzību un pārspēja pieredzējušo Konstantīnu Mahnovski, taču daudz iespēju izglābt kaut punktu atlikušajās pamatlaika un piecās kompensācijas minūtēs Ventspils sāncenšiem nedeva. 2:1 – ventspilniekiem desmitā uzvara šajā Virslīgas sezonās.

Svētdien notika vēl; trīs Virslīgas mači – jelgavnieki uzņēma daugavpiliešus un nospēlēja 2:2, Riga FC viesos ar 4:2 pieveica Spartaku, bet Mettas un Valmiera Glass/ViA mačs Rīgā noslēdzās 0:0.

karlito 25.08.2019, 09:53:53

Laba spēle,viena no labākajām sezonā manā skatījumā..pēdējās 20min gan vareja labāk..Malači!

• -4
    keda 25.08.2019, 11:26:01

Tīdenbergs labi trāpīja, bet žēl, ka Toss netrāpīja. Labi noskaņojušies bija, rezultāts godīgs, bet jāpiekrīt, ka beigās biš nosēdas. Bet uzvara ir, tā kā malači!

• -3
    Latvija pāri visām! 25.08.2019, 23:22:03

Aizraujoša, dramatiska un beigās nervus kutinoša spēle futbola lielvalstu čempionātu līmenī !