Vārda diena ir kaut kas īpašs, kas katram no mums ir reizi gadā. Tāpat kā dzimšanas diena, šī ir diena, kurā nedrīkst aizmirst apsveikt savus tuvākos draugus, ģimenes locekļus un kolēģus. Daudzi to nemaz nezina, taču Vārda dienu kalendārs ir salīdzinoši unikāls tieši Latvijai.

Vārda dienas lielākoties tiek atzīmētas Eiropā, taču ne visur cilvēki to uztver tik nopietni, kā Latvijā.

Vārda dienas apsveikumu klāstā parasti ir dažādi vārda dienas pantiņi, ziedi, šokolāde un citi sīkumi. Šie svētki neizceļas ar lielām dāvanām, galvenais ir atcerēties par tiem cilvēkiem, kam šodien Vārda diena. Diemžēl arī Latvijā mēs sākam kļūt nevīžīgi šīs tradīcijas piekopšanā. Agrāk par vārda dienām mums atgādināja radio, televīzijas rīta raidījumi, ikrīta laikraksti vai portāls draugiem.lv. Daudziem mājās pie sienas bija kalendārs ar vārda dienām.

Šobrīd daudzi cilvēki, it īpaši jaunieši, šos resursus neizmanto un mobilā telefona kalendārā, Facebook vai Instagram nav iekļauts Vārda dienas kalendārs. Tas nenozīmē, ka jauni cilvēki šos svētkus negrib atzīmēt. Vārda dienas svin kā jauni, tā veci. Mēdzam tikai par tām aizmirst.

Lai ne tikai saudzētu šo tradīciju, bet padarītu tās atzīmēšanu vieglāku, portāls LabaDavana.lv ir izveidojis Vārda dienu pantiņu ģeneratoru. Šajā lapā ne tikai varat atrast, kas konkrētā dienā Vārda dienas svin, bet atrast arī individualizētu apsveikumu šai personai. Ja atceraties, ka šodien Vārda dienu svin kāds jūsu draugs, varat droši iegriezties portālā un atrast kādu labsirdīgu vai dzēlīgu pantiņu, kurā iekļauts jūsu drauga vārds.

Ja ikdienā grūti atcerēties, kam šodien Vārda dienas, ikrīta iegriešanās portālā būs lielisks veids, kā nepalaist garām kādus svarīgus svētkus. Ja nepalaidīsiet garām, ka Vārda diena šodien ir kādam jūsu kolēģim, viņš, visticamāk, mēģinās neaizmirst arī par jūsējo.

Iespējams, visefektīvākais veids, kā atcerēties, kam šodien Vārda dienas, ir turpināt izmantot klasisko kalendāru. Taču tajā ieskatāmies arvien retāk. Nereti nākas secināt, ka šodien Vārda dienas svin jau pavisam kāds cits un savu draugu Vārda dienas jau esam nokavējuši. LabaDavana.lv var kalpot kā lielisks rīks, lai neaizmirstu, kam šodien Vārda diena un sagādātu individuālu apsveikumu.

Lasi vēl