Latvijas futbols ir nonācis savā zemākajā punktā, to pierāda zaudējums Gibraltāram. Tomēr ne visur situācija ir tik bēdīga un iespēja glābt mūsu futbolu nacionālajā līmenī ir. Par to ir pārliecināts Krišjānis Kļaviņš, kurš pretendē uz Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatu. LFF prezidenta vēlēšanas notiks 27. aprīlī.

«Lai arī Latvijas nacionālā izlase ir nonākusi līdz tam, ka zaudēja pasaules ranga pēdējā vietā esošajai Gibraltāra komandai, futbolam joprojām ir izredzes. Vajag tikai rīkoties nekavējoties, veikt radikālas izmaiņas LFF darbā un sekot līdzi labajiem piemēriem, kādi mums arī ir, piemēram, tam, kā futbols attīstās Ventspilī,» pauž Kļaviņš.

1997. gadā debitējot Latvijas čempionāta Virslīgā, 2009. gadā futbola klubs Ventspils sasniedza lielāko panākumu Latvijas klubu vēsturē – iekļuva UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, kur negrieza ceļu tādiem Eiropas grandiem kā Lisabonas Sporting, Berlīnes Hertha un nīderlandiešu Heerenveen. Atmiņas par 2009. gadu joprojām silda ventspilnieku un Latvijas futbola līdzjutēju sirdis. Pēc skaļās sensācijas pirms desmit gadiem 2012. gadā traģiski gāja bojā kluba prezidents Jurijs Bespalovs un panākumi vairs nebija tik iespaidīgi. Šī gada sākumā par FK Ventspils īpašnieku kļuva ambiciozais uzņēmējs no Krievijas Adlans Šišhanovs. Iespējams, tieši viņam jau šosezon pēc vairāku gadu pārtraukuma izdosies atgūt Latvijas čempionu titulu un atkal pacīnīties par ambicioziem mērķiem Eiropā.

«Lielākā Latvijas futbola problēma – visu veidu laukumu trūkums. Laukumu trūkst pat Rīgā, nerunājot jau par reģioniem. Un tieši no reģioniem visbiežāk nāk spožākie sporta talanti. Latvijas laika apstākļi paģērē to, ka ir vajadzīgas halles, kur bērni un pieaugušie varētu trenēties arī sliktos laika apstākļos, ziemā. Šo problēmu es piedāvāju risināt, izbūvējot astoņas piepūšamās halles lielākajos valsts futbola centros. To izmaksas ir daudz zemākas nekā stacionārajām būvēm, pasaulē tādas halles jau sen tiek ierīkotas, ir laiks arī Latvijā izmantot šo efektīvo risinājumu. Piepūšamās halles būtu jāizbūvē septiņās lielajās pilsētās: Ventspilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Jēkabpilī, Valmierā, Jelgavā un Jūrmalā. Savukārt Liepājā LFF būtu jāpiedalās ar savu finansējumu pašvaldības uzsāktajā projektā – stacionārās futbola halles būvniecībā. Vēl 27 novados un pilsētās ir jāizveido mākslīgā seguma laukumi. Viena no šīm vietām – Ugāle,» par saviem plāniem stāsta Kļaviņš.

Vairāk nekā 20 gadu darbības laikā LFF nebija spējīga izveidot bāzi Latvijas futbola izlasēm. «Tas ir diezgan nožēlojami, ka izlasei joprojām nav savas mājvietas. Ņemot vērā Ventspils pozitīvo pieredzi futbola attīstībā, kā arī ar citiem sporta veidiem, piemēram, basketbolu, arī futbola izlases bāze varētu atrasties šeit. Domāju, ka LFF var izveidot labu un ilgtspējīgu sadarbību ar Ventspils pašvaldību. Tas būtu pienesums Latvijas futbola attīstībai,» uzskata Kļaviņš.

«Lai futbola infrastruktūra Ventspilī būtu iespējami labākā, uzskatu par Latvijas Futbola federācijas pienākumu pilsētā uzcelt ziemas piepūšamo futbola halli ar mākslīgo segumu, kā arī Ventspils stadionā pilnībā par LFF līdzekļiem izbūvēt apgaismojuma sistēmu. Pirmais ieguldījums infrastruktūrā ļautu Ventspils jauniešiem un profesionālajai komandai pilnvērtīgi trenēties visa gada garumā, ne uz mirkli nepārtraucot treniņu plānu pat ļoti nelabvēlīgos laika apstākļos. Savukārt apgaismojuma sistēmas būvniecība Ventspils stadionā ļautu aizvadīt Latvijas čempionāta spēles futbolā, mačus UEFA Eiropas kausa izcīņā, uzņemt Latvijas futbola izlases spēles, kā arī rīkot vieglatlētikas sacensības arī pēc tumsas iestāšanās,» klāsta Kļaviņš. «Tāpat LFF jānodrošina modernākās teh­noloģijas un zināšanas, lai Ventspils Olimpiskā centra stadionā būtu iespēja pavasarī ātrāk aiz­vadīt spēles uz dabīgā laukuma, ne­kā tas ir pašlaik. Jo labāka infra­struktūra – jo labākas iespējas ilg­termiņā atrast un attīstīt jaunus talantus, kuri ļaus izskanēt Ventspils vārdam gan Latvijā, gan pasaulē.»

Kļaviņš ir sporta menedžeris ar vairāk nekā desmit gadu stāžu un viens no retajiem, kas ir ieguldījis sporta klubā paša nopelnīto naudu. Viņa vadībā sporta kluba Cēsis sieviešu basketbola komanda trīs reizes kļuvusi par Latvijas čempionvienību. «Es zinu, ko nozīmē izvērtēt katru ieguldījumu, lai panāktu maksimālu efektu. LFF nekad nav strādājusi efektīvi, un sekas tam ir visiem labi redzamas. Latvijas turīgākā sporta federācija ir panākusi sliktākos rezultātus savam sporta veidam!» teic Kļaviņš.

Kopā ar partijas biedru, bijušo sportistu un Saeimas deputātu Arti Rasmani Kļaviņš ir pabijis jau vairākās pašvaldībās un saņēmis atbalstu savai programmai. «Esmu pārliecināts, ka, veidojot produktīvu sadarbību ar federācijas biedriem un pašvaldībām reģionos, dažu gadu laikā ir iespējams ne tikai pārlauzt mūsu futbola lejupslīdi, bet arī uzņemt pozitīvu virzību!» pārliecināts Kļaviņš.

Krišjānis Kļaviņš un Saeimas deputāts (ZZS) Artis Rasmanis.

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Guntars Shenfelds 05.04.2018, 08:39:00

    Lai futbola infrastruktūra Ventspilī būtu iespējami labākā, uzskatu par Latvijas Futbola federācijas pienākumu pilsētā uzcelt ziemas piepūšamo futbola halli ar mākslīgo segumu, kā arī Ventspils stadionā pilnībā par LFF līdzekļiem izbūvēt apgaismojuma sistēmu.

    Šitais teksts neiztur nekādu kritiku.Pirmkārt noklausoties Kļaviņa pirmsvēlēšanas runu,kas ar video publicēta SC,dzirdu,ka plānots sadarbībā ar valdību un pašvaldības finansiālo palīdzību būvēt gan piepūšamās halles un uzlabot pārējo futbola infrastruktūru.Nevis visu būvēt par LFF līdzekļiem.Atvainojos,bet Kļaviņs nav arābu šeihs,kuram pieder naftas torņi ar melno zeltu,bet parasts toto špīleris,kuram vēl mēle pareizā vietā un solīt brīnumus viņš prot(kā jau lielākā daļa mūsu pilsētas cienītie politiķi).Ventspils OC stadions pieder pilsētai un futbola klubs maksā īri par tā izmantošanu.Savulaik tika ieguldīti līdzekļi,novilkti kabeļi,uzcelts transformators māksļīgam apgaismojumam.Kur tas viss palicis?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: