Autoskolu Latvijā ir tiešām daudz. Pēc CSDD mājaslapā atrodamajiem datiem tās ir vairāk nekā 200 autoskolas, ko par savu apmācību vietu var izvēlēties ikviens topošais autovadītājs.

Lai saprastu, kura tad ir piemērotākā autoskola, ieteicams sekot dažiem būtiskiem faktoriem, kas ir jāizvērtē, lai pieņemtu pareizāko lēmumu — izvēlētos savu īsto autoskolu.

  • Kur autoskola atrodas

Vislabākā autoskola noteikti būs tāda, kas atrodas ērtā vietā — netālu no mājām vai darba vietas, kādā ikdienā ierastā maršrutā. Tad nevajadzēs tērēt daudz laika un līdzekļu ceļam uz autoskolu. Protams, ka ne vienmēr ir izvēle un nākas doties uz tālāku vietu, tomēr arī tad jāizpēta dažādi varianti un jāparēķina, uz kurieni būtu izdevīgāk doties gan laika, gan izmaksu ziņā. Lielākās pilsētās un novadu centros parasti ir vairākas autoskolas, tāpēc jāizpēta — kura autoskola atrodas ērtākajā apvidū. Tā kā autoskola vairumam cilvēku jāsavieno gan ar darbu, gan ģimeni, tad laika un naudas ietaupījums tomēr ir būtisks.

  • Vai pieejams ērts apmācību laiks un grafiks

Katra autoskola pati veido savu mācību grafiku un piedāvājumu, vadoties no tā, ko klienti pieprasa. Parasti tās ir vairākas grupas — dienas, vakara, brīvdienu, arī intensīvā apmācība. Tomēr ne visas autoskolas piedāvā tik daudzveidīgu grupu klāstu, tāpēc jau laikus jāpārliecinās, ka izvēlētā autoskola nodrošina tieši tādu apmācību laiku un intensitāti, kādu jūs vēlaties un kas sader ar jūsu dzīvesveidu un darba grafiku.

Nevajadzētu pieteikties grupai, ko regulāri nevarēsiet apmeklēt, cerot — gan jau kaut kā saplānošu, pārcelšu darbus, samainīšu dežūras utt. Tās ir lietas, uz ko nevar paļauties. Tāpēc arī var ciest apmācību kvalitāte. Katram kursantam vienalga obligāti būs jānoklausās visi teorijas bloki arī tad, ja kaut ko izlaiž. Tāpēc labāk jau uzreiz jāizvēlas autoskola, kas piedāvā tādu apmācību laiku, kas jums ir ērts.

  • Kāda ir autoskolas sekmības statistika

Laba un jums piemērota autoskola būs ne tikai tāda, kas ir ērtā vietā un laikā, bet arī tāda, kas sniedz kvalitatīvu apmācību un var patiešām labi sagatavot CSDD eksāmeniem. Kā zināt, kura autoskola ir kvalitatīva un sekmīga? Var iepazīties ar CSDD mājaslapā atrodamajiem statistikas datiem par pēdējiem apmācību periodiem. Tur var redzēt, kāda ir katras autoskolas kursantu sekmība valsts teorijas un braukšanas eksāmenos. Tas ļauj saprast, kura autoskola labāk sagatavo savus kursantus pārbaudījumiem.

  • Noteikti salīdzini cenas

Nevar pieņemt tik svarīgu lēmumu, nenoskaidrojot to, cik daudz izmaksās konkrētā autoskola. Ar cenrādi vajag iepazīties uzmanīgi, izvērtējot gan atsevišķas pozīcijas, gan parēķinot kopējo summu, jo bieži vien līdzīgas pozīcijas tiek nosauktas atšķirīgi, saliktas lielākos vai mazākos blokos, radot iespaidu par izdevīgāku cenu. Te der iedziļināties un tiešām izrēķināt, kura autoskola būs finansiāli izdevīgāka.

Pieņemot lēmumu, kurā autoskolā uzsākt apmācību, vērā vajadzētu ņemt visus minētos faktorus. Tas garantēs, ka savu lēmumu nenožēlosiet.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl