Pasniegt dāvanas ir īsta māksla, un dāvināšanas nozīme neslēpjas materiālajā vērtībā, bet gan savstarpējās cilvēku attiecībās. Tuvojoties Starptautiskai sieviešu dienai, 8. martam,  ieskatīsimies dažos dāvināšanas zelta likumos, dāvanu mākslā, lai šajā īpašajā dienā iekarotu daiļā dzimuma sirdis!

Pasaulē plaši atzīmētais 8.marts vienmēr ir bijis īpašs notikums miljoniem abu dzimumu pārstāvju teju veselu gadsimtu. Pārsteigumus un dāvanas steidz sagādāt ne tikai tēvi, vīri, draugi un brāļi, bet arī kolēģi un pat nejauši sastapti svešinieki. Daudzu gadu garumā katrā sabiedrībā ir radies vispārējs priekšstats par to, kādas dāvanas sieviešu dienā ir pieņemts pasniegt. Tomēr, kuras lietas visvairāk izgaismo šīs dienas simbolismu un jēgu? Kādas dāvanas patiesi priecēs un būs vērtīgas, un kā izvēlēties sirsnīgāko un piemērotāko?

Izvēloties dāvanas viņai, ņemiet vērā sekojošas vadlīnijas.

Lūkojieties pēc vienkāršām, bet unikālām dāvanām

Neapšaubāmi, aktuālās modes un tehnoloģiju tendences patiešām piešķir lielāku vērtību dāvanai. Tomēr dāvana var būt arī pavisam nevērtīga naudas ziņā, un vienlaicīgi tai var būt ļoti augsta emocionālā vērtība. Kā neparasta dāvana draudzenei var būt jūsu kopīgs bilžu albums vai viena, īpaša bilde rāmītī, vai vēstule, pasniegta neierastā veidā.

Brīvība no ikdienas darbiem un pienākumiem

Visbiežāk par to sapņo mazu bērnu mammas, kuras vienlaicīgi apvieno audzināšanu, mājas lietas un darbu. Un ne tikai viņas vien. Aizsūtiet savu mīļoto dienas ilgā atvaļinājumā no visām ikdienas rūpēm un pienākumiem, ļaujot viņai pašai sastādīt savu dienas ritmu. Neprasot, izdariet mājas darbus viņas vietā. Bagātiniet viņas dienu ar nelieliem pārsteigumiem, piemēram, rīta kafiju, piegādātām pusdienām birojā vai vakara spa procedūru. Svarīgākais ir likt viņai justies īpašai un mīlētai, un šī būs viena izcila dāvana sievietēm.

Dāvanai jānes sevī stāsts

Pasniedzot gleznu vai rotu, pastāstiet arī par to, kas ir šīs lietas mākslinieks un kāds ir šīs lietas stāsts. Atklājiet, kur jūs šo dāvanu atradāt un kāpēc tā, jūsuprāt, būt perfekta tieši viņai.

Dāvanas, kas atvieglo dzīvi, tiek izmantotas biežāk

Svarīgākais, neaizrauties ar pārāk sadzīviskiem priekšmetiem. Uzdāvināt recepšu grāmatu vai konditoru kursus ir vērtīgāk nekā uzdāvināt rokas blenderi. Un tomēr, ja jūtat pārliecību par praktiskas dāvanas iegādi, noteikti izmantojiet izdevību ar to iepriecināt sievieti.

Dāvanu karte sieviešu dienā - jā un nē

Universālāku dāvanu nemaz nevar iedomāties. 8. marts ir simboliski svētki, tie asociējas ar sievietes brīvību, neatkarību un tajā pat laikā - sievišķību un daili. Ja jums patiesi ir spēcīga pārliecība, ka dāvanu karte būs īstais veids, kā apsveikt sev tuvu sievieti svētkos, dāvanu karšu vietā ar fiksētu nominālo vērtību vietā izvēlieties dāvināt sajūtas jau definētu pakalpojumu veidā. Tas var būt abonements, skaistumkopšanas procedūra, vakariņas restorānā, tiešsaistes apmācību programma vai kursi (ar izvēles opciju), izklaides atpūtas parkā, ceļojums vai kāds cits jūsu fantāzijas auglis. Dāvanu karte būs pateicīga opcija sievietēm, kuras tik labi nepazīstat - kolēģēm, paziņām.

Dāvana, kuras vienīgais uzdevums ir padarīt sievietes dzīvi skaistāku

Aromātiskas ziepes, praktiski priekšmeti ar skaistu dizainu (iespējams, tie var būt galda piederumi vai smalka vāze viņas birojam). Divas greznas vīna glāzes, tējas kanniņa vai deserta šķīvis ar smalkmaizītēm, lai jūs abi varētu izbaudīt īpašos brīžus. Nomainiet kaut ko novecojušu, nolietotu vai pārāk praktisku ar kaut ko skaistu: cepšanas vai virtuves piederumus, ūdens pudeles vai tējas krūzes, kalendārus vai plānotājus, pat kaut kas tik mazs kā izdekorēta vai antikvāra apavu lāpstiņa spēs sagādāt prieku. Atgādiniet, ka viņa ir pelnījusi ieskaut sevi ar skaistām lietām!

Arī mamma un ome sagaida uzmanību

Lai gan izvēlēties 8. marta sveicienu vecmāmiņai, mammai vai citām vecākajām ģimenes pārstāvēm nebūt nav grūti, dāvanai jābūt sirsnīgai. Augļu grozs, silts pleds vai mājīga ģimenes pasēdēšana vienmēr būs ideālas dāvanas mammai vai omei. Arī skaistumkopšanas sīkumi, piemēram, smaržas, kosmētika, rotaslietas nav peļama izvēle, jo norāda, ka jūs ne vien rūpējaties par viņas veselību, bet arī par koptu izskatu.

Vai dāvināt ziedus? Noteikti, un ne tikai 8. martā. Šie īpašie svētki ir atgādinājums ikvienam no mums, ka sievietes ir jālutina, jāmīl un jānovērtē katru mīļu dienu.

Lasi vēl