Lai kontaktlēcas efektīvi pildītu savu funkciju un nekaitētu acu veselībai, ir jāievēro daži kopšanas un lietošanas nosacījumi. Sākumā varbūt tas prasīs nedaudz piepūles un arī piespiešanos, bet jau pavisam drīz tā kļūs par ierastu ikdienas rutīnu, kas šķitīs pašsaprotama. Ja jūs jau nēsājat lēcas, vai ievērojat visus šos nosacījumus?

  1. Vienmēr tīras rokas

Vislabāk lēcas ielikt un izņemt vietā, kur ir tieša pieeja ūdenim un tīram dvielim. Vienmēr pirms lēcu aiztikšanas ir rūpīgi jānomazgā rokas. Ja uz lēcām no rokām nokļūst baktērijas un mikrobi, tad tie tālāk nokļūst acīs, kur var radīt kairinājumu un ierosināt infekciju, ko noteikti neviens kontaktlēcu lietotājs nevēlas piedzīvot. Roku tīrība ir pirmais likums tiem, kuri izvēlas kontaktlēcas. Pēc mazgāšanas rokas nedrīkst ieziest ar krēmu vai kādu citu kosmētikas līdzekli.

  1. Lēcas liek pirms kosmētikas

Šis noteikums ir aktuāls sievietēm — lēcas acīs ieliek pirms dekoratīvās kosmētikas uzklāšanas, lai uz lēcām nenokļūtu kosmētikas daļiņas. Tās var gan bojāt lēcu, gan radīt acīs diskomfortu un iekaisumu, jo uz lēcām sāks vairoties mikrobi un baktērijas. Tas var novest pie acu saslimšanām. Ūdensnoturīga skropstu tuša uz mīkstajām lēcām var arī atstāt traipus. Kosmētika ir jānoņem pēc tam, kad izņemtas lēcas.

  1. Lēcas tīra ar speciālu šķīdumu un uzglabā konteinerā

Ja izvēlaties lietot vienas dienas kontaktlēcas, tad šajā jautājumā problēmu nebūs. Bet vairums cilvēku tomēr lieto divu nedēļu, mēneša vai pagarinātā laika acu lēcas. Tās pēc ražotāja un ārsta norādītajām stundām ir jāizņem, lai acis varētu atpūsties. Pa to laiku lēcām ir jāatrodas lēcu konteinerā, kur ieliets šķīdums, ko norādījis acu ārsts. Lēcas pēc lietošanas ir jānotīra un jāieliek jaunā šķīdumā. Nekādā gadījumā lēcas nedrīkst mazgāt krāna ūdenī vai ūdenī, kurā ir kāds mazgāšanas līdzeklis no vannasistabas plaukta.

  1. Jāiztīra arī lēcu konteiners

Jātīra ir ne tikai lēcas, bet arī konteiners, kurā tās tiek glabātas. Katru reizi, kad lēcas tiek izņemtas no konteinera, tas ir jāiztīra un jāļauj tam izžūt. Tas nepieciešams, lai nodrošinātos, ka konteinerā nesāk veidoties nevēlamas baktērijas un mikroorganismi, kas nokļūst uz lēcām un pēc tam acīs, radot iekaisumu un saslimšanu risku. Katru reizi, liekot lēcas konteinerā, tajā ir jāielej jauns šķīdums. Līdz ar jaunu lēcu pāri nepieciešams arī jauns lēcu konteiners.

  1. Vienmēr ievēro lēcu un kopšanas šķīdumu lietošanas termiņu

Vēl viens no stingriem un nepārkāpjamiem likumiem ir tas, ka nedrīkst ignorēt ražotāja un ārsta norādījumus un pārsniegt lēcu un arī lēcu šķīduma lietošanas laiku. Ja lēcas paredzēts nomainīt pēc 14 vai 30 dienām, tad tas ir jādara. Tāpēc laikus jāplāno jaunu lēcu iegāde. Neievērojot šos termiņus, tiek riskēts ar acu veselību. Lēcas var iegādāties ne tikai optikas salonos, bet arī uzticamās tirdzniecības vietnēs internetā, kā arī izmantot lēcu abonēšanas pakalpojumu, kas garantē, ka neaizmirsīsiet nomainīt lēcas, jo pārdevējs tās piegādās īstajā laikā.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl