Jelgavā aizvadītas Latvijas valsts simtgades un Latvijas sporta veterānu-senioru savienības 55. sporta spēļu finālsacensības vieglatlētikā, kurās piedalījās aptuveni 500 sportisti no 38. komandām, tajā skaitā arī Ventspils.

Individuāli startēja arī deviņu citu valstu pārstāvji. Ventspils komanda bija pārstāvēta ar 23 vieglatlētiem, kuri komandu cīņā ieņēma astoto vietu. Ventspilnieki izcīnīja 13 zelta, 12 sudraba un13 bronzas medaļas.

Valdis Cela sasniedza trīs jaunus Latvijas rekordus V70+ vecuma grupā, bet labākais viņš bija 200 metrus skrējienā, augstlēkšanā, tāllēkšanā un arī trīssoļlēkšanā. Vēl Jelgavā par čempioniem kļuva Dainis Kūla, uzvarot šķēpmešanā un lodes grūšanā, Uģis Lasmanis, kuram zelts augstlēkšanā un šķēpā, bet sudrabs lodes grūšanā. Juris Baraus uzvarēja 1500 metru skrējienā un bija otrais 800 metros, bet Ginta Rassa bija labākā 200 un 800 metros, bet 3000 izcīnīja trešo vietu. Divas zelta medaļas Jelgavā izcīnīja Maija Vesele (augstlēkšana, trīssolis), bet Dace Brakanska bija labākā trīssolī un izcīnīja sudrabu augstumā un tālumā.

Sudraba medaļas Jelgavā izcīnīja Vadims Drapeza (disks, 3. vieta lode), Gatis Brakanskis (800m, 3. vieta 1500m), Jurģis Liepiņš (lode, disks, 4. vieta šķēps), Ligita Ziemane (augstums, tālums, 3. vieta šķēps), Ilga Buntika (šķēps, 3. vieta lode, disks) un Iveta Sankevica (100m, 3. vieta tāllēkšana, 9. vieta šķēps). Pie bronzas medaļām tika vēl trīs seniori. Ināra Lepste bija trešā 100 un 800m skrējienos, kā arī 3000m soļošanā, Jānis Stalidzāns lodē (tāllēkšanā 4. vieta) un Aleksejs Iļjušins šķēpmešanā (lodē, diskā 4. vieta).

Nedaudz aiz goda pjedestāla Jelgavā palika Edijs Valdmanis (5. vieta 100m), Aivars Dāvids (5. vieta 800m), Raivis Kozlovskis (5. vieta 5000m, 7. vieta 1500m), Signe Lauva (4.vieta 800m, 3000m), Dana Liepiņa (4. vieta tāllēkšana, šķēps, 5. vieta lode), Līga Konovalova (4. vieta tāllēkšana, 5. vieta 100m) un Gunta Buholce (5. vieta 3000m soļošana).

Stafetes komanda, kurā skrēja Cela, Valdmanis, Stalidzāns un Lasmanis 4x100m distancē izcīnīja otro vietu un deva komandai vērtīgos dubultos punktus kopvērtējumā. Savukārt dāmas Ziemane, Stankevica, Rassa un Konovalova septiņu komandu konkurencē izcīnīja bronzas medaļas. Jāpiebilst, ka daļa panākumu tika sasniegta pateicoties Vadima Drapezas brīvprātīgajam trenera darbam.

Latvijas Valsts simtgadei veltītajās sacensībās ar pasaules latviešu piedalīšanos parāde bija noorganizēta īpaši svinīgi. Latvijas, Jelgavas pilsētas, LSVS un dalībvalstu karogus stadionā ienesa dejotāji tautu tērpos. Latvijas valsts karoga pacelšanā piedalījās Dainis un Valdis. Ventspilnieki stadionā iedejoja tautu tērpos un ar pašu rokām darinātiem vainagiem galvā!! Konkursā par atraktīvāko komandu arī ventspilnieki tika pie balvas!

Komentāri (1)

• 0
    keda 28.06.2018, 11:43:20

OO, par tērpiem visu cieņu, malači! Protams, par rezultātiem arī. Ir super, ka solīdā vecumā turpina kustēties!