Hipotekārais kredīts ir viens no instrumentiem, ko izmanto dažādu mērķu sasniegšanai — lielākiem pirkumiem, īpašuma iegādei vai remontam, uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai un citiem mērķiem.

Lai saņemtu hipotekāro kredītu, nepieciešams iekļauties dažādos kreditētāju noteiktajos kritērijos. Tie katram aizdevējam var būt atšķirīgi, tomēr ir vairāki vienojošie faktori, ko ņem vērā vairums aizdevēju. Lai palielinātu iespēju, ka hipotekārā kredīta pieteikums tiks apstiprināts, nepieciešams jau laikus padomāt par vairākiem faktoriem.

  1. Vienā darba vietā vismaz pusgadu

Stabila darba vieta ir viens no būtiskiem faktoriem, kas signalizē kreditētājam par potenciālā klienta uzticamību un to, ka viņš spēs pildīt savas uzņemtās kredītsaistības. Bieža darba vietu maiņa un bezdarba periodi nav labs signāls aizdevējam. Ja plānojat tuvākajā laikā pieteikties hipotekārajam kredītam, tad par šo faktoru noteikti vajadzētu padomāt, meklējot sev patīkamu un stabilu darba vietu ilgākam laika periodam.

  1. Regulāri ienākumi

Ienākumu regularitāte un stabilitāte ir faktors, kas saistīts ar darba vietas jautājumu. Tomēr te jāņem vērā, ka aizdevējam noteikti jāuzrāda arī citi ienākumu avoti, ja tādi ir. Pabalsti, ienākumi no saimnieciskās darbības, alimenti — tas palielina kopējo ienākumu summu. Ar šo kopējo ienākumu apjomu aizdevējs arī rīkojas, veicot aprēķinus un izvērtējot, vai klients varēs atmaksāt aizdevumu, nodrošinot arī savas pamatvajadzības.

  1. Nav citu kredītsaistību

Vislabāk, ja brīdī, kad iesniegts pieteikums hipotekārajam kredītam, klientam nav citu kredītsaistību. It īpaši ātro kredītu, kas noteikti neliecina par labu finanšu prātību. Protams, izņēmums var būt gadījums, ja hipotekārais kredīts tiek izmantots, lai veiktu kredītu apvienošanu. Ja šobrīd tiek maksāts kāds aizdevums, tad, lai palielinātu iespēju, ka hipotekārais kredīts tiks izsniegts, ieteicams pagaidīt, kamēr esošās saistības tiks izpildītas, vai arī izbeigt tās ātrāk, uzlabojot savu kredītsituāciju un arī maksātspēju.

  1. Kredītvēsturē nav kavētu maksājumu un parādu piedziņas

Kredītvēsture katram velkas līdzi diezgan ilgi, ja tajā ir kādi melnie plankumi, tad to dzēšana prasa ilgāku laiku. Ieteicams pārbaudīt savu kredītvēsturi oficiālajos reģistros, kā arī rūpīgi sekot līdzi tam, kā tiek izpildītas tekošās saistības gan ar aizdevējiem, gan pakalpojumu sniedzējiem. Sliktas kredītvēstures gadījumā aizdevējs var hipotekāro kredītu atteikt vai arī noteikt augstākus aizdevuma procentus.

  1. Savs nekustamais īpašums

Hipotekārais kredīts ir lielas finansiālās saistības uz ilgu termiņu, tāpēc vairumā gadījumu aizdevējs vēlas kā ķīlu nekustamo īpašumu. Hipotekāro kredītu izsniedz, izvērtējot nekustamā īpašuma tirgus vērtību, ko nosaka ar sertificētu vērtētāju palīdzību. No šī novērtējuma arī atkarīgs, cik lielu summu aizdevējs var klientam piedāvāt. Parasti tie ir aptuveni 75% no īpašuma tirgus vērtības. Ja hipotekārais kredīts tiek plānots nekustamā īpašuma iegādei, tad jārēķinās, ka nepieciešama pirmā iemaksā, kas kredītņēmējam jāsedz pašam. Par to jāsāk domāt laikus, veidojot iekrājumus.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: