Rodoties nepieciešamībai izmantot optikas preces, mums ir jāizdara izvēle par labu brillēm vai lēcām. Katram no šiem veidiem ir savas īpašības, taču tieši kontaktlēcas pēdējos gados ir kļuvušas arvien populārākas, un Latvijā ir viens no augstākajiem lēcu nēsātāju īpatsvariem Eiropā, proti, 15%.

Ja arī Tu apsver domu par lēcu lietošanu, jānoskaidro, kā rīkoties, lai tās varētu nopirkt, kā arī vērts zināt, ka lēcu iegāde var tikt veikta gan internetā, gan uz vietas, optikas salonā.

Kas jāzina, ja plāno lietot lēcas?

  • Redzes pārbaude

Tāpat kā plānojot lietot brilles, arī pirms lēcu nēsāšanas uzsākšanas ir nepieciešams pārbaudīt redzi. Lai to izdarītu, vari doties uz kontaktlēcu centra Manaslecas.lv sadaļu “A’telpa”, kur varēsi ātri un viegli pieteikties redzes pārbaudei pie pieredzējušiem un zinošiem optometristiem, kas specializējušies tieši lēcu lietotāju redzes aprūpē. Atceries, ka briļļu vai lēcu lietotājiem ieteicams doties uz profilaktisku redzes pārbaudi reizi pusgadā.

  • Lēcu lietošanas apmācība

Acu lēcas nav gluži tas pats, kas brilles, tādēļ pēc tam, kad optometrists būs pārbaudījis Tavu redzi un noteicis, kāda veida un stipruma kontaktlēcas Tev nepieciešams, Tev arī izstāstīs un parādīs, kā pareizi lēcas lietot. Svarīgi zināt ne tikai kā ielikt lēcas, bet arī kā tās izņemt un kopt.

  • Lēcu kopšanas apmācība

Vēl viens svarīgs uzdevums, kas jāizpilda, apmeklējot optometristu – jāuzzina viss svarīgākais par pareizu lēcu kopšanu. Viesojoties “A’telpā”, pēc konsultācijas varēsi saņemt arī savu pirmo kontaktlēcu pāri un šķīdumu to kopšanai.

Lēcu iegāde internetā vai veikalā – ko izvēlēties?

Kad ir skaidrs, kāda veida lēcas Tev nepieciešamas un zināmi arī to parametri, optometrists izrakstīs Tev kontaktlēcu recepti, kurā būs norādīta visa nepieciešamā informācija, lai Tu ērti varētu nopirkt lēcas internetā vai klātienē, dodoties uz optikas salonu.

Lai ietaupītu laiku un naudu, ienāc kontaktlēcu interneta veikalā Manaslecas.lv, kur pieejams ļoti plašs un daudzveidīgs lēcu piedāvājums katra nēsātāja vajadzībām. Aizpildi lēcu parametru lauciņus, vadoties pēc receptes, un pasūti kontaktlēcas ar piegādi sev ērtā veidā – ar kurjeru, klātienē – optikas salonos, Omniva pakomātos, Circle K uzpildes stacijās, kā arī Latvijas Pasta nodaļās vai to pakomātos.

Lasi vēl