Kādreiz dzīvokļus piešķīra darba vieta vai cilvēki mēdza dzīvot jau daudzās paaudzēs mantotās dzīves vietās. Mūsdienās cilvēki nebaidās īrēt mājas, dzīvokļus un pat tikai istabas uz neilgu laiku, nomainot pat vairākus desmitus dzīves vietu savā mūžā.

Arī mūsdienu studenti ir izlepušāki nekā kādreiz, kad studiju laikos bija iespējams dzīvot vien kopmītnēs vai pie kāda pazīstamā. Tagad studenti bieži vien izvēlas īrēt atsevišķu istabu kādā jauniešu dzīvoklī, tomēr, jāatzīst, bieži vien šie jaunieši arī paši sev tādu iespēju nopelna, piestrādājot kādā kafejnīcā vai veikalā.

Lai nu kā, studenti nav vienīgie, kuriem jauna dzīves vieta ir aktuāls jautājums. Sadarbībā ar sludinājumu portālu dalder.lv, noskaidrosim, kādas ir iespējas jaunajiem īrniekiem, izīrētājiem un dzīvokļu pircējiem Ventspilī. Dzīvokļi Ventspilī gan īrei, gan pirkšanai pavisam noteikti ir lētāki nekā galvaspilsētā. Turklāt dzīvot Ventspilī nozīmē dzīvot pie jūras. Un tas jau ir luksus.

Dzīvot Ventspilī

Par spīti tik skaistai lokācijai, pēdējo 17 gadu laikā (no 2000. līdz 2018. gadam) Ventspilī iedzīvotāju skaits sarucis pat par 10’000. Tas saistāms ar dažādiem iemesliem, galvenokārt jau ekonomiskiem apsvērumiem, kuru rezultātā aptuveni 6000 iedzīvotāju aizbrauca dzīvot uz ārzemēm. Taču tagad ir laiks, kad daudzi atgriežas. Turklāt tie, kas atgriežas, ir labu pieredzi ieguvuši, stabili un finansiāli nodrošināti cilvēki, kas ir ieinteresēti veidot savus uzņēmumus, saimniecības vai ir labs un kvalificēts darbaspēks citos uzņēmumos. Reemigrācijas projekti, piemēram, projekts ‘’PAPS’’ ir nostrādājuši.

Ne visiem, kas atgriežas no ārzemēm, jau pieder kāds zemes gabals vai dzīves vieta. Tiem, kas atgriezušies, vispirms būs jāpadzīvo kādā no viesnīcām, pie paziņām vai jāīrē dzīvoklis. Īrēt dzīvokli Ventspilī netālu no jūras var izmaksāt vien 100 eiro mēnesī. Šādā cenā var iegūt vienistabas dzīvokli, turpretī Rīgā par šādu cenu diezgan grūti ir iegūt pat tikai 1 istabu kādos jau apdzīvotos apartamentos.

Dalder funkcijas nekustamā īpašuma sludinājumos

Katram Latvijas novadam portālā Dalder ir piešķirta sava adrese, tādējādi krietni atvieglojot jūsu meklēšanas ceļu pēc kārotā. Atlasi filtra iedaļas pēc savām vēlmēm un tās saglabā, lai katru reizi no jauna tās nebūtu atkal jāatzīmē. Tas saīsinās jūsu ieguldīto laiku pie datora ekrāna.

Tāpat katram dzīvokļa pārdevējam vai izīrētājam ir arī savs profils ar foto un titulbildi. Tas lai paliek estētiem, taču vēl svarīgāka detaļa ir atsauksmju sadaļa, kurā katrs pircējs var izteikt savu viedokli par konkrēto pārdevēju. Turklāt portāla veidotāji strādā pie tā, lai jau drīzumā atsauksmes varētu ievietot tikai tie, kas konkrēto darījumu patiešām izmantojuši. Tās būs t.s. transakciju atsauksmes. Galu galā - kuram gan nav apnikuši anonīmie komentētāji? Pārdevēja profila sadaļā atradīsiet arī kontaktinformāciju un citus lietotāja ievietotos sludinājumus.

Ja esat nonācis tai dzīves posmā, ka tieši tagad vēlaties doties peļņas braucienā uz ārzemēm, tad ir vērts padomāt par to, ko atstāsiet šeit. Varbūt Jums jau ir savs dzīvoklis Ventspilī? Sludinājumu portāls Dalder piedāvā ievietot jebkāda veida sludinājumus pilnīgi bez maksas! Izīrē dzīvokli Ventspilī un Tev par to nebūs jāmaksā ne centa. Varbūt Jums Ventspilī pieder vairāki īpašumi? Sludinājumu portāls Dalder piedāvā iespēju reklamēties bez maksas. Padomājiet - ar korona vīrusu saslimušie bieži vien meklē kādu citu dzīvokli, kuru uz laiku noīrēt, lai neaplipinātu citus. Varbūt Jums ir ko piedāvāt?

Sludinājumu portālā Dalder savu reklāmu liek arī uzņēmumi, tai skaitā arī nekustamo īpašumu aģenti. Lai arī šādā veidā nokļūt pie jaunās dzīves vietas būs nedaudz dārgāk, taču tas noteikti būs drošāk. Kurš īpašuma aģents gan gribēs par sevi un savu kompāniju lasīt sliktas atsauksmes pēc kāda apšaubāma darījuma? Privātpersona, pārdodot dzīvokli ar kādiem noslēptiem trūkumiem, ne ar ko īpaši neriskē, taču uzņēmums, kas pārdod arī citus dzīvokļus publiskā vidē, gan.

Ieteikumi labas dzīves vietas izvēlei

Pērkot vai īrējot dzīvokli, ir dažas nianses, kuras vienmēr vajag pārbaudīt. Vispirms iesakām pārbaudīt apgaismojumu - gan dabīgo, gan mākslīgo. Ir jāpārbauda visi gaismas slēdži - vai nav izdegušas spuldzītes, vai tās nemirgo uz izdegšanas robežas. Jāpārbauda, kādas ir lampas - jāpadomā, cik tās ir apmierinošas un vai netiksiet pie jauniem izdevumiem, atkal iegādājoties jaunas. Tāpat ir jāpārbauda saules gaismas iespējas. Dzīvokli labāk apskatīt gaišā dienas laikā, lai redzētu, cik labi tas var tikt apgaismots no saules stariem - jāskatās, jāpajautā, vai vasarā saules nav par daudz, vai vasarā nav pārāk karsti.

Ja runājam par gaismu, tad nākamais solis ir logi - jāpārbauda, kādā stāvoklī tie ir. Ja ir t.s. plastmasas logi, tad, visticamāk, ar nevēlamu vēja pūsmu problēmu nebūs. Ja tie ir vecie koka logi, tad iesakām nebaidīties dzīvokļa pārdevēju par tiem kārtīgi izprašņāt. Vasarā šķitīs patīkami, ka karsto istabu papildina neliela vēja pūsmiņa no logu spraugām, taču ziemā tas var likt pārmaksāt par apkuri. Runājot par logiem, jānovērtē arī skats uz ārpusi. Ja dzīvokli īrēsiet tikai uz neilgu laiciņu darba vajadzībām, iespējams, skats uz citas mājas sienu Jums itin nemaz netraucēs, taču ilgtermiņā tas var krietni sadrūmot Jūsu nākamos 365 rītus.

Pārbaudiet arī elektrības padevi, ūdens krānus, izprašņājiet par apkuri! Izmēģiniet sadzīves tehniku, ja tāda ir pieejama, un novērtējiet, vai Jums pietiks vietas savai iedzīvei. Jūsu sajūtas potenciālajā mājvietā daudz pateiks priekšā, taču par praktiskiem sīkumiem arī nevajadzētu aizmirst. Atgriežoties pie tēmas, cilvēki pērk dzīvokli Ventspilī vai nu darba vietas vai arī lokācijas dēļ. Ārzemēs dzīvot kaut vai netālu no jūras maksā bargu naudu, bet Latvijā mums tas ir daudz lētāk. Ne velti arī ārzemnieki apmetas uz dzīvi tieši Latvijā.

Izīrē savu īpašumu citiem!

Dzīvot pie jūras, protams, nenozīmē katru dienu gozēties pludmalē. Taču piejūrā dzīvojošajiem vienmēr ir iespēja pavadīt brīvo laiku veselīgās pastaigās priežu un jūras sālsūdens attīrītā gaisā pilnīgi bez maksas. Laiks pie jūras ir laiks atslodzei, mieram, īpašai jogas nodarbībai, romantiskam vakaram divatā vai aktīvai rīta rosmei tiem, kas arvien tiecas sasniegt vairāk.

Ja jūs jau kādu laiku izmantojat Ventspils jūras vai varbūt pat ostas sniegtās priekšrocības, varbūt ir pienācis laiks tajā dalīties arī ar citiem? Jums nav jābūt hoteļa vai viesu mājas īpašniekam, lai piedāvātu savus apartamentus Ventspils viesiem. Latvijā ir cilvēki, kas ir ar mieru noīrēt kaut vai mazu dzīvoklīti uz nedēļas nogali, lai atpūstos no darba nedēļas. Ventspils jūrmala ir kā papildus bonuss, lai Jūsu piedāvātie apartamenti kļūtu vēl iekārojamāki.

Ja jau esat kāda dzīvokļa īpašnieks, tad portālā Dalder uzmeklējiet sadaļu ‘’izīrē dzīvokli Ventspilī’’ vai ‘’pārdod dzīvokli Ventspilī’’, aplūkojat, kādus piedāvājumus izveidojuši Jūsu konkurenti un izveidojiet savējo! Ja vēlaties, lai Jūsu sludinājums tiktu īpaši izcelts vai pacelts meklētājā uz augšu, atveriet Dalder digitālo maciņu un izmantojat to reklāmas papildpakalpojumiem.

Kā papildus reklāmas virzītājs ir iespēja savu pakalpojumu piedāvāt arī kā dāvanu. Dzīvokli jau nevienam nedāvināsiet, taču varbūt Jums pieder sauna, pirts māja vai kāda cita veida atpūtas stūrītis, kuru kāds labvēlis uz nedēļas nogali labprāt uzdāvinātu draugam vai mīļajam cilvēkam. Ievietot savu preci vai pakalpojumu 1 dāvanas kategorijā sludinājuma īpašniekam izmaksā simboliskus 5 eiro no digitālā maciņa. Starp citu, visiem jaunajiem portāla lietotājiem Dalder jau sagatavojis 50 eiro šajā maciņā.

Tātad vēlreiz - kāpēc kā sava uzņēmuma reklāmas starpnieku izvēlēties Dalder? Sludinājumu portāls Dalder piedāvā labi pārskatāmu, strukturētu mājas lapu, kurā pavisam viegli atrast kāroto. Ja vēlamā prece vai pakalpojums tur vēl nav ielikts, tad Dalder piedāvā saglabāt Tevis atzīmētās filtra iedaļas, turklāt vēl paziņojot par jauniem sludinājumiem tajās. Sludinājuma ievietošana uz 1 gadu ir pilnīgi bez maksas un tā tas būs vienmēr. Portāls piedāvā drošāku iepirkšanos, jo pircējiem ir iespēja ievietot autorizētas atsauksmes.

Ko saki? Varbūt šis mājsēdes laiks paver iespējas arī Tevī snaudošajam biznesmenim?

Lasi vēl