Ja Tu esi izmantojis ātros kredītus, noteikti zini, ka ikviens kreditors akcentē atbildīgas aizņemšanās svarīgumu. Un tomēr liels ir to aizņēmēju skaits, kuri ir iedzīvojušies parādos pēc īstermiņa aizdevumu izmantošanas.

Augstu procentu likmju dēļ parādu apjoms ātri palielinās vairākkārt, un kopējā atmaksas summa kļūst ļoti liela. Ko darīt? Mēģināt risināt situāciju saviem spēkiem vai vērsties pēc palīdzības pie kreditoriem? Kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem parādnieku vidū. Lasi tālāk un uzzini, vai šāds risinājums ir parocīgs arī Tev!

Mērķis: atbrīvoties no parādiem

Ja dažādu iemeslu dēļ Tu esi kavējis kredīta atmaksas termiņu, aizdevējs aprēķina soda naudu par katru kavēto dienu. Jo vairāk aizdevumu, jo augstāki kredītriski, tāpēc nenokārtotas saistības var būtiski ietekmēt aizņēmēja finanšu situāciju. Lai tiktu galā ar parādiem, Tu vari izvēlēties vienu no diviem variantiem:

 1. Risināt situāciju patstāvīgi. Ikvienam var gadīties kavēt kredīta termiņu, taču, ja aizņēmējs reaģē ātri un izrāda aktīvu vēlēšanos sadarboties ar kreditoru, parādus var likvidēt samērā ātri. Šāds risinājums var būt piemērots aizņēmējiem, kuriem ir noformēts viens vai pāris ātrie kredīti, un kuri ir kavējuši termiņu īslaicīgu sarežģījumu dēļ. Ja esi pārliecināts, ka jau nākamajā mēnesī Tava finanšu situācija uzlabosies (piemēram, saņemsi algas pielikumu, sāksi strādāt labākā darbā), vari mēģināt vienoties ar aizdevēju par kredīta restrukturizāciju.

 2. Pieteikties kredītu apvienošanai. Ja parādu slogs ir ievērojams, bet ikmēneša ienākumu līmenis nav adekvāts patstāvīgai kredītu atmaksai, parādniekam var būt noderīga kredītu apvienošana. Parasti šāds pakalpojums jāmeklē pie jauna kreditora, jo īstermiņa kredītu uzņēmumi nepiedāvā kredītu apvienošanu. Apvienot kredītus var būt īpaši parocīgi, ja aizņēmējam ir gan neatmaksātie ātrie aizdevumi, gan patēriņa kredīti un citi aizdevumu veidi. Tāpat tas ir labs risinājums, ja ir kritis ienākumu līmenis un maksātspēja ir būtiski samazinājusies.

Lai izvēlētos labāko rīcības variantu, parādniekiem objektīvi jāizvērtē savas iespējas. Ja kopējā kredīta un soda naudas atmaksas summa nav pārāk liela, un izņēmējam ir labs kontakts ar kreditoru, abas puses var vienoties par atmaksas grafika restrukturizāciju un pakāpenisku parādu dzēšanu. Taču šāds risinājums nav universāls – ja Tev ir noformēti vairāki aizdevumi dažādās kredītiestādēs, vienoties ar katru kreditoru individuāli var būt laikietilpīgi un sarežģīti. Labāk izvēlies kredītu apvienošanu, bet, ja nezini, kas tas ir, lasi tālāk!

Par kredītu apvienošanu detalizētāk: kas, kam, ar kādiem nosacījumiem?

Kredītu apvienošana jeb pārkreditēšana ir īpašais aizdevuma veids. Tas ir paredzēts personām, kuras vēlas apvienot vairākus kredītus vienā. Apvienot kredītus var gan brīvprātīgi, gan tad, kad tas ir vienīgais risinājums, piemēram, parādu dēļ. Pārkreditēšanai ir vairākas priekšrocības:

 • vienota procentu likme, daudz zemāka nekā ātrajiem kredītiem;

 • garš atmaksas termiņš, līdz pat 36 vai 48 mēnešiem;

 • skaidrs atmaksas grafiks un viens kreditors.

Kredītu apvienošana ir samērā ātrs pakalpojums, kam var pieteikties tiešsaistē un saņemt atbildi no kreditora 1 darba dienas laikā vai pat ātrāk. Pārkreditēšana ļauj atmaksāt visus parādus uzreiz, atgriežot kreditoriem gan soda naudu, gan procentus un kredīta pamatsummu. Pēc visu maksājumu veikšanas aizņēmējam paliek viens ilgtermiņa aizdevums, kas jāatmaksā saskaņā ar kredītlīguma nosacījumiem.

Izskatās iedvesmojoši, taču cik izdevīgi tas ir? To uzzināsi, lasot tālāk!

Vai iespējams apvienot kredītu izdevīgi?

Tā kā kredītu apvienošana būtībā ir jauns, liels kredīts, daudzi potenciāli aizņēmēji interesējas, cik izdevīga ir pārkreditēšana. Lai gan šāds jautājums ir pilnīgi dabisks, tomēr ikvienam aizņēmējam jāsaprot, ka izdevīgs kredīts ir tāds, ko atmaksā termiņā, nepiesaistot papildspēkus. Līdz ar to, aizņemties izdevīgi var cilvēks ar pietiekami lieliem ienākumiem, stabilu darbavietu un atbildīgu attieksmi pret savām finansēm. Šādā gadījumā aizdevums tiek atmaksāts savlaicīgi, kredītu apvienošana aizņēmējam nemaz nav vajadzīga, un kredīta izmaksas nepārsniedz plānotās. Pavisam cita ir situācija, kad aktuāla kļūst kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi.

Negatīvs kredītvēstures statuss liecina par to, ka aizņēmējam ir gadījušās grūtības ar kredītu atmaksu. Parādu iemesli mēdz būt dažādi:

 • objektīvi iemesli – darba zudums, pēkšņa slimība, nepieciešamība steidzami apmaksāt neatliekamus tēriņus, piemēram, radinieka ārstēšanu u.tml. Neparedzētu iemeslu dēļ iedzīvoties parādos var arī aizņēmējs ar pietiekamu maksātspēju un kredīta summai adekvātiem ienākumiem;

 • subjektīvi iemesli – bezrūpīga naudas tērēšana, prioritāšu trūkums ikmēneša tēriņu plānošanā, aizmāršība, kredīta termiņa neievērošana u.c. Šāda situācija var piemeklēt aizņēmēju, kurš neplāno savu budžetu un nepadara kredīta atmaksu par savu galveno prioritāti.

Neatkarīgi no tā, kāpēc Tev ir izveidojušies parādi, Tavs galvenais mērķis ir to dzēšana. Līdz ar to, izdevīga kredītu apvienošana nav svarīgākais atlases kritērijs. Lai veiksmīgi pārkreditētu aizdevumus ar sliktu kredītvēsturi, pievērs uzmanību ne tik daudz procentu likmei, bet:

 • kredītlimita robežām. Jo lielākas ir Tavas parādsaistības, jo apjomīgāka būs pārkreditēšana. Kredītlimita robežas ir īpaši svarīgas, ja vēlies apvienot kredītu līdz algas dienai un autolīzingu vai mājokļa kredītu;

 • atmaksas termiņam. Tā kā kredītu apvienošana ir jauns, apjomīgs aizdevums, svarīgi ir samērot aizdevuma atmaksas termiņu ar savu ienākumu līmeni. Lai pilnībā atbrīvotos no parādsaistībām, ieteicams noteikt garāku termiņu un mazākus ikmēneša maksājumus.

Vēl viens svarīgs faktors, kas ietekmē kredītu apvienošanu, ir ķīlas nepieciešamība. Raksta turpinājumā uzzināsi, kam pieejama apvienošana bez ķīlas, un kāpēc pie viena aizdevēja var būt pieejama pārkreditēšana gan bez, gan ar ķīlu.

Ķīla – priekšnosacījums kredītu apvienošanai

Aizdevēji pieprasa ķīlas nodrošinājumu, lai samazinātu kredītriskus. Jo apjomīgāks aizdevums, jo lielāka varbūtība, ka kredīts tiks izsniegts tikai pret ķīlu. Tas pats attiecas uz kredītu apvienošanu. Apvienošana bez ķīlas ir pieejama aizņēmējiem:

 • ar pozitīvu kredītvēsturi un bez kavētām parādsaistībām;

 • ar pietiekamu maksātspēju;

 • ar oficiāliem ienākumiem.

Taču apvienot ar sabojātu kredītvēsturi vairumā gadījumu iespējams tikai pret ķīlas nodrošinājumu. Nenokārtotas saistības kaitē aizņēmēja reputācijai, tāpēc jauns aizdevums bez ķīlas vairs nav pieejams. Par ķīlas objektu kalpo vērtīgs īpašums:

 • transportlīdzeklis;

 • mājoklis;

 • zemes gabals ar augstu tirgus vērtību u.c.

Kredītu apvienošana pret ķīlu ir laikietilpīgāka, taču itin bieži tas ir vienīgais veids, kā atrisināt finanšu problēmas un sākt jaunu dzīvi bez parādiem. Latvijā ir pietiekami daudz kreditoru, kas piedāvā pārkreditēšanas pakalpojums, un tagad atrast sev piemērotāko variantu var pavisam ātri. Kā to izdarīt, uzzināsi raksta noslēgumā!

Noskaidro, kur pieejama kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi!

Labākie Latvijas nebanku kreditoru piedāvājumi ir apkopoti kredītu salīdzināšanas platformā Netcredit.lv. Pārkreditēšanas variantus var atlasīt pēc:

 • kredītlimita robežām;

 • procentu likmes;

 • vecuma robežām;

 • ķīlas nepieciešamības;

 • popularitātes u.c.

Netcredit.lv nodrošina apmeklētājiem pilnvērtīgu informatīvo atbalstu. Mājaslapā atradīsi atbildes uz izplatītākajiem jautājumiem, kreditoru profilus, aizņēmēju pieredzes stāstus – visu, kas nepieciešams, lai veiktu zinošu un gudru izvēli.

Kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi ir iespējama – ienāc NetCredit.lv un atrodi izeju no sarežģītas situācijas!

Lasi vēl

Komentāri (1)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: