Galda spēles ir nepietiekami novērtēts instruments, kas spēj sniegt ļoti daudz ieguvumu gan lieliem, gan maziem. Pasaules zinātnieki ir pierādījuši, ka galda spēlēm ir vistiešākā saistība ar cilvēka smadzeņu darbības stimulēšanu, bet tas ne tuvu nav vienīgais pozitīvais efekts.

Uzziniet, kāpēc ikvienā ģimenē galda spēlēm un to regulārai spēlēšanai vajadzētu atvēlēt nozīmīgu vietu.

  1. Tiek attīstīta bērnu stratēģiskā domāšana, intelekts, uzlabotas zināšanas

Galda spēles ir efektīvs instruments, kas palīdz jebkura vecuma bērnam attīstīt un uzlabot savas intelektuālās spējas, māca loģisko domāšanu, stratēģiju, rotaļu veidā ļauj apgūt jaunu informāciju. Mūsdienās galda spēles ir pieejamas ļoti plašā izvēlē, var atrast kaut ko piemērotu katra vecuma bērniem.

Pat amerikāņu zinātniskie pētījumi apstiprina to, ka galda spēles un to iekļaušana bērnu ikdienā palīdz izaudzināt ļoti gudrus cilvēkus. Vai par to nesapņo katra ģimene?

Galda spēles visai ģimenei ērti varat iegādāties interneta veikalā “XS Rotaļlietas”.

  1. Visi ģimenes locekļi uzlabo savas komunikācijas prasmes

Ar labām komunikācijas prasmēm neviens nepiedzimst. Tās mācās ģimenē, skolā, sabiedrībā. Ik dienu prasmes var attīstīt un uzlabot. Galda spēles ģimenes lokā ir droša vide, kur var veicināt savu komunikācijas spēju, izmēģināt dažādus sarunu modeļus, novērot reakcijas. Tas uzlabos socializēšanās prasmes arī ārpus mājas un spēles robežām.

Komunikācijas prasmju izkopšana ir aktuāla ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Daudzi no mums paši nāk no ģimenēm, kur nav bijis paraduma savā starpā sarunāties, risināt konfliktus, apmainīties ar viedokļiem. Tās ir prasmes, ko var un vajag izkopt visa mūža garumā.

  1. Mācīšanās tikt galā ar zaudējuma sajūtu

Zaudējuma sajūta ir spēcīgas emocijas, ar kurām nav viegli tikt galā pat pieaugušajiem, kur nu vēl bērniem. Viņi nevēlas un neprot zaudēt, ir histērijas, strīdi, pārmetumi, ka cits ir uzvarējis negodīgi. Vecāki kļūdaini domā, ka viņiem vajadzētu spēlē speciāli zaudēt. Tas bērnam neko neiemāca, vien rada ilūziju, ka tā notiks jebkurā dzīves situācijā.

Ja spēle ir bērna vecumam atbilstoša un noteikumi ir zināmi, pēc tiem darbojas visi spēlētāji, tad nav pamata piekāpties. Bērniem jāiemācās rēķināties ar noteikumiem, ar laiku viņiem tas izdodas arvien labāk. Tas ir lielisks dzīves treniņš.

  1. Tiek stiprinātas ģimenes saites

Ģimenes locekļu savstarpējās saites tiek stiprinātas dažādos veidos. Arī galda spēles ir ļoti labs instruments, kā vecākiem stiprināt attiecības ar bērniem, sniegt emocionālo kontaktu, pēc kura viņi tik ļoti alkst. Vecāki arī savā starpā var uzlabot attiecības ar komunikācijas un spēles palīdzību. Tas nāks par labu visiem.

  1. Mazāk laika tiek veltīts TV, datoram, videospēlēm

Ļoti daudzās ģimenēs ir problēma ar laika limitēšanu dažādu ierīču lietošanai. Tie ir nopietni laika zagļi, kas traucē gan bērniem, gan pieaugušajiem, atņem laiku jēgpilnākām un svarīgākām nodarbēm. Interesantas galda spēles ir laba alternatīva, ko piedāvāt bērniem brīvā laika pavadīšanai. Tā ir izklaide ar lielu pievienoto vērtību.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: