Bieži vien autoplačos ir ļoti raibs piedāvājums un gluži kā otrreizējo apģērbu veikalā var atrast gan lieliskus auto, gan arī tādus, kas nokļuvuši avārijās, slīkuši, bijuši sametināti, špaktelēti, pārkrāsoti, bojāti vai rūsējuši, taču vēlāk jau salaboti un pārdoti par jauna auto cenu.

Tieši šis aspekts uztrauc ļoti daudz pircējus, jo viņi neko nezina, kāds ir faktiskais auto stāvoklis. Kā pircējam nesajukt lielajā auto izvēlē, atrodot “tīru” auto? Kā auto iegādi nepārvērst par smagu izdevumu nastu pircējam? Un ar ko galu galā sākt?

Sākt vajadzētu ar vienkāršu auto vēstures pārbaudi. Kā viens no labākajiem specializācijas uzņēmumiem, kas piedāvā šādu pakalpojumu, ir CarVertical, kurš ar vērienu uzreiz piedāvā plašu un pavisam uzticamu informāciju par auto vēsturi kopš brīža, kad tas nogājis no ražošanas konveijera.

Uzzināt CarVertical auto vēsturi ir tik viegli kā ieiet veikalā, kur durvis atveras automātiski. Ir nepieciešamas tikai dažas lietas, lai noskaidrotu visu informāciju par noskatīto auto:

1) Noskatītā auto VIN numurs
2) Mobilā ierīce, dators vai planšete
3) Interneta pieslēgums
4) Nelieli naudas līdzekļi
5) 4-5 minūtes laika atkarībā no maksājuma apstrādes ātruma

Visu pamatā sākumā ir nepieciešams VIN numurs jeb 17 ciparu un burtu virknējums, kas sevī slēpj auto vecumu, ražotāju, modeli, izcelsmes valsti, zādzības vēsturi, dzinēja lielumu un daudz ko citu. Tas identificē auto un ir galvenais informācijas nesējs par auto vēsturi. To var atrast dažādās vietās - vējstikla ārējā apakšdaļā vadītāja pusē, vadītāja durvju sānos vai vadītāja sānu statņu vai starpsienas iekšpusē uz birkas, auto elektronikā, dokumentos. Sludinājumos, piemēram, SS.com VIN numura norādīšana ir obligāta un to var atklāt, nospiežot attiecīgo pogu uz sludinājuma sadaļas, kas atsaucas uz VIN numuru.

Kad VIN numurs ir noskaidrots fiziskā vai elektroniskā veidā, tad tālāk nepieciešama ierīce, kur tiks ievadīts noskaidrotais VIN numurs. Tas var būt viedtelefons, dators, planšete vai jebkura cita ierīce ar ekrānu un pieslēgtu internetu un informācijas ievades iespējām.

Šobrīd mūsdienās arī nav lielu problēmu iegūt interneta resursu. Internets ir vieta, kur notiks viss pārbaudes process elektroniski.

Auto vēstures noskaidrošanai ir nepieciešami arī nelieli naudas līdzekļi. Jā, lai gan tas ir maksas pakalpojums, auto vēstures pārbaudīšanas investīcija neatsver tos ieguldījumus, ko iespējams maksātu par auto pēc to iegādes, kam, piemēram, ir nepieciešama jauna motora nomaiņa. Šobrīd CarVertical par atskaites sagatavošanu piedāvā ļoti pievilcīgas cenas un ļoti labas atlaides, kas var pārsniegt pat 50%.

Tālākais, lai pārbaudītu auto vēsturi, ir atkarīgs no lietotāja prasmēm un transakcijas apstrādes laika. Kad viss nepieciešamais ir sagatavots, jādodas uz CarVertical vietni un jāatrod sākumlapā lauks, kas prasa ievadīt VIN numuru. Ievadot numuru un nospiežot “Pārbaudīt automobili” lapa atjaunojas un piedāvā vairākas pakotnes ar informāciju, ko vēlaties uzzināt. Jo vairāk VIN numuri tiks sagatavoti, jo lētāka vienas atskaites cena. Tālāk jāizvēlas banka vai jāievada maksājuma kartes informācija un PVN maksāšanas valsts. Šis solis var aizņemt kādu laiku. Pēc apmaksas apstiprināšanas, atskaite tiks nosūtīta uz iepriekš norādīto e-pastu.

Tas arī viss. Tieši tik vienkārši un ātri tika iegūta atskaite. Ja nepieciešams redzēt paraugus, tad tos var atrast arī tajā pašā vietnē CarVertical, lai redzētu, kādus datus tieši atskaite ietvers.

Lasi vēl